Skocz do zawartości
bigwalker

Skała ceramiczna

Rekomendowane odpowiedzi

No Rafale powiem ci że jak mówiłeś że się akwa zagoniło to nie myślałem że aż tak ,normalnie tragedia w porównaniu jak byłem ostatnio u ciebie :)

Edit: sorki przypadkiem klikłem na edit :) - skoczek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, już jestem, mam za sobą kawał drogi,więc pozwólcie że wypije spokojnie kawke , i do wieczorka postaram się wszystkim odpisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że jesteś, czekamy na merytoryczną odpowiedź.


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycję 14-15 listopada jest spotkanie morszczaków

z okolic Trójmiasta i nie tylko organizowane przez Przemka.

Zaprośmy Pana "Balona" jako prelegęta na temat jego skały.

Nie jest to złośliwy post tylko merytoryczna dyskusja, może

to nie Jego wina tylko Wszystkich innych ? Zobaczymy może

na własne oczy te wszystkie certyfikaty i mam nadzieję zdjęcia

tych wspaniałych akwariuów. Zaprośmy też przedstawicieli

innej firmy czy firm zajmującej się tym zagadnieniem, wszak

myślę że w tak Szacownym gronie mogą zaprezętować te wszystkie

"wynalazki" A dla nich nasza opinia będzie najleprzą reklamą.

Myślę że to od nas zależy być albo nie być.......... oto jest

pytanie ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,przykro mi że kilka osób jest niezadowolonych ,ale Panowie, tak z ręką na sercu prosze mi powiedzieć że wszystko było z waszej strony ok? parametry,światło, filtracja,preparaty itd. szczepki,korale które trafiły do zbiornika macie 100% pewność że były ok?.

Ciężko stwierdzić jednoznacznie dlaczego u jednych jest ok.a u innych niekoniecznie ,powodów może być wiele, być może zbyt krótki czas pobytu razem z LR, być może za mała ilość LR w stosunku do ceramiki,bo jednak ceramika powinna troche poleżeć z LR zanim zacznie pracować,nie wiem...

Przyczyn takiego zachowania korali i glonów też może być jak sami wiecie bardzo dużo,,nawet najlepsi na LR nie są w stanie ustalić co tak do końca było powodem zejścia korala, zobaczcie na RC jak zbiorniki które zdobywają TOTM stawiane jako przykład, z wypasionym sprzętem, potrafią w szybkim czasie zejść ,a właściciele do końca niewiedzą dlaczego...Morszczyzna w dalszym ciągu jest nieprzewidywalna i może przez to jest taka piękna;)

Wracając do ceramiki ,nie będę tutaj jej bronił ,bo nie o to chodzi,postaram się przytoczyć jakieś konkrety.

Wklejam wyniki badań które zleciłem w agesie w wiedniu ,wykonałem je tylko z własnej woli i nic takiego niejest wymagane przynajmniej u nas,z tego co wiem to żadna firma produkująca ceramike do akwa ,nic takiego nie ma ,ale podejrzewam że wyniki byłby podobne,wydrukowałem treść wiadomości ,zrobiłem fote i wkejam ,bo nie wiem jak to inaczej zrobić.2027-pa080103.jpgDla nie znających języka przetłumacze poza tymi zwiazkami czyli niwielkie ilości amoniak i azotyny w ilosci jak jest na fotce ceramika NIC NIE ODDAJE DO WODY!

badania były robione pod kątem zw.azotowych,fosforanów,krzemianów wszyskich rzeczy które mierzymy w akwa + toksyczność,jak widać ze skałek wyszło to co wyszło:) ,powodem było nie płukanie,moczenie przed badaniami w RO(co jest zalecane) zrobiłem to celowo żby miec pełny obraz..Można tez sobie samemu zrobić doświadczenie i kawałek czystej wypłukanej ceramiki ,przygotowanej tak jak nalezy przed włozeniem do akwa zalać RO 000ppm i za pare dni sprawdzić czy coś wyszło , zapewniam , że nic nie wyjdzie:)

Proces cały czas jest taki sam,kolor jak pisałem wczesniej ,nie ma tu znaczenia, wypalanie wygląda identycznie jak przy produkcji,talerzy ,kubków itp. z tą różnicą że skałki są wypalane na duuuzo wyższą temp.(1250*)

Masy których używam mają ściśle określone parametry i analize chem. od początku używam jednej i tej samej masy.Nie dodaje żadnych chemikali, jest to czysta masa wymieszana z trocinami(jest to normalna procedura przy produkcji tego rodzaju ceramiki, używa się też wosku,papieru,słomy ,resztek organicznych itp. ja używam trocin..)wkleje kawałek textu z jakiejs stronki ceramicznej żeby bardziej Wam zobrazować jak to wygląda

Wypalanie:

Celem wypalania jest nadanie wyrobom ostatecznej formy, wytrzymałości i właściwości użytkowych. Zjawiska, które zachodzą w czasie wypalania klasycznych wyrobów ceramicznych można podzielić na trzy etapy:

proces odwadniania - dehydratacja trwa wraz z początkiem wypalania do temperatury 600oC, a następnie odprowadzenie pozostałości wody - 200oC, rozkład organicznych substancji - 120 do 300oC, rozkład ilastych minerałów: metakaolinit - Al2O3+2SiO2+2H2O, kaolinit - Al2O3+2SiO2+2H2O;

utlenianie - od 600 do 900oC: rozkład substancji organicznych oraz wydzielenie węgla. Zachodzi utlenienie węgla, który pochodzi z rozkładu ilastych substancji w temperaturze wyższej od 600oC

zeszklenie wytryfikacja; powstaje faza ciekła, substancji eutektycznej z powodu występowania alkali. Faza płynna nie krystalizuje jednak, lecz zaczyna przechodzić w stan szkła, nazywany masami szklistymi. Najważniejsze składniki fazy płynnej: topnik i mulit (fazowy składnik tworzyw ceramicznych o trwałym charakterze). Mulit stanowi podstawowe zjawisko przy tworzeniu się szklanych mas.

Nad całym procesem czuwa komputer,dodatkowo do każdego wypału wstawiany jest stożek Segera tak dla 100%ej pewności,dzisiaj po tych postach już sam przez chwile zacząłem się zastanawić ,więc zadzwoniłem do głownego technologa z instytutu ceramiki ,Pan oczywiście mnie wyśmiał ,opisałem całą sytuacje naciskając że może jednak bo to słona woda itd. odp. dostałem taka samą jak przed laty ,nie ma takiej możliwości,podzwoniłem też do największych wyjadaczy z zwiazku ceramików polskich ,odp. taka sama...

Być może problemy były problemami ,które występuja też na LR a że jest na co zwalić, to....

Przykład Neno pokazuje że po wyjęciu ceramiki a już troche czasu mineło ,dalej jest to samo na samej LR.

Być może szczepki ,korale które krążą z baniaka do baniaka przekazują jakiegoś syfa ...

Powiedzcie tak szczerze ile jest baniaków na LR z takimi samymi objawami???

Być może cała akcja jest prowokacją:) bo w końcu przezemnie sklepy traca po kilka koła miesięcznie :), podkreślam być może! i wcale nie twierdze że tak jest:) to tylko takie moje wolne myśli..

@Jacek wierze że chłopaki Ci pomagają,bo ciężko by Ci było prowadzić tak duży baniak samemu niemając zbyt dużego doświadczenia (bez urazy).Akurat bardzo cenie doświadczenie i wiedze tych osób,ale spróbujmy popatrzeć na to obiektywnie masz pare kilo skały na 1000litrów, piszesz że baniak jeszcze nie ruszył a wkładasz tam sps'y,może warto się zastanowić czy wszystko z Twojej strony było ok. może zła aklimatyzacja ,może filtracja, może cyrkulacja ,parametry

Korale potrafią zejść najlepszym i to w baniakach bez ceramiki;).

Czytałem Twój wątek(960l) i jak można zobaczyć troche doświadczenia Ci jeszcze brakuje i prosze nie odbieraj tego jako atak ,bo nie jest to moim celem.Wszyscy cały czas się uczymy....:)

@Skoczek tak się zastanawiam na Twojej fotce niewiele widac ale da się zauważyc glony głównie na LR,wnioskuje że z niej wychodzi pożywka dla nich ,na ceamice jak widać śą już wapienne czego nie moge zobaczyć na LR , ale moze to kwesti jakości fotki.Pisałeś ze w międzyczasie zmieniłes światełko na led, do tego padł Ci baling,może warto spojrzec na to z innej strony i poszukać przyczyny gdzie indziej?

@Przemek to mnie zaskoczyłeś na maxa,sądziłem że będziesz ostatnią osobą która włoży ceramike do baniaka:),pamiętam Twoje posty jak byłes bardzo anty, nastawiony,z tąd moje zdziwienie,patrząc na ta ceramike wnioskuje że kupiłeś skałe używana z innego baniaka(chyba nawet wiem z którego),taka skałe należałoby transportować z wodą lub przed włozeniem odpowiednio przygotować ,zakładam że tak zrobiłeś,czy jestes pewien że wraz z nią nic sobie do baniaka nie wprowadziłeś? i jeszcze pytanko tak z ciekawości ,dlaczego zdecydowałes się na używana ceramike a nie na nową ,oczywiście jak nie masz ochoty to nie musisz mi odpowiadać.

@Seb, ja też nic do Ciebie nie mam :)nie miałeś ceramiki u siebie ,ale najwięcej Twoich postów jest w tym wątku;) jest takie stare powiedzenie akwarystów "pokaż mi swój zbiornik , to powiem czy będę słuchał Twoich rad i opini :)

@Rebciu spokojnie :D nie znikne jak amfora;) nie jestem takim człowiekiem

I na koniec info do wszystkich zainteresowanych tym wątkiem,mam teraz sporo pracy i wyjazdów z tąd rzadziej bywam na forum ,fakt że nie ma mnie przez kilka dni na forum nie oznacza że jak to ktoś określił próbuje sie wymigać czy cos w tym stylu ,Jestem daleki od tego!Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wina jest nie po stronie ceramiki ale po stronie tego co w niej zaczyna żyć...

Może czasem rozwijają się w jej wnętrzu bakterie które niekorzystnie wpływają na akwarium a czasem rozwijają się bakterie, których działanie jest "pozytywne"...

Podobne "rzeczy" dzieją się w akwariach do których leje się wódę >> W jednym akwarium jest wszystko ok a w drugim mimo stosowania tych samych dawek zaczynają się dziać dziwne rzeczy....

Jedni mówią ze jest wszystko ok inni że jest do kitu

Może chodzi o to że ceramikę trzeba prawidłowo "ożywić" przed jej wrzuceniem do akwarium


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balonie Twoja odpowiedź brzmi fajnie i nawet całkiem logicznie, nadal Ci wierze. Prośba o przedstawienie tych działających baniaczków na Twojej ceramice, bo tego póki co zabrakło. No i napewno badanie jest skały tak chociaż półrocznej maczanej w wodzie nie nowiutkiej prawda? Bo do nowej nikt nie zgłasza nawet najmniejszych zastrzeżeń :)

Ja sie nie znam i wcale urazy nie czuje i nawet się zgadzam, Neno też peenie nie zaprzeczy, ale czy Andrzej, Bigwalker, Szymon, Skiba też się wg Ciebie nie znają? To pokaż nam kto się zna :)

Aaaa i jedno wypraszam sobie że działam na korzyść jakiegokolwiek sklepu/importera itp itd... :)

ps. zapodaj wyraźniejszą fotkę, moja żona jest tłuamczem przysiegłym niemieckiego jazyka przetłumaczy mi to zgrabnie :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie wtracam. Gdzie mozna obejrzec akwarium morskie prowadzone na ceramice?

Bo zastanawia mnie jedna rzecz kto powiedzial ze ceramika nadaje sie jako baza w akwarium morskim. Pamietam kiedy jeszcze calkiem niedawno zaczynalem wszyscy mi prali do glowy jak to wazna jest zywa skala i bez tego ani rusz Nagle cos zrobilo sie trendy wszyscy zamazyli o TOTM-ie ale w morskim chyba nie do konca dziala. Czy zywa skala pelni tylko role siedliska dla bakterii czy wydziela i pochlania cos jeszcze?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal zapraszam na real, a więc na spotkanie oczywiście pokrywam koszy przelotu

i zapraszam na prelekcję pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
balon :

@Skoczek tak się zastanawiam na Twojej fotce niewiele widac ale da się zauważyc glony głównie na LR,wnioskuje że z niej wychodzi pożywka dla nich ,na ceamice jak widać śą już wapienne czego nie moge zobaczyć na LR , ale moze to kwesti jakości fotki.Pisałeś ze w międzyczasie zmieniłes światełko na led, do tego padł Ci baling,może warto spojrzec na to z innej strony i poszukać przyczyny gdzie indziej?

Witaj,

Tak zgadza się, glony są też na LR - nigdy chyba nikt nie pisał że glony siedzą tylko na ceramice. One są po prostu wszędzie.

Glony wapienne i owszem pojawiają się już na ceramice i miejscowo na skałach ( są to miejsca najczęściej czyszczone szczoteczką i wolne od glonów. Po prostu te cholerne glony zabijają wszytko.

W starym baniaku i na początku w tym nowym glony wapienne ładnie rosły na szybach, skałach pompach itp.

Co do moich korali - to daje sobie jajka obciąć :), że były ok - większość miałem od maleńkości.

Tak jak piszesz, pierwsze co mi przyszło do głowy to Ledy - nawet atakowałem Przemka czy oby te ledy nie szkodzą. Przemek tylko ostrzegł mnie żebym bacznie obserwował poziom wapnia bo przy ledach trzeba zwiększyć dawki dozowania ballinga - i tak się stało.

Akwarystyką morską bawię się prawie dwa lata i wiem że mój poziom wiedzy jest jeszcze w "czarnej d*pie" bo to nie jest temat do opanowania w kilka tygodni.

Ale Ci co widzieli mój stary baniak i potem nowy ( jak również ludzie z forum ) wiedzą że zawsze przykładałem się do swojego baniaka i z byle pierdołą jaka wyskakiwała zwracałem się o pomoc i podpytywałem.

Czy mam sobie coś do zarzucenia ? Raczej nie.

Czy mam Tobie coś do zarzucenia ? Tak jak pisałem, raczej nie bo nie wierzę że pchał byś się w produkcję i sprzedaż czegoś co kosztuje jednak troszkę kasy i wiedziałbyś że po jakimś czasie będzie to miało negatywny wpływ na akwaria.

Twoja ceramika w/g mnie ( widziałem ceramiki kilku firm) jest naprawdę świetna - nawet sama estetyka wykonania - widać że nie odwalasz fuszerki.

Tylko co do testów, zobacz że dziwne rzeczy dzieją się nie po dniu, czy po dwóch, czy po tygodniu, ale mniej więcej po 3-6 miesiącach.

Może dla swojego spokoju zrób testy takiej ceramiki.

Natomiast odnosząc się do "zorganizowanej akcji". Uwierz mi, gdybyś produkował komputery no to z racji mojego zawodu mógłbyś mnie podejrzewać o jakieś głupie akcje :), a tak luzzzzzzzz. Po prostu napisałem to co wydarzyło się w moim baniaku - jako informację dla innych.

Zdrówka


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może problem tkwi w trocinach i generalnie w drewie bo nie od diś wiadomo że drewno butwieje może te trociny sie nie wypalają do końca i poprzez swoją biodegradalność uwalnieja toksyny do akwa.dlatego na początku jest ok a później zaczyna sie jazda bez trzymanki


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek to mnie zaskoczyłeś na maxa,sądziłem że będziesz ostatnią osobą która włoży ceramike do baniaka,pamiętam Twoje posty jak byłes bardzo anty, nastawiony,z tąd moje zdziwienie,patrząc na ta ceramike wnioskuje że kupiłeś skałe używana z innego baniaka(chyba nawet wiem z którego),taka skałe należałoby transportować z wodą lub przed włozeniem odpowiednio przygotować ,zakładam że tak zrobiłeś,czy jestes pewien że wraz z nią nic sobie do baniaka nie wprowadziłeś? i jeszcze pytanko tak z ciekawości ,dlaczego zdecydowałes się na używana ceramike a nie na nową ,oczywiście jak nie masz ochoty to nie musisz mi odpowiadać.

Widzisz, wiesz że do tej pory żałuję że spróbowałem? Na pewno gdybym miał za ceramikę zapłacić - nie wsadził bym jej za nic do zbiornika - wolałbym te pieniążki przechulać :) Powiem Ci szczerze, że mam największy żal do siebie - że kiedyś rozmawiając w większym gronie na temat ceramiki w ogóle powiedziałem że wolałbym włożyć plastikowe, malowane skały - niż ceramikę. Chciałem przekronie sprawdzić czy będzie lipa - I to się chyba zemściło. Jest lipa.:)

Więc co do Twojego pytania - powód włożenia już znasz. Powód dlaczego używana - to też. Co do transportu skały oraz zbiornika z którego pochodziła - zapewniam Cię, że z tego którego ona pochodziła, nie mogło nic wchłonąć - a co nie którzy do tego zbiornika to w pielgrzymki się udają. Skała była transportowana ok. 18 godzin na mokro.

Czy mógłbyś mi wytłumaczyć, jakie to procesy zachodzą w ceramice, że nie moze być ona transportowana na mokro - tylko w wodzie?

Czym że ona różni się od żywej skały - skoro jest taka podobna, a jednak inna?

Co do przytargania do zbiornika - tak, przytargałem koralowce z tego akwarium:

12.jpg

ale nie bardzo wiem co by to mogło być :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat bardzo mnie interesuje i pytanie które chciałbym zadać dotyczy długotrwałego trzymania ceramiki w akwa.

Zastanawia mnie wynik takich testów jakie były przeprowadzone w Austrii ale na ceramice która była w akwa np. 6 czy 12 miesięcy, może po dłuższym okresie w określonych warunkach coś tam się uwalnia ? Może porowatość ceramiki powoduje, że woda która się dostaje do kanalików "psuje" się i syfi wodę. Narazie większość ludzi wypowiadających się merytorycznie miało lub ma nadal problemy z prowadzeniem akwa z tą ceramiką. Mamy już kilka zdjęć ukazujących problemy z ceramiką, przydałoby się zdjęcie zbiornika prowadzonego dłuższy czas na ceramice z powodzeniem, ze szczegółowymi fotkami samej ceramiki.

Osobiście ceramiki nie miałem i nie mam ale nie jestem jej przeciwny, jest to dla mnie jedna z alternatyw budowy zbiornika. Sam zastanawiam się czy następnego zbiornika nie oprzeć na ceramice, na szczęście mam jeszcze trochę czasu a wtedy już pewnie wszystko będzie jasne.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balon, jeśli certyfiakty ukazują zachowanie się ceramiki w wodzie RO w ciągu kilku godzin czy dni to tak jakby właściwości techniczne samolotu badać w hangarze... A link do mojego zbiornika masz w moim podpisie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie topic ceramiki mi wisi, bo jej nie używam i nie miałem zamiaru, ale jak kiedys napisał Andrniew, na konkurencyjnym forum - takiego zmasowanego ataku na jedna osobę dawno nie widziałem....ja też!!!

No i jak zwykle mój faworyt Seb ma najmniejsze doświadczenie w ceramice i najwięcej do powiedzenia!

A tak wracajac do tematu - kazdy kupował ceramikę bo taka była moda.....


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi Ci temat to się w nim nie udzielaj, co do tego żę masz do mnie ale to już się robi żenujące i dziecinne, masz coś do mnie, masz jaja, jesteś mężczyzną - zadzwoń 503704106, byle już nie dziś bo póżno, jutro. Nie zaśmiecaj każdego wątku uwagami co do moich wypowiedzi bo przeglądając Twoje ostatnie posty tak to wygląda. Nie obrabiaj mi zadu na "konkurencyjnym" jak je nazywasz forum, choć ja tu żadnej konkurencji nie widzę, zauważ że ja Tobie d*py nie obrabiam mimo że Cię nie lubię. I na koniec napiszę że nie muszę mieć ceramiki żeby wiedzieć i widzieć jak działa na korale... Nie trzeba próbować jeść kupy żeby wiedzieć że jest niedobra - chyba że masz inne zdanie na ten temat. Przepraszam wszystkich za ten post zupełnie nie w temacie, ale ciężko to znieść już... Wystarczy jakikolwiek sygnał z Waszej strony a go usunę.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Dyzma gdzieś tam wcześniej pisze "Przepraszam ze sie wtracam. Gdzie mozna obejrzec akwarium morskie prowadzone na ceramice?" - Jak chcesz zobaczyć zerknij na moje akwa,100% ceramiki i nic więcej.MOŻE TAK BY WYTŁUMIĆ EMOCJE ? Myśle że problem tkwi nie do końca w seramice , ceramika może być w łańcuchu pewnych zdarzeń ale chyba nie jest głównym winowajcą !?

Ciekaw jestem tej "winnej" ceramiki od Balona, jaką ona ma porowatość? bo jeśli bardz dużą a ceramika jest "czysta to wina leży po stronie akwarysty,taka "skała" wymaga naprawde silnej cyrkulacji bo zalegające w niej zanieczyszczenia doprowadzają do procesów gnilnych a ich przebieg następuje nieco inaczej niż w żywej skale.Ponawiam pytanie o porowatość ceramiki !Może jakieś fotki?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert swietny baniak, super fotki, bardzo mi sie podoba, ale z tego co widze to ty masz tez zeovit wiec Twoje akwarium to jeszcze co innego.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Uważam, że moja wypowiedź była na temat, wypowiedziałem się tylko dlatego ponieważ, Ty jako osoba nie używająca ceramiki masz najwięcej do powiedzenia!

3.A propos kupy nie porównywałbym ceramiki do kupy, ale... no właśnie cały Ty:)

2.Forum jest konkurencyjne nawet z tego względu, że tam coś można czego tu nie można - ot takie proste.

4.Dziękuję za nr telefonu, ale więcej wiedzy na temat prowadzenia baniaka znajdę na forum niż u Ciebie przez telefon:) 5.d*py Ci nie obrabiam tylko piszę to co myślę o Twoich wypowiedziać, bądź też działaniach. W końcu patrząc na Twoje wypowiedzi śmiało można powiedzieć, że mamy wolność słowa, więc i ja z tej wolności korzystam:)

6.Sedno sprawy tkwi w tym, że tak jak w tym wątku jak i w innych czasami wypisujesz steki bzdur i tyle, może prywatnie jestes inny?

7.I na przyszłość czytaj ze zrozumieniem i pisz ze zrozumieniem, a później zanim coś opublikujesz, przeczytaj jeszcze raz tylko pamiętaj zawsze ze zrozumieniem.

Temat uważam, za zakończony:)Pa :)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi my staramy się ustalić zachowanie na ceramice Balonowej, Ty jak mniemam masz inną, więc Twoja uwaga jest cenna ale nie jest zgodna z meritum dyskusji.

Balonie nadal czekam na Twoją odpowiedź na zadane pytania, zarówno w tym wątku jak i na priv.


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceramiki nie posiadam i absolutnie nie znam się na sposobie jej wytwarzania. zastanawiają mnie jednak testy "szkodliwości" ceramiki. wiemy (z opisu i fotki), że po krótkim moczeniu w wodzie RO jest bezpieczna. wydaję mi się jednak, że jak wcześniej było wspomniane powienien być test po dłuższym moczeniu ale już nie w RO ale w solance. wg. mnie dopiero po takim teście, ja byłabym przekonana że dany produkt nie będzie szkodził. Robi, w którymś temacie pisał, że w słonej wodzie i styropian się rozpuszcza (bardzo powoli), a gdy włożymy czysty kawałek styropianu do RO czy wykaże toksyny? nie do końca więc przekonuje mnie test na samej RO, bo ceramika w założeniu jest na dłużej i istotne jest czy reaguje w jakikolwiek sposób z wodą posoloną.

to tylko moje teoretyzowanie...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacekkudla :

Robi my staramy się ustalić zachowanie na ceramice Balonowej, Ty jak mniemam masz inną, więc Twoja uwaga jest cenna ale nie jest zgodna z meritum dyskusji.

Balonie nadal czekam na Twoją odpowiedź na zadane pytania, zarówno w tym wątku jak i na priv.

Tak moja jest inna ale podalem tylko przykład dla Grzegorza Dyzmy który pyta o baniak z ceramiką (nie zaznaczając że od balona)no i na koniec pytam o porowatość tej "balonowej ceramiki". Teraz po zasięgnięciu informacji jestem pewien na 99% że ma duże i bardzo głębokie otwory. Czy się myle???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma duże i bardzo głębokie otwory a i owszem...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacekkudla :

Ma duże i bardzo głębokie otwory a i owszem...

I tu pies pogrzebany ... Wcześniej pisałem- ",taka "skała" wymaga naprawde silnej cyrkulacji bo zalegające w niej zanieczyszczenia doprowadzają do procesów gnilnych a ich przebieg następuje nieco inaczej niż w żywej skale."

Żywa skała to rozkłada bo jest "żywa" a ceramika niestety ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to by trzeba mieć jakieś 50 pomp cyrkulacyjnych by to obmywać z każdej ze stron....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.