Skocz do zawartości
seb

Bubble Duke Cone 300 by Skiba

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie, nareszcie JEST!!!!!!!!

Trochę to trwało, najpierw ściągnięcie stożków (łatwo nie było) to moja działka, później zaprojektowanie i poskladanie wszyskiego do kupy (to działka Rafała), ale było warto:strutin przedwczoraj odebrany, od wczoraj już działa i słów brak:clapping Może po kolei. Stożek to wyrób SWC, nie było łatwo je kupić a raczej sprowadzić bo mimo tego że są w ofercie to mam znajomego w stanach, SWC to Kanada, a stożki ciągnęli Bóg jeden wie skąd. w każdym razie z Kanady do Stanów szły 6 tygodni, stamtąd do nas podobnie. Doszły nienaruszone, później pojechały do Skiby i zaczęła się rzeźba... Pompa to RD pieniący 1500l/h powietrza, nie jest to seria, bo szereg elementów Rafał robi sam, nie wspominając o takich szczegółach jak podstawa itd. Koniec końców... Nie wiem jak ten człowiek to robi, ale odpieniacz został przez niego zaprojektowany (nie zerżnięty z innego, ponieważ "pierwowzór" nie istnieje), złożony i bez żadnych prób przekazany w moje łapki i DZIAŁA!!! Żadnych poprawek, przeróbek, udoskonaleń - działa jak złoto :clowning jedyne czego wymagał to podstawa pod niego żeby pracował nie tak bardzo zanurzony jak to było w moim sumpie, ale nie mogąc się doczekać do poniedziałku kiedy to miała zostać wysłana do mnie, za pomocą impulsownika kinetycznego z naprowadzaczem trzonkowym (młotek) zmodyfikowałem nieco mój sump i jest cud miód i orzeszki:strutin Na koniec kilka uwag z pracy : cisza jak makiem zasiał, w kwestii amortyzacji to może tyle że jak go strzelę lekko w czapę to jeszcze z 5 minut się buja:clowning No i pozwolę sobie odebrać Efendiemu zaszczyt obalenia kolejnego mitu:goofy i sam go obalę, mianowicie to że odpieniacze KZ są tak stabilne i nie gasną to nie czary, to też nie kwestia Becketta, to STOŻEK... Ten odpieniacz praktycznie NIE GAŚNIE a właściwie gaśnie, tylko że budzi sią jakąś minutę, nie ważne czy to po karmieniu, po włożeniu łap czy innej części ciała, tak ma i koniec. Kilka fotek przed uruchomieniem, dla porównania wielkości moja córka 10 miesięczna, fotki z pracy jak naprawię aparat, albo kupię nowy, bo sary spadł z odpieniacza na obiektyw i nie działa:tongues1367-duke1.jpg1367-duke10.jpg1367-duke11.jpg1367-duke12.jpg1367-duke2.jpg1367-duke3.jpg1367-duke4.jpg1367-duke5.jpg1367-duke6.jpg1367-duke7.jpg1367-duke8.jpg1367-duke9.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny piękny, ale straszna kombinacja z tym stożkiem :-)

a co do różnic, no to jak - to odpieńki "nie stożek" nie działają ? Znaczy taka przepaść w jakości ?

O co w tym chodzi tak naprawdę... no oprócz informacji że nie wybija łopatkami życia z wody :clowning


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super machina! Seba piszac o ciagnieciu stozkow za wielkiej wody masz na mysli konkretna ilosc ktora gdzies teraz zalega komus? :clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działają jak działają:clowning wybijanie życia i mikro na bok bo to osobny temat. Co do stożka to na tyle na ile udało mi się zaobserwować (apf 600, BM 250) to w "normalnym" odpieniaczu, czy chcemy czy nie chcemy tworzą się zawirowania, widać jak bąbelki się kotłują przed wejściem z kolumny do kubka, w stożku tego nie ma, wszystko idzie do góry, nic się nie kręci w miejscu. Samo wywalanie syfu też jest dziwne bo wygląda tak jakby odpieniacz zbierał sobie porcję i potem tą porcję wywalał, mieli niby w miejscu,mieli, mieli, po chwili podnosi, wywala, i znów zaczyna mielić następną porcję. Nie wiem dlaczego tak to działa ale tak właśnie to wygląda:)

Pozdrawiam

seb

edit. Grzechu, konkretna ilość to sztuk dwie:clowning to był taki nasz eksperyment, nie wiedzieliśmy z Rafałem tak naprawdę do samego końca co z tego wyjdzie, ale to co wyszło przeszło moje najśmielsze oczekiwania, serio:goofy dlatego tak kibicuję tematowi stożków odlewanych w kraju, bo już nowy projekt nam się wykluł przy butelczynie wody ognistej. Co do Cone Duke-a to że działa i to jak dziala to super sprawa, ale nie bez znaczenia jest fakt że nie ma takiego drugiego w PL, ani nigdzie indziej, a jak mawiają kierowcy rajdowi "Lepiej być martwym niż drugim" :D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny design :clowning poproszę foty jak zacznie odpieniać


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji jaki koszt wyszedł tego przedsiewziecia ?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design to raz, a dopracowanie szczegółów, to dopiero kosmos jest:strutin nie wspomnę o funkcjonalnych pierdołach takich jak ODPOWIEDNIO długi wężyk z ODPOWIEDNIM zaworkiem do spuszczania syfu z kubka, możliwość rozebrania calutkiego odpieniacza w wypadku nieodpartej chęci wyczyszczenia go, zaznaczone stopnie otwarcia zawroru na wyjściu z odpieniacza itd itd itd... Wszystko jest idealnie spasowane,wszystko jest zrobione tak jak być zrobione powinno, naprawdę nie ma do czego się przyczepić... :clowning

Pozdawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacja, konkretny sprzęt! Brawo dla Skiby! :kapelusz Czekamy na fotki z pienienia, a może jakis filmik?

...o i nowa naklejka, bardzo fajna :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith, odpowiem Ci i innym:strutin nie pytajcie ile kosztował, to był eksperyment, przysługa za przysługę i takie tam, w kwestii kosztów walcie do Rafała, podstawowy warunek - musicie mieć stożek:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

a przy okazji jaki koszt wyszedł tego przedsiewziecia ?

Prawdziwy dzentelmen nie rozmawia o pieniadzach, potem zazwyczaj temat schodzi na polityke i religie:D

Mam nadzieje ze Nowy_zarazony doprowadzi rozpoczeta sprawe do konca i bedziemy mieli pierwszy Polski super produkt.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elegancki odpieniek, eleganckie nowe logo, elegancka praca - THCSKIBA! bo kto jak nie On:) piekna robota


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie to O-ring, a materiał to jakieś tworzywo, dwa wytoczone elementy, jeden wchodzi w drugi.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna zabawka, wlasnie o czyms takim myslalem w perspektywie nowego baniaka :clowning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze w pompie masz Becketta.

Pytanie w takim razie... czy warto przerobić odpieniacz z igły na tą dyszę ?

Jest lepszy pobór powietrza ?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl: dlaczego podejrzewasz ze jest tam dysza becketta? Ona powinna byc miedzy pompa i odpieniaczem, i na zdjeciach tego nie widac raczej.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo cos tak Seb pisał o dyszy więc pytam.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że to że KZ nie gaśnie to nie zasluga Becketta tylko stożka, u mnie pieni normalna igła Royala.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumam już teraz :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off top, ale jak juz rozmawiamy o odpieniaczu...co to jest dysza Becketta jaka to roznica miedzy zwezka Venturiego?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb- Niezła maszynka :clowning. Czy że zwężka zasysa czyste powietrze czy mieszankę bąbelków z wodą z rury powrotnej?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek,

http://reefkeeping.com/issues/2002-03/fm/index.php

nie wymaga pompy z wirnikiem igiełkowym aby produkować odpowiednie bąbelki.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb: Maszynka jest The Best !!! :clowning

Pochwalę się że miałem okazje u Rafiego oglądać kolejne etapy powstawania tego cuda . Robi wrażenie gabarytami no i oczywiście jakością wykonania . :D Jak działa nie widziałem ale co tu opowiadać – pewnie tak jak wszystko od Rafała . Jestem szczęściarzem , bo u mnie pracuje jeden z wynalazków Rafała . :D Piankę robi taką , że miło patrzeć . Życzę powodzenia i pozdrawiam .:D


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.