Skocz do zawartości
Bioly

Nutrafin Cycle

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś podać jak powinno wyglądać dawkowanie tych bakterii pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak należy przechowywać je po otwarciu


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzięki


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bioly jak bedziesz dawał Cycle to uważaj na ilość.

U mnie pomimo iż dałem połowę zalecanej przez producenta dawki i tak było wiele za wiele. Efektem był rozwój pierwotniaków w akwa. Woda zmętniała i przez kilka dni walczyłem żeby to usunąć.

Na moje wszystko zależy kiedy sie leje taki preparat. Jak na samym początku dojrzewania, zanim jakiekolwiek bakterie zaczną sie rozwijąć ze skały to ok, można lać dawki producenckie.

Natomiast jak akwa juz jakiś czas dojrzewa (w moim przypadku było to jakieś 1,5 miesiąca) to dawkę należy bardzo zmniejszyć. Lepiej zacząc od bardzo małej i ewentualnie ją zwiększyć.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

na 480 l z opisu to 10ml co tydzień po podmianie wody bedzie w sam raz .

A nie 100?

Dawkowanie z etykiety jest takie:

Przy stosowaniu tygodniowo - 2 pełne nakrętki (10ml) na 70 l.

Przy zakładaniu nowych zbiorników - 2 pełne nakrętki (10ml) na 35 l. Należy powtarzać codziennie przez 2 tygodnie stosować dawki użycia tygodniowego.

Przy wpuszczaniu nowych ryb do zbiornika - 2 pełne nakrętki (10ml) na 35 l. Następnie stosować dawki użycia tygodniowego.

Podczas transportu ryb - 2 pełne nakrętki (10ml) na 35 l.

Do akwarium z woda morską - dawki podwójne

Bezpieczny dla roślin, zwierząt i ludzi, przedawkowanie jest niemożliwe

Ja na start wlałem 100 na ok 400L w obiegu.

pozdrawiam

Thomash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start mozesz dać 100ml , aby rozwinąć srodowisko bakterii , potem dla podtrzymania wystarczy raz w tyg niewielka ilość. Jesli bedziesz lał duze ilości delikatne korale beda traciły tkankę . U siebie lałem 30ml co tydzień na 2000l , jak zwiększyłem do 50ml to acropory już leciały. Dletego proponuje ostrożnie dozować wszelkie bakterie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te bakterie zaczynaja zjadac acropory czy co sie z nimi dzieje? brakuje koralom amoniaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas stosowałem Biodigest i wiem że bakterie w tych stężeniach są bardzo ale to bardzo niebezpieczne jak sie je nieodpowiednio dozuje.Jestem pewien że dawka którą podał Andmiew jest odpowiednia.Chciałbym te bakterie zastosować a z jakim skutkiem zobaczymy.


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy stosowaniu tygodniowo - 2 pełne nakrętki (10ml) na 70 l.

Przy zakładaniu nowych zbiorników - 2 pełne nakrętki (10ml) na 35 l. Należy powtarzać codziennie przez 2 tygodnie stosować dawki użycia tygodniowego.

Do akwarium z woda morską - dawki podwójne

Ja tego nie rozumiem. Załóżmy że zakładam nowy zbiornik morski 35l. Więc na podstawie drugiego i trzeciego zdania powinienem wlać 4 nakrętki. I codziennie przez dwa tygodnie mam wlewać 4 nakrętki? Na końcu drugiego zdania jest "...stosować dawki użycia tygodniowego", a to oznacza 2 nakrętki (bo morskie). Totalne zamieszanie.

Może ktoś mi wyklaruje? Ile trzeba wlewać tej mikstury na 35 litrów? Jak często? Jak długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odkopię temat z racji, że niedługo będę startował.

To dziwne, ale u mnie na opakowaniu producent zaleca inaczej:

Do świeżo zakładanych zbiorników:

Dzień pierwszy: 25ml/40L (dziwna podziałka ale ok)

Dzień drugi: 10ml/40L

Dzień trzeci 10ml/40L

I tyle.

Możliwe, że wyszło jakieś nowe cycle?

Mi wydaje się, że to strasznie duża dawka chyba, no chyba, że producent uważa, że już po takim starcie można wpuszczać rybye - tak było napisane, ale nie wprost że do tych zaleceń.

Ja się wstrzymam z zwierzami przez miesiąc.

Zastanawiam się czy nie korzystniej jest rozłożyć to na np 10 dni, po 25ml, niż tak od razu w takiej ilości?

Czy może jak będę tak mało podawał w stosunkowo dużych odstępach to jest gorsze rozwiązanie, - będzie to miało jakiś wpływ na np, gorszy rozwój bakterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo potem jak juz wszystko się ustabilizuje to nie musisz wogóle juz lać bakterii tylko je podkarmiac wódeczka


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, no to nie wiedziałem, zawsze mi wydawało się, że alkohol działa odkażająco a więc i zabija wszelkie bakterie.

To jak z tym podawaniem?

mam 250ml, na 200L wody

Rozłożyć to na 5 dni po 25ml?

Czy wlać tka jak zaleca producent - na razie brak zwierząt będzie tylko skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat... czy wlać pierwszą dawkę w dniu odpalenia akwarium czy poczekać, ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz lac wodke do "surowego" akwarium? Wodka, jesli czytalas o tej metodzie, ma za zadanie dozywiac bakterie w ZAMKNIETYM cyklu azotowy. W swiezym akwarium bakterie maja co jesc bez dokarmiania. Poczekaj 2-3 tygodnie az zamknie sie cykl azotowy i bedziesz mial NO3 bez NH3/NH4 i NO2. . Podlewaj tylko bakterii i czekaj. W zaleznosci od piasku, skaly i wody moze to trwac nawet kilka miesiecy. Zaopatrz sie w test NO2 i NO3 i czekaj :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nutrafin Cycle najlepiej lać do klopa i nie kupować :)

Nie chce mi się 50 raz na 30 forum pisać dlaczego, więc w skrócie - Hagen zamawia z Chin jakieś bakterie, nie wiedzieli nawet jakie. W końcu jeden uniwerek w USA zrobił badania i okazało się że to bakterie z typu Nitrobacter występujące w stawach itd, a w akwariach po prostu się nie mnożą - w akwariach potrzebne są bakterie konkretnie z rodzaju Nitrosomonas.

Hagen w odpowiedzi wydał "nową" formułę Cycle, ale polega ona jedynie na tym że jest tam więcej Nitrobacterów w butelce pełnej pożywki.

Tam nawet jest napisane że nie można ich przedawkować... no bo jak skoro to butelka pełna ściemy a nie bakterii. Prawdziwe bakterie do akwarium dozuje się w ułamkach mililitra (zależnie od litrażu) a nie pełnymi nakrętkami jak Cycle (na przykład Zeobak).

Wszystko jest w Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekami i nogami podpisuje sie pod tym co napsal Kapitan

- Nitrosomonas europaea

- Paracoccus denitrificans

- Pseudomonas stuzeri

- Nitrobacter winogradskyi

Tylko ostatni szczep wystepuje w srodowisku slonym. Reszata to woda slodka, scieki, ziemia. Bakterie zyjace w srodowisku morskim maja ogromne zaporzebowanie na sod co moze byc glownym powodem niewystepowania w wodzie slodkiej. Zas "bakterie slodkowodne" nie sa wstanie przetrwac w srodowisku morskim ze wzgledu na brak oslony - gina.

Bakterie zyjace w oceanach:

-Nitrococcus mobilis

-Nitrospina gracilis

-Nitrospira marina -

-Nitrosopumilus maritimus

-Nitrospira moscoviensis

Ja do tej pory bije sie z myslami czy jest sens kupowac nawet Prodibio. Ale jak inni pisza ze dziala od czasu do czasu wleje ampulke


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam bakterii Prodibio Biodigest i jestem zadowolony.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak nie da się czegoś przedawkować to znaczy że nie działa :) jeśli chcecie tanie to polecam JBL Denitrol czy jakoś tak, da sie je przedawkować :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.