Skocz do zawartości
Lizard

[52] Moja nano-rafa

Rekomendowane odpowiedzi

No i wystartowałem 0,3 ml dziś poszło, będę dodawał codziennie taka sama ilość.

dsc01708h.jpg

dziś wieczorkiem moze nakrece nowy filmik zbiornika, zeby dokumentacja nie stawala w miejscu, albo przynajmniej porobie zdjecia, doszlo pare szczepek miekkasow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc01710r.jpg

mała aktualizacja, tak zbiornik prezentuje sie na dzień dzisiejszy, nie wiem czy dobrze, czy zle, wiem, ze duzo rzeczy mogloby byc lepiej zrobione, ale powolutku, nigdzie z niczym sie nie spiesze, powoli wszystko nabiera ksztaltow. ja jestem dumny, jesli popatrze na swoje poczatki, jesli ogarne ile sie juz nauczylem, to naprawde jestem z siebie dumny i dziekuje przede wszystkim Wam wszystkim obecnym, ktorzy doradzaliscie i ukierunkowaliscie mnie w tym hobby!

:kapelusz

dsc01725sg.th.jpgdsc01719ym.th.jpgdsc01724r.th.jpgdsc01722bl.th.jpgdsc01718wp.th.jpgdsc01714yv.th.jpgdsc01710r.th.jpgdsc01715s.th.jpgdsc01723b.th.jpgdsc01716k.th.jpgdsc01720g.th.jpgdsc01729k.th.jpgdsc01721v.th.jpgdsc01728p.th.jpgdsc01713l.th.jpgdsc01717q.th.jpg

Ciągle w zbiorniku brakuje jakiegos kontrastu, np, zoltego, dlatego w najblizszej przyszlosci do zbiornika trafi gobiodon okinawe, mysle jeszcze o jakichs zoa, a jak narazie niech sobie wszystko rosnie ladnie ;)

mała tubastrea ;) jest ich więcej ;) beda rosły powoli, a kiedyś komuś podaruje.

dsc01719n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie:) A tak na marginesie myślę,że jak toto urośnie to będzie kilku chętnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze jak sprowokowac discosome do podzialu? mam jednego grzybka jak widac na zalaczonych zdjeciach, mam go od poczatku i nic, fajnie byloby gdyby sie podzielil i zaczal tworzyc kolonie na skalce, moze da sie go do tego jakos zachecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyletka


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwuje juz jakies efekty stosowania STANI vodka method ;)

odpieniacz ladniej pieni, wywala wiecej syfu, postaram sie rowniez obnizyc nieco temeperature, moze to zmniejszy porost zielonych glonow na skale, do tej pory temp utrzymuje sie na poziomie 27/28 stopni C, postaram sie ja obnizyc stopniowo do 25, bedzie wiecej tlenu w wodzie, moze koralom tez sie spodoba.

dalej nie wiem jak pokroic tego grzybka, robil to ktos kiedys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzybek najpierw musi osiągnąć odpowiedni rozmiar, wtedy sam zacznie się dzielić bez żadnej pomocy z zewnątrz ;)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak btw. co Waszym zdaniem, co zmienilibyscie w moim zbiorniku? co byscie dodali? zmienili? poprawili? co Wam sie podoba mniej, a co bardziej?

mysle caly czas nad dodaniem jakiegos mocnego kontrastu w postaci gobiodona okinawae, chcialbym jeszcze, zeby korale ladnie sie rozrosly, szczegolnie xenia egipska i clavularia, poki co nie otwiera sie cala, moze obnizenie temperatury i podmiany wody jej pomoga. Czekam na Wasze wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty piszesz innym miłe albo chociaż krytyczne słowa się pytam co? Mój wątek wisiał parę dni, napstrykałem fotek i cisza :)

A tak poważnie baniaczek fajnie się zapowiada choć jeszcze sporo przed Tobą zapewne.

Rób akwa pod siebie to w końcu Tobie ma się podobać, a o gustach się nie dyskutuje. Dodatkowo fotki nie oddają wszystkiego. Mój mi się znacznie bardziej podoba live niż na fotkach.

Co do clavularii pewnie masz za czystą wodę, pozbawioną NO3 zupełnie. U mnie dopiero jak owe zaczęły być testami wykrywalne to wystartowała i teraz się porządnie otwiera.

3-mam kciuki

pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki tomko za odpowiedz :)

co do clavularii postanowilem wylaczac odpieniacz 2 dni Z i 2 dni bez, zobaczymy, czy to pomoze, moze ten z reefpacka jest zbyt wydajny do moich 52 litrow, zobaczymy, czy to clavularii posluzy:) moze na xenie tez dobrze wplynie.

dostalem ostatnio od craba tez pare szczepek zoa i parazoa, jak sie przyjma to wrzuce fotki, mam tez jakiegos grzyba zielonego i szczepke lobo, takze teraz niech sobie wszystko rosnie! mysle o zakupieniu swietlowki 15W marine glo, zamiast jednej power glo, tylko nigdzie nie moge znalezc marine z hagena 14W, wszedzie sa od 15W, a te sa juz dluzsze, wolalbym te <40cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na dobrum stosunku moc/długość to kup power compacta narvy. Narva Blue 2 ma 24 cm i 18W.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam juz obudowe, a w niej 2x14W power glo, chcialem dodac w srodek marine glo, ale zeby byla tej samej dlugosci, no chyba, ze uda mi sie upchnac tam 15W, obudowa ma dlugosc 50cm, ile ma swietlowka 45cm z oprawkami? chyba wiecej niz 50cm :) nie ma zadnej aktynicznej swietlowki T8 14W o dlugosci 15"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem nowy salimetr aquamedica, najsmieszniejsze jest, ze na stronie producenta wychodzi za 49.04 z przesylka, a na reefshopie zakupilem z przesylka za 37.14 :)

http://www.sklep.aquamedic.pl/index.php/product/show/id/5464

http://www.reefshop.pl/eshop/akcesoria_hydrometry-salimetry_aquamedic-salimeter-areometr-do-wody-morskiej.html

to juz moj 3ci salimetr :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby 3 Aqua Medica? I nie uczysz się na błędach? :waving

W weekend byłem ze znajomym po korale (dla niego, bo ja jeszcze sobie poczekam :) ). Przy okazji wziął swój salimetr AM żeby go sprawdzić, bo podejrzewał, że coś jest nie tak - korale mu się stresowały. Okazało się że pokazywał o 4 kreski za mało. Co więcej, żaden z 6 innych salimetrów tej firmy włożonych do baniaka w celu zobrazowania jakości tych produktów, nie pokazywał poprawnie (najlepszy wynik to 1 kreska różnicy).

Wyjechał z salimetrem Tropic Marin i teraz zbija zasolenie.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Ty nie powiesz, w sumie u mnie wszystkie korale sa w dobrej kondycji, jedynie z jakichs przyczyn padla mi clavularia, nie wiem dlaczego.. na poczatku mialem salimetr z firmy KOGUCIK :) - szybko zturlal sie z biurka , pozniej kupilem AM z mysla o etui, ale ten tez pewnego wieczoru wypadl z rak :) teraz kupilem znow, bo ileż mozna pozyczac od kolegi :waving on ma salimetr jakiejs innej firmy, sprawdzimy dla porownania oba, ale to co piszesz jest bardzo ciekawe. moze ktos sie jeszcze w tym temacie wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że salimetr źle pokazuje to żaden problem o ile możemy sprawdzić gdzieś zasolenie jakimś pewnym sprzętem to później można brać poprawkę na wskazanie naszego salimetru i tyle... Też kupiłem AM bo mi się GroTech stłukł i widzę, że AM w stosunku do Grotecha zaniża ok. 0,001-0,002, ale wiem, że pi razy drzwi zasolenie dobre bo oprócz wskazań salimetru sypię sól miarką także wiem, że jestem w okolicach normy i staram się po prostu utrzymywać stałe zasolenie wg. tego spławika i tyle :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez racja spajdi, bede musial sprawdzic u kolegi, ew. kiedys gdzies u kogos kto ma refraktometr. moze jutro dojdzie, wiec przygotuje podmianke i moze jakas aktualizacje, choc nie ma co, ale obowiazek trzeba pelnic, pozdrawiam wszystkich i milego wieczoru :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spajdi

Fakt, że jak masz punkt odniesienia to jeszcze nie ma tragedii. Gorzej jak od początku używasz tylko AM.

Mój znajomy tak właśnie robił i żył w przekonaniu że ma zasolenie na poziomie 1,023-1,024. Tyle że łamał sobie cały czas głowę co koralom nie pasuje, bo pozostałe parametry były w normie.

Teraz przynajmniej wie, bo okazało się że zasolenie miał 1,027-1,028.

Także faktycznie lepiej co jakiś czas sprawdzać na jakimś innym instrumencie.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.