Skocz do zawartości
Lizard

[52] Moja nano-rafa

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny baniak :clowning

Spore śledzie się z tych błaznów robią, trzeba pomyśleć nad większym lokum :tongues


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc03161n.jpg

Z czarnym tłem jest chyba naprawdę lepiej, co do błazenków, racja, są już duże, ale póki co prędzej wymienię je na mniejsze okazy jak założę większy zbiornik. Jak już będę myślał, to po nowym roku. Ale nie ukrywam, że już się powoli zastanawiam. Myślę o minimum 126 litrów tak, żeby wykorzystać nadal reefpacka200, ale nie wiem w jakim maksymalnym rozmiarze można by go jeszcze zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Teraz wygląda o wiele lepiej :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lizard,fotka akwa z czarnym tlem zyskala na "glebi",zwierzaki o wiele bardziej sie odznaczaja swymi kolorami,jak bedzisz powiekszal akwa do 126L,jaka altrenatywe wybierzesz-panel czy sump?,szczerze ci powiem ten rozmar akwa jest fatalny jesli idzie o oswietlenie go,swietlowki 24waty-60cm-pozostaje ci po bokach 10cm niedoswietlonej przestrzeni,ja to wlasnie "zniwelowalem " wklejajac panel tak ze akwa teraz ma 60cm dlugosci i jest teraz dobrze i rowno doswietlone,wizualnie na pewno jest troche gorzej,tak to u mnie wyglada bo mam 126L-iterkow w "obiegu",pozdrawiam :clowning


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 90x40x40, bez panela ani sumpa, w zastosowaniu tunze nano reefpack 200.

Do dokupienia:

Akwarium 90x40x40 = 150zł

Cyrkulacja, Tunze 6025 = 195zł

Oświetlenie, 2x HAGEN 2x39W = 520zł

Świetlówki, Aquamedic 2x T5 Reef Blue i 2x T5 Reef White 15K = 2x 47zł + 2x 54zł = 202zł

Żywa skała + 15kg = 570zł

Piach, 9kg Nature's ocean Bio-Activ Live Aragonite Natural White = 125zł

Filtry, RO+DI = 300zł

Podsumowanie, doliczając koszta przesyłki wyjdzie pewnie jakieś 2300zł :clowning Pozostaje odkładać :tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze ten Reefpack wystarczy jako jedyne zrodlo filtracji do 144l ?Na pewno zwiekszysz obsade ryb ,dojda sps jakies bezkregowce a masz juz niefoto ,i reefpack moze nie wyrabiac .Jesli koniecznie chcesz zostawic reefpacka ,to na pewno nie jako jedyne zrodlo filtracji ,przydalby sie sump (chodz wtedy i litraz pojdzie w gore :) ) a w nim refugium / ew. pelletki czy inna filtracja .Przemyslalbym przynajmniej sprawe panela .

Pozdro


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewien :) Reefpack, akwa 126-144 litrów i cotygodniowe podmiany wody. Poza tym ten wątek dotyczy mojego 52, jak będę zakładał większe to wtedy będzie nowy temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój Favites zaskoczył mnie bardzo, czytałem gdzieś, że te korale bardzo długo się aklimatyzują, dziś patrzę, że wszędzie wokół niego pływają jakieś nitki, patrze bliżej a to polipy które ów jegomość wypuścił :) chyba się zaaklimatyzował.

dsc02560i.jpg

dsc02556h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277792 LiZaRd :

Akwarium 90x40x40, bez panela ani sumpa, w zastosowaniu tunze nano reefpack 200.

Do dokupienia:

Akwarium 90x40x40 = 150zł

Cyrkulacja, Tunze 6025 = 195zł

Oświetlenie, 2x HAGEN 2x39W = 520zł

Świetlówki, Aquamedic 2x T5 Reef Blue i 2x T5 Reef White 15K = 2x 47zł + 2x 54zł = 202zł

Żywa skała + 15kg = 570zł

Piach, 9kg Nature's ocean Bio-Activ Live Aragonite Natural White = 125zł

Filtry, RO+DI = 300zł

Podsumowanie, doliczając koszta przesyłki wyjdzie pewnie jakieś 2300zł :) Pozostaje odkładać :)

Dobrze rozumiem, że nie masz teraz RODI? Poza tym z tych 2300zl odzyskasz kasę ze sprzedaży obecnego sprzętu po przesiedleniu zwierzaków :)


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mikegtr7, chwilowo nie mam, ale w bielsku jest kilku zaprzyjaźnionych akwarystów, którzy wspomogą zawsze 5 litrami cieczy na podmianę :) Co do starego akwa, wiele do sprzedania nie zostanie, bo Reefpack przeszedłby do nowego, grzałka też, mam Jagger 100W, więc zostanie tylko akwarium i światełko, no mogę dorzucić czyścik :) Ale koniec tego, zamykam temat nowego akwa, narazie to tylko sfera marzeń i bardzo wczesnych przygotowań :) Póki co musicie cierpieć oglądając i czytając o moich 52 litrach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wcale nie cierpię ogladając (a śledzę watek od jakiegoś czasu). PS jak robisz zdjęcia że tak fajnie kolory wyciągasz?


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne tło to jest to, akwarium zmieniło charakter, teraz wygląda bardziej profesjonalnie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! akwa malinka !!! ale zapytam jak swietlówki T8 dają radę bo jestem tu nowy i wiem ,że stosuje się T5??? jak spisuje sie reefpack 200 bo mam zamiar go kupić??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje się T8, T5, power compacty, HQI, LED, ja zastosowałem T8, bo jak pewnie wiesz, akwa ma długość 50cm,a T5 zaczynają się od 60cm. Co do Tunze, sprawuje się bardzo dobrze, i myślę, że posłuży jeszcze długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Bardzo ładne akwarium

Co to za piasek ?

Czy to Nature's ocean Bio-Activ Live Aragonite ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piasek, to tylko ten, zgadza się :)

Oto nowy nabytek.

dsc02617y.jpg

W zbiorniku jest jeszcze Arbacia lixula, ale ten raczej długo nie zagości, zbyt duży jak dla mnie, ale piękny.

Mam jeszcze 4ry takie ukwiały, chętnie je wymienię za szczepki: blueberry, różne odmiany ricordei i niefoto. Rozmiary stopy od 4 do 7cm, kolor jak na zdjęciu- czerwony z niebieskim brzegiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, ponieważ wyjeżdżam teraz na 2 dni wesela, jutro rano nakarmie wszystko, i wracam w piątek wieczorem. Mam nadzieję, że nic złego się nie stanie. Ukwiały są piękne, dziś jedna sztuka pojechała do Ząbków, do jednego z forumowiczów. Mam nadzieję, że nic się w transporcie nie stanie, jak widać, zwierzaki są piękne.

dsc02626qi.jpg

Tak wygląda całość, te 3 sztuki na tylnej szybie są na wydanie, póki co wszystkie zarezerwowane, ale jeśli ktoś się rozmyśli odświeżę temat na targowisku.

dsc02627p.jpg

Teraz zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem dając go w ten róg, jak widać troszkę ucieka za skałkę, ale może nie będzie źle, najwyżej po powrocie wezmę się za przeprowadzkę. :strutin

A tu dwa zdjęcia pozostałych.

dsc02628g.jpg

dsc02629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akwa kosmos!!! coś takiego kiedys bym chciał.GRATULACJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem na czym będę się wzorował zakładając własną solniczke :strutin

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

To jest najładniejsze akwarium.normalnie zazdrość bierze kiedy ja się doczekam choć trochę podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do zbiornika powinno trafić coś nowego :clowning Pozbędę się przy tym sinularii, powoli będę rezygnował z miękkich, dość mam cielistych kolorów. W przyszłym tygodniu również dodam jedną świetlówkę T8,14W power glo, będzie teraz 1x15W marin glo + 2x14W power glo, co da nam 0.83 W/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.