Skocz do zawartości
Lizard

[52] Moja nano-rafa

Rekomendowane odpowiedzi

Lizard nie daj się! Wierzę w Ciebie!:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie rybcia maleństwo. Rób swoje, plany na przyszłość masz, będzie lux.:)


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta babka na 3-cim zdjeciu z ostatniego posta super sie ustawila do zdjecia :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś zacząłem hodowlę naupuli Artemii, cała gama mrożonek, jaja krabów, artemia, czerwony plankton, do tego czekam na JBL KORALL FLUID i mam nadzieję, że to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostanę jeszcze Reef Pearls, zobaczymy jak będzie.

Rybki mają się świetnie, jeśli ktoś ma problemy z utrzymaniem białego piachu, polecam buldożerka, jest świetny!! A zebrasoma pięknie pływa, zero ospy, je mrożonki, glony ze skał i widać, że brzuszek ma ładny :) Korale ładnie się pompują, za radą @Robert K przestawiłem dendro wyżej w miejsce euphylii, tak, żeby nie miała styczności z piachem, już teraz wiem, że koral ten lubi się położyć czasem i zwisać ze skały. Sclero ładnie się pompuje. Póki co wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozpoczynam hodowlę naupuli artemii pełną gębą.

Pompka membranowa SERA air 110 plus + kostka Tetratec AS30 + butelka coca coli :)

Do butelki woda z akwa, zwężka na wężyku, żeby nie było za dużo bąbelków i wio z jajeczkami. Rezultaty winny być widoczne za jakieś 48 godzin.

Próbowałem dziś też z żywym wodzieniem, ale tubki go ignorują, a dla moich ryb zbyt duży, zebrasoma trochę się bawiła, ale na tym się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę potwierdzić, przekopuje piach, ale tworzy bardziej finezyjne pagórki, jest świetna! Piasek stale biały, do tego śliczna! Nie pyli i nie rozsypuje piachu po skałach, inne babki biorą piach do pyska, tak jak np Strigaty i rozsypują go po skałach, w ten sposób syfiąc skały i brudząc wodę. Ta filtruje piach przy podłożu.

Babek piaskowych jest od groma :) To jest Signigobius biocellatus, jeden z mniejszych przedstawicieli babek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lizard , być moze o niej pomyślę . Mam problem z brudnym piaskiem , po wprowadzeniu ślimaka turbo do zbiornika, brudzi mi piach swoimi odchodzami , zastanawiam się własnie jak temu zaradzić . Już myślałam o wypłukaniu piachu (ale czytałam , ze to moze być zabojcze) , teraz myślę o zwiększeniu cyrkulacji , być moze jest za słaba , dlatego te odchody zalegają , mam zamiar dokupić koralie nano . Jak sie nie sprawdzi to będę musiała pomyśleć o jakimś kopaczu piachu.

Już myślałam , zeby pozbyć się ślimaka , ale sentyment mam do niego.

P.S W akwa masz sporo żóltych "kropek" , tubastrea Ci się rozmnożyła?, czy to coś innego?


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie napisz jak ci idzie z hodowlą artemii. Nie ma to jak żywy pokarm.

Ps. Twoje tubki już się u mnie otwierają. I to zaraz na następny dzień. Ekstra.:)


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naupule są bardzo malutkie, stosując Reef Pearls chyba narazie odpuszcze, chyba, że od czasu do czasu zapuszcze porcję dla urozmaicenia :)

Dziś do zbiorniczka trafił Chemipure Elite i Purigen. Po przepłukaniu i wsadzeniu do akwa woda trochę zmętniała za sprawa Chemipure, ale czytałem już, że to normalne. Czekamy na wyklarowanie.

Powoli kończę już obsadzanie tego zbiorniczka, teraz wszystko będzie sobie rosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard , a ja mam pytanie na temat ukwiała końskiego. Czy on się u Ciebie dzieli/rozmnaża?

Nie masz przypadkiem jednego na sprzedaż . ?. Siem wzięłam i siem zakochałam w tym maleństwie :), ja też chcę takiego.:)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia po zastosowaniu Chemipure elite i Purigen? - woda kryształ!! Nigdy czegoś takiego nie miałem w zbiorniku :) koralom na pewno będzie to służyć. Czerwony grzybek fluo red znów gdzieś popłynął z prądem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za jakość, zdjęcia robione w dzień, wszędzie odbija się światło z okna.

Co na zdjęciach, na zdjęciach udowadniam, że moja Lybia nie chowa się jakoś specjalnie, wiadomo, to mały krabik i lubi spacerować, ale mój ma jeden szlak i ciągle się nim przechadza. Zauważyłem również, że jest strasznie zainteresowana babką, co również widać na zdjęciach, ciągle stara się do niej zbliżyć.

Jeśli chodzi o resztę, widzicie jaki czysty jest piasek - nic z nim nie robię - to wszystko zasługa koparki.

Zebrasoma z klasą pływa wśród gałązek gorgonii i skubie glony, przyjmuje każdy pokarm, mrożony, żywy, w płatkach.

Od momentu kiedy zacząłem stosować Chemipure elite i Purigen - woda kryształ, korale bardziej ochoczo się pompują i nawet żółta gorgonia, która już myślałem, że nic z niej nie będzie, zaczęła się otwierać, ale to prawdopodobnie również zasługa Reef Pearls. Aiptasii póki co nie widać, szczepki montipory ładnie się zielenią na szczycie, rico napompowana (3 rodzaje), jedynie mam problem z "tubą matką", która ostatnio grymasi. Co do miękkich NP, ze sclero nie mam problemu, pięknie się pompuje i perełki chyba jej wystarczają, gorzej z dendro, z tą mam problem z umiejscowieniem jej na skale, ciągle się wyślizguje ze szczelinki do której ją wsadzam, ale myślę, że teraz będzie już ok.

Mam na dysku nagranych parę filmików, postaram się je jeszcze dziś obrobić i wrzucić na mój kanał youtube. Następna aktualizacja już wkrótce.

pozdrawiam.

dsc04060k.jpg

dsc04065a.jpg

dsc04066l.jpg

dsc04073u.jpg

dsc04074g.jpg

dsc04079.jpg

dsc04080s.jpg

dsc04084ce.jpg

dsc04087eg.jpg

dsc04089uo.jpg

dsc04093q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard, wielkie gratulacje :) Naprawde fajny baniaczek.

Powiedz mi jak Zebrosomka się zachowuję? Nie podskubuje Ci niczego.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291124 radek911PL :

Lizard, wielkie gratulacje :) Naprawde fajny baniaczek.

Powiedz mi jak Zebrosomka się zachowuję? Nie podskubuje Ci niczego.

Pozdrawiam

Radek

Dziękuję, niczego nie podskubuje, mam korale NPS, grzybowieńce, ZOA, LPS, SPS, gorgonie, miękkie i niczego nie podskubuje, zwalczyła zielone glony na skałach, a teraz ochoczo przyjmuje pokarmy podawane przeze mnie, je czerwony plankton, jaja krabów i artemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard ja Ci napisze tak. Nowicjuszem juz nie jestes, postow w temacie mnostwo, a efekt sredni. Sledze Twoj watek i nie moge doczytac jaki to ma byc w koncu rodzaj akwarium. Jak lubisz niefoto to zrob typowy zbiornik z NP. Jak LPS to zrob LPS ale zeby zbiornik mial charakter. Wielkosc akwarium tu nie ma nic do rzeczy. Latwiej jest prowadzic szkielko w ktorym nie ma chaosu odnosnie wymagan i warunkow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291135 Grzegorz Dyzma :

Lizard ja Ci napisze tak. Nowicjuszem juz nie jestes, postow w temacie mnostwo, a efekt sredni. Sledze Twoj watek i nie moge doczytac jaki to ma byc w koncu rodzaj akwarium. Jak lubisz niefoto to zrob typowy zbiornik z NP. Jak LPS to zrob LPS ale zeby zbiornik mial charakter. Wielkosc akwarium tu nie ma nic do rzeczy. Latwiej jest prowadzic szkielko w ktorym nie ma chaosu odnosnie wymagan i warunkow.

Każdy ma swój pomysł na zbiornik, jeśli ktoś lubi NPS'y - taki zbiornik zakłada, i tak samo z LPS/SPS. Dobierając zwierzaki skupiłem się głównie na tym, czy będą one mogły żyć ze sobą i efektem jest obecna obsada. Chciałem, żeby było kolorowo i różnorodnie jeśli chodzi o kształty. Co do trudności, łatwo nie jest, ale kto powiedział, że będzie.

Nie chciałem nigdy mieć akwarium takiego jak "Kowalski", to moja jakaś taka wizja do której spełnienia stale dążę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle, że Twój zbiornik sie wybroni :) Masz zapał i wiedze już niemałą, tylko trzeba jeszcze troche czasu.

Masz mieszkankę nps`ów z lps`mi i miekkimi więc sądze, że taka konfiguracja może dobrze współgrać.

Żeby tylko do głowy Ci nie przyszło sps`a do akwa wrzycać bo nie obstoi zbyt długo!

Ćwiczylem to u siebie i nie wyszło za bardzo :banghead

3mam kciuki

pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.