Skocz do zawartości
Lizard

[52] Moja nano-rafa

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie SPS, mam małą szczepkę zielonej i brązowej monti, które też były na wymarciu i muszę napisać, że mają się całkiem dobrze, ale w tym kierunku na pewno nie będę brnął :D Tak w zasadzie to za wiele już nie zmieszczę :) więc teraz będę szukał tylko jakiś kolorowych odmian zoa, może jakieś rico i to wszystko :D

Tak siedzę nad reeflexem i zastanawiam się czy moja Zebrasoma to na pewno desjardinii, a nie veliferum :)

I tu raczej obstawiam na tą drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sie zgadzam z Grzegorzem, ale widze, że sam chcesz dojść do tego wniosku :)

Tak jak sobie na nie patrze to jedynie odznaczają się korale np, zielony lps no i grzybki.

a reszta miękasów zlewa się ze skałą i nie są za bardzo kolorowe, to chyba nie wina fotek bo ostatnio sie poprawily jakościowo :)

Generalnie akwarium fajne, ale ja bym się zdecydował jednak iść w jednym kierunku.

Bo niestety któreś dostaną po d*pie albo nps albo lps/sps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lybia dziś ku mojemu zaskoczeniu paraduje tylko z jednym pomponem, wcześniej chyba miała w tych szczypcach małą aiptasie, a w drugim "oryginalny ukwiał" który jest do dziś dzień. zobaczymy jak się sprawy będą miały fajnie wyglądałaby trzymając małą tubkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

akwarium normalnie bajka tez bym chcial by moje tak wygladalo i mam pytanie nie wiem moze juz pytalem napisz jakie stosujesz oswietlenie i w jakiej kolejnosci od przodu bo albo masz taki super aparat ze tak fajnie wychodza kolory albo wedlóg mnioe masz idealny dobor swietlowek co daja takie kolory pozdro.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od przodu: Hagen Power-Glo 14W, później Marine-Glo 15W, następnie 12 x niebieskie LED'y i na końcu 14 W Power-Glo. Na żywo kolory są zdecydowanie lepsze, do bajki zbiornikowi jeszcze dużo brakuję, póki co jest przeciętna kreskówka :)

Zebrasoma trafiła do dużego zbiornika gdzie będzie jej już tylko lepiej.

Z ryb w akwa póki co zostaje babka i gobiodon, docelowo ma być babka, 2x ocellaris i decora. Dalej poluje na oshimai'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki a mozesz cos wiecej o ledach napisac ?? ew na priw pozdrawiam.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nareszcie weekend :(

Jutro przed 7 rano odbieram na dworcu paczkę od seb'a z RS :D ale potrzymam Was trochę w niepewności, w końcu ja sam wszystkiego nie wiem :D Od razu napisze, że zostałem bardzo mile zaskoczony przez Sebastiana, który sam do mnie napisał, pamiętał, że byłem zainteresowany jednym zwierzakiem i w momencie kiedy dostali jedną sztukę przy dostawie- dał mi cynk :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczuszka dotarła :strutin a z nią:

1x Neopetrolisthes oshimai

2x Amphiprion ocellaris XS

i gratis od chłopaków 2x ricordea (białe wpadające w lekki seledyn) :D

Wszystko świetnie zapakowane, zwierzaki w świetnej kondycji, bez problemu zniosły 12 godzinną podróż.

Błazenki już kręcą się koło euphylii, mam nadzieję, że im spasuje. Oshimai zwiedza zbiornik, mam nadzieję, że ten wkrótce też obierze jakieś widokowe miejsce na domek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na fotki :strutin


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 5 ryb w 52l +koralowce NP ,powiedz jak Tunze radzi sobie z takim obciazeniem ?I na jakim poziomie masz NO3 ?


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 ryby, 2 kraby, 2 ślimaki i korale.

Poziom NO3 bliski 0 dzięki zastosowanemu Chemipure elite i Purigen + do tego cotygodniowe podmiany ok. 10% wody. Karmie 1x Reef Pearls + 1x mrożonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krabik super, ale bedzie stresoowal tube i nie bedzie sie otwierac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jej troche czasu :strutin sorry, że tak mało optymistycznie, no ale takie życie :(

strasznie brakuje mi takich fajnych małych stworzonek w akwarium, raz, że u mnie by się zgubił, dwa, że stresuje korale... ogolnie ostatnio brakuje mi fajnych korali, zoa, ricordee nawet xeni :D albo acanthastee, eupchylie... ech te nps :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam marudzicie, proszę oto filmik po karmieniu więc nie ma szału, ale otwiera się normalnie, zresztą Oshi zszedł już z niej, wisi obok, chciałbym, żeby polubił się z euphylią :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szalu nie ma. Ta tuba wogole nie jest otwarta.Po karmieniu tuba powinna zostac z wyciagnietymi polipami przez kolejne 4-5 godzin. Kazdy krabik ma zakonczenia odnozy ostre jak szpilki. Chocby byl najlzejszy bedzie kul polipy co widac na filmiku.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ dobrze wiem jak zachowuje się moja tuba po karmieniu, nie jest całkowicie otwarta, dopiero jak wciągnie cały pokarm wystawia arsenał i później już jest tak otwarta przez cały czas. Krab już siedzi obok więc chyba koniec problemu :strutin

Jest to krab ukwiałowy jak wiemy, więc nie wydaje mi się, żeby swoimi odnóżami wyrządzał wiele szkód "tkanką miękkim", skoro jest przystosowany do życia symbiotycznego w ukwiałach musi mieć chyba troszkę spiłowane te szpilki. Nie wiem, tak sobie rozmyślam, doktoratu w dziedzinie tubastrei i krabów nie mam :(

Najważniejsze, że w końcu go mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowa ta tuba! :strutin Nie przeglądałem zdjęć, ale jak jest ze światłem? Schowałeś ją gdzieś czy jest na wierzchu ?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem ją tak, by w dzień światło przysłaniała jej euphylia która jest nad nią :strutin Sama tuba jest w takiej małej wnęce widać, że teraz jest jej lepiej, bo już normalnie jest otwarta, wcześniej była pod pełnym światłem i to jej nie służyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak często ją dokarmiasz ? Codziennie ?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie 2 razy, tj. rano przed pracą i wieczorem przed snem :nono

Czasami zdarzy mi się, że dostanie tylko raz, albo przez jeden dzień w ogoóle, ale w żaden sposób nie zaszkodziło jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.