Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Trudne chwile

Rekomendowane odpowiedzi

juz nie chce morskiego:cursin!!!!!!!!!Kto wie jak kleic korale? te kleje dwuskladniowe........normalnie zaraz zlikwiduje baniak


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko odpadlo:whip

woda metna. korale sie, pozamykaly, ryby pochowaly, nic sie nie chce przykleic


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt?????????

100 osob na forum?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękie kleisz ? a po co


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kolana!

Kleje korale do skaly,


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#219615 Grzegorz Dyzma :

Odkad mam morskie chyba ze 20 razy zalalem kuchenie.Osmoza!Ciagle zapominam zakrecic kurka.:cursin Nawet jak nastawie timer. Ciagle ochrzan od mojej lepszej polowy, ale odkad zaczela gotowac na wodzie do morskiego spuscila z tonu.Teraz razem zapominamy:mooning

Tu Grzesiu doradzic mogę... choc to nie wątek o zapominaniu wyłączania RO... miałem podobny problem... wiecznie przelana woda, itd itp... aż zacząłem nastawiac alarm w komórce na np. 3 godziny (tyle u mnie zajmuje napełnienie baniaka). Niby nic, ale komórke mam najczęściej przy sobie, ma powtarzanie dzwonienia co 5 min, więc nie da zapomniec... i od 2 lat nie przelalem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miękasy kleje KROPELKą a twarde 2 składnikowym AM. Nie miałem nigdy problemu z tym. polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUTOBAN!!!!

Milo bylo, ale sie skonczylo:cry


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Dyzma, to jest "pryszczyk":p. Ostatnio przysłali mi wyrównanie za prąd i ... porażka!:p.

A tak na poważnie, ja mam klej Aquascape i tez niestety powstaje zmetnienie. Dlatego staram się kleic poza akwarium(twarde, miękkich nie posiadam poza ksenia:))

Pozdrawiam Lukasz


Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam sie smiac czy plakac, czy moze nachlac. Doradzcie. Koniec z morszczyzna, likwidacja akwarium:(

Chyba wybiore nachlac, ale ja tu jeszcze wroce


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297768 Grzegorz Dyzma :

Nie wiem czy mam sie smiac czy plakac, czy moze nachlac. Doradzcie. Koniec z morszczyzna, likwidacja akwarium:(

Chyba wybiore nachlac, ale ja tu jeszcze wroce

Ja to robię często heheh jeśli akwa było by głównym problemem to bym się cieszył. Baniak zalany od tygodnia a już się boję że nie będę miał czasu ... live is brutal


130l / panel / 4 x 24W Hagen Glow / 2 x ATI Actynic / 2 x ATI aquablue / weipro 2012 na newjet 1700 / 2 x Jvp 101 / miekkasy / Lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, ale chyba nie o klejeniu korali nadal piszesz? O co kaman?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak baniakiem, ale zmiana lokum to juz masakra.

Inaczej jak czlowiek planuje przeprowadzke i wie co i jak po kolei. A inaczej kiedy znalzlo sie TO, czlowiek zagrzal miejsce, remontuje urzadza, planuje a tu wypowiedzenie.

ech........wszystko przez te baby!


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek mam proste rozwiązanie:

Wyjmij ro i zamontuj w łazience.

Ja tam mam. MI też zdarzało się zalać sąsiadkę ;] aż przyszła i mówi że jej cieknie.

Rozwiązałem to tak: 2m wężyka i kanister zamiast na podłodze to w wannie stoi. Wracam z uczelni a tutaj już w wanie woda ;] i mam spokojną - bez alarmu. Czy wyleje się 5L czy 50 to i tak w wannie jest odpływ i jestem spokojny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, na wypowiedzenie to chyba słabo pomoże...

Współczuję.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie bardzo rozumiem. co przeprowadzasz się do nowego lokum? I chodzi że tak z dnia na dzień?

Tylko się cieszyć! Będzie miejsca na większe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie zazdroszcze

chyba probowałbym polskim zwyczajem z gozdzikami i czekoladkami do laski w przeprosinach, a nóż sie uda. trzymam kciuki!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, nie lam sie. Rozmawialismy juz i mowilem ze Ci pomoge. Zreszta Marcin tez. A do Marca jeszcze sporo czasu


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z powodu wydanej kasy nie ma co rozpaczać, ja nie rozumiem ludzi którzy odkładają kasę przecież nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie na nas czas i pójdziemy na tamten świat dlatego ja zarabiam pieniądze po to żeby je wydawać, możecie mówić że nie do końca wiem co mówię bo dopiero planuję akwa, ale mam jeszcze inne drogie hobby ekstremalne kolarstwo górskie w tym roku już chyba ze 20tysi poszło nie mówiąc że co chwilę jakąś drogą część się rozpieprzy w niwecz ale co żałować :D


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz i na mnie przyszła pora zeby ponarzekać.

Wlasnie patrze na moje piekne acry z popalonymi tipami po zastosowaniu cudownego atramentu na PO4,mam nadzieje ze korale calkiem nie polecą.:D


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek napewno to od atramentu?

Tak sie wlasnie ostatnio zastanawialem na tym absorberem i co mnie zastanowilo to ze przez tradycyjny absorber Rowa, Phosguard itp woda sobie przeplywam z tym ze absorber absorbujac taczej nic ne pownien uwalniac. Jak sie juz "naje" to sie go wymienia.

Atrament rozplywa sie po calym akwarium wiaze i odpieniacz ma go wypeinic. A jak nie? a skala nasiaka przenika do w wewnatrz, w podloze. Dlatego kiedys bylan polemika odnosnie Rowy czy pukac czy nie. A wlasnieno to chodzilo zeby nie plukac bo wlasnie ten pyl brudzacy wode najlepiej absorbuje tyle ze potem zostaje w porach skaly w piachu i generalnie ma sie osad wszedzie.

Peniek doradzic nie doradze bo sie nie znam, ale kciuki trzymam. Jak mi pisali bedzie dobrze


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dziwne to ze tylko kilka acr tak zareagowalo,reszta wyglada ok,stylphory rowniez wygladaja super,a lps'y tez cale,0 oznak stresu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie jedno dobija co dzień jak widze baniak,OŚWIETLENIE!!!!! niby ok ale kurde w moim narożnym przypadku naprawde nie ma dużego wyboru,miałem 325w T5 pod pokrywą ale z racji przegrzewania sie byłem zmuszony wymieniac rurki co 3miechy musowo więc zmieniłem na HQI 250W+2x39W i wydaje mi się że jest ciemniej i wogule mało kolorowo jak było poprzednio:banghead


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dobija brak czasu. zrobiłem podmianke, wymienilem absorbenty, 10 min pogadałem z kolega... minelo jak z bata strzelił 3 godziny! I znow do 2 w nocy musze pracować, by wstać na 8 rano... pewnie sniadanie zjem w pracy, jesli chce zdążyć nakarmić gorgonie...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.