Skocz do zawartości
ozim

Przewymiarowany odpieniacz-pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Stani nie chodzi i o to zeby robic labolatorium. Chodzi mi o to ze woda jest swietnym rozpuszcalnikiem i filtrem.

Zeby zobrazowac o co mi biega zapytajcie palaczy o bongo wodne do palnia trawki czy shishe. Po co tam jest wodathumbsup.gif

Ja mysla zmierzalem ku temu ze odpieniacz nie filtruje nam tylko wody w akwarium ale powietrze w calym domu. Podniecamy sie urobkiem w kubku ktory po czesci moze pochodzic z wlasnie z odsiwiezaczy powietrza o ktorych wspomnial Lukassk, spalony kotlet z kuchni, kurz z ulicy.

Petowe odpieniacze na igle z duzym poborem powietrza potrafia odpieniac wode do podmanki.

Takie tam wolne mysli wolnego luducoffee.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób stację filtrowania powietrza :) Opartą np. na pochłaniaczach węglowych. Odpowiednio duża powierzchnia filtracji i ewentualnie jakieś wspomaganie pompą, powinno być niezauważalne dla odpieniacza.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, rozumiem.

Z drugiej strony, to chyba slona woda tak przyciaga te brudy i zapachy, bo w slodkowodnym moze sobie Bubble King chodzic pare dni, a w kubku nic nie bedzie... Jasne, gdybym mal akwarium w lakierni, to wezyk powietrza pociagnalbym nawet zza przebieralni. :thumbup:

Kiedys zlatwilem akwarium piorac w pokoju dywan szamponem "bio"-bla,bla... :ouch:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesli odpieniacz jest za duży to redox wzrasta? czyli lepiej ogromny odpieniacz czy w sam raz odpieniacz? na głowę juz dostaje po woli... nie wiem co mam mysleć, tu mówia tak , a tam inaczej :shock: to na moje 650L to co lepiej za odpieniacz wsadzić? chcę mieć duzo ryb-bardzo duzo ( korale na 2 plan) aktualnie mam odpieniacz Medica blau 3000 i za pare dni podpinam ozonizator medic 100 ... taki zestaw chyba powinien dobrze wyczyścić mi wode?

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie przewymiarowany, jak bedzie za duzy to kupisz sobie nowe rybki :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zastanawiam się nad dokupieniem schurana 1500 i odpalenie 2 odpieniaczy w sumpie... AquaMedic Blau 3000 i do tego Schuran 1500 działajacych jednocześnie i to wszystko wzmocnione ozonizatorem .... na chłopski rozum- im wiecej syfu odpieniacz wyłowi z baniaka tym lepiej chyba? czy to wszystko to juz przesada?

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba juz poplynales :_0


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jeden ale konkretny ? Do tej pojemności pasowałby royal 250 lub 300. Więcej będziesz miał z niego pożytku niż z tych 2-ch razem.

Bo rozumiem że schuran to ten o średnicy 150mm ?

Czyli Schuran Jetskim 150 http://www.schuran.com/index.php?article_id=38&clang=1?

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko, niemam tyle kasy... A schuran 150 jest teraz w dobrej cenie na targowisku za 900zl a nie jak mi radzisz BK za 5,300zl

a co dwa nie mogą być? moze zamiast przewymiarowango odpieniacza dobrym rozwiazaniem są dwa odpieniacze?

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup ATI 250i :-) i Będzie 1 :-)

Jak dla mnie SHuran to przegiecie cenowa , jak BK :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.