Skocz do zawartości
kapuhy

Nocnik a la Kapuhy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik jeden z moich ulubionych :thumbsup: Podziwiam i gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczena opada,gratulacje!! a krewetka to chyba jakiś gigant?

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmiczny baniak ...........:w00t:


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, co za kolorki.

Piękny,po prostu piękny


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa masz widzę bardzo kolorowe ogólnie cierpliwość popłaca ja też nawet przy ewentualnej przeprowadzce do 216 ze względu na Panią Cytrynkę ZF nie zawalę tak koralami od razu tylko samo będzie sobie od małego zarastało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna sprawa, dopracowana perelka. Male zbiorniki w niczym nie ograniczaja i nie wiem czy sie zgodzicie ze jakos latwiej sie w nich wszystko obserwuje.

Wiedza w wypowiedziach w akwarum oko i reka

Nie dosc ze jeden z pierwszych reefmaxow to na dodatek czolowka kolorow na forum. Warto nasladowac takie akwaria i wlasciciela.

Brawa :clapping


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu jakies nowe foty :-) Calosc wyglada super, bardzo kolorowo i sensownie zaplanowana. No i tak jak piszesz - najwieksza satysfakcja jak cos wyrosnie z jednej malej szczepki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna sprawa, dopracowana perelka. Male zbiorniki w niczym nie ograniczaja i nie wiem czy sie zgodzicie ze jakos latwiej sie w nich wszystko obserwuje.

Wiedza w wypowiedziach w akwarum oko i reka

Nie dosc ze jeden z pierwszych reefmaxow to na dodatek czolowka kolorow na forum. Warto nasladowac takie akwaria i wlasciciela.

Brawa :clapping

Grzegorzu sedno sprawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wszystkie miłe słowa :unworthy:

Nie zgodzę się co do mojej wiedzy, ze względu na niezbyt zaawansowany sposób prowadzenia baniaczka o wielu rzeczach ciągle nie mam pojęcia, lub znam tematy bardzo pobieżnie. Hydraulika, budowa sumpa, chemiczne niuanse, sterowanie kolorkami itp. itd. - to dla mnie nadal wiedza tajemna (ale nie próbuję również w tych tematach doradzać ;)). Jednak udało mi się chyba osiągnąć to, na czym najbardziej mi zależało - jak bardzo mądrze napisał kiedyś Kivi: "...ja nie chcę walczyć z moim akwa, ja chcę z nim koegzystować.". I w taki właśnie sposób staram się z moim słoiczkiem żyć :)

Co do kolorków na zdjęciach - na moim monitorze część fotek wyglądają nieco cieplej niż w naturze, ale ostatnie fota jest bardzo bliska orygnałowi (grzebałem tylko w ustawieniach jasności i balansie bieli). W każdym razie ja jestem z kolorów zadowolony (choć za bardziej nasyconą czerwień bym się nie obraził ;)), a czy faktycznie jest z czego kilka osób mogło zweryfikować na żywo :welcome:

Bartek, fungia rzeczywiście odzyskała dawny wigor, niestety głównie dzięki zaginięciu gobiodona. Ten mały rybol, teoretycznie reef safe, cały czas niesamowicie stresował koralowca upartym sadzaniem na nim swojego pupska. Fungia (lub jak kto woli cycloseris) przez długi czas wyglądała jak szkielet ledwo obciągnięty tkanką, nieśmiało próbowała pompować same polipy, jak żółte już nocą poszło kimać. Na dodatek gobiodon to straszna sierota, podczas karmienia w wodzie musiało być 30xwięcej żarcia niż trzeba, żeby mógł się najeść - więc obciążenie zbiornika i kłopotliwość tego słodziaka może być znacznie większa, niż to sugerują gabaryty.

Mariusz, kreweta faktycznie duża, uważa się za pana i władcę w baniaku. Ale w rzeczywistości jest dość ciapowata i słabiutko widzi, więc reszta zwierzyny bez większych ekscesów spokojnie schodzi jej z drogi. Wieloszczety i wężowidełka nie mają już tyle szczęścia :ouch:

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za opinie :welcome:

Z kolejną aktualizacją postaram się już tak nie ociągać ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jestem w środku projektu "przeprowadzka", w związku z tym mam wielki bur...bałagan w mieszkaniu, dwa baniaki na głowie i czasu na foty troszkę brakuje... Jak tylko ogarnę oba tematy, to wrzucę nowe foty nocniczka.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil to juz nie nocnik a Basen chyba bedzie:)


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, taka ciut większa kałuża... Poniżej łódzkiej średniej raczej ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś takiego.

Grunwald 1410+RafMax 120 /2=765 l średnio :harhar:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jestem w środku projektu "przeprowadzka", w związku z tym mam wielki bur...bałagan w mieszkaniu, dwa baniaki na głowie i czasu na foty troszkę brakuje... Jak tylko ogarnę oba tematy, to wrzucę nowe foty nocniczka.

hehe

no to mamy podobnie.

W takim razie czekamy na aktualizacje zdjeciowa

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj ! jak twoj reefmax ? masz moze jakas rade dla poczatkującego ? :D

po ulozeniu widzialam 2 rozgwiazdy ,, a dzisiaj jest 2 dzien i nic nie widze chociarz [wpatruje sie godzinami ... jak to jest z ty mwszystkim :D

pozdrawiam !


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmax niezmiennie ma się całkiem nieźle, dziękuję :) Co prawda tydzień temu zaliczył zgon zasilacza w pokrywie, ale trochę pracy + 15 zeta na nowy załatwiło sprawę. Drugi zbiornik zasypywałem dzisiaj świeżym piachem, w sumie powinienem przenieść do niego życie z RMa, ale jakoś ciężko mi się rozstać z tym baniaczkiem. Przez blisko trzy lata dzielnie daje radę, gorgonie mimo przycinania przestają się w nim mieścić, stalowa montipora już dawno wlazła na tylną szybę, a pavona na montiporę. Zoasy szaleją, LPSy bardzo fajnie się pompują, miękkie się przepychają o miejsce - tylko strasznie ciasno się zrobiło. Mimo większego zbiornika RM chyba jednak zostanie ze mną, może zagości w nim rawka lub inne nietypowe, mało kompatybilne z "normalną" rafą zwierzę? Na razie czeka na mobilizację i przeprowadzkę chociaż części życia-może w końcu się zbiorę :)

Bacha, co ja mogę Ci poradzić? Na pewno przestawienie skał, bo nie wjedziesz z boku czyścikiem i miejsca kontaktu z szybą prędzej czy później będą brzydko wyglądały. I dużo cierpliwości, bo dojrzały i ustabilizowany zbiornik będzie cieszył bezstresowo i przy niewielkich nakładach pracy. Ale wymaga to czasu i spokojnego podejścia, u mnie zajęło ok. 10 miesięcy, za to później prowadzenie zbiornika jest prawdziwą przyjemnością. Czego również Tobie życzę :welcome:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil jest nieśmiały :) swoją drogą mógłby wreszcie wkleić fotki swojego dużego baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: dołączam sie do listy :)

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dajcie spokój, właśnie leżę zakasłany z gorączką w łóżku, a do tego dojście do baniaka zagraca choinka ;) Ale dziękuję za zainteresowanie :)

Szczerze muszę przyznać, że nowy duży baniak nie wpłynął najlepiej na RMa. Co prawda tragedii nie ma, ale jest bardziej dziko, a eksmisję do dużego dostała najładniejsza, ale marniejąca z nieznanych mi przyczyn ełfilka. Poza tym bez większych zmian. Duża skała z prawej strony zbiornika docelowo ma trafić do drugiego szkiełka, ale przed przeprowadzką zrobię apdejcik foto.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wracaj do zdrowia. Ja sie kuruję nalewkami ziołowymi. No i niech juz konczy sie czas choinki, bo tylko CI zagraca widok :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.