Skocz do zawartości
inmar

Odklejające się przyssawki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak z tym sobie radzicie ? Wiadomo pewnie,że wymiana,ale gdzie kupić ? Na allegro dziś szukałem,ale nie znalazłem.Szukamy z Leonim do pomp cytkulacyjnych Resuna,takie z główkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą pompę i nigdy nie zdarzyło mi się żeby przyssawki się odkleiły,zawsze przed przyczepieniem dobrze czyszczę szybę


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że po czasie przyssawki parcieją i coraz gorzej trzymają.Moje mają już 15 miesięcy.

Po pewnym czasie mogę napisać,że sposób od romana763 sprawdził się,który dostałem na PW.

Wystarczy je zamoczyć na 10 minut w wrzątku.Od tej pory nie odkleiła się żadna a jak wyjmowałem ostatnio pompy do czyszczenia to musiałem je zsunąć z szyby bo nie dało się odkleić paznokciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałrm ponoć metoda rewelacyjna


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dla potomnych,często czytam watki które nie opisują zakończenia,powinniśmy położyć na to nacisk bo na przykład znajduję interesujący mnie temat w wyszukiwarce i czytam spróbuj to czy tamto i .........koniec na tym.

I nie wiadomo pomogło czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej odklejają mi się pompy,nieraz robią potem zadymę.Niedawno zakupione JVP też już widzę pomału się odklejają.Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak ? genialna rewelacja czy sie odklejają :nono


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie na magnes z miekim podkladem:goofy

najlepiej wycietym z sylikonowej wkladki do butow lub miseczki ksztaltujej biust:tongues.

Cisza i nic nie spada


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283129 jarex66 :

no to jak ? genialna rewelacja czy sie odklejają :nono

Ja o rewelacji nie pisałem.Jest rewelacja,ale na pewien tylko okres.Jak były nowe to trzymały chyba z rok.Niedawno je wygotowałem,ale zjeżdżają.Można gdzieś kupić oryginały ?

Grzegorz,moje nie mają magnesu a poza tym mam tak baniak ustawiony,że drażnił by mnie ten magnes.Marzy się mi tania cyrkulacja bez pomp w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod przyssawkę można dać AquaFixa lub silikon akwarystyczny. Wtedy na pewno nie odklei się. :nono

A co do przyssawek z linku wyżej, to wyglądają raczej na miękkie i nadają się chyba rzeczywiście tylko do tablic imiennych.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: na przyssawki w mareach też narzekano a u mnie trzeci rok pompy wiszą i ani drgną. Po prostu to jest tak ze wszystkim, loteria. Inmar- widzisz, Ty przeciez nie wywalisz pomp ze względu na przyssawki, ale rozwiązaniem dla Ciebie są nowe pompy z nowym sposobem mocowania. Jedna duża dociskowa przyssawka, taka podobna do tych od GPS na szybę auta.

Premiero....gdybym co miesiąc po czyszczeniu musiał smarować czymś przyssawki to by mnie chyba trafiło :nono


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVP-102 są tak zrobione, że nie musisz zdejmować mocowania, wystarczy wyciągnąć samą pompę do czyszczenia. Ja na razie nie przyklejam przyssawek, bo moje 3mają się bardzo dobrze, ale podejrzewam że większy problem mógłby być z ich odklejeniem, niż ponownym smarowaniem :nono


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo przysssawki to szrot, kup sobie magnesowe mocowanie

lub kup sobie wersje magnesowa

mocowanie jvp101 i 102


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze @inmar, ciężko znaleźć przyssawki do tych pomp, czyż nie powinna to robić firma która sprzedaje w/w urządzenia??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283159 premiero :

Pod przyssawkę można dać AquaFixa lub silikon akwarystyczny. Wtedy na pewno nie odklei się. :nono

A co do przyssawek z linku wyżej, to wyglądają raczej na miękkie i nadają się chyba rzeczywiście tylko do tablic imiennych.

Podobne przyssawki ma na stanie Skiba, tyle że z innymi końcami mocującymi, a jeśli takie mogą utrzymać tablice w poruszającym się pojeździe to dlaczego mają nie utrzymać pompy pod wodą.

Przyssawki z czarnej gumy parcieją szybciej niż silikonowe.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę składał za niedługo zamówienie do Skiby to popytam go o przyssawki.Te z linku mają chyba dobrą głąwkę,jednak niedawno kupiłem gdzieś przyssawki nowe,trochę główkę dociołem aby weszła na miejsce,ale co prawda nie odklejają się,ale zjeżdżają.Jakoś słabo trzymają się szyby.

Można dokupić jakieś mocowanie magnesowe do moich pomp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma jak wykrakać. Chwilę wcześniej chwaliłem się, że moje jvp trzymają się dobrze, a dzisiaj rano mnie zamurowało jak wszedłem do pokoju z akwarium. Totalna zadyma, jedna pompa spadła wylotem do dołu, wisiała na kablu, i wywiała piasek z połowy akwarium w kosmos. :cursin Skorzystałem więc z własnej porady i przykleiłem przyssawki obu pomp na AquaFix'a. Mam nadzieję, że już więcej mnie nie zaskoczą.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miewałem podobne bajki z innymi pompami na przyssawki - profilaktycznie kabel sterczący przy szybie łapałem do szyby małymi ściskami stolarskimi - takimi mikro-mikro... Jak się pompa odklejała, to przynajmniej dyndała w tym samym miejscu i nie było konieczności pacykowania klejem czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jak się podzielisz jakimś LPSem, to oddam ci magnes z pompy JVP-2, patent DarkaB30 niezawodny.

Nigdy nie miałem zaufania do mocowania czegokolwiek przyssawkami, prędzej czy później gleba.

Ps. Wpisuje w Google grafika "Wave Maker 15000" a tam wyskakuje twoje zdjęcie :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może lepiej spytać Marka gdzie jego zdjęcie nie wyskakuje:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.