Skocz do zawartości
romania

[240l] fotostory romana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Będzie to moje pierwsze akwa więc każda sugestia mile widziana.

Wybrane miejsce na akwarium. Wnęka o wymiarach 220x120.

4587-sciana.jpg

I teraz pytanie. Akwarium stawiać po środku tej ścianki ? Wymiary zbiornika to 120x50x40. Jeśli tak zostanie to z boków będzie po 50 cm więc do oglądania trochę mało. Czy lepiej dosunąć do lewej np. i będzie 100 cm luzu?

Jutro tuning lampy jak powieszę wkleję fotki. Pozdrawiam Roman.


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ustawił na środku...........tzn takie aby po obu stronach zostało około 10 cm żeby ręka się zmieściła z czyścikiem :)

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydzi, ale tam zostanie po 50cm jak ustawi na środku :) Też mi się wydaje, że na środku lepiej ograniczony widok, ale z większej ilości stron mieć 50cm to nie tak mało głowę idzie wsadzić lekko :) Który wymiar to wysokość, a który szerokość baniaczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Zbiornik już jest zamówiony. Sporo czytałem i myślałem nad wymiarami. Wiem że szerokość (panorama) i głębokość (możliwość aranżacji) i wysokość (oświetlenie) są ważne, ale wybrałem taki wymiar. Taki mi najbardziej odpowiadał uwzględniając aspekt ekonomiczny.


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spajdi to było z przymrużeniem oka :). Za jakieś 6 m-cy Roman będzie zmieniał na większe bo to co teraz tam stanie zgubi się w tej wnęce :)

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa hehe nie skumałem :) Ano 40cm jak na morskie to niestety płytko do morskiego fajne są szerokie baniaki bo dają lepsze możliwości chociażby aranżacji skały, ale no już trudno ważne, że będzie tylko w takim razie jak będziesz kupował skałę to dobrze dobieraj kawałki (nie za duże) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#225703 romania :

50 cm wysokości 40 szerokości.

50 cm wysokości jeszcze może być Ok,ale szerokość 40 cm to porażka.Skał zbytnio sobie nie poukładasz.To do słodkiego nawet mało.Zmień te wymiary zawczasu chyba,że to zbiornik treningowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno. Postaram się to jakoś do ładu doprowadzić.


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romania

jednak zastanów się nad głębokością 60 - 80 cm będziesz żałował


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej dzisiaj powiesiłem lampę. Oczywiście musiała przejść lekki tuning a mianowicie: Dodane 2 kable zasilające na świetlówki i na led moon. Oczywiście cała instalacja księżycowa zrobiona samodzielnie bo nic tam takiego nie było. Sama lampa to używany blau 2x150w + 2x39w akt. Najwięcej problemów miałem z schowaniem linki pod ten grzybek-dzwon czy jak to się nazywa :banghead

Odpalone hqi+akt

4587-lampa%20hqi.jpg

Odpalone akt

4587-lampa%20akty.jpg

Odpalone ledy nocne

4587-lampa%20moon.jpg

Pozdro


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny pomysł ze ścianą na niebiesko... niestety ale po kilku dniach sam stwierdzisz że głębokość 40 cm to za mało... ja mam 60 cm przy 130 cm długości i brakuje min. 15 do jakiejś głębi... swoją drogą za idealny rozmiar przyjmuje się 90x45x45 i wszystkie pochodne tej wielkości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fuuuu, 40cm szerokosci? powinna byc akcyza na takie baniaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobic w pomalowanej scianie z 10 uziemionych gniazdek.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem po swój baniak.

Jestem zadowolony :D :D :D

4587-akwa.jpg

Kupiłem jeszcze śrubunki i grzebień. Czekam na regał/stolik teraz i myślę co dalej. Ramę mam dostać w tym roku ...

Co do gniazdek właśnie jest problem. A mianowicie brak uziemienia....coś będę myślał.


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć z tego co wiem to większość urządzeń do akwarystyki nie ma wtyczek na bolec i nie potrzebują uziemienia .Lepsze wyjście to uziemić zbiornik z bezpiecznikiem różnicowo-prądowym .


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, klasyczny kształt ale ...gdzie rewizja ? no i obiło mi sie kiedys,że przeźroczysty silikon łatwiej penetrują glony, a moze tylko w czarnym po prostu nie widać ?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od "Mikołaja":

4587-odpieniacz.jpg

Jako totalny amator jestem w szoku że jest taki wielki :) Zakup udany bo dużo taniej. Nie mieli na stanie wylicytowanego na allegro modelu nw-110 i dostałem w tej samej cenie nw-150. Niestety stelaż ma opóźnienie i będzie w 1 tygodniu nowego roku :/ ......


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226467 Darek S :

Ładny, klasyczny kształt ale ...gdzie rewizja ? no i obiło mi sie kiedys,że przeźroczysty silikon łatwiej penetrują glony, a moze tylko w czarnym po prostu nie widać ?

moze powrot bedzie 'poza' awkarium.

na przezroczystym po prostu widac glony, a na czarnym, poniewaz jest czarny, nie :)

zbiornik chyba z OW jest zrobiony wiec tylko przezroczysty... czarny silikon z OW to pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace idą powoli do przodu. Zmiany: w końcu doczekałem się stelaża. Całę szczęście kosztował mnie 0 zł, po znajomości więc nie jest źle. Profil to 3x3 a od strony frontu pod akwa 3x6. Nie wiem niestety jakiej grubości ścianka ale fachowiec powiedział, że dwa takie zbiorniki mogę postawić. Błąd jaki popełniłem na tym etapie to nie mam poprzecznych profili na dole i nie mam jak zrobić "podłogi" na sumpa. Ale jakoś sobie poradzimy. Płyta kolor bukowy 18mm. Pocięcie i oklejenie rantów (oczywiście nie wszędzie) kosztowało 160 zł. Płyta była 6m więc mam jeszcze spory zapas. Sump 112 litrów 120 zł. Tymczasowo w akwa 2 mieczyki. Pozdrawiam.

4587-akwazwoda.jpg


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarno widzę przyszłość tych paneli. Ja bym zrobił odcięcie ze dwa metry przed zbiornikiem i aż do ściany pod zbiornik pociągnął płytki, albo jakąś wylewaną podłogę.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zeby wyciac panele to trzeba zrobic totalna demolke. Moim zdaniem nie ma co przesadzac ze zrywaniem podlogi zeby postawic akwarium. Jak sie rozleje troche wody to Cie Romku kobita przerzezbi i juz sie wiecej nie rozleje:D

Nic sie nie chlapie jak sie niewklada lap do zbiornika. Zawsze kawalek chodniczka lub recznik rozlozony podczas prac zalatwi sprawe.

Elegancko to wszystko wyglada, milego solenia:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232428 Grzegorz Dyzma :

Jak sie rozleje troche wody to Cie Romku kobita przerzezbi i juz sie wiecej nie rozleje:D

Nic sie nie chlapie jak sie niewklada lap do zbiornika. Zawsze kawalek chodniczka lub recznik rozlozony podczas prac zalatwi sprawe.

Elegancko to wszystko wyglada, milego solenia:)

Oj Grzesiu jesteś w wielkim błędzie, tzn. masz racje z kobietą, ale na klika kropli to bym nie liczył.

Zresztą po 2 latach tych kropli będzie x1000 i wtedy podłoga da o sobie znać, wiem doskonale bo przerabiam ten temat.

Płytki i nic poza tym!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.