Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Ogolnie o Niefoto - Podziekowania

Rekomendowane odpowiedzi

Przemku wielkie podziekowania.

Mam nadzieje ze bedzie to jeden z ciekawszych i czesto odwiedzanych dzialow.

W najblizszych dniach postaram sie cos potlumaczyc z zagranicznych stron a takze napisac cos o wlasnych spostrzezeniach

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu - nie ma nic za darmo :)- dostałeś uprawnienia moderatora do tego działu - więc jak znajdziesz chwilę czasu - poprzenoś proszę wątki dotyczące nie foto z działu ogólnego - do tego właśnie.

Jeśli będziesz miał jakieś pytania - wal na priva.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super :) Mam nadzieję że szybko dział ten zapełni się ciekawymi informacjami na temat hodowli tych jakże pięknych stworzeń.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale ja nie mam komputera:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w niczym nie przeszkadza - jak widać :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie super dział. Niefoto są cudne. :) Mi chodzi po głowie taki mały reefmax z niefoto, ale to dopiero jak się co nieco nauczę na łatwiejszych w utrzymaniu stworzonkach. Co nie zmienia faktu, że Wam bardzo kibicuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super że w końcu powstał ten dział :) a ty Grześ będziesz miał motywacje żeby sobie kompa kupić :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz widze ze chyba nie mam wyjscia.Ale w koncu to tylko moderowanie tego dzialu.

Na razie jestem na swiateczno-noworocznym wyjezdzie wiec wszelkie zmiany nastapia najwczesniej w weekend.

Szampanskiego Sylwestra

Pozdrawiam Dyzma


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i elegancko :) ja moze cos niedlugo skrobne o tubkach i swifti. :)

to i ja poprosze kogos z mocą przenoszenia watkow o przeniesienie:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=21419

i

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=24718

dankeszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i się pięknie będzie kręcić dział, ja ze swojej strony przyznam że jestem na rostaju dróg...sps czy niefoto;/

z jednej storny mam 16 spsow ale wszystkie małe wątłe i takie sobie wolno rosnące patyczki które dużo światła chcą( a ja im moge dać tylko 243 waty na 250 literków) z drugiej moja tuba:D duma i chluba ale wiedza z niefoto malutka a baniak dość duży (niby mam ap 600 i mce 600 na których mógłby hulać i podmiany robie co tydzień w sumie 40% a i lpsy wdzięcznie jedzą ale strach jest;/ czy dam rade i baniaka nie wysadze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228699 Grzegorz Dyzma :

...Ale w koncu to tylko moderowanie tego dzialu....

Pozdrawiam Dyzma

a my mamy nadzieję, że nie tylko moderowanie, lecz także rózne ciekawe spostrzeżenia i fotorelacje chciazby ze swojego baniaczka :shocking:)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU

Masz SPS-y to wiesz co masz!

Nie daj sie omamic! Rob swoje!:shocking


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani jeszcze przyjdzie czas ze zrezygnujesz ze swoich twardzieli i sprobujesz czegos innego:D

UNSU co ja moge doradzic. Postaw drugi baniak ale nie wiecej niz 100L bez sumpa, zrob DSB w glownym i podepnij ten MCE 600.

3 male rybcie to max.

W duzych akwariach niefoto zle sie karmi, zwlaszca na poczatku kiedy jeszcze korali malo i wiekszosc pokarmu londuje w odpieniaczu.Skaly wrzuc na tyle zeby korale bylo na czym ustawic. Wode z gotowego baniaka masz.

Na niefoto potrzeba nie tyle wiedzy co czasu na karmienie praktyke i obserwacje. Zacznij od czegos latwego. Np rozne gatunki Tubastrea. Poczujesz o co chodzi z karmieniem, i z dostepnoscia pokarmu w Twoim regionie. Jezeli chodzi o oswietlenie to moga byc nawet kolorowe diody. Jak ci sie spodoba to wtedy przesiadka do wiekszego akwarium. Do tego czasu DSB w glownym spokojnie wytrzyma.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawosci: w takich Reefmaxach, czy redsea (o te sery mi chodzi) da rade trzymac niefoto? Bez DSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU Grzegorz dobrze mówi, zrób sobie np taki projekcik - akwa ok. 60x35x35, na jednym boku panel 20 cm, na wlewie do panelu włóknina, żeby wyłapała resztki jedzenia, potem jakiś miniflotor, i obieg 2000l/h + 2 loc line na wylocie jako cyrkulacja (tuby lubią mały przepływ wody)

co do dsb - to bym go nie robił w głównym zbiorniku jak przeprowadzałem swoje 60 litrów to było TYLE syfu w piachu ze szok. wiec piachu raczej ilość dekoracyjna.

woda z działającego zbiornika i martwa skala - oszczędzisz sobie rewelacji z aiptasia.

w zbiorniku same tuby - bo one nie są wrażliwe na podmiany wody np 50 %, a z autopsji wiem, że przy takim karmieniu i takim litrażu bardzo szybko no3 wzrośnie do 50.

...

sam chciałem tak przerobić moje 60 litrów, ale niestety mieszkania mam za mało :/ ale jak się już dorobię czegoś swojego to na pewno coś takiego wystartuje :shocking

...

@Ewaise wszystko się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan to dobry news. Bo plan mam taki: poucze sie na wiekszym akwarium z miekkimi, LPS, SPS. A pozniej postawie male z niefoto. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady pewnie tak zrobie tylko miejsca mało na drugi baniaczek choćby mały a jeszcze żone musze przekonać:shocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te zony!

Czy kobiety akwarystki tez maja takie problemy z mezami?:shocking


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałam, męża do wiekszego baniaczka takiego 350 l. ateraz nie wiem jak mu powiedzieć że ten stary zostanie tylko najlepiej w nowej formie Reef Max:clowning


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast 100-150l wynegocjowalam 450l. Ale to juz max moich zdolnosci negocjatorskich :shocking Teraz walcze z tematem oswietlenia :) Takze nie ma lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałam akwarium pod choinkę :shocking przez przypadek dostał sie w moje rece maluteńki kawałek niefoto więc często będę tu zaglądała :) oj chyba zakochałam sie w niefoto...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#229806 Ewaise :

Ja zamiast 100-150l wynegocjowalam 450l. Ale to juz max moich zdolnosci negocjatorskich :) Teraz walcze z tematem oswietlenia :) Takze nie ma lekko.

A wspomniałaś już mężowi, że z 450 litrowym zbiornikiem automatycznie powiązane jest refugium ok. 200 ltr :)(które to refugium niezauważenie można przerobić w drugi zbiornik :shocking )


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan ja ta wlokinine czuje troche inaczej.

Gdybym zakladal taki maly zestaw z panelem, wloknine dalbym dopiero za odpieniaczem przed powrotem wody do akwarium. Spelnialaby ona funkje nie tylko jako bubble stop, ale i zatrzymywala ewentualne nieczystosci ktore mimo wszystko nie wylondowaly w kubku odpieniacza. Moze wlasnie to bylo powodem ze w piasku miales az tyle detrytusu na ktory nie foto tez reaguja otwieraniem polipow.

Wlot do panela a raczej zasysanie zrobil bym za pomoca dlugiej rurki ktora zasysala by wode zaraz przy dnie z nad piasku. Takie rozwiazanie zmniejszyloby ilosc detytrusu zalegajacego na DSB. Dlaczego tak sie uaperlem tego DSB?

Moim zdaniem metoda berlinska nie pasuje do akwarium z koralami "niefoto" absolutnie.

Czy nie jest tak ze czesto w akwariach z koralami miekimi jest problem z wysokim NO3 gdzie przy SPS-ach wszystko jest jak trzeba bez wiekszego wysilku, trzymajac sie tyklko pewnych zasad z ktorych kluczowa jest silana cyrkulacja.

W akwarium z miekimi takowej nie da sie zastosowac i przy dluzej ilosci skal bez przedmuchiwania wszystko zaczyna zalegac co dziala jak filtr kubelkowy. Zlogi jakie powstaja w akwarium przy karmieniu niefoto sa o niebo wieksze, a wymagania korali bod wzgledem cyrkulacji bardziej wyrafinowane.

Wedlug mnie filtracja to grubo przewymiarowany odpieniacz ktory szybko usunie resztki jedzenia i zawsze okresowo mozna go wylaczyc.(Za napowietrzanie poze posluzyc jakas kaskada) DSB jako filtracja biologiczna. Mala konstrukcja skalna mniej zlogow i duzo latwiejsze ustawienie cyrkulacji.

Ja wlasnie kombinuje jak przy akwarium ze sumpem dostarczac wode nie przez grzebien, ale wlasnie rura zanurzona i siegajaca prawie dna.

Jest tez pewna alternatywa ktora chodzi mi po glowie, dzialajaca jak DSB ale to nie jest piasek:outtahere


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.