Skocz do zawartości
domat

Karmienie artemią

Rekomendowane odpowiedzi

A można też tak...wyjąc kostkę z lodówki i chlup do akwa..stopniowo rozmarza i rybki stopniowo wyłapują..to wersja dla max leniwych,czasem stosuję, (jak na razie) bez skutków ubocznych.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia metoda mi się nie podoba. Jedzenie jest zimne i kilka razy widziałem (w jednym ze sklepów tak się karmi) jak ryby połykały spore kawałki takiego lodu. Może nic im nie jest ale i tak stosuję taką metodę jak rysiu. Tylko kubek mam inny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam wrzucac nie płukanych mrożonek (a tym bardziej nierozmrożonych) bo znam przypadek po którym rybki w akwa od takiego jedzonka wykitowały. Mrożonka była zepsuta. Po przepłukaniu prawdopodobnie nie miałaby tak zabójczego efektu jak razem z syfem w którym była zamrożona. Ja tam wole nie ryzykować. Zresztą naprawde nie ma nic prostszego niż wstawienie sitka na 20sek pod gorącą wode z kranu. Czyste od syfu, ciepłe jedzonko :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie zmrożonej kostki do akwarium to prosta droga do chorób rybek - w słodkowodnym sobie kiedyś tak załatwiłem prawie całą obsadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, po tylu ostrzeżeniach wypada zaprzestać( sporadycznego co prawda) procederu wrzucania mrożonki do akwa:)

Ale co do płukania..hmm czy to faktycznie takie ważne? Nawiasem mówiąc płucząc zapewne zubożamy pokarm. Wyobraźmy sobie smak pociętej drobno szynki zamrożonej w lodowej kostce- wodę po odmrożeniu odlewamy i jeszcze przepłukujemy gorącą wodą...bleee

Woda z mrożonki zapewne nie jest super jakości ale czy + płukania przeważają nad -?


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam w takim razie sprawdzenie takiej wody z rozmrozonych mrozonek na okolicznosc stęzenia fosforanów :shocking

Tak jak Remik napisal, ja sie pod tym podpisze i chyba wszyscy doswiadczeni akwarysci ktorych znam: płuczcie mrozonki.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plukaniem jak najbardziej, napewno do akwarium trafia mniej fosforanow. Ale jaka zabawa w plukanie?

Jaja kraba albo plankton, przez siatke to zupelninie nie mozliwe.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#229999 AquaManiac :

Polecam w takim razie sprawdzenie takiej wody z rozmrozonych mrozonek na okolicznosc stęzenia fosforanów :shocking

Na pierwszej stronie to napisałem.Ale to niemiarodajne chyba bo jak wyjdzie stężenie rozmrożonej kostki w całej szklance a jak w połowie szklanki.Nie ma wątpliwości,że fosforany są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, jakimi mrożonkami karmicie? bo z tego co ja zauważyłem mrożonka mrożonce nierówna, z jednej firmy woda przy rozmrażaniu np artemii jest jaśniutka i kwestia tylko lekkiego przepłukania a z innej woda wręcz brunatna,

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230027 inmar :

Na pierwszej stronie to napisałem.Ale to niemiarodajne chyba bo jak wyjdzie stężenie rozmrożonej kostki w całej szklance a jak w połowie szklanki.Nie ma wątpliwości,że fosforany są.

Najbardziej miarodajne było by określenie zawartości fosforanów w wodzie z samej mrożonki, a jeśli to nie możliwe, to określenie zawartości w rozcieńczeniu np 1:5 co pozwoli na obliczenie zawartości w samej mrożonce (po przemnożeniu razy 5) :shocking


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar ja porównywałem IT z Prokarm, IT jest wg mnie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,IT po rozmrożeniu jest czysta woda,ale tej nie sprawdziłem.To mój ulubiony pokarm bo min. są małe kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek Dyzma

ikre krabow i drobny polankton daje sie bardzo dobrze plukac w sitku do artemii, prdukuje takie cos np. niemiecka firma Hobby i kosztuje toto grosze: http://www.aquaristic.net/hobby-artemia-sieb.html


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie takie siteczko mam i biore kostke mrozonki pod kran na kilkanascie sekund i papu gotowe - siateczka jest na prawde bardzo drobna. Polecam


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować, jak ktoś ma, gazę młynarską- również bardzo drobna.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze daję inne mrożonki. Mrożone owoce morza (krewetki. ośmiorniczki, małże itp). Rozmrażam na siteczku, kroję na bardzo drobno, płuczę i do zbiornika. Podaję niedużymi dawkami aby wszystko na bieżąco było zjadane. Kupując mrożonki należy zwrócić uwagę aby nie były z żadnymi przyprawami. My pewnie lubimy schabowego z przyprawami, ale nasze rybki pewnie nie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jakoś specjalnie karmicie kraby i krewetki ?? bo jak karmiee przy włączonych pompach cyrkulacyjnych to mam wrażenie że krabom i krewetkom ciężko się najeść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.