Skocz do zawartości
grafipl

Aiptasia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy po lewo obok ukwiała w skale siedzi aiptasia? Wydaje mi się że tak. W czasie jak świecę to chowa się.

http://pl.reeflex.net/tiere/827_Aiptasia_mutabilis.htm

20100103921.jpg

Ukwiał trochę podrósł (Dzięki Łukaszu :)) i nie chce mu robić krzywdy, czy po prostu strzelić jej prosto w oko kwaskiem cytrynowym? Rozumiem ze wbić i wpuścić?

http://pl.reeflex.net/tiere/1353_Phymanthus_buitendijki.htm

20100103922.jpg


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak aiptasia zalatw ja szybko albo jak nie masz krewetek kup sobie 2 wundermani.

Ja tez mam problem moje akwarium 63l poroslo rowno aiptasia.Mam nadzieje ze wundermanii sobie poradzi.Kupilem i juz wiem czemu padaly jak muchy bo mialem grzalke uszkodzoną..... i byly skoki 2-4 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wundermani to dziabnie też buitendijka? Czy większych ukwiałów nie rusza?

Niestety na tyle mój telefon powiększa:

20100103923.jpg


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzątek do szklanki, nabrać do strzykawki i powolutku lać w środek aiptasii. Tylko nie na raz, a powoli sparzyć. Po chwili zbieleje i padnie, resztą zajmą się bakterie :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nabież w strzykawke kwasku cytrynowego lub wodorotlenku wapna i wstrzyknij w podstawe.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem sok z cytryny też pomogło (tylko ostrożnie w pysk godowi )bo możesz załatwić sobie sąsiedztwo .


akwa.240 l ,tylko miękie Sump 100 l, ośw .4 x54W + nocne, odpieniacz DIY, obieg 3000l ,cyr 2x6000 +1x3000 ,

start :04.11.2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie krewety zjadły tylko aiptasie quadricolora zostawily w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wurdemanni nie powinny zjadac innych ukwialow, aczkolwiek moga zjadac inne bezkregowce typu slimaki, rurowki i inne wieloszczety.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zauważyłam 2 egzemlparze apitasi. Zastanawiam się jednak czym będą sie żywiły wundermani jak już zjedzą tego apitasię. Raczej spróbuję z kwaskiem i to gorącym kwaskiem:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z wurdemanni kiepski wynik, bo zjadły mi LPSy (ephylie) i wszystkie ślimaki. Taniej było kupić preparat. Polecam więc kupić Joes Juice i nie czekać, aż będzie plaga tylko systematycznie, jak się tylko pojawi to go "zakneblować". Ewentulnie kupić te krewetki i liczyć, że trafimy na te "fajne", które zjedzą tylko aiptasie :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berghia verrucicornis gdzie to kupie i ile kosztuje sztuka i ile przyda sie na akwa 100l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,tania i sprawdzona metoda na Aptasia,lekko gęstawy r-r Ca(OH)2.Zalewa się paskusy i po 3 min nie ma śladu po nich.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.