Skocz do zawartości
Amnor

[250l] Oceanarium - dzień po dniu, krok po kroku...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy Panowie zauważyliście, ale Amnor jeszcze się ani razu nie zalogował od kiedy mamy nową szatę forum. Tak, mi też się to nic a nic nie podoba...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem nawet do Niego na GG ale bez odzewu:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( Smutna wiadomość. Bardzo kibicowałem temu baniakowi. Nie wiem czy to okres wakacyjny ale ogłoszeń i informacji o likwidacji baniaków sporo. Co roku tak jest?

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, mój ulubiony baniaczek :crybaby:

Amnor, dzięki za Twój wkład w forum, jesteś jednym z niewielu, który pokazywał swój baniak zarówno przy wzlotach, jak i upadkach. Nie wszyscy są skorzy do przyznawania się do błędów i ustrzegania przed nimi innych, masz u mnie za to szacunek.

No i za wspaniały baniak!

Mam nadzieję, że do nas wrócisz.

Pozdrawiam.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no .... a taki fajny baniaczek był :realmad:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę wszystkich uspokoić. Baniak nie został sprzedany, ani nawet nie ma takich planów.

Nie wiem skąd pomysł, choć domyślam się że przyczyniła się do tego moja dłuższa nieobecność na forum.

A prawda jest taka, że od bardzo dawna nie dostałem maila z informacją o tym że ktoś coś dopisał, więc myślałem że temat przestał budzić zainteresowanie i odpuściłem sobie aktualizacje. :(

Postaram się na dniach pstryknąć jakieś fotki i opisać to co się w między czasie wydarzyło, a działo się trochę...


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):clap::thumbsup:

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@Amnor to dawaj foty.A nie -_-

A jak python Ci się spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się na dniach pstryknąć jakieś fotki i opisać to co się w między czasie wydarzyło, a działo się trochę...

No myślę że wieeeele osób powiedziało "ufffffffffffff"

Pozdrawiam 'n czekam

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście :) No brachu, zupełnie o nas zapomniałeś - żeby mi to było ostatni raz! ;)

Ben, dobrze się bawiłeś? :thumbdown:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej czekam na aktualizację, gdy zobaczyłem kraby z mojego baniaka u Ciebie , pozazdrościłem i też postawiłem kostkę w podobnych wymiarach:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2 Dzień 154 - 17.07.2011

No więc w końcu znalazłem czas, zmobilizowałem się i postanowiłem wrzucić zaległy update...

Aktualizacji przez długi czas nie było, bo 1) miałem sporo innych zajęć, 2) w akwarium przez większość czasu niewiele się działo, z jednym wyjątkiem o którym za chwilę i 3) nie dostałem żadnego powiadomienia o odpowiedziach w wątku, więc uznałem, że temat się wyczerpał i nikt już go nie czyta. :no

W każdym razie jedynym godnym wzmianki w dzienniku zdarzeniem była jakaś bliżej nieokreślona epidemia, która jakieś dwa miesiące temu przetoczyła się przez mój mikro oceanik.

Do tej pory nie wiem co się właściwie wydarzyło - obstawiam na jakąś bakterię, która trafiła do baniaka z ostatnią partią nowych korali wprowadzonych do akwarium w kwietniu - w każdym razie przez jakieś trzy-cztery tygodnie, bez wyraźnej przyczyny, padło mi kilkanaście koralowców (wszystkie SPSy i kilka LPSów, w tym również te, które są uznawane za mało wymagające). Padło to w zasadzie mało powiedziane - one po prostu zniknęły, jeden po drugim w odstępie kilku/kilkunastu dni. Za każdym razem było tak samo - wieczorem koral wyglądał pięknie i zdrowo, był normalnie napompowany, a rano albo nie było go wcale, albo zastawały tylko jakieś zgniłe, śmierdzące resztki. Doszło do tego, że bałem się chodzić spać, bo nie wiedziałem którego zwierzaka rano będę musiał wyławiać z akwarium.

Nie pomagały podmiany wody, ograniczenie karmienia, lampa UV, wymiana wszystkich wkładów filtracyjnych, prefiltrów, żywicy, wyczyszczenie wszystkiego co się dało wyczyścić, zmiana cyrkulacji, oświetlenia... generalnie nic nie pomagało - koralowce umierały, woda śmierdziała, a mnie cholera brała, bo nie miałem pojęcia co się dzieję i jak temu zaradzić. :(

Parametry były cały czas książkowe - za wyjątkiem PO4, które odkąd korale zaczęły padać zaczęło systematycznie wzrastać (do teraz mam z tym problem, bo obecnie wynosi 0,17 i mimo wymiany wkładu spada bardzo powoli), nic w zbiorniku nie było zmieniane, epidemia zaczęła się jakieś 2-3 tygodnie od wprowadzenie ostatniego nowego lokatora - w sumie do tej pory nie mam pojęcia co to było i jaka była przyczyna. W dodatku przez cały czas cały zbiornik wyglądał kwitnąco - po prostu co kilka dni, ni stąd ni zowąd, rano zastawałem w akwarium całkowicie zgniłego koralowca, który dzień wcześniej wyglądał na okaz zdrowia.

Na szczęście tak jak bez powodu się zaczęło, tak się w końcu - bez żadnego widocznego związku z moimi działaniami - samo skończyło. Te koralowce które przetrwały rosną jak głupie i mam nadzieje że tak pozostanie. Najbardziej się cieszę, że moje ulubione zwierzaki przetrwały - choć był moment kiedy myślałem że najpiękniejszy moim zdaniem koralowiec w moim akwarium - Catalaphyllia jardinei - również przeniesie się na Wielką Rafę, bo przez jakieś dwa tygodnie wyglądała bardzo kiepsko (już po zakończeniu epidemii, prawdopodobnie w związku ze wzrostem PO4). Na szczęście zwierzak pokonał choróbsko, czy co to tam było, w końcu odbił i wygląda na to że powoli wraca do formy.

Z innych wartych wzmianki zdarzeń mogę tylko wymienić kilkukrotne rozłączenie się wężyka dozującego płyn KH. Za trzecim razem, kiedy miałem już dość skrobania ze ściany i podłogi zaschniętych 'strupów', w końcu postanowiłem zajrzeć w głąb szafki i okazało się że ostatnie 20cm wężyka tak zarosło kamieniem, że przepływu już praktycznie nie było. Co dziwne nie wpłynęło to w żaden widoczny sposób na parametry wody, bo KH cały czas utrzymywało się na poziomie 6,4-6,8. Wpłynęło natomiast znacząco na stan paneli podłogowych, które nie dość że mocno napuchły w tym miejscu, to jeszcze są całkowicie zmatowione - na szczęście nikt poza mną tam nigdy nie zajrzy. ;)

Obecnie borykam się z plagą Aiptasii - krewetki się nie sprawdzają, ukwiałów przybywa w zastraszającym tempie i chyba sam się trochę do tego przyczyniłem próbując tępić je za pomocą strzykawki z wrzątkiem. :wacko:

Na dniach muszę się zdecydować albo na Chelmona, albo na Brzydala, bo inaczej za niedługo nie będzie wolnego skrawka skały. :veryangry:

Poza tym, jak zwykle, trochę za długo czekałem z wymianą prefiltrów i na piachu pojawiły się okrzemki. Ta plaga na szczęście jest łatwa do opanowania. Prefiltry i żywica wymienione, więc za kilka dni nie będzie po nich śladu.

No i po raz kolejny nie udało mi się utrzymać w baniaku babek - zarówno Nemateleotris magnifica, jak i Nemateleotris decora po kilku tygodniach zostały skonsumowane przez pozostałych mieszkańców mojej rafki.

tn_421.jpg

Osobiście jako zabójców obstawiam wieloszczety, bo zarówno homar jak i kraby zupełnie nie interesowały się wcześniej ślepą babką, która przez prawie dwa tygodnie zalegała na piasku zanim nie padła z głodu. A widziałem już u siebie kilka sporych okazów, tyle że niestety nie udało mi się żadnego z nich złapać - za kiepsko operuję chwytakiem.

Udało mi się też w końcu znaleźć mieszkańca Catalaphyllii. ;)

tn_422.jpg

A na koniec jak zwykle kilka zdjęć. Tym razem pstrykniętych na szybko - więcej wstawię kiedy z piasku zejdą już okrzemiki.

tn_423.jpg

tn_424.jpg

tn_426.jpg

tn_427.jpg

tn_428.jpg


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj faktycznie mocno przetrzebiło baniak... Wiele cukierasów wyparowało bez śladu :(

Szkoda, że nie pisałeś nic na forum, może udałoby się coś wspólnie wymyśleć. Szybkość i skala plagi naprawdę przerażająca, aż ciary człowieka przechodzą.

Życzę szybkiego wyjścia na prostą :icon_yes:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze, że @Amnor jest :welcome: update jest i akwarium nadal stoi! Korale łapią wiatr i za chwilę po problemie śladu nie będzie. swoją drogą, ciekawa jestem co to była za przyczyna...

@Amnor, i pamiętaj o aktualizacjach bo one są ważne (chyba wszyscy je lubimy :) ), nawet jak nie masz powiadomień na maila :)

pozdrawiam i trzymam kciuki!


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo strat baniak mi sie podoba, wyglada poprostu oryginalnie bez sps-ow.

Tez mialem taka sama akcje z wezykiem od kh i to jak wyjechalem na miesiac z domu... podloga pod akwa do wymiany. Przy nastepnym akwarium pompa dozujaca bedzie znajdowala sie nad sumpem, tak ze nawet w razie odlaczenia sie wezyka plyn trafi tam gdzie powinien. Mysle ze dobra wentylacja szafki wyeliminuje problem zawilgacania pomp ale to sie okaze.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, z dnia na dzień PO4 rosło, NO3 to samo, obstawiłem w pierwszej fazie na prefiltry i absorbery, ale oczywiście wszystkie sps i kilka innych poleciało z dnia na dzień. W nocy widziałem cynarine piękną i napompowaną, śmiałem się, że chce wyjść z akwarium, a następnego dnia rano już jej nie było, tak samo z jednym Favites'em.. Teraz sytuacja się normuje, PO4 zeszło, ale jednak musze je trochę podnieść, żeby NO3 łatwiej zbić. Z PO4 pomoże Ci Phosphate Remover. Teraz korale rosną ładnie jednak do dziś dzień nie jestem w stanie wytłumaczyć tego co się stało..

W czwartek wcześnie rano wylatujemy do Egiptu, mam nadzieje, że pod moją nieobecność nie będzie żadnej rewolucji. Co do Twojego baniaka stwierdzam, że szybko wróci do swej świetności, a co do jardinei, musze posłać do Ciebie Marcina po jakąś szczepkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu sie len obudzil :)

Faktycznie dziwne by tak z dnia na dzien tak ci zaczely leciec korale, ale jak to czasami bywa w akwarystyce morskiej, wiemy ze nic nie wiemy (to sobie pofilozofowalem :)).


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Amnor - Ty żyjesz ..?? !!

Wreszcie się odezwałeś - kiedy kufelek PYFKA np. na "Starym " ??

pozdrawiam

P.S. u mnie aiptasie wypleniły centropygi.


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Amnor za podpowiedź z blatem szafki - szafka zrobiona, odebrana i tym sposobem przybyła następna osoba z nowym hobby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie lewego poczucia humoru ale chciałem obudzić właściciela , a brak informacji najcześciej jest czymś złym.

Co do aiptasi kwasek cytrynowy + wrzątek jest dobry na duże okazy których krewetki nie ruszają u mnie się sprawdził a ewentualny rozwój aiptasii 2 wunderwaffe kontrolują.

Może wyposaż się w 2 dodatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.