Skocz do zawartości
goldi11

AKWARIA MORSKIE OLSZTYN

Rekomendowane odpowiedzi

1. Im dalej w las tym więcej drzew. W morskim też. Na początku nie wiesz nic, potem prawie wszystko a dalej coraz mniej i mniej...

2. Nie musi to być takie trudne jak tu piszemy. Wszystko zależy od tego co chcesz mieć i na jakim poziomie trudności się to znajduje. W twoim temacie udzielają się osoby z pewnym doświadczeniem i dla nich (patrzą na temat szerzej niż ty) to wszystko nie jest takie proste bo wiedzą jak wiele elementów tego hobby przeplata się ze sobą i jakie pułapki na ciebie czekają.

3. Strasznie długi ten wstęp - cztery strony i nic :) Kupuj już ten baniak i wlewaj wodę bo jestem ciekawy twojego pomysłu na akwarium.

:)

Pozytywni? Ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#235873 goldi11 :

No ja trochę nie rozumiem negatywnego nastawienia do sklepów? To, że chcą zarobić lub sprzedawcy mają małą wiedzę? przecież każdy się uczy, zawsze można się wymienić wiedzą, a myślę że są ubogie , bo może nie ma takiego zapotrzebowania i nie chca sprzedawcy w dobie kryzysu zamrażać pieniędzy. No tak mi się wydaje. Pozdrawiam

Negatywny? Gdzie, kto? Nastawienie mamy uczciwie obiektywne. Wszyscy przecież korzystamy z usług sklepów. Z morszczyzną również. Po prostu jak jakiś sklep nie zasługuje na dobrą opinię to jej nie ma i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#235887 goldi11 :

Powiem szczerze, że z wielką radością czytam wiadomości od Was. Widzę, że jesteście pasjonatami. Ja niestety do nich nie należę, ale mam nadzieję się zarazić. Lubię patrzeć się w akwarium, mogłabym siedzieć przed akwarium jak przed telewizorem i nie mogę oderwać oczu jak się tak zapatrzę.

Fajni ludzie jesteście, tacy pozytywni pozdrawiam.

Goldi ide o zaklad ze jak zalozysz solniczke to telewizor pojdzie w odstawke. Juz samo puste akwa urchamia wyobraznie, poczujesz magie juz w pierwszym dniu jak postawisz szkielko. Przestan sie cykac jak przed piewszym razem zacznij konsultacje i zakupy. Cale forum pomoze:strutin


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#235887 goldi11 :

... Widzę, że jesteście pasjonatami. Ja niestety do nich nie należę, ale mam nadzieję się zarazić. Lubię patrzeć się w akwarium, mogłabym siedzieć przed akwarium jak przed telewizorem i nie mogę oderwać oczu jak się tak zapatrzę.

...

i dlatego właśnie pomoc ludzi z forum, bezinteresowna, jest tak ważna.

żebyś mogła siedzieć i podziwiać i "zarażać się" istotny jest dobry start. błędy popełnione na początku, mszczą się okrutnie! nie wspomnę już o wyrzuconych pieniądzach, choćby na sprzęty totalnie zbędne lub źle dobrane.

ja to przerabiałam w poprzednim zbiorniku, kasa na kubełki/wypełnienia...

tak naprawdę musiałam wszystko kupić od początku, gdybym na starcie słuchała/spytała ludzi, którzy mają i wiedzę i doświadczenie nie byłoby tego.

dobrze że czytasz, i czytaj dalej bo do sklepu należy iść dobrze przygotowanym teoretycznie.

:)

edit:

#235816 rs :

...

@nika, jeśli tylko będzie okazja to wykorzystam twoją gościnność bezlitośnie. :)

Dzięki.

czas najwyższy :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#235879 goldi11 :

Dziękuję za radę. Powiem szczerze, że trochę się zniechęciłam, myślałam, że to jest prostsze. No ale tak jak już wcześniej pisałam chcę dokładnie przeanalizować wszystko pod każdym względem, żeby to była świadoma decyzja. Pozdrawiam

Nie zniechęcaj się!

Ja też dopiero zaczynam, też w zasadzie od zera - wiedzę czerpię z forum i od przemiłych ludzi, którzy mnie zapraszają do siebie i bezinteresownie uczą - i tez na początku zdawało mi się, że porywam się z motyką na słońce.

Najważniejsze jest przekonanie, że faktycznie chcesz to zrobić i że jesteś gotowa się zaangażować. Reszta jest już łatwa. Krok po kroczku do przodu, a w razie wątpliwości jest forum i dziesiątki, jeśli nie setki osób chętnych do pomocy.

Zakładaj baniak, bo zapewniam, że im dłużej będziesz zwlekać, tym bardziej będziesz później żałować straconego czasu.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację. Nie zniechęcaj się. Ja też zostałam rzucona od razu na głęboką wodę. Moja solniczka była w zasadzie prezentem dla mojego ojca. On się akwarystyką pasjonował i pasjonuje nadal. Odkąd pamiętam była akwaria w domu, tyle że słodkowodne. I przyszła pora na morskie. Tylko ja popełniłam ten sam błąd co wielu. Pojechałam do sklepu, pogadałam z facetem dogadałam się co do ceny i całego zestawu i ... kupiłam. W wyznaczonym czasie przyjechali, zamontowali i voila działa:D No i gdybym wiedziała jaki bicz na siebie ukręciłam :)

Ty masz już teorie za sobą. Ja przez pierwsze 2 miesiące prawie nie spałam, bo gromadziłam wiedzę teoretyczną no i sprawdzałam w praktyce :) A ile nocy mam zawalonych przez nocne obserwacje:D

Pamiętaj wilk nie taki straszny jak go malują. A powiem Ci, że jak nienawidziłam słodkowodnego to morskie kocham. Ciągle mnie zaskakuje.

Tak więc nie zrażaj się tylko próbuj. To że wpadki będziesz miała to normalne. Ja latem straciłam całą obsadę przez jednego robaka i je reaktywuje teraz. I całe planowanie obsady, ustawianie wszystkiego to też frajda. Nie można się doczekać końcowego efektu, a potem i tak się jeszcze porządki robi :)

Co do sklepów w Olsztynie. Ja rozumiem, że chcą zarobić lub sprzedawca ma małą wiedzę. Ale generalnie jak już wprowadza się dany "towar" do sprzedaży to chociaż jakieś podstawy dobrze znać :)

Olsztyn to faktycznie piękne, ale małe miasto. Ja mam więcej szczęścia od rs bo mogę je podziwiać przez prawie 10 miesięcy w roku :) Ale niestety na morskie zakupy lepiej wybrać się gdzie indziej. Czyli uzbierać odpowiednią sumę i przejechać się tam gdzie wiedzą co sprzedają. Ważne też jest aby kupować ze sklepów z dobrą opinią. Bo kupując od kogoś "nieznanego" można się przykro rozczarować.


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, spokojnie,

cale forum pomoze zalozyc akwarium, ale warto sie najpierw dowiedziec ile tam w ogole bedzie dziurek itp.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.