Skocz do zawartości
danp

[375l] wrassarium danpa

Rekomendowane odpowiedzi

@BIGBLUE przede wszystkim jesli masz akryl zapomnij o magnetycznych czyscikach, chyba ze tylko do gornej czesci zbiornika, i zawsze wyciagaj go ze zbiornika, zeby ciocia, wujek, kuzyn, babcia nie chcieli ci pomoc i wyczyscili ci zbiornik... razem z paskiem pod czyscikiem, wtedy zycze powodzenia :waving Po drugie ja uzywam takich gabeczek do akrylu:

http://www.fosterandsmithaquatics.com/product/prod_display.cfm?c=3578+3728+4063&pcatid=4063

o rozmiarze 7,5cm x 7,5cm.

Zmieniam strone takiej "gabki" co parenascie sec, zeby zmniejszyc ryzyko dostania sie ziarenek piasku miedzy material a panel. Staram sie nigdy tego nie robic gdy jestem zmeczony, badz sie spiesze, pospiech jest zlym doradca przy czyszczeniu akrylu, uwierz mi :) Raz w tyg takie czyszczenie zajmuje mi ok 20-25 min trzech paneli, dwoch bocznych i tego przedniego o dl 150cm.

Oczywiscie na 100 ludzi ktorzy kochaja akrylik, znajdzie pewnie 200 ktorzy go nienawidza. Jesli dojdzie do tego ze bede mial kiedys duzo wieksze akwarium (a takie planuje) to poki co wychodzi na to ze akrylik, ale to melodia przyszlosci. Aha i znam takich furiatow ktorzy rysy zlikwidowali z pelna obsada w srodku zbiornika i oczywiscie woda po brzegi, da sie to niby zrobic, jest to jakis bol w pupie ale sie da.

Dobra teraz dalsza czesc mojej rybnej obsady, angelfishe.

Przepiekne ryby, niestety duzo wieksza czesc z nich nadaje sie praktycznie tylko do FO badz lepiej do FOWLR.

Jesli chodzi o kolory i ubarwienie to malo ktora ryba moze sie rownac z Centropyge loriculus (prosze zwrocic na stan tych zoasow, bedzie o tym za chwile):

Picture211.jpg

Genialnie ubarwiona, relatywnie mala, praktycznie ciagle ja widac, skubie skale, piach, liscie z klipsa, wszelki pokarm, w tym przypadku bezproblemowo chcialoby sie rzec. Od razu rzuca sie w oczy jak sie spojrzy na zbiornik:

Picture228.jpg

Kolejne ujecie:

Picture474.jpg

Ktos wczesniej pyta jak sie zachowuje w stosunku do korali, chcialbym powiedziec ze dobrze...

Picture302.jpg

...ale musialby sklamac. To absolutnie nie jest reef safe ryba, ani dodatkowe karmienie, wieksze ilosci nori na lisci jej nie pomogly, ani wyciagniecie podgryzanych korali. Oto co gagatek juz ma na koncie:

Fajniutka acanthastrea lordhowensis, moze nie w jaskrawo czerwonych kolorach, zdjecie kiepskiej jakosci ale bardzo ladny i dosyc drogi koral, to zdjecie zaraz po wlozeniu do zbiornika:

100_4173.jpg

Po godzinie zaczal sie "szal" po paru dniach koral wygladal tak:

Picture294.jpg

Dziekuje, postoje, koral uratowany dzieki interwencji i przelozeniu go do szczepkarium "Mike"a z reefcentral o ktorym pisalem strone wczesniej. Poki flame angelfish jest w moim zbiorniku koral musi byc "na wypozyczeniu".

Inna szczepka acanow, tym razem niestety czerwona po prostu "zabita" przez flame'a w ciagu jednej nocy, "szczescie" ze to tylko 4 polipy byly, ale i tak szkoda :)

Zdjecia moich najladniejszych zoasow jest wyzej i strona wczesniej, oto jak one wygladaja teraz. Z braku laku musze wstawic takie nieszczegolne zdjecie, niestety koce mi akwa teraz zakrywaja :) No ale widac jak zmniejszone i skurczone sa zoasy:

Picture421-1.jpg

Naprawde nie ma sie czym chwalic :) Przestrzagam wszystkich potencjalnych kupcow tej ryby, jak piekna kobieta, wyglada super ale oczy moze wydrapac czy jak to sie tam gada :) Jeden koral zalatwiony na amen, drugi ktory nie wyglada tak jak zwykl wygladac, trzeci na banicji. Reszta korali nie ruszana, te zoasy widze jak podskubuje na moich oczach, zlapac gnojka nie sposob, dopiero chyba przy przy przeprowadzce za 14 miesiecy wyleci ze zbiornika. Do tego zrobila sie agresywna i gania moje dwa nowe wargacza (od czasu do czasu), na szczescie jest tak powolna jak dziecko polskiej motoryzacji, wargacz jedna z najszybszych ryb w handlu akwarystyki morskiej sie z niej smieje jak juz jest w polowie zbiornika gdy ta dopiero startuje, ale stres rosnie przez chama. Jesli nie uda mi sie zalatwic jakiegos zbiornika fowlr to bede musial ja oddac, z wielkim zalem, ale bede musial. Moze w zbiorniku typowo sps ta ryba by sie sprawdzila, choc nie chcielibyscie sie pewnie obudzic pewnego dnia gdy ryba wam opedzluje z polipow jakas droga acroporke. Pierwszy i ostatni raz mam rybe ktora tylko moze byc "reef safe" ale nie musi, za duzo problemow przynosi, zastapia ja kiedys jakims wargaczem czerwonym badz czyms zblizonym kolorystycznie z gatunku anthiasow. Aha jeszcze chialem dodac ze pierwszy zabity acan juz byl w akwa jak ona sie tam znalazla, to samo zoasy, dopiero po pewnym czasie nabrala smaku na moje "drogocenne" korale, posluchajcie mnie a oszczedzicie sobie i kasy i stresu. I zanim ktos zapyta po co ladowalem ten wiekszy kawalek acanow do zbiornika, to po prostu nie wiedzialem co sie stalo w nocy z tym pierwszym acanem, teraz juz wiem...

Teraz drugi z moich angeli, no teraz mozemy pogadac o czyms przyjemnym. Uwielbiam ta rybke, rewelacyjny zakup, moze kiedys do wiekszego baniaka wpakuje parke. Mowa oczywiscie o female Genicanthus bellus:

Picture240.jpg

Jak mozna nie lubic takiej malej pierdolki?

Picture236.jpg

Nikomu nie zawadza, pociesznie probuje towarzyszyc innym "dziewczynom" gdy lisc znajdzie sie w akwa, nie wie jak go skubac bo to po prostu nie jest jest regularne pozywienie, ot takie male ciele :)

Picture270.jpg

Kolejne ujecie bellusika, ulubienicy mojej malzonki, kupionej pod jej nieobecnosc, "bez zgody" hehe, a teraz pierwsze co jak przychodzi do domu to pyta o malego pasiaka:

Picture251.jpg

Bodajze w listopadzie poprzedniego roku miala takie 2 dni ze ciagle siedziala z tylu, jakas osowiala, malo wyplywala na przod akwa, oczywiscie juz panika ze ulubieniec rodziny jest chory, ale tak jak sie to zachowanie zaczelo zaraz zniknelo i do dzisiaj nie wiem o co chodzilo:

Picture459.jpg

Generalnie swietna rybka, polecam kazdemu kto ma przyzwoitej wielkosci zbiornik, spokojnie moze zastapic pokolca za ktorymi wszyscy tak szaleja. Wpuszczona po zoltku, purple tangu, flame angelu i dosyc duzym wargaczu (skurczybyk) o ktorym niestety bedzie pozniej. Zadna z tych ryb nawet nie splunela w jej kierunku, czasami cos mi sie uda w tym zbiorniku, ile lat jeszcze bede bawil w akwarystyke morska, przez tyle lat musze miec ta rybe u siebie. Poki co starczy tego lania wody, za tydzien wroce z opisem kolejnych mieszkancow mojej mini rafy, a wciaz mam pare smiesznie zachowujacych sie rybek. Pozdrawiam i zycze mniej klopotow niz ja mam z moim zbiornikiem :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#238612 BIGBLUE :

Zmotywowałeś mnie do napisania podobnej poezji:)na temat mojej przygody z akwarystyka - uzależnienia.

Ponieważ moment mojego startu zbliża się wielkimi krokami :) czekam z niecierpliwością na to!! Mam nadzieję, że skoncentrujesz się bardziej na problemach na starcie/koralach, o rybach @danp wiele już napisał...

@danp... czyta się :) się wspaniale!!

:waving


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiZaRd jeszcze tylko pare dni :waving

@deepinside skonczy sie temat ryb, zacznie sie gadka o koralach, choc juz pisalem ze nigdy nie krecily mnie tak jak ryby, ale cos tam jest w zbiorniku, pozdrawiam


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz talent pisarski, super się czyta Twoją relację. Pozdrawiam i czekam na cd.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie czyta takie "Posolone opowiesci" czekam na dalsze czesci.

Danp jakiej wielkosci masz tego Angela? Czy takie zechowanie przychodza z wiekiem? Fotki super, ale na zywo mozna sie naprawde zakochac w tej rybie. U mnie Flame to prawdziwy aniolek i jak do tej pory nigdy to jeszcze nie widzialem zeby jakis koral mu posmakowal. Moze ma jakies ulubione. Jak traktuja go pokolce i inne ryby?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu mysle ze z 6 cm, sprobuje to jakos okreslic na dniach (poki co koce na zbiorniku :D).

Posmakowaly mu tylko acany czyli generalnie cos "miesistego", nie rusza hammerow, twardszych acanow, paru favii, monti, nie rusza innych zoasow poza tymi jednymi ktore pokazalem na zdjeciach. Nie wiem co z open brainem, ten ktory mialem kiedys a ktory mi padl to nie widzialem zeby mi go ruszal ale byli razem tylko pare miesiecy (fajnie brzmi :)).

Pokolce w ogole nie zwracaja na niego uwagi, on z kolei ma "crasha" na purple tanga, spi kolo niego, ciagle kolo niego plywa, generalnie ciezko mi zrobic zdjecie zeby byli osobno, ot taka para. Niestety zaczyna byc agresywny w stosunku do moich dwoch nowych wargaczy, choc kolorami sie raczej roznia, i ksztaltem tez. Nie wiem czy podpatrzyl mojego starego wargacza w akcji czy po prostu przestalo mu sie podobac ze miejsca zaczyna brakowac w zbiorniku. Innych ryb w ogole nie rusza, jak rowniez nikt nie rusza jego. Ryba przepiekna, ale trzeba uwazac, badz miec szczescia ktorego mi w tym przypadku brakuje.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare ladnych dni mnie nie bylo, tzn czytalem co sie dzieje na forum ale jakos nie moglem sie zebrac do pisania. Olimpiada jeszcze trwa (slaba taka jakas) wiec dzisiaj tylko jedna rybka, ulubienica rodziny, tzn moja, mojej malzonki i jednego z moich kotow ;)

Purple firefish goby (Nemateleotris decora) aka "Ugly Betty", tak tak ma swoje imie, trafila do mnie w lipcu 2008 roku razem z Purple Tangiem i Flame Angelem:

Picture405.jpg

Generalnie nikomu nie zawadza, nie ma z nia zadnego problemu, poza pierwszymi 68-70 godzinami od aklimatyzacji gdy po prostu zapadla sie pod ziemie (pamietam pisalem o tym na forum). Po tym okresie po prostu sobie wyplynela jakby nigdy nic... i tak juz zostala dokladnie w tym miejscu gdzie widac ja na zdjeciu. Srodek akwarium przekroczyla moze dwa razy ;) Gdy mialem zwyczaj malo karmic i z glodu zapuszczala sie w "nieznane" ;)

Picture452.jpg

Wiem, ze jak wejde do pokoju to zawsze znajde ja w tym samym miejscu. Wisi sobie w toni wody i sie patrzy tym swoim przerazajacym wzrokiem z ta dziwna mina (stad to piekne imie). Moj kot nie moze sie nadziwic ze ona nie chce przed nim uciec, tylko sie na siebie obie gapia, moga tak dlugi czas :D Czar par normalnie.

Pierwsza ryba ktora widze z mojego niezniszczalnego fotela, tuz przy bocznym panelu, oczywiscie "Ugly Betty" ;)

Picture305.jpg

W momencie jak tylko dotkne przycisk wylacznika swiatla, od razu nurkuje w szczeline miedzy dwoma skalami... i nie ma jej do rana. Oczywiscie ta jej sypialnia znajduje sie jakies 30 cm od jej dziennego stanowiska, nie mozna powiedziec by byla zbyt ruchliwa.

Rano gda wlaczam swiatlo musze to zrobic 10-15 minut przed planowanym karmieniem, bo ten firefish nigdy sie szybko nie budzi, wiec trzeba na nia czekac z zarelkiem ;) Co smieszniejsze taka z niej arystokratka, prawdziwa szlachta ze nie plynie w kierunku jedzenia, czeka az prad wody zniesie zarlo prosto do niej ;) Ot leniwe bydle, tu w trakcie karmienia:

Picture413.jpg

Ludziska gadaja ze moze byc latwo przestraszona przez takie agresywne male rybki jak royal gramma czy 6-line wrasse, nie moge jednak tego potwierdzic z wlasnego doswiadczenia. Dlatego boje wpuscic 6-line'a, bo nie chce by "Ugly Betty" spedzala cale dni w skalach badz zeby ze stresu padla. Moje inne wargacze w ogole nie zwracajaca na nia uwagi.

Kiedys, w wiekszym zbiorniku chcialbym miec taka parke.

Aha, uwaga skacze, wiec dobre "zadaszenie" to podstawa.

Do przyszlego tygodnia.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#241282 danp :

Kiedys, w wiekszym zbiorniku chcialbym miec taka parke.

Czyli jakiej wielkości zbiornik byłyby potrzebny na dwie sztuki?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielony mintaj raczej chodzilo mi o nieprzerybianie zbiornika oraz szukanie "oswojonej" parki, ktora juz ze soba byla u kogos innego badz u sprzedawcy i wiem ze sobie nie zrobia krzywdy nawzajem. Mozna takie znalezc.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzien "zabawy" z moim zbiornikiem, czyli testy, czyszczenie, sprzatanie, wymiana skarpety i inne tego typu, fajne rzeczy :)

Testy:

Alk-9.5

ph-8.1

NO3-2ppm

Mg-1290ppm (dopiero podnosze po tym jak zszokowany niedawno wykumalem ze bylo ledwie 1110)

Ca-380

zasolenie-1.025

Na dniach dorzuce jakies zdjecia dalszej czesci mojej obsady, a w tym czasie ide dac dziewczynom troche nori, bo Zebrasoma xanthurum jak mnie widzi w czasie sprzatania to plywa dookola jak szalony znowu myslac ze bedzie wyzerka. Poglaszcze go na przywitanie :)

ps-na szczescie agresja wobec jednego z moich wargaczy troche spadla i moze w miare swobodnie plywac po calym zbiorniku


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#241282 danp :

Pare ladnych dni mnie nie bylo

długo każesz na siebie czekać :)... ale przynajmniej jest rzeczowo i fajnie napisane...

P.S. czekam na więcej!! :)


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :) świetnie się czyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie jak moge panowie. Bedzie wiecej, czasami tylko brakuje weny tworczej :) Albo czasu :)

Wkurza mnie to moje swiatlo ostatnimi czasy i tak kombinuje jak kon pod gore co by tu zrobic by bylo bardziej niebiesko. Boje sie jednak ze jak przy nastepnie wymianie zarowek doloze za duzo niebieskiego to wyglad korali bedzie super ale natezenie swiatla za slabe. I tak zle i tak niedobrze...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie bylo z "updatem", idzie to jak krew z nosa ale powolutku posuwa sie do przodu.

Dzisiaj czas na najmniejszego czlonka rodziny, Neon Goby (Elacatinus oceanops) zwany przez moja malzonke "kreseczka" hehe sam sie z siebie smieje ze na takie cos "pozwalam":

Picture218.jpg

Tutaj towarzyszy bellusowi, generalnie zawsze kreci sie wokol najwiekszych moich ryb, pokolcow i wargaczy, nie zbliza sie o dziwo do flame'a angela. Czesto czysci te duze rybki:

Picture238-1.jpg

W drzemke zapada glownie z boku akwarium. Ma tutaj swoje "dziurki" w skale gdzie sie caly chowa i wystawia swoj lepek jak od szpilki, pociesznie to wyglada:

Picture551.jpg

Skurczybyk ma moze z cale 1,5 cm dlugosci, ale niczego i nikogo sie nie boi. Liscie wpakuje na przedni panel on juz pierwszy, najwiekszy roslinozerca zbiornika normalnie, Zebrasoma xanthurum szarpnie nori to "kreska" leci przez pol akwarium... ale wraca jakby nic sie nie stalo i dalej sie czepia tego liscia. Tu ze swoimi kolegami:

Picture245-1.jpg

Jest juz u mnie okolo 1.5 roku, slyszalem ze zyja od 2 do 3 lat, wiec byc moze wiele mu juz nie zostalo w mojej rafce. Poki co sprawia nam sporo radochy. Oczywiscie nie bylbym soba gdybym "nie probowal" mu czegos zrobic. Probowalem zlapac w trakcie wieczornego karmienia mojego agresywnego wargacza. "Dziabnalem" siatka w wode tam gdzie byly moje najagresywniej jedzace ryby, patrze nic nie ma, wyciagam wiec siatke na akryl zakrywajacy akwarium od gory i akurat ogladalem mecz LM. Nie minelo wiecej niz 5-10 sec mysle sprobuje znowu (dobrze ze nie wyszedlem do wc, kuchnii, zrobic sobie kawe, cokolwiek w tym stylu), patrze a tam w siatce zaplatany ten maly brzdac. Mysle sobie pieknie, pewnie usmiercilem czlonka rodziny, szybko siatka do wody, delikatnie zanurzajac lezacego na boku "kreske", po paru sec zaczal sie ruszac, wiec mu pozwolilem odplynac w ton, szybko poszedl w kierunku swojej nocnej siedziby. Potem juz go nie moglem znalezc, rano szczesliwie zaraz po odpaleniu swiatla goby plywa sobie jakby nigdy nic. Cos/ktos nade mna czuwal, ale to tylko potwierdza jak bardzo trzeba byc uwaznym wokol akwarium morskiego, wiecej szczescia niz rozumu...

Picture423.jpg

Starczy na dzis, ja tu jeszcze wroce, bo jeszcze pare rybek zostalo...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas cos dorzucic bo sie jakos rozleniwilem.

Oto gabeczki ktore sa u mnie jakis czas temu, niektore pojawily sie dawniej, inne pare miesiecy temu:

1.

Picture003.jpg

2.

Picture579.jpg

3.

Picture581.jpg

Plus jeszcze udalo mi sie zlapac na "goracym uczynku" mojego starfisha ktory wyskoczyl jak z katapulty w trakcie karmienia moich rybek mrozonka (angel formula). W pare sec sie pojawil chwycil co jego i strzalka w skale :) Chcialbym by jakos zdjec byla lepsza, coz nie zawsze ma sie to czego sie chce...

Picture049.jpg

Picture050.jpg

Picture051.jpg

Starczy na dzis, zbieram teraz info (czyt. probuje robic foty moich pozostalych ryb by jakos to wygladalo na forum).

Piasek zaczyna wygladac coraz brudniej, chyba naprawde czas pomyslec nad ekipa czyszczaca. Goby do piachu bylby rewelacyjny, ale te drobinki na koralach nizej ustawionych (badz tych na piasku) mnie poki co skutecznie odstraszaja.

I na koniec mam dylemat co zrobic ze swiatlem, te moje pc sa tragiczne (do tego wczoraj przepalila mi sie jedna aktynika), deral mnie "meczy" by pojechac z LED-ami, ja sklaniam sie poki co ku 6x54w t-5, szczegolnie ze moj zbiornik jest tak plytki. Czas podjac jakas decyzje...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze panie i panowie prosze mnie tak nie rozpieszczac komentarzami bo nie daje rady wszystkiego przeczytac :)

Po drugie napocilem sie z postem w weekend i mi go wcielo, po prostu rewelka :)

Po trzecie przejdzmy po tych smutach do czegos weselszego, chocby "green canary blenny", zwanego tez tonga canary blenny" badz po prostu Meiacanthus tongaensis

Picture448.jpg

Absolutnie fenomenalna ryba, niezbyt duza, ciagle plywajaca w toni, generalnie nie zaczepiajaca innych "uzytkownikow" zbiornika :)

Picture041.jpg

Przy czyszczeniu szyb zawsze towarzyszy mojej gabce, badz rece :) Ryba jadowita, ale nie mialem jeszcze przyjemnosci poczuc ukaszenia tej pszczolki :)

Picture031.jpg

Spi w najsmieszniejszy chyba mozliwy sposob. Za jedna z moich koralii, przyklejona na pion do lewego, bocznego panela :) Kiedys maloznka wola mnie z drugiego pokoju, choc szybko zobaczyc, nie uwierzysz co sie dzieje, "se" mysle no tak znowu cos nie idzie jak powinno. A tu patrze jeden z moich slimakow turbo zawedrowal do "sypialni" "blenka", ten wkurzony podcinal go jakby nozem czy zyletka probowal wyciac gume do zucia :) Az w koncu sie pozbyl natreta i poszedl drzemac...

Niestety nie bylo mi jeszcze dane tego sfotografowac, moze kiedys.

Picture237.jpg

I na koniec "problemy" ktore ta ryba moze stwarzac. Raz, to za kazdym razem jak sie wylaczy powerheada trzeba sprawdzic przed ponownym wlaczeniem czy blenek nie robi sobie w srodku akurat legowiska, zawsze trzeba wiedziec gdzie sie znajduje bo latwo mozna go zmielic, nie nalezy do najostrozniejszych na swiecie :) Dwa to w zasadzie nie problem, ale lubi sobie jak szpieg obserwowac jakies 10-15cm nad dnem wylaniajace sie z piasku slimaki nassariusy, na chwile zastyga, mysli, mysli... i z szybkoscia torpedy wali je w skorupe wywalajac je do gory "brzuchem", po czym odplywa i szuka kolejnej ofiary :) Po czym daje sobie spokoj, nie wiem o co mu chodzi, ale kto powiedzial ze w akwarystyce morskiej wszystko musi byc jasne?

Picture447.jpg

Za pare dni dalsza czesci opowiesci, tym razem w koncu czas na wargacze, te ktore mam i te ktore mam nadzieje bede mial w przyszlosci, niewatpliwie fantastyczne ryby, znowu jeden dzisiaj probowal mi wyskoczyc, bydlak :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

co do postów to sie nie przejmuj, ja sledze dokladnie :) rzeczywiscie jakos ucichlo na forum, nie wiem, moze wiosenne porzadki w ogrodzie, praca itd. u mnie w temacie tez nikt nie pisze..

czekam z niecierpliwoscia na zdjecie calego zbiornika :)

swietnie sie to czyta, ale tu sie pewnie znow powtorze. tak trzymac !

pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz pisz, czyta się Ciebie świetnie. I jako jeden z nielicznych potrafisz się przyznać do błędów. Czekam na kolejne relacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leniwy sie zrobilem, slonko wyszlo (momentami), dorzuce cos o moich wargaczach w tym tygodniu.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panie i panowie czas powrocic do opowiesci.

Pierwszy z mojej kolekcji wargaczy, tudziez wrasse jak to sie ladnie fachowo nazywa :)

Blue sided wrasse badz inaczejCirrhilabrus cyanopleura

Picture214.jpg

Jedna z moich pierwszych ryb, niestety straszny skurczybyk, mialem ogromne problemy z wpuszczeniem kolejnych wargaczy, uznal ze caly zbiornik nalezy do niego, i wlasciwie jedyny ktory trzyma go w ryzach to purple tang.

Picture457.jpg

Przestrzegam wszystkich chetnych na wargacze, wyskoczy wczesniej czy pozniej, nie czy tylko kiedy. Kazdy z moich juz zaliczyl spotkanie z przykrywa, akurat ten najwiecej razy ale tez jest u mnie zdecydowanie najdluzej (tu jeszcze swiezutki zbiorniczek, swoja droga jak kiedys uda mi sie zalozyc kolejny to bede duzo dluzej czekal z wpuszczeniem "powaznego zycia").

Picture081.jpg

Wyglada na to ze w przyszlym roku przy przenosinach zbiornika blue sided wrasse dokonczy swojego zywota w mojej rafce. Bylo niebylo to troche czasu u mnie spedzil ale ze jestem napalony na wargacze jak mlody chlopak na... to chce miec jeszcze mozliwosc pare ryb z tego gatunku dorzucic do mojego zbiornika, min 2, moze uda sie wcisnac 3.

Picture303.jpg

I na sam koniec oczywiscie w trakcie ulubionego zajecia czyli wyzerka liscia, wspolnie ze swoim innym kolega ktory najlepiej czulby sie tylko we wlasnym towarzystwie, ot parka :) W tle mozna zobaczyc co "flame angel" zrobil z moja micromussa, 50$ poszlo do kibla, nie bede sie przeciez przejmowal szczegolami...

Picture490.jpg

Na dzisiaj wystarczy, postaram sie by kolejna przerwa nie byla tak dluga, w koncu nadejdzie czas na moje pozostale piekne wargacze, licze ze uda mi sie ich zgromadzic wiecej w przyszlosci. Swietne ryby, warte swej ceny, przyjmujace pokarm bez problemu, ciagle w toni, czego chciec wiecej? No moze by nie chcialy skakac, ale nie mozna miec wszystkiego... podobno :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.