Skocz do zawartości
adamparker

Filtr DI - 2 pytanka

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że od wczoraj jestem użytkownikiem filtra DI z MB400 ( wczesniej lałem samo RO ) to mam 2 pytanka.

Czy przepływ wody ma tu znaczenie ? Bo ja sobie ustawiam tak że przez noc napełnia mi się kanister ok 20 lit. Czyli bardzo wolny przepływ. A drugie pytanie - jak filtr stoi nie używany to jest cały czas pełen wody. Czy po tygodniu bez użycia należy go uruchomić żeby przelała się "nowa" woda czy ta tygodniowa woda może iść od razu do pojemnika ?


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowym przestoju RO najlepiej pierwsze 2-3L puścić w kanał. Przepływ przez żywice jest OK. Przy najbliższej wymianie zywicy kup juz MB20 rohm & haas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#236756 rafal19 :

Po tygodniowym przestoju RO najlepiej pierwsze 2-3L puścić w kanał. Przepływ przez żywice jest OK. Przy najbliższej wymianie zywicy kup juz MB20 rohm & haas

Druga połowa akwarystów używa MB400.Jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu niestety popieram mojego imiennika :) i stawiam na mb 20


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest poparta tym,ze właśnie moja MB20 była do kitu a firma od której kupiłem twierdzi,że sporo akwarystów i firm zakładających zbiorniki zażyczyło sobie właśnie MB400.Była na ten temat dyskusja i stanęła na niczym.

Inna sprawa to nie jestem pewien co dostałem poprzednio bo na opakowaniach nie pisało jaka to żywica.W każdym razie teraz mam 000 na TDS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem żywice te różnią się zawartością procentową składowych = w zależności od wody albo lepsza jest mb400 albo mb20

EDIT: wiecej TU


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.