Skocz do zawartości
zielony mintaj

[112] mintajowe miękko-glonowe

Rekomendowane odpowiedzi

Co do szyby- zwyczajnie nie chce mi się jej czyścić, w ogóle ostatnio rzadko robię coś przy zbiorniku ;)

Gobiodon jak to babka, siedzi w sinularii albo w caulastrei, ciężko porządną fotę mu pstryknąć:

stefanzk.jpg

Odpieniacz to samoróbka, wcześniej był miniflotor- kiepska wydajność, zajmował miejsce w akwarium. Teraz pienidło wisi sobie na szybie, dodatkowo w środku znalazło się miejsce na eco-phos i węgiel ;)

75236638.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to bardzo mało wymagająca ryba, potrzebuje jedynie miejsca do życia (akropora, monti, sinularia czy coś w ten deseń ;) ) Szkoda tylko że na dwie sztuki 112 litrów to za mało :/


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielony mintaj, babeczka świetna! Powiedz proszę, czy jej przesiadywanie nie drażni korala? czy koral zachowuje sie inaczej? sama chciałabym taką rybkę, tylko nie wiem czy na dłuższą metę nie sprawi kłopotów...

ps. patrząc na kubek widać, że pienidło pracuje super, ale jak możesz znieść brak widoku bąbelków? ja mam na tym punkcie paranoję , częściej patrzę na odpieniacz niż na akwarium ;)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy w kubku zbiera się syfek, czy woda, w dużej mierze zależy od tego jak masz ustawiony odpieniacz. Na suchą - syfek, czy na mokra pianę - woda.

Mokra piana (u mnie przynajmniej) tworzy się jak poziom wody w odpieniaczu jest ustawiony w przedziale 0-2,5cm poniżej górnej krawędzi. Poniżej jest już sucha. Pokombinuj trochę z przepływem wody.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale kwestią jest tez jakość tej wody. U mnie w najlepszym razie mam ciemnobrązową ciecz, a tu najwyraźniej mamy piękne czarne gluty zła.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika: babka siedzi na różnych koralach, żadne z tego powodu nie protestują ;) Co do bąbelków: owszem, na początku tak jakoś dziwnie było, ale da się z tym żyć ;) Jakbym miał dostęp do pleksi, kleiłbym przezroczysty odpieniacz, mimo wszystko.

@AdamB: pompa to jakiś Atman na DIY zwężce Venturiego i wirnku z meshem, do tego kostka lipowa na pompce Tetry. Efekt widać... "czarne gluty zła" ;) No i teraz mogę karmić często i gęsto bez zbytniego oglądania się na parametry, ryby są przeszczęśliwe :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do akwarium trafiła (no, trafi niedługo, w kwarantannie siedzi) ostryga- kupiona na stoisku rybnym w Auchan za 2,99 PLN :) Jeszcze się nie otworzyła, ale na muszli były pąkle i rurówka, te już wylazły i machają :) Oprócz nich są jakieś kawałki glonów na ostrydze, oby przeżyły :love


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256377 zielony mintaj :

ostryga- kupiona na stoisku rybnym w Auchan za 2,99 PLN :)

No tego jeszcze nie grali :) Mam nadzieję, że przeżyje no i razem z nią rurówki :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256377 zielony mintaj :

Dziś do akwarium trafiła (no, trafi niedługo, w kwarantannie siedzi) ostryga- kupiona na stoisku rybnym w Auchan za 2,99 PLN :) Jeszcze się nie otworzyła, ale na muszli były pąkle i rurówka, te już wylazły i machają :) Oprócz nich są jakieś kawałki glonów na ostrydze, oby przeżyły :love

wklejaj fotki a nie opowiadasz :)

proszę !


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie ozdobna to ona nie jest :)

oyster.jpg

(godzina jest źle ustawiona :))


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt wyglada jakby cos zdechlo :)


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak żyje :) po nocy otworzyła się, dodatkowo pojawił się jakiś malutki, biały ukwiałek :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze to tylko jako ciekawostka? :) zastanawiam sie ile zlego, a ile dobrego z takim zwierzakiem mozna przez przypadek przytargac do domu. Ciekaw jestem czy u mnie w auchan tez sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam,ostrygi u mnie zyly dosyc dlugo jak i inne muszlowce ze sklepu rybnego...widac ze jest otwarta i pewnie bedzie sie otwierac dlugi czas...nie daj jej tylko otwierac sie bardziej niz jest,jak rozdziawi paszcze to znaczy ze kres bliski.Warto tez codziennie stuknac patyczkiem w muszle w ten sposob sprawdzajac czy sie zamyka...Jesli nie daje oznak zycia lepiej czym predzej ja wywal zanim Ci "wzbogaci" wode amoniakiem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiupilem Tubrastrea na "kawaleu martwej skalki" po czym polozylem na skale. Po dwoch tygodniach dzien w dznien zaczela lezalec na paisku. Jaka cholera mi korale przestawia:cursin Wieksze kraby eksmitowalem do sumpa i dalej to samo. Okazalo sie ze ten akwalek skalki to ostryga. Jak narazie korzysta przy karmieniu sasiada ajk bedzie dalej dam znac.

Mintaj co Cie wzielo na taki zakup?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyje i żyć będzie ,tez mam taką,nawet o niej zapomniałem,u mnie jest z 4 miesiące,po przestawieniu z sumpa się obraziła ale za to kokony obcego na niej się otworzyły,pięknością nie grzeszy dlatego w sumpie wodę filtruje,teraz będzie okazja ją do zieleniaka wstawić:p szkoda że daleko mieszkasz

4819e54c9883cbedmed.jpg


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie pożyła, coś ją w nocy zabiło :/ Wieloszczety, kraby, krewetki i wężowidła miały używanie.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda,myślę że sama zdechła ,tez mam te wszystkie stworki ale przed nimi skutecznie się szybko zamyka,jednak trafiła na stół,nie ma jak świeży pokarm


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256644 Grzegorz Dyzma :

Mintaj co Cie wzielo na taki zakup?

Bo ja wiem? Chyba chęć spróbowania czegoś nowego :)

Jedno z moich ulubionych zdjęć:

46596539.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.