Skocz do zawartości
inmar

Pacyfic Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy użytkownik tej lampy chciałbym poznać ustawienia tej lampy u innych użytkowników.Instrukcja jak dla mnie jest uboga więc mam pomysł,aby w tym wątku pisać na temat tych ustawień i innych spraw związanych z tą lampą.Myślę,że Przemek też tu się udzieli w wolnym czasie bo już Go nie chcę męczyć telefonami.

Na początku interesuje mnie ustawienie nocnego na poziomie ciemniejszego niż pozycja 1 bo u mnie prawie książki w nocy można czytać.Druga sprawa to ustawienie wentylatorów na minimum lub prawie zero przy nocnym.Na razie tylko z tym mam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, założyłem jakiś czas temu podobny wątek - właściwie nie było odpowiedzi... Napiszę, co ja mam...

- Nocne ustawione z symulacją moonlight - moc na 5 - i jest OK, w nowiu nie świeci, w pełni świeci jak w pełni :waving

- Temperatura ustawiona na 30 stopni - wentylatory włączają się na wyższe obroty rzadko, a w nocy chodzą na najmniejszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie konkretne Masz ustawienia wentylatora,na ile obrotów ?U mnie kręcą się jakoś szybko niezależnie od oświetlenia.W nocy nocne na zero a wentylatory zapi... jak w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kolei, jeszcze raz wytłumaczę, choć pewnie nadprądowy mnie uzupełni.

Osobiście preferuję ustawienia - moonligth na 7 - w pełni jest jasno(ale podczas pełni pod wodą TEŻ jest zaskakująco jasno) - w nowiu nie ma światła - to też raczej normalne :waving

Chodzi o to że operujemy pewną skalą jasności - ustawiając maksymalny moonlight na 10 ograniczamy jasność kanału w skali 1:10 - jeśli ustawione jest na 5% - w skali 1:20.

Czyl, mimo ze operujemy 1000 stopni jasności - to w przypadku nocnego oświetlenia - dolne zakresy jasności mogą być(przy małej skali) nie widoczne.

Dlatego też w domu zauważyłem - przy 7% - mam kilka dni "ciemnych", choć dziś w nocy lampa luż lekko się jarzyła.

Co do wentylatorów - osobiście preferuję ustawienia - prędkość 100, temp. nom. 39, maksymalna 41.

W zbliżającej się aktualizacji firmware będzie prędkość wentylatorów ustawiana całkowicie automatycznie - przy nocnym oświetleniu, kiedy matryca jech chłodna - wentylatory już nie będą się kręciły w ogóle.

Tego typu rozwiązanie już jest zaimplementowane w lampach Master i Slave - które mimo nie posiadania zaawanswanego komputera mają układ automatycznego sterowania wentylatorami - za pomocą wbudowanego procesora i czujników.

Inmar - czy zmiana natężenia moonlight wpływa u Ciebie na jasność światła(księżycowego)? Czy masz zaznaczoną opcję enable przy moonligth czy też nie?(odznacz na pusto) i kliknij SET.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie chcę używać faz księżyca.Poprzednie nocne miałem ustawione na ledwo widoczne i w nocy coś tam lekko było widoczne.Teraz mam dość jasno i raz,że przeszkadza mojej w spaniu bo leży twarzą do akwarium w odległości 100 cm a dwa,młody nie chce spać bo krabiki chodzą. :waving

Rozumiem,że będzie nowe oprogramowanie gdzie wentylatory w nocy będą spać i będzie w polskim języku.

Enable mam odznaczone.

Ps.po nitce do kłębka a poznamy wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#238584 inmar :

Rozumiem,że będzie nowe oprogramowanie gdzie wentylatory w nocy będą spać i będzie w polskim języku.

Enable mam odznaczone.

Ps.po nitce do kłębka a poznamy wszystko.

Zgadza się - właśnie się testuje.. Firmware bez rożnicy w jakim będzie języku - i tak go nie widać gdyż siedzi w lampie :waving

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po każdej zmianie opcjo klikasz SET przy danym ustawieniu? :waving

Tak pytam, bo różne już numery świata widziałem :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczę się więc wszelkie wskazówki mile widziane,lepiej pytać niż błądzić.Odpowiedz:tak

Nie wiem teraz dlaczego podczas świecenia czasem lampa rozjaśnia się i przyciemnia sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz śmieci w PAR table? najlepiej skonfiguruj ją sobie od nowa - łącznie z PAR oraz innymi ustawieniami zaawansowanymi.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Więc ja dorzucę jeszcze pytanko do praktyków. Jak ma się ustawienie max mocy świecenia w dzień do ustawień PAR. Jeśli mam w ustawieniach światła dziennego max 70% a w PAR 90% w jakiś tam godzinach, to ile wyjdzie w rzeczywistości, 70% czy 90%. Napisz proszę Przemku parę słów na temat ustawień PAR bo nadchodzi czas "zabawy" z tymi ustawieniami i przydało by się kilka wskazówek, może jakiś nowy sofcik lub gotowe tabele z ustawieniami do wczytania zapodasz :-)


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mile bym widział przykładowe gotowe ustawienia,mogą być w formie foto do przepisania na swój program.

Na razie nie umiem ustawić i nawet nie wiem czy jest to możliwe aby np: lampy zapalały by się 08:00 tak na 30% mocy oświetlenia bo poprzednio własnie zapalała mi się tylko aktynika.Potem coraz mocniej i tak od 12:00 godziny do 20:00 na pełnej mocy.Od 20:00 znowu sciemnianie do 22:30 i od tej godziny też jakieś 30% jak rano do zera o 23:00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#238592 inmar :

Nie wiem teraz dlaczego podczas świecenia czasem lampa rozjaśnia się i przyciemnia sama.

Prawdopodobnie dlatego, że zmieniasz jej ustawienia. Za każdym razem jak zmienisz ustawienie (np. moc, barwa, itp.), po wciśnięciu przycisku 'Set', lampa się restartuje - czyli gaśnie i włącza się z nowymi ustawieniami. Przynajmniej u mnie tak jest. Ewentualnie jeśli to się dzieję na początku lub końcu zaprogramowanego 'dnia', to po prostu lampa symuluje wschód lub zachód słońca.

Zmiana prędkości pracy oraz temperatur pracy wentylatorów na dzień dzisiejszy niczego nie zmienia :waving

Pozostaje tylko czekać na nowe oprogramowanie - chociaż konieczność dostarczenia lampy do serwisu, żeby je wgrać będzie dla mnie sporym problemem zapewne :).

Ustawienie różnych poziomów mocy oświetlenia w ciągu dnia jest jak najbardziej możliwe. Służy do tego opcja 'PAR programming'. Ja jej jeszcze nie używam, więc nie poratuję zrzutem z ekranu.

Co do ustawień nocnych, to mam na razie standardowe, czyli 10%. Włączyłem też symulację faz księżyca i działa bardzo fajnie. Jednak nie wiem, czy w przyszłości podczas nowiu, nie będę podnosił mocy lampy w trybie nocnym do 50%. Wtedy lekko świeci, a czytałem i słyszałem, że jak jest nocne oświetlenie, to ryby (babki w szczególności) nie wyskakują z akwarium.

Moje obecne ustawienia wyglądają tak (baniak jest w fazie dojrzewania, więc świecę krótko):

4406-tn_led.jpg


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#238804 inmar :

Ja mile bym widział przykładowe gotowe ustawienia

Już sobie takie ustawienia PAR nawet skonstruowałem, ale nie doczekałem się odpowiedzi, czy ustawienia PAR przejmują priorytet nad ustawieniami podstawowymi (czyli czasami wschodu, zachodu i mocą całkowitą lampy). Moje ustawienia sa takie (ale ich nie wypróbowałem):

Moc do 100%--Moc do 80%--Godzina

0 0 09:00

2 2 09:20

4 3 09:40

6 4 10:00

8 5 10:20

10 8 10:40

12 10 11:00

14 11 11:20

18 14 11:40

24 19 12:00

34 27 12:20

42 33 12:40

52 42 13:00

60 48 13:20

68 54 13:40

76 61 14:00

82 66 14:20

88 71 14:40

94 75 15:00

100 80 15:20

100 80 15:40

100 80 16:00

100 80 16:20

100 80 16:40

100 80 17:00

90 72 17:20

82 66 17:40

72 58 18:00

62 50 18:20

54 43 18:40

46 37 19:00

38 30 19:20

32 26 19:40

24 19 20:00

18 14 20:20

10 8 20:40

0 0 21:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar - przecież kolejność mojego zapisu nie ma znaczenia :waving Istotna jest idea... godzina-moc... Tak zapisałem, bo tak wyszło kopiowanie z Excela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie mogę dociec tych ustawień.Przemek wstaw swoje ustawienia jako przykład,może być z jakimś opisem co i dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej... No to tłumaczę po kolei... Ten zapis wzięty przykładowo z godziny 15:00

94 75 15:00

oznacza kolejno - pierwsza cyfra moc o danej godzinie dla mocy całkowitej docelowej 100, druga cyfra moc o danej godzinie dla mocy całkowitej docelowej 80, no i godzina ustawienia. Co w tym jest niejasnego? Jeśli konstruuje się krzywą świecenia, to w poszczególnych punktach trzeba sobie obliczyć jakiś procent mocy docelowej. Jesli moc docelowa to 80, trzeba przeliczyć proporcje z ustawień mocy wyrysowancyh na 100.

Tak to wygląda na wykresie:

4177-wykres.jpg

Jaśniej nie umiem :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem właśnie w ten sposób i mi to nie działało,może nie zatwierdziło mi się.

Ja wiem,że to proste.Włączam lampę o 8 na 10% potem powiedzmy z każdą godziną zwiększa się o 10% do szczytu 100% i podobnie z wygaszaniem.Spróbuję dziś ponownie.

Możesz opisać pięć funkcji po prawej stronie pod ustawieniami światła księżycowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem i ponieważ soft to "moja wina" więc już się tłumaczę.

Przede wszystkim współczynniki mocy należy mnożyć. Jeśli zatem moc główną ograniczymy do 80% a następnie w tabeli PAR zdefiniujemy obszar czasu gdzie moc ma wynosić 90% to to nie będzie jakby 90% z całości "możliwości lampy" tylko 90% z tych 80% :) czyli 72% mocy maxymalnej jaką dysponuje lampa.

Kolejna sprawa - kłopotliwa - to tabela PAR. Nie dotyczy to wszystkich lamp, ale znacznej niestety ilości :waving Otóż w oprogramowaniu siedzi błąd :) tablica PAR w skutek nadpisywania przez inną procedurę (moonlight) obszaru pamięci gdzie przechowuje swoje zmienne, zostaje dezaktywowana po minucie od rozpoczęcia działania ustawień PAR. Innymi słowy zmiany PAR działają pod warunkiem że w tabeli PAR okresy czasu mają minutową długość. Sprawa wyszła niedawno (nie wiem czy tak mało osób korzysta z PAR?) i chciałem o tym poinformować mając już gotowe lekarstwo, dlatego zwlekałem do dziś. naprawdę, nie mam pojęcia jak mogłem w taki szkolny sposób popełnić błąd w programie a co najgorsze przegapić to w testach no ale trudno - stało się. Lekarstwo na ten problem jest ale 'kuracja' dla niektórych może być kłopotliwa. Jak to naprawić:

1. Osoby posiadające lampy _BEZ WYŚWIETLACZA LCD_ oraz te, których lampy posiadają LCD ale po włączeniu do zasilania _NIE MAJĄ_ komunikatu "Loader active" - nie posiadają funkcji autoupdate, więc jeśli niezbędnie chcą korzystać z prawidłowo działającej funkcji PAR, proszone są o odesłanie lamp do mnie do serwisu celem przeprogramowania komputera. O szczegóły proszę zainteresowane osoby pytać Przemka.

2. Osoby które posiadają lampy z wyświetlaczem LCD, które po uruchomieniu przez chwilę pokazują komunikat "Loader Atcive..." Będą mogły samodzielnie zaktualizować oprogramowanie przy pomocy nowej aplikacji, którą mam nadzieją opublikuję jeszcze dziś. Tak wygląda ta część programu:

partableworking.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek,czy moje lampy powinny już mieć oprogramowanie bez tych wad ? Mam możliwość dopiero wieczorem sprawdzić to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Marku, Twoje lampy mają "stary" soft 1.21 lub 1.23 w każdym razie to ten z błędem w tabeli PAR. Natomiast, masz wgrany bootloader, więc jak tylko wypuszczę łatkę (nad którą właśnie siedzę) to będziesz mógł ją jednym kliknięciem myszki wgrać do swoich lamp.

Jeśli nic się nie wysypie i testy wyjdą ok, myślę że wieczorem będzie na stronie dostępny nowy soft gotowy do wgrania.

BTW: Wszystkie obecnie sprzedawane lampy (te które przechodzą z jakichś powodów serwis też) mają już ładowany bootloader więc na przyszłość aktualizacja softu przez użytkowników nie będzie kłopotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, cztery pytania do loccutusa:

1. Mam lampę bez LCD, czy każda z tych modeli "na bank" nie posiada bootloadera oraz ma wadę PAR i należy zgłosić się z nimi do serwisu, czy istnieje możliwość, że posiadają jednak bootloadera. Nie do końca zrozumiałem informację z Twojego posta.

2. Jak mają się wschody i zachody do tabeli PAR. Obecnie wschód od 10 do 11 i max mocą ustawioną na 100% rozchula lampę właśnie do tej wartości w ciągu godziny. Czy jeśli ustawię PAR od 11 do 12 na 70% to wschód przejdzie płynnie w ciągu 60 minut do wartości 70% czy do 100%. Jaka wartość jest nadrzędna i czy nie myślałeś, żeby dać możliwość wydłużenia cyklu wschodu i zachodu do np. 120 minut bo obecnie 60% to max.

3. Czy w nowym sofcie będą zaszyte już wartości "seasons simulation" oraz "overcast days simulation" bo nie mam pewności czy działają obecnie.

4. Czy PAR można zaprogramować na godziny po zachodzie i przed wschodem. Przykładowo, chciałbym, włączyć delikatne światło np. 20% na poranne karmienie, przed moim wyjściem do pracy, na np. 15-30 minut a potem normalny cykl od 13-21.

Czekamy na nowy soft.

Giersza


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.