Skocz do zawartości
inmar

Pacyfic Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglbys mi to wytlumaczyc na jezyk prostych ludzi jak informacja jest przekrecona?

#241223 Przemek :

Ciekawostka...

Zauważyłem że nasi skośni bracia mają tendencję zbiorową chyba do "przekręcania" informacji na temat zastosowanych diod LED - i ich mocy.

Kolejny przykład - lampy Maxspect:

http://www.lck-led.com/images/maxspect-g1-2.JPG

napięcie 3,3, prąd 700mA - co daje 2.3W - co daje prawie 3W jak podaje producent..

Czy ktoś w Polsce ma tę lampkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby dioda Cree pracowała z mocą 3W MUSI być zasilana prądem 1000mA - jeśli producent twierdzi że zasilana jest 700mA - to jest wszystko jasne.

To tak jakby napisać, że nasze lampy na Cree mają 280W mocy - gdyż mają diody KTÓRE MOGĄ PRACOWAĆ z mocą 5W - a pracują tylko 3W.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAR przykładowy. Już niedługo zrobię użytkowego manuala dla wszystkich.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296814 cris6 :

dzięki fajnie by było jakby program miał taką opcje ustawień automatycznych było by lux klikam i mam :)

Racja,a tak zabawa z każdą linijką i potem z każą następną lampą.Ale w sumie to się raz robi i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkoczekPL,Jak tam idą prace nad instrukcją ? Wczoraj do 24 bawiłem się z ustawieniami a dziś jednej lampie odbiło i o 8 szła już na maksa aż wentylatory wszystkich obudziły choć mam żelowe.Śmieszne jeszcze bo czas w niej ustawił się na 7:45 więc w ogóle nie powinna świecić bo od 8 dopiero na 5 % wchodzą.

Muszę wgrać nowe firmaware do obu lamp bo mam różne w każdej,ale moje BT zrywa czasem połączenie i lampa wtedy do serwisu musi jechać :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę, kończę. Jak wrócę z delegacji to podkleję na forum.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej bajki odnośnie lamp PS.

Czy ktoś z Was łączy się do nich za pomocą wbudowanego Bluetooth'a w komputerze? U mnie przy takiej próbie aplikacja do obsługi lamp (w wersji 5.6) zawiesza się. Dodam, że z tego Bluetooth'a korzystam do łączenia się z kilkoma innymi (lub więcej) urządzeniami i wszystko jest OK. Poradzono mi abym skorzystał z dodatkowego adaptora Bluetooth, który (być może) rozwiązałby mój problem. Nie jest to jednak dla mnie optymalne rozwiązanie dlatego szukam innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim laptoie(Acer) wbudowany BT działa ok, na firmowym działa(u chłopaków w biurze - HP) - na laptopie żony (Asus) nie działa - musi używać zewnętrznego BT.

Zasady nie ma - fakt poprawnego działania z innymi urządzeniami(jak myszka, słuchawki itd) nie oznacza że moduł posiada pełną zgodność z SPP (Serial Port Protocol) - gdyz jest on uzywany przez niewielką ilość - dosyć specjalistycznych urządzeń) - i z racji tego wiele producentów(modułów BT - które "wklejane" są do laptopów) - nie oferuje 100% wsparcia tego protokołu)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dodam - wyszło "w praniu", bo nikt się do tego oficjalnie nie przyznaje, a że RS232 próbuje się zepchnąć w niebyt to tak już jest niestety.

Mój Acer- w sumie klon Acera (e-machines) nie działa, działa na donglu USB. Dongle mam 2 - jeden rwie połaczenie i musze go mieć 15cm od lampy, drugi wyrabia na te 5m w obrębie pokoju. Lepiej działa na Windows7 ze sterownikami MS, niż na windows XP z dołączonym do dongla Bluesoleil. Ale to nie musi być reguła.

Są niezawodne rozwiązania - naprawdę niezawodne, ale niestety drogie. http://btd-433.katalog-tme.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek,to może ja ten BT sobie kupię i nie będziesz mi przysyłał tego co chciałeś bo czekam już na to jakiś czas ? :)

Ps.Drogie ? ja mam kilka różnych i wydałem z 80 zł już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

loccutus sprawdz priv jak mozesz.Dzieki

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego po ostatnich próbach ustawiania teraz mam tak,że jak się ściemnia wieczorem to pomimo ustawienia ostatniego wpisu tylko na niebieskie to świecą tylko białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pokaż mi swój PAR i zakładkę z zach/wsch słońca


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a ustaw zach/wsch na jedną minutę. Także żeby ta opcja przeleciała rach - ciach i dalej żeby PAR sterował zapalaniem/ściemnianiem. Przestaw i daj jutro znać.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak właśnie zrobiłem z jedną lampą,ale nie reagowała na zmiany.Czasem też mam tak,że muszę zrobić reset,aby zmieniły się wprowadzone zmiany.Jaki jest najnowszy soft do moich lamp,masz go może ?

Ps.Ale dlaczego mam ustawienie na 10% niebieskiego a białe świecą i to w obu lampach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrob test i zamien. Ustaw 10 dla bialych i zobaczymy czy si? przestawi.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem,hehe i nic.Nie wiem co jest grane,obie jednocześnie by się nie zepsuły to coś z programowaniem.Wpierw dorwał bym nowy soft i wgrał do obu i potem będę ustawiał.Jeśli ktoś ma to proszę na inmar@poczta.onet.pl

Znalazłem swój błąd,PAR był ustawiony do 22:30 a zachodzie ustawiłem do 22:00 i tu się to drażniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam następne pytanie czy nie ma możliwości ustawienia lampy poniżej 10% na przykład na 5%.Próbowałem i cały czas świeciła jak na 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PAR table - poczekaj chwilkę, na dniach będzie wersja softu na PC który umożliwi załadowanie do lampy jeden z trzech gotowych predefiniowanych programów.

O te 10% - to pytasz o wpis w PAR?

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306517 inmar :

Tak o PAR.

Czyli przyjęło Ci wartość 005 a świeciło jak na 010 ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.