Skocz do zawartości
sPRYTny

Chwila prawdy - Urządzenie do pomiaru kosztów energii

Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedziałku 22 lutego w sklepie Lidl pojawi się urządzenie do pomiaru kosztów energii :)

Cena bardzo przyzwoita 39.99pln

PL_33065_01_b.jpg

Opis:

* do optymalnej kontroli kosztów

* przydatne do obliczenia zużycia prądu urządzeń elektrycznych

* ze wskaźnikiem kosztów całkowitych, napięcia (V), poboru prądu (A), zużycia energii (kWh) itd.

* duży, czytelny wyświetlacz

* wskaźnik godziny i dni tygodnia

* wtyczka 220-240 V/16 A

* zabezpieczenie przed dziećmi

* w zestawie baterie do potrzymania zużycia

Jestem ciekaw ile mój ReefMax pożera dziennie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystraszysz sie tylko o na co Ci to :-) Ja mialem takie cos przez tydzien ;-) Pozniej wywalilem, zeby przypadkiem zona nie rozgryzla odczytow ;-);-);-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się zastanawiam po co kupować takie urządzenia. Żeby np. sprawdzić iż pompa zamiast 55W ciągnie 65W? I co wtedy zrobimy? Wyrzucimy ją skoro pracuje ładnie i cicho? Albo żeby popatrzeć jak cała instalacja od akwa pobiera 2000W? Co nam to da? To jest przecież hobby, prawda?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że dobrze mieć takie urządzenie,można poznać prawdziwy pobór prądu choć by z ciekawości,ale nie tylko w akwarium.Często mamy urządzenia w domu np,telewizor,który pobiera podczas czuwania 8W.Czy to mało ?

Możemy poszukać prądożerne urządzenia w domu i wykorzystać tą energię np.w nowej dodatkowej pompie cyrkulacyjnej czy innym urządzeniu na które nam szkoda prądu.

O ekologii już nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak urządzenie fajne i w przystępnej cenie.

Mnie osobiście interesuje ile moja solniczka pobiera średnio prądu w ciągu miesiąca, nawet jeśli to hobby.

Nie wyliczę tego na podstawie informacji z urządzeń:

- grzałka raz chodzi raz nie,

- nie wiem ile pobiera sterownik oświetlenia i chłodzenia (brak danych)

- nie wiem ile pobiera mój odpieniacz (brak danych)

- itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239462 chodi :

Wystraszysz sie tylko o na co Ci to :-) Ja mialem takie cos przez tydzien ;-) Pozniej wywalilem, zeby przypadkiem zona nie rozgryzla odczytow ;-);-);-)

Kolega ma rację ja też szybko wywaliłem :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPRYTny ja napisze ze dobrze ze kupiles. Wiadomo ze akawarium cignie duzo, alw warto miec swiadomosc ile dokladnie. Zona nie koniecznie musi wiedziec do czego to jest. Pierwsza roznice jaka zauwazylem to napiecie w gniazdku 224 spada cos?

W mnie 240-242 wszedzie w Polsce tak macie? Pytanie oczywiscie do tych co maja mierniki.

Grzejanc hobby wiadomo, ale wymiana pompy moglaby pomoc Twojej kieszeni i srodowiku a my akwarysci powinnismy miec na uwadze takie sprawy. Zazwyczaj jest dokladnie na odwrot do tego co napisales. W wiekszosci pompy na wskutek podnoszenia biara mniej energii niz maja na etykiecie. Dlatego warto miec taki miernik, mozna isc do kolegi czy sklepu spawdzic jak pracuje dane urzadzenie ile bierze i wtedy podejmowac decyzje.

Tak juz na marginesie powtorze sie jeszcze raz o czym juz kiedys pisalem. Podlaczylem miernik pod telewizor LCD i zaczalem bawic sie ustawieniemi. Po wlaczeniu opcji HD przestawieniu na 100Hz i zmniejszeniu podsiwtlenia z 10 na 6 miernik zamiast 230 pokazal 124 a obraz wygladl lepiej. Wiec juz nikt mi nie wmowi ze mienik to urzadznie ktorego lepiej nie kupowac

RA345 a z jakim innym miernikiem go porownywales?

Ja w LIDLU kupilem swoj mikroskop w przeliczeniu za 200zl. W sklepach intenetowych ten sam model cena kosmos


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie że co nowa "książeczka opłat"=nowa stawka kwh+przesyły,szkoda stresów a każde hobby kosztuje,lepiej otworzyć browca i popatrzeć na swoich podopiecznych,pozdrawiam


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wolałbym taki miernik, ale podczepiony do żony, wyskalowany w ZŁ, pokazywałby miesięczne obciążenie finansowe. :)


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik reefmax-a po miesiącu wygląda tak:

- 35,44kwh

- 20.56zł

Koszt u mnie za 1kwh to 0,58gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239476 grzejanc :

Czasami się zastanawiam po co kupować takie urządzenia. Żeby np. sprawdzić iż pompa zamiast 55W ciągnie 65W? I co wtedy zrobimy? Wyrzucimy ją skoro pracuje ładnie i cicho? Albo żeby popatrzeć jak cała instalacja od akwa pobiera 2000W? Co nam to da? To jest przecież hobby, prawda?

hobby nie hobby, koszty warto znać. chyba, ze ktos ma kasy multum i nie musi sie przejmowac takimi drobiazgami.

jak kupuję samochód to też sprawdzam ile będzie palił na 100km i ile będzie mnie to kosztowało.

urzadzonko fajne, można co prawda dyskutować jego dokładność, ale sama idea jest ok.

co do napięcia w sieci : fachowcem nie jestem, ale jak kiedys jako dzieciak bawilem sie miernikiem to odkryłem, że czasami napięcie w domu moich rodziców spadało nawet do 208V. to byly lata 80te, nie wiem jak jest dzisiaj. generalnie nie jest to definitywnie stala wartosc 220V.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza na obrzerzach małych miejscowości mieszkańcy mogą powiedzieć coś nie coś o napięciu w sieci :)

A urządzenie pomijając czy uwzględnia cos "fi" to pewnie w miarę przybliży koszta utrzymania.


300L LR:40kg LS:18kg Start 05.2010

Bubble Magus NAC6A, NJ1700, 2x JVP-102, 2x24W ATI BluePlus + 2x24W SylvaniaCoralstar + HQI

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=37879 zasypy do reaktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac na uwadze to ze u Nas w Polsce praktycznie calosc energii pochodzi ze spalania wegla, a emisja Co2 przy produkcji 1KWH wynosi pomiedzy 800g- 1050g (w zaleznosci technologii spalania)..........:)

Twoj ReefMax wyprodukuje rocznie od 340-446 kg dwutlenku wegla. Przeciętny Polak przyczynia się do emisji 8,3 ton CO2 rocznie z czego ReefMax stanowi okolo 4.6% Twojego limitu:tongues

......taka tam piatkowa nuda w pracy:reading


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat poruszyliście. :)

W niedalekiej przyszłości mam zamiar odpalić moją pierwszą solniczkę myślę o wymiarach baniaka 120x80x60wys.

Czy jesteście w stanie mnie oświecić ile mnie będzie kosztowała energia elektryczna za całości sprzętu potrzebnego do takiego zbiornika. Inna sprawa to czy nie za duże akwarium jak dla nowicjusza w tej dziedzinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobie trchnolgii LED nawiecej energi pojdzie na grzanie wody. W podobnym temacie pt" Akwarium w watach sa linki do klakulatorow gdzie podajac moc urzadzen z etykiety kalkulator obilczy ile bedzie kosztowala Cie energia za akwarium.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator energii

No ale z czym sobie nie radzisz? Klikasz "DODAWANIE NOWYCH URZADZEN" Wpisujesz moc podana przez producenta, czas dzialania w ilosci godzin na dobe i w tabelce na dole strony masz wyniki rozpisane na wszystkie mozliwe spososby.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje kalkulator akwarystyczny, co prawda przygotowany jest pod słodkie, ale kalkulator kosztów jest.

http://www.nano-reef.pl/datas/users/4886-akwacalc.rar


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsza wersja mojego urządzenia.

LIDL

PL_53138_01_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.