Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

#251478 rafal19 :

kup tubę przepływową aqua medica ona jest nieduża delikatnie ją zmodyfikuj przy pomocy pudełka po kliszy zeby woda sie odbijała i od samego dołu podrywała peletki i będzie super ja mam tak węgiel aktywowany zrobiony

możesz zaprezentować? nie bardzo też wiem o jakiej tubie mowa.. jak coś to poproszę o prv?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ponad litr pojemności, ja zajmę 1/10 powierzchni, trochę szkoda miejsca, takie wielkie coś wieszać.. myślałem o czymś w rodzaju rurki średnicy ok 5cm zakończonej stożkami z obu stron.. Kiedyś gdzieś widziałem takie coś ale nie pamiętam do jakiego zastosowania i co to było, i drugie pytanie: czy przy tak małe ilości granulatu przepływ rzędu 300l/h wystarczy?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy przepływ będzie ok trudno powiedzieć, się okaże po zamontowaniu, trzeba tak dobrać przepływ żeby kulki się mieszały między sobą, 300L będzie za mało. Lepiej kupić mocniejsza pompkę i ją sobie stłumić jeśli będzie za mocna a niżeli kupić za małą i później kupować drugą bo pierwsza była za słaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare osób sie pytało o co chodzi z tym pudelkiem po kliszy to zrobiłem rysunek zdjecie nie ma sensu bo i tak weglem u mnie filtr zasypany wiec nic nie widać, czerwone to pudełko po kliszy, robimy w pudełku dziurę i mocujemy je zatyczką od szarej rurki wlotowej. Wtedy węgiel czy tez kuleczki mieszają się w tubie już od samego dołu co ma duze znaczenie w przypadku gdy tube zasypujemy małą ilością wkładu

modyfikacjatubyAM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskosja na temat bakteri toczy sie

za oceanem.Mysle ze nasze kulki maja efekt

na wzrost nowych(malo ilosciowych baktri)

w naszych tenkach.

Link

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1828279

Po Polsku www.google.com

Cytat:

Napisał ctripi

Może jedną z microbiolgists uwagi odnośnie do ryzyka i korzyści z podawania węgla? Jeśli jest to off topic proszę zignorować.

Moje myśli, że może to doprowadzić do niestabilnej sytuacji sprzyjających wąskim spektrum gatunków bakterii. Wydaje się to niebezpieczne i nasila tych zbiorników w przypadku awarii hodowli jest mniej niż doskonałe. Chodzi mi o to, dawkowanie źródeł węgla, aby pomóc w kwestii składników odżywczych już sugeruje mniej niż biologicznie zrównoważonego prawo hodowli?

Ponownie, jestem tylko spekulacje. dozowania węgla, o ile mi zrozumieć tę praktykę, wystarczy dodać kilka węgla zawierające cząsteczki, które działają jako dobre źródło węgla dla bakterii w celu stymulowania większej populacji tych bakterii, które zużywają ponownie związków azotu i fosforu w zbiorniku, które w inny sposób byłyby toksyczne lub wspierania wzrostu organizmów mniej korzystne?

Jeśli tak, to myślę, że rodzaj cząsteczki węgla, który jest dozowany ma duże znaczenie. Różnych bakterii może importować i metabolizmu różnych cząsteczek węgla w różnych korzyści. Tak dozowania mieszanek węgla mogą promować wzrost jednych bakterii, a dawkowanie mieszanki węgla mogą promować wzrost zestaw zupełnie inny. Dawkowania związek, który kilka bakterie rozwijają się, aby móc catabolize tylko pomóc tym rośnie, podczas gdy z dawkowania np. glukozy może wspierać wiele bakterii. Jednocześnie nie chcemy, aby dawki czegoś, co stymuluje wzrost złych facetów.

Więc teoretycznie myślę, że jest to możliwe, pobudzanie filtr biologiczny jest dobry pomysł i powinno być możliwe poprzez dobre bakterie więcej treści (poprzez umożliwienie im więcej miejsca zamieszkania, tj. więcej skał, większą powierzchnię wody, lub poprzez im więcej żywności w postaci dwutlenku węgla), tak aby osiągnąć wyższe stężenia, ale nie sądzę, jest trywialne, które mieszanek węgla zostanie wybrany, i obawiam się, że optymalny związek może faktycznie być nieco specyficzne zbiornika.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj i ja zasypalem pelletki do filterka DIY napedzanego cyrkulatorem o mocy ok 600l/h. Na moje ok. 300ml kuleczek ten przeplyw jest chyba aż za duzy. Odpieniacz oczywiście siadł.

Filterek wyglada tak.

3562-images_dsc00702_zmniejszacz-pl_4952.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78yanke - jak dobrze widzę to masz fajne pudełko na makaron :D zapodaj filmik jak to działa u ciebie :D

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano dziś ja odpaliłem polimery.Na razie bez konkretnego filtra,ale kto wie czy nie zostanie tak.Po wczorajszym spotkaniu morszczaków w Jastrzębiu i dyskusjach pod zlot wody z baniaka dałem bańkę po wodzie 5l z odciętą górą i tam wsypałem kulki.Dodatkowo włożyłem tam wąż z odpływu z filtra Aquqszuta gdzie mam absorber fosforanów.Kulki nawet nieźle się poruszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomioo dokładnie. Filterek powstał jako mix pudelka na makaron, dwóch kawałków pleksi z których powycinałem sitka (wiercenie otworów to masakra) i jakiś walających się kawałków rurek, kolanek. Całość napędza cyrkulator o mocy max 600/h. Może nie wygląda za pięknie ale chyba działa. Straty przy pracy to dwa rozwalone paluchy :D - niech żyje zgrabność :D

Tu link do filmiku zrobionego na szybko telefonem. http://www.youtube.com/watch?v=v1YcVCk64vQ

przykrecić przepływ czy zostawić??

Po karmieniu widziałem, że odpieniacz na chwilę się obudził - jest mooocno przeskalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudelka na makaron robia furrore:))

zeby nie bylo za duzo OT - dzisiaj wprowadzilem modyfikacje, ktora pokazal rafal19 i jest rewelacja, filtr jest zasilany grawitacyjnie ze splywu. Gdyby ktos chcial wsypac wiecej niz 500 ml pelletek do filtra AM to nie radze, 500 ml jest w sam raz


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78yanke zrób o polowe mniejszy przepływ za szybko się kręcą


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silver200 nie do konca moim zdaniem o jest dobre rozwazanie w razie awarii pompy albo jak cos robisz ze ja musisz wylaczyc ( obiegowke oczywiscie) ustaje ruch kulek . nie iwem ile te kulki wytrzmaja bez ruch ale to ryzkowne na splywie moim zdaniem


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wylaczam filtr na noc, na pare godzin, zeby odpieniacz mogl nadrobic zaleglosci. Nie zauwazylem negatywnysch skutkow. Czy to madre to nie wiem musze jakies testy porobic chocby na ph


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalerzy jaki ma wielki cylinder.Te bakterie biara dosyc wielle tlenu.No chyba ze chcesz zmiejszyc illos ich na kulkach.Moze zawerek przy pompie i jechac na pol gwizdka pare godzin/H.Wedlog producenta te bakterie dzielom sie co 15 minut.

Sk,


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, (moja teoria) myślę że wyłączając filtr cofasz się przynajmniej do punktu wyjścia z peletkami. Jeżeli bakterie pobierają na tyle dużo tlenu że spada ph to oznacza że tlen który masz w filterku zostaje zuzyty przez bakterie w ciągu kilku-kilkunastu minut, potem bakterie obumierają i pewnie zaczyna się tworzyć środowisko beztlenowe. To że bakterie z peletek zuzywają bardzo dużo tlenu widzę u siebie po skokach PH. Poza tym jakies dwa tygodnie po strcie peletek - kiedy zacząłem widzieć pozytywne skutki - postanowiłem zmienić filterek, w zwiazku z tym musiałem przesypać peletki na chwilę do pojemnika, stały w nim ok. 20-30 min po uruchomieniu ponownie filterka korale przestały się wybarwiać, odpieniacz ponownie siadł i to trwało ok. 1,5 tygodnia. Tak więc przez pół godzinne przyduszenie peletek byłem w plecy 1,5 tygodnia. Poza tym dziwi mnie że wystartowałeś z pelletkami chyba 2 dni wcześniej ode mnie i do tej pory masz jakies problemy z odpieniaczem i nadal coś kombinujesz. Sugeruję żebys może dał systemowi w spokoju popracować i ustabilizować się.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kolejny raz 37-miu stron mam parę niejasnych myśli.Czy po rozpoczęciu stosowania kulek podawać choć na początku zeostart2 i wódkę ?Czy warto by było jak ktoś wspomniał zastartować kulki w innym zbiorniku z solanką z podmian czy nie ma sensu ? Czy wylot wody z flitra jest koniecznością aby znajdował się przy wlocie do odpieniacza ?Ja mam tak,że woda zlatująca napędza mi kulki,ale potem górą wylewa się na całą komorę.Dopiero przez szczelinę dostaje się do następnej komory gdzie jest odpieniacz,może tak być ?

U mnie tak to działa już dobę.Korale bez zmian,ale pienidło jak u wszystkich-leży.Kulki płukałem w RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak Inmar miałem przez miesiąc i na pewno działało. Musiałem jednak trochę uprościć system i teraz mam je po odpieniaczu.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ile zasypujecie kulek na 500 litrow w obiegu??.

Poz.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy litr nie bedzie za duzo jak dla mnie.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251955 krzysiek75 :

Grzegorz, (moja teoria) myślę że wyłączając filtr cofasz się przynajmniej do punktu wyjścia z peletkami. Jeżeli bakterie pobierają na tyle dużo tlenu że spada ph to oznacza że tlen który masz w filterku zostaje zuzyty przez bakterie w ciągu kilku-kilkunastu minut, potem bakterie obumierają i pewnie zaczyna się tworzyć środowisko beztlenowe. To że bakterie z peletek zuzywają bardzo dużo tlenu widzę u siebie po skokach PH. Poza tym jakies dwa tygodnie po strcie peletek - kiedy zacząłem widzieć pozytywne skutki - postanowiłem zmienić filterek, w zwiazku z tym musiałem przesypać peletki na chwilę do pojemnika, stały w nim ok. 20-30 min po uruchomieniu ponownie filterka korale przestały się wybarwiać, odpieniacz ponownie siadł i to trwało ok. 1,5 tygodnia. Tak więc przez pół godzinne przyduszenie peletek byłem w plecy 1,5 tygodnia. Poza tym dziwi mnie że wystartowałeś z pelletkami chyba 2 dni wcześniej ode mnie i do tej pory masz jakies problemy z odpieniaczem i nadal coś kombinujesz. Sugeruję żebys może dał systemowi w spokoju popracować i ustabilizować się.

To bardzo nie dobra dla mnie informacja, bo tak mniej więcej co 2 tyg robię podmianę, więc i wyłączam obiegówkę, więc peletki sa bez przepływu.

hmmmmm to nie dobrze, ale chyba podepnę pompkę uruchamiana gdy będę wyłączał obiegówkę.

a tak w ogóle to ktoś jeszcze mógłby potwierdzić te informacje?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.