Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Je nie bardzo rozumie po co to polaczenie splywu z powrotem. Ta gorna rura co idze w poprzek.

Jakie to ma spelniac zadanie? Reszta wydaje sie byc zrozumiala i powinna sie sprawdzic, ale tak jak napisal Natan. Zamkniesz obieg pelety beda mialy zbyt mocna przeplyw


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma to służyć ??

Zaoszczędzeniu na jednej pompie ??

Jak będziesz dosypywał pellety ?? - będziesz rozkręcał tą cała instalacje ?:)

Jak dla mnie za drogo, koszty zaworów dwuzłączek rur. Taniej wyjdzie kupić pompę i nie komplikować sobie życia.

Reasumując pokombinowane za mocno. Jak dla mnie oczywiście

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248056 thomash666 :

Po to jest górna rura, żeby nie zwiekszył sie przepływ przez pellety po odcięciu głównego akwarium i odkręceniu tego zaworu.

jeżeli masz 3 zawory otwarte to przez każdy jest przepływ 33,3 %

a jeśli jeden zamkniesz to na 2 pozostałych otwartych przepływ będzie na poziomie 50 % wiec przepływ na tym jednym zaworze zwiększy się o ok 50 %.

...

wyjściem było by to gdyby jeden z zaworów był ciągle zamknięty i za każdym razem gdy zamkniemy obieg otwieranie tego drugiego i na odwrót, to by zapewniło ciągle taki sam przepływ przez pellety.

i tu kolejne pytanie - czy chce Ci się w to ciągle bawić ?

jak dla mnie za dużo komplikacji - a jak się dużo komplikuje to zazwyczaj coś gdzieś się nie udaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi caly czas chodzi po glowie pomysl o czym chyba pisalme juz wczesniej. A mianowicie zasilic filtr z peletami grawitacyjnie ze zrzutu. Tylko czy sa przeciwskazania dla tych kulek, czasami kawalki jedzenia i inne zanieczyszczenia, ale z kolei to moze byc tez pozywka dla bakteri


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248064 Grzegorz Dyzma :

Mi caly czas chodzi po glowie pomysl o czym chyba pisalme juz wczesniej. A mianowicie zasilic filtr z peletami grawitacyjnie ze zrzutu. Tylko czy sa przeciwskazania dla tych kulek, czasami kawalki jedzenia i inne zanieczyszczenia, ale z kolei to moze byc tez pozywka dla bakteri

Mysle ze jest to bardzo dobry pomysl.Wiadomo ze te wieksze kawalki jesli zaczna sie powoli

rozkladac w komoze z polimetrami to poprostu caly

proces zdola je zjesc I zadne brudy nie beda krazyly

w dalszym procesie filtracji.Na ogol jest prawie nie mozliwe ze calosc mozna zatrzymac.

Pozatym skimer daje tylko czesciowa filtracje.Tak jak jest wazna illosc przeplywu

wody przez polimetrami to samo jest wazne jak wiele wody przeplywa poprzez caly system.

Za szybkie lub wolny przeplyw moze ograniczyc sprawnosci filtracji.

Wielu z nas zrozumialo to na naszym poczatkach.

I urzycie pompy w sumpie nie moze rowniez sluzyc do cylkulacli

w tenku glownym

Moje dwa cety

Sk

ps

jedyny delemar moze byc z polimetrami(rozna wielkosc)

moga wyleciec albo pozatykac wylot :)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tylko thomash666 kapnął się o co chodzi w tym układzie, ale moja wina nie sprecyzowalem

a więc

1. Normalna praca układu - zwór 1 otwarty, zawór 2 zamknięty, zawór 3 na pół gwizdka odpowiednio wyregulowany.

2. Odcięcie odpływu do akwarium - zawór 1 zamknięty, zawór 2 otwarty, zawór 3 bez zmian - efekt - niezakłócona nieprzerwana filtracja.

Chodziło mi w tym wszystkim o to, żeby jednak nie stosować dodatkowej pompy - dodatkowy szum pompy, dodatkowe waty.

Dosypywanie Biopallets nie będzie problemem ponieważ chce podpiąć do układu kupny filtr przepływowy z zaworem odcinającym, a hydraulikę chce podpiąć na miękko wężami.

Dwa zawory odcinające, trzy trójniki kilka złączek do węży, wąż - koszt ok 100. Natan za to dwóch pomp nie kupisz.

Odpływ z poziomej rury podłączony do spływu jest spływem.

Operowanie zaworami 1 i 2 nie będzie mi chyba robiło ogromnych trudności, filtracja nie będzie przerywana przy sprzątaniu i jedna pompa mniej.

Przegrody w sumpie źle rozrysowałem, Sorry

Grzegorz ja też myślałem o grawitacyjnym podłączeniu filtra, ale jak chcesz uzyskać odpowiednio dopasowany przepływ, do luźno opadającego spływu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montujac pod kominem trojnik i zawor. Ile potrzeba dla pelet lapiesz za zawor, reszta prosto do komory z odpieniaczem. Od czasu do czasu odkrecajac zawor mozna by przeplukac troche kulki. To tylko pomysl, w praktyce to sie dopiero okaze.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilanie filtra z pelletami na spływie, grawitacyjnie i działa wyśmienicie. Filtr to aquamedic troszkę zmodyfikowany


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver200 mógłbyś zapodać filmik jak to wygląda w praktyce ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z filmikiem moze być problem, ale zapewniam, że kulki "latają" tak samo jak na innych filmikach.

od kiedy przyszło ostatnie wyrównanie za prąd wszystko mam na spływie i jest ok, jeszcze tylko muszę przekonać wodę, żeby sama wracała do baniaka na góre i będzie super;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248092 Silver200 :

z filmikiem moze być problem, ale zapewniam, że kulki "latają" tak samo jak na innych filmikach.

A może wstawisz jakieś foto/rysunek ??

A co powiecie na taki prefilterek o pojemnności 1,5l ???

http://www.fish-street.com/jaqno_pre_filter_system?category_id=67


300L LR:40kg LS:18kg Start 05.2010

Bubble Magus NAC6A, NJ1700, 2x JVP-102, 2x24W ATI BluePlus + 2x24W SylvaniaCoralstar + HQI

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=37879 zasypy do reaktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię dla jednego z kolegów filterek pod kulki,brakuje tylko pompy new jet 1200 zasilanie od dołu.

Pompa ma regulowany przepływ,nie powinno być problemu z ustawieniem przepływu.

3640-filter%20przeplywowy.jpg


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248088 Silver200 :

Ja mam zasilanie filtra z pelletami na spływie, grawitacyjnie i działa wyśmienicie. Filtr to aquamedic troszkę zmodyfikowany

Jeśli filtracja grawitacyjna się sprawdza to ja po małej modyfikacji ją zastosuje i zostawię również system zasilania z pompy w przypadku odcięcia odpływu do akwa (nieprzerwana filtracja np. podczas podmiany wody)

Przepraszam za rysunki ale nie jestem grafikiem ale za to hydraulikiem wysokociśnieniowym owszem :)

Hydraulika.jpg

1. Normalna praca układu - zawór 1 otwarty, zawór 2 zamknięty, zawór 3 i 4 odpowiednio wyregulowany.

2. Odpływ do akwa zamknięty (filtracja nieprzerwana)- zawór 1 zamknięty, zawór 2 otwarty, zawór 3 i 4 bez zmian.

To są tylko moje przemyślenia i wszystko trzeba sprawdzić w praktyce.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej by było gdybyś zamiast dorabiać zawory i komplikować sprawę po prostu wyłączył pompę na czas podmiany?I po temacie? To nie jest układ w którym musi być stale wysokie ciśnienie;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku drugim nie zacznie woda się cofać spływem ale do akwarium ?

np. jak przypadkowo któryś z zaworów 3 i 4 się przytka ?

dalej ten projekt wydaje mi się dziwny ... czy jak kto woli - oryginalny :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248556 Silver200 :

a nie lepiej by było gdybyś zamiast dorabiać zawory i komplikować sprawę po prostu wyłączył pompę na czas podmiany?I po temacie? To nie jest układ w którym musi być stale wysokie ciśnienie;)

Tu nie chodzi o utrzymanie stałego ciśnienia w układzie ale o nie zaburzanie i utrzymanie nieprzerwanej filtracji biologicznej, w przypadku krótkich przerw nie powinno być problemu, ale często czas przy sprzątaniu baniaka nieplanowanie się wydłuża.

#248557 spirou :

w przypadku drugim nie zacznie woda się cofać spływem ale do akwarium ?

np. jak przypadkowo któryś z zaworów 3 i 4 się przytka ?

dalej ten projekt wydaje mi się dziwny ... czy jak kto woli - oryginalny :)

Nie powinna, woda znajdzie sobie zawsze ujście tam gdzie bliżej, a w przypadku przytkania zaworów będzie wiadomo że już czas na czyszczenie, lepiej wtedy niż czekać aż zaleje ci panele.

Spirou co cię tak bardzo w tym projekcie dziwi ? :)

Podejrzewam że nie masz sumpa pod swoim baniakiem :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248554 kmirko :
#248088 Silver200 :

Ja mam zasilanie filtra z pelletami na spływie, grawitacyjnie i działa wyśmienicie. Filtr to aquamedic troszkę zmodyfikowany

Jeśli filtracja grawitacyjna się sprawdza to ja po małej modyfikacji ją zastosuje i zostawię również system zasilania z pompy w przypadku odcięcia odpływu do akwa (nieprzerwana filtracja np. podczas podmiany wody)

Przepraszam za rysunki ale nie jestem grafikiem ale za to hydraulikiem wysokociśnieniowym owszem :)

Hydraulika.jpg

1. Normalna praca układu - zawór 1 otwarty, zawór 2 zamknięty, zawór 3 i 4 odpowiednio wyregulowany.

2. Odpływ do akwa zamknięty (filtracja nieprzerwana)- zawór 1 zamknięty, zawór 2 otwarty, zawór 3 i 4 bez zmian.

To są tylko moje przemyślenia i wszystko trzeba sprawdzić w praktyce.

A gdzie w tym całym interesie masz odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że Kmirko nie narysował odpieniacza, bo nie o odpieniacz w tym rysunku "chodzi".

Ja co jakieś pół roku wyciagam cały sump i go myje, sprzątam szafkę w środku itd, i czasami schodzi się praktycznie cały dzień ifiltracja na tym nie cierpi, więc o ile nie będziesz sprzątał cały weekend to możesz być spokojny nic sie nie stanie. A jak pewnie nie raz się przekonałeś im prostszy układ tym lepiej i bardzie j niezawodnie


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ustawiony w komorze ze spływem (na rysunku zapisane)

Na razie odpieniacz czeka cierpliwie w pudełku na start :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver200 czy ty używasz do regulacji przepływu na filtrze zawór odcinający czy nie ma tam nic prócz bezpośredniego łączenia. Jak sobie radzisz z regulacją przepływu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zwykły zawór kulowy i w zupełności wystarczy


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ciekawe spostrzezenie na jedny forum z Bostonu

I think these pellets are a ticking time bomb. The main reason I decided against them is the problems that might arise during a power loss:

The owner of the co. I believe states, "For proper aeration keep in mind that you have to draw air from outside the tank area, specially when you have a high bioload. When the skimmer is inside a closed cabinet, like most sumps are then it is recycling its own air. result CO2 is pumped back into the water and you will get a drop in pH. If you extend the airtube to a place outside your tank/cabinet or in some cases your house (I had to do this for my non-photosynthetic coral tank) then that will do wonders for CO2 and oxygen levels in your tank.

To indicate how important your skimmer is for proper aeration, the pH in my tank will drop to around 7 within the hour when I switch of the skimmer for cleaning. Fortunately, it normally does not take me 1 hour to clean my skimmer. I'm well aware that my tank is the extreme in bioload and feeding

(30 fish and fully loaded with corals of which half of them are non-photosynthetic and require 12x feeding per day in a 300 liter tank and still keeping nitrate between 0 and 2), but it is good to know how these things work.

We will try to put all this info on our website and labels in the future. The product was tested by many people before marketing it and all these problems were not encountered before, however, there are so many variants that you encounter once you launch a product, you can't test for everything unfortunately.

Przetlomaczone po Polsku (google.com)

Myślę, że te granulki są tyka bomba zegarowa. Głównym powodem postanowiłem przed nimi problemów, które mogłyby powstać w czasie utraty mocy:

Właściciel współpracy. Uważam, stwierdza: "Dla właściwego napowietrzania pamiętać, że trzeba wyciągnąć powietrze z poza obszarem zbiornika, zwłaszcza gdy masz wysokie bioload. Kiedy skimmer znajduje się wewnątrz zamkniętej szafki, podobnie jak większość kwotach są to jest recykling własnych powietrza. CO2 wynik jest pompowana z powrotem do wody i dostaniesz spadek pH. Jeśli rozszerzenie airtube się poza akwarium / szafki lub w niektórych przypadkach domu (musiałem to zrobić dla mojego braku fotosyntezy koral zbiornika), że będzie czynić cuda CO2 i poziomu tlenu w akwarium.

Aby wskazać, jak ważne jest dla Państwa skimmer właściwego napowietrzania, pH w moim zbiorniku spadnie do ok. 7 ciągu godziny, kiedy przełącznik odpieniacz do czyszczenia. Na szczęście, to zwykle nie bierze mnie 1 godzina do czyszczenia moich skimmer. Jestem świadoma, że mój zbiornik jest skrajne w bioload i karmienie

(30 ryb oraz w pełni załadowany z korali z czego połowa z nich nie są fotosyntezy i wymagają 12x karmienia dziennie w 300 litrowy zbiornik i zachowując azotanów pomiędzy 0 i 2), ale dobrze jest wiedzieć, jak działają te rzeczy.

Postaramy się umieścić wszystkie te informacje na naszej stronie internetowej i etykiety w przyszłości. Produkt został przetestowany przez wielu ludzi, przed wprowadzeniem go i wszystkie te problemy nie pojawiły się wcześniej, jednak nie jest tak wiele wariantów, które napotkasz po uruchomieniu produktu, nie można badać na wszystko niestety.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.