Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z tego powodu jestem ...lekko niezadowolony:/. Teraz należy pomyśleć nad porządnym zabezpieczeniem, bo może być tak,, że nie będzie nas w domu (praca) i po przyjściu wielka katastrofa. A wystarczy jak to Sławek pisał 30 minut i pelety wydzielają toksyny:/


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak. Naciśnięcie guzika włączy filtr. Po puszczeniu guzika cewka przekaźnika zasilana jest przez jeden ze styków przekaźnika. Jak zniknie napięcie to się wyłączy i po powrocie napięcia trzeba dopiero klepnąć w guzik aby się przekaźnik załączył ponownie. Może niezbyt wysublimowane ale działa na 100% i tanie jak barszcz.

PS. inmar u mnie też pojawiło się cjano - peletki od 04.04.2010

3760-zabezpieczenie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówimy tu o ekstremalnych przypadkach,robisz instrukcje osobie opiekującej się akwa.

Ja mam takie coś i jestem zadowolony,lepiej takie jak nic.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna informacja na stronie juz sie ukazala. http://www.dvh-import.com/Site2/english/NP.html


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozzie - nie bardzo zrozumiałem Twój schemat ale naprowadziłeś mnie na rozwiązanie (pewnie chodzi o to samo) - czyli:

- przekaźnik bistabilny

- przycisk "dzwonkowy" do włączenia w/w przekaźnika

Z tego co znalazłem przekaźnik taki po zaniku prądu zostaje rozłączony - czyli dla nas idealnie. Dopiero ponowne podanie krótkiego impulsu (przyciskiem dzwonkowym) spowoduje jego załączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma przeprasza, poucza co nalezy zrobic i tlumaczy jak doszlo do sytuacji.

Z jakiejs tam partii, (probuja zlokalizowac po kodach kreskowych) wyszlo 300 kilgoramow kulek ze tak powiem niedorobki. Sa one powodem braku odpieniania. Nalezy skontaktowac sie ze swoim sprzedawca ktory (obowiazkiem to juz z rozmowy jaka mialem) bedzie wyslac nowe opakowania. W miedzy czasie mozna powyciagac kulkui o nieodpowiednim ksztalcie i odpieniacz powinien wrocic do normy. Sama wiadomosc dotarla do nich ostatniej nocy i za caly problem bardzo przepraszaja. O jedna informacje nie smialem zapytac.... gdzie oni robia ten polimer? bo wynikalo z rozmowy ze napewno nie w Holandi bo czekaja na kolejna dostawe.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy taki pomysl jest dobry. Co w przypaku kiedy wlacza i wylacza prad po paru minutach. Nie poinstruowalismy nikogo bo po prostu jestesmy w pracy i nie ma nikogo w domu zeby ponownie odpalil filtr. Zloze do wyrzucenia? Ja bym cos kombinowal z kamieniem napowietrzajacym wewnatrz i pompka zasilana z baterii albo UPS


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zasilanie awaryjne. To jest raczej bezpiecznik. W razie "W" - zmieniasz złoże, a nie życie w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli byśmy je przepłukali to też do wywalenia??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to trzeba spytać chyba producenta. Ale nie zmieni to faktu, że pewnie bakterie fikną i trzeba znowu będzie czekać na rozwinięcie się bakterii na peletkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie to juz badania w labolatorum mogliby odpowiedziec. Co dokladnie wydzielaja polimery i jakie zmiany zachodza wewnatrz ziaren po zaniku przplywu. Ma ktos dotep do labolatorium zeby zapytac o cene takich badan?

a moze Nasz Polski dytrybutor by cos pomogl?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, gdyby Pan Krzysztof zabrał głos w tej sprawie.

Przymierzałem sie do przetestowania biopellets ale ponieważ u mnie bardzo czesto wyłączaja prad na pare godzin to jest to na tyle poważna wada, że u mnie to złoże odpada. Nawet jeśli zastosuje jakies zabezppieczenia to i tak wymieniać złoże kilka - kilkanascie razy w roku jest zupełnie nieopłacalne.

Mam nadzieje, że producent rozwieje nasze wątpliwości, co należy zrobić ze złożem po zaniku prądu, czy nadaje sie jeszcze do uzycia czy tylko do smieci.


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że każdy system filtracji biologicznej jest narażony na rozchwianie i straty w przypadku zaniku zasilania i dotyczy to dłuższych przerw, takie osoby jak Onironauti1 gdzie problemem są częste i długie przerwy w dostawie prądu muszą się zastanowić nad sensownością takiej filtracji, chyba że zainwestują w agregat prądotwórczy. W Jastrzębiu takiego problemu nie ma, jeśli wyłączają prąd to na krótko, nie ma co wpadać w panike.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o panike tylko reakcje jakie zachodza w bardzo krotkim czasie a konsekwencje moga byc naprawde wielkie.

W malym filtrrze gdzie gdzie kulek kilkakrotnie wiecej niz wody reakcja zajdzie bardzo szybko.

W kuble gdzie np jest 7litrow wody i 300ml kulek proces ten w krotkim czasie moze wogole nie wystapic. Albo domysly i trupy albo abadanie w lab.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252961 Grzegorz Dyzma :

Na to pytanie to juz badania w labolatorum mogliby odpowiedziec. Co dokladnie wydzielaja polimery i jakie zmiany zachodza wewnatrz ziaren po zaniku przplywu. Ma ktos dotep do labolatorium zeby zapytac o cene takich badan?

a moze Nasz Polski dytrybutor by cos pomogl?

Jest to tak

ta cieniutka warstwa bakteri beztlenowych

(tych niemizliwych)zostaje odslonieta poprzez

obumieranie bakteri tlenowych.I w tedy dostaje

sie tlen do nich I one zaczynaja sie przekrecac

Skutkiem ubacznym jest ze wydobywa sie z nich

gaz(toksyczny).Dlatego nasze skimery jak wydaja

ta tz kawe smierdzi bardzo mocno.Mozna

zaopserwowadz taka sama sytuacje jak

jestes na mozem I grzebiesz gleboko

w piasku (jak woda sie pokazuje w dzioze).

Wielu refiazy daje glebokom grobych mielonych

muszel.3-4"(inch)A na dnie jest male podelko

zrobione z siadka plastikowom.Tam wlasnie te bez tlenowki sie

domowia.I niestety ale po paru latach czeba

piasek wymienic.I w tedy praktycznie zaczynasz

od nowa.Bo jak tylko to podelko wyciagniesz.

Te gas wszystko wykaczy.Zrobilem podobnie

w moim glonowym tenku.I jak zakladalem moj

mowy filter do kuleczek.I byla pompa wylaczona

W tenku glonowym woda zaczela robic bardz ciepla

I polowe glonow padlo.

Mam nadzieje ze jakos to wytlumaczylem

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do awaryjnego zasilania to moze lepiej zainwestowac w jakis dobry APC BACK-UPS ?

Pare dodatkowych godzin kulki by sie krecily przy zaniku prądu...


Zbiornik 120x60x50 | Sump 60x35x40 | Odpieniacz AM Turboflotor Blue 3000 | Oswietlenie 4x54 T5 | Cyrkulacja Koralia 3 + Tunze Nanostream 6045 | Obieg Eheim Compact+ 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie ale zadam,mam kubelek fluval 105 czy tam mógłbym dac tez bio pellets?


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252978 matt321 :

Moze glupie pytanie ale zadam,mam kubelek fluval 105 czy tam mógłbym dac tez bio pellets?

Nie będziesz mógł wyregulować przepływu nie widząc kulek nie będziesz wiedział czy kulki leżą na dnie czy wirują jak oszalałe, chyba że twój kubełek jest przeźroczysty :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie nad tym zastanawiam. Przecież w akwarium, w sytuacji kilkunasto -godzinnego braku prądu, wystarczy podłączyć ups, ale tylko wpiąć w ten obwód pompę cyrkulacyjną, skierowaną na lustro wody, ewentualnie obiegową + zasilanie pelletów. Bez oświetlenia i innych gratów obejdzie się. Sęk w tym że wystarczyłoby tylko podłączyć do tego automatyczne włączanie wszystkiego na przykład co 30 minut, ale tylko na pięć minut pracy, aby dotlenić wodę, oraz zruszyć złoże pelletek. wtedy na pewno praca takiego ups-a na długo starczy.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądze, że zanim ustalimy jakie zastosować zabezpieczenia musimy wiedzieć jak brak przepływu ma sie do własciwosci biopellets.

jesli przepłukanie złoza wystarczy i nie straci ono swoich własciwosci po takiej "awarii" to wystarczy odcięcie obwodu przy braku zasilania

natomiast jesli złoże traci swoje właściwości, niezbedne jest awaryjne zasilanie ;/


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.