Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

cholera musze kiedys nauczyc sie cytowac .... mi naprawde chodzi tylko o to aby uspokoic nerwusa Inmara ... a wracajac do tematu no3 - 10 to troszke za duzo teraz jest jeden - dwa (test JBL - sprawdzalem innymi i wynik tozsamy) i cieszy mnie ze dzieki kulkom udalo mi sie zbic go do tego pulapu bez "efektow ubocznych" (no przez momeent byl czerwony ale sobie poszedl) ....


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,spoko,całkiem spokojny jestem,ale fakt,ze już u mnie się kulają od 10 kwietnia i NIC.Zawsze miałem wysokie parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar Ty masz gdzieś filmik jak to u ciebie się kręci? Nie mogę się doszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam.Kulki w tej chwili jak już kiedyś pisałem leniwie się przelewają,nie wyskakują ponad własną powierzchnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze jakiegos foto nie masz

Dzieki za info

Sk

ps bylem w tym sklepie w zeszlym roku

Super obsluga.Ladny sprzet I tenki z natura

Bedziesz tam pozdrow wlasciciela naprawde

reefiaz na 10.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263893 andrniew :

Jesli jest problem ze zbiciem NO3 i PO4 to proponuje zmniejszyć przepływ przez kulki.

U siebie w zbiorniku mam przepływ ustawiony na takim poziomie że kulki tylko się ocierają a nie są podrywane.

Karmie dosyc obficie co drugi dzień a poziomy NO3 i PO4 bliskie zera , czyli polimery działają idealnie dokładnie tak jak oczekiwaliśmy. Postaram sie wrzucic kilka nowych fotek w weekend jak znajdę czas.

pozdrawiam

A granica spowolnieni jest moment kiedy kulki zaczynaja nabierac brazowego koloru. Wtedy jest juz za wolno. Po podkreceniu filtra kolor kulek jak i ich funkacja wracaja do normy. Ja jednak musze uzyc absorbera bo poziom PO4 w kosmosie, ponad 0,8. Kulki nie daja rady


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#264031 inmar :

Spoko,spoko,całkiem spokojny jestem,ale fakt,ze już u mnie się kulają od 10 kwietnia i NIC.Zawsze miałem wysokie parametry.

Masz jakies foto zrobione z gory tenku jak masz skale ustawionom.Troche sie zastanawiam .

Moze gdzies tam pod skalom zbiera sie nie zjedzone jedzenie.I powoli kiche robi(pompy je tam pchaja).

Spoglodnij jak karmisz gdzie jedzenie idzie.

Odkozasz piasek co dwa tygodnie? (dobry sposub jak masz wiecej rybek)

Nie wiem co jeszcze moze byc problemem.Ale jak ten problem jest tak dlugo upierdliwy.To chyba cos siedzi w Tenku

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar a czym robisz testy PO4.NO3 tylko nie mów ze testami kropelkowymi


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fool lszklo,test PO4 robię Hanką,ale azotany Salifiertem a kolor prawie bordowy.Sprawdzałem też Sachemem od Wojtesa.

Sławek,raczej nie przekarmiam bo daję po trzy małe kostki IT mrożonki rano i wieczorem w kilkunastu etapach lejąc po trochu.Mam bardzo mocną cyrkulację od dwóch miesięcy a dwie pompy z nich są ustawione na zmianę w działaniu co dwie godziny,myślę,że jest wymiecione z zakamarków.Piasek co jakiś czas odmulam,ale mam rozgwiazdy piaskowe i dwie rybki kopiące,które mi Sajgon dość często robią z dna.

Pamiętajcie,ze mam ok 23 rybki,trzy pokolce a reszta to drobnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak karmisz rybki wylaczasz te pompy

w okresie karmienia.Bo jak te co kopia

maly Sajgonik to znaczy ze maja troche

zasobu robaczkow ktore gromadza sie

kdzie jest dobry zasob jedzenia.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączam pomp głównych tylko te co z przodu dmuchają bo by nie zdążyły cokolwiek zjeść.Rybki to takie,które z natury kopią taki zielony wargatek,babka i żółty garbik który ogonem tak wymiata.

Teraz dałem jedną pompę za skały z jednej strony i ją będę przekładał co jakiś czas aby wydmuchać z zakamarków jeśli coś tam jest.Chyba warto będzie tak robić przed podmianą co tydzień,dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem wiele ryb w swoim dawalem rotacje jedzenia suche/mrozonki.Moze jak zmieniasz wode dodaj jakies 5% wiecej

to czasomi pomaga.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody np zmieniasz 10% co tydzien dodaj5% (razem15%).Mrozonki czsami maja wiele dziadostwa z ktorym walczymy.

Jak je sam robisz to troche pomaga i nie jest je tak ciezko zrobic.Male krewetki,suszona trawa morska,jajka malzowe,proteina w

plynie jest dostepna w sklepach.No i oczywiscie zonka w kuchni mikser urzywa.( kup nowy bo bedzie zadyma)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blender już kupiłem,na razie raz użyłem.Mrożonki płuczę za każdym razem.Podmiana 35L bo taki mam pojemnik dokładnie i teraz co tydzień,kiedyś co dwa i nawet myślałem o powrocie do podmiany co dwa tygodnie.Czekam co kulki pokażą jeszcze dwa tygodnie a potem będę myślał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar ja bym się na twoim miejscu wstrzymał z karmieniem dawaj tylko rybkom ja na przyklad bardzo mało karmie a dziś mija u mnie 87 dzień i do początku mam parametry PO4-0,02 / NO3-0,00 hania i tak myślę ze te rybki mogą ci kopać i dostaje się syf do wody i dlatego masz wysokie parametry lub coś ze skala, skale kopiłeś ze sprawdzonego źródła ?


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek raczej czysty skoro przekopywany a z resztą jest go 2 cm tylko.Od dawna piszę,że skała może być z starego akwarium z Rybnickiego MacDonalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tu może być przyczyna tych twoich parametrów skala cały syf wchłania a potem oddaje i dlatego takie masz parametry a jak mieli reaktor to już wo gule d*pa skala się nie nadaje do balinga


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sporo wiemy o tych kulkach a czy ktoś coś wie o używaniu ZEOZYM przy polimerach ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jet?:reading


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google jest wiele dobrych linkow

WB:)SK

ps.

Naogol wszystkie produkty zeovid ladnie

pracuja z kulkami.Wyglada na to ze nawet

oni zaczeli dodawac polimery do swojej

ladnej kolekcji chemi.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265522 robi :

No to sporo wiemy o tych kulkach a czy ktoś coś wie o używaniu ZEOZYM przy polimerach ?

Można używać razem z peletkami bez problemów, o ile się nie przedawkuje. Nie przekraczaj zaleceń producenta.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dojechały do mnie magiczne kulki, z tym że z naklejką "New formula", i zdaje się że wyglądają trochę inaczej, mniej jak kulki, a bardziej jak posiekany drobno gruby makaron spaghetti :reading - gdyby ktoś chciał, jutro wstawię fotkę.

Zaciekawiło mnie info na naklejce, nie ma wzmianki o tym, że konieczny jest silny odpieniacz ( nie ma w ogóle słowa o odpieniaczu), jest podane że kulki można dać do filtra fluidyzacyjnego, lub po prostu umieścić w woreczku w miejscu silnego przepływu wody. Nie wiem jaka informacja była umieszczana na wczesniejszych wersjach.

Zatem, kierując się instrukcją :(, nie dawałem kulek w pobliże odpieniacza, zresztą, i tak nie mam tam miejsca :(, tylko podpiąłem kulki do rury którą wylatuje woda z pompy obiegowej, tak że woda przechodzi przez kulki i trafia prosto do akwarium. Na razie nic złego się nie dzieje, woda klarowna, życie w normie, choć pytongi zaczęły masowo zrzucać skórę - ale może to zbieg okoliczności. Odpieniacz właśnie zaczyna delikatnie się podnosić (po 24h).

Zauważyłem że na pytongach pojawiły się gdzieniegdzie banieczki powietrza, zupełnie jakbym dozował CO2 w baniaku roslinnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.