Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał to znaczy jaką moc widzisz ?? Możesz coś więcej ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale mają dłuższe polipy, bardziej intensywne kolory, LPS'y pompuja sie mocniej niz przed, większy przyrost glonów wapiennych, w sumpie pełno rurówek, no3 0, po4 0,02, karmię 2x w tygodniu miksem mrozonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy na początku lejecie jakieś bakterie, szczepicie zloże kulek, czy czekacie aż namnozą się same z populacji które istnieją w akwarium?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko zastanawia mnie wlaśnie czy nie dobrze byłoby od czasu do czasu podlać trochę jakichś szczepów, żeby nie doszlo do tego że "dobre" bakterie zostaną zdominowane przez inne, mniej pożyteczne, nie mówię o jakichś dużych ilościach, raczej o takich które podtrzymaja populację, takie "odświeżenie krwi". Pellety jak mniemam stanowią pożywkę dla wszystkich bakterii, no chyba że źle myślę. Napisz Andrzej co o tym myślisz? Póki co nie mam polimerów i w obecnym baniaku raczej nie zamierzam, po prostu rozkmninilem dawki ZS2 do tego konkretnego obiegu i póki co jestem zadowolony, ale kusi mnie "bezobsługowość' kulek, więc w nowym baniaku, kto wie, może się skuszę :reading

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265667 ZenonPL :

Wczoraj dojechały do mnie magiczne kulki, z tym że z naklejką "New formula", i zdaje się że wyglądają trochę inaczej, mniej jak kulki, a bardziej jak posiekany drobno gruby makaron spaghetti :reading - gdyby ktoś chciał, jutro wstawię fotkę.

Zaciekawiło mnie info na naklejce, nie ma wzmianki o tym, że konieczny jest silny odpieniacz ( nie ma w ogóle słowa o odpieniaczu), jest podane że kulki można dać do filtra fluidyzacyjnego, lub po prostu umieścić w woreczku w miejscu silnego przepływu wody. Nie wiem jaka informacja była umieszczana na wczesniejszych wersjach.

Zatem, kierując się instrukcją :(, nie dawałem kulek w pobliże odpieniacza, zresztą, i tak nie mam tam miejsca :(, tylko podpiąłem kulki do rury którą wylatuje woda z pompy obiegowej, tak że woda przechodzi przez kulki i trafia prosto do akwarium...

Do mnie również dotarły te kulki - czy to prawda, że nowa formuła nie wymaga umieszczenia w "filtczy rach" przepływowych ?? Czy wystarczy pończocha ?? bardzo proszę o wyjasnienie.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265667 ZenonPL :

Wczoraj dojechały do mnie magiczne kulki, z tym że z naklejką "New formula", i zdaje się że wyglądają trochę inaczej, mniej jak kulki, a bardziej jak posiekany drobno gruby makaron spaghetti :reading - gdyby ktoś chciał, jutro wstawię fotkę.

Zaciekawiło mnie info na naklejce, nie ma wzmianki o tym, że konieczny jest silny odpieniacz ( nie ma w ogóle słowa o odpieniaczu), jest podane że kulki można dać do filtra fluidyzacyjnego, lub po prostu umieścić w woreczku w miejscu silnego przepływu wody. Nie wiem jaka informacja była umieszczana na wczesniejszych wersjach.

Zatem, kierując się instrukcją :(, nie dawałem kulek w pobliże odpieniacza, zresztą, i tak nie mam tam miejsca :(, tylko podpiąłem kulki do rury którą wylatuje woda z pompy obiegowej, tak że woda przechodzi przez kulki i trafia prosto do akwarium. Na razie nic złego się nie dzieje, woda klarowna, życie w normie, choć pytongi zaczęły masowo zrzucać skórę - ale może to zbieg okoliczności. Odpieniacz właśnie zaczyna delikatnie się podnosić (po 24h).

Zauważyłem że na pytongach pojawiły się gdzieniegdzie banieczki powietrza, zupełnie jakbym dozował CO2 w baniaku roslinnym.

Info na etykietach jest od początku to samo, w poprzednim również wymieniano siateczkę jako możliwe miejsce na umieszczenie peletek i nie było mowy o odpieniaczu. Podawany jest jednak adres strony www, na której należy szukać dokładniejszych informacji i zgodnie z nimi producent zaleca stosowanie odpieniacza. Nie pisze, że jest warunkiem koniecznym, ale zalecanym. Bakterie, tak jak wszystko, co żyje, mają swój czas, potem umierają. Jeśli nie będzie odpieniacza, to co nam usunie te bakterie, które już padły? Podmiany wody są jednym sposobem usuwania, raczej rozcieńczania brudów, odpieniek drugim. Nie rezygnowałbym więc z odpieniacza.

Biopeletki w siateczce? Nie wiem, pewnie też działają, ale o wiele mniej skutecznie. Poza tym dochodzi wtedy ich odmulanie.Myślę, że będzie się często zapychać, ale nie próbowałem, więc to tylko moje przypuszczenia.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o podlaczeniu lampy UV za filtrem z peletami i wylot z lampy przy zasilaniu odpieniacza?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zasilaniu, UV to ostatni etap :reading


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak' date=' tylko zastanawia mnie wlaśnie czy nie dobrze byłoby od czasu do czasu podlać trochę jakichś szczepów, żeby nie doszlo do tego że "dobre" bakterie zostaną zdominowane przez inne, mniej pożyteczne, nie mówię o jakichś dużych ilościach, raczej o takich które podtrzymaja populację, takie "odświeżenie krwi". Pellety jak mniemam stanowią pożywkę dla wszystkich bakterii, no chyba że źle myślę. Napisz Andrzej co o tym myślisz? Póki co nie mam polimerów i w obecnym baniaku raczej nie zamierzam, po prostu rozkmninilem dawki ZS2 do tego konkretnego obiegu i póki co jestem zadowolony, ale kusi mnie "bezobsługowość' kulek, więc w nowym baniaku, kto wie, może się skuszę

Pozdrawiam

seb[/quote']

halo halo, niech mnie ktoś oświeci :reading


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266184 Grzegorz Dyzma :

Co myslicie o podlaczeniu lampy UV za filtrem z peletami i wylot z lampy przy zasilaniu odpieniacza?

to moze lepiej podlaczyc Ozon do skimera.

Maja teraz te nowe ktore daja bardzo bardzo

malo Oz do skimera(zeby nie przesadzic)

efekt ten Sam I bedziesz mial dodatkowo

wiecej tlenu we wodzie.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampe UV podlaczylem tylko z powodu ospy i co mnie zdziwilo siadl odpieniacz. Nigdy tym sprzetem sie nie bawilem i czuje sie troche jak nowicjusz. Boje sie troche tego polaczenia UV z polimerem, ale zeszla juz polowa obsady i wyjscia zbytnio nie mam

Z peletow jestem zadowolony bardzo. Najbardziej to oczym pisano wyzej czyli bezobslugowosc.

NO3 na posziome 1-2 co przy moim karmieniu mnie bardzo satysfakcjonuje.. Fosoranu na razie kosmiczne O,63 mala Hania pokazala wiec przeprosilem sie z rowa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac po angielsku co to jest ta ospa

Bo nie kumam

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266263 Grzegorz Dyzma :

Lampe UV podlaczylem tylko z powodu ospy i co mnie zdziwilo siadl odpieniacz.

Przyłączę się bo mam to samo tzn. kilka dni temu siadł mi odpieniacz (pracował ale nie pienił) i od 3-ch dni mam ospę :reading

Moze przesadziłem z ilością kulek? 70ml na 45l wody?

Zastanawiam się co robić, na razie niec nie padło ale widać że ospa postępuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem strzeze ze nie zazdroszcze.

Moze lekki ozonek I mala kapiel rybek

w slodkiej wodzie.Doszly nowe ryby czy

bez powodu sie ta ospa pokazala?

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospa pokazała sie samoczynnie a dziś rano Gramma loretto wybrała się na ostatną podróż.....

Generalnie zastanawiam się co mogło być powodem, jedyne co przychodzi mi do głowy to przestój odpieniacza, lub są to konsekwencje restartu sprzed miesiąca.

Pytanko, Czy Preis - NEOSAL może być stosowany z kulkami? Czy lepiej podłączyć UV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem jak dzialaja biokulki, nawet info jest po polsku:

http://www.laundry-sustainability.eu/pl/Module_1-5_b_biological_treatment.pdf

z tego co tu pisza, istotne jest, jak sie ruszaja biokulki i jaka jest konstrukcja filtra. ze moze to sie wydawac smieszne, ale jednak JEST ROZNICA w tym, co sie dzieje w filtrze, chociaz NIE sprowadza sie to do tego, ze jak to tu niektorzy pisali "bakterie pospadaja z kulek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Czy ma z Was ktos kulki z kolejnych serii. Podobno Nowsza wersja jest ulepszona, ale ksztaltem i kolorem nie przypomina pierworodnychn. Mile widziane zdjecia lub jakis szerszy opis


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak są inne i same pływają bez pompy kraulem :):)


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbijasz sie czy piszesz serio? Mozesz zrobic zdjecie tych swoich ziaren i pokazac?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po uruchomieniu kulek redox leci w dół teraz mam 250 a było 340 - 360 i co Wy na to ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.