Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stosowa kto polimery z bakteriami aquaforest? Nie gryzie sie?

jak rozumiem stosujc polimery odkadamy wszelkiego rodzaju inne poywki jak vodka czy tez poywki danych producentow stosujac tylko bakterie?

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polimerami przy bakteriach AF to radze bardzo ostroznie. Jak juz musisz stosowac polimery to od znikomej dawki i pooooowolutku dodajac.

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem w moim poprzednim akwarium. Parametry sie poprawily, po ich poprawie kulki powoli zanikaly a parametry sie nie pogarszaly. Odlaczylem je i tak zostalo. Po tym tylko co kilka dni podawalem 2 krople pozywki z AF (na 500l) i parametry sie utrzymywaly, a cenowo to nie ma porownania.

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa negatywne objawy polaczenia AF + kulki, oprocz szybszego znikania polimerow???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 2 lat używam tylko i wyłącznie tego

NP REDUCING BIOPELLETS 250ML

Bakterie biodigest dodaję jak mi się przypomni czyli raz-dwa razy w miesiącu i wódkę dwa -trzy razy w tygodniu.

Jakoś to działa. Uzupełniam pelety co 2-3 miesiące ale raczej co trzy

Skasowałem link - wstawiłem samą nazwę.

Proszę pamiętać że nie podajemy linków do sklepów

(możemy tylko do tych którzy są sponsorami)

Skoczek


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrabiam solankę, podam ile ma fosforanów.O tym,że rowa miała by oddawać PO4 pierwsze słyszę.RODI jak mierzyłem jakiś czas temu to miałem 0,02.Odciek z reaktora miał 0,04.PO4 w RODI teraz mam 0,02 więc bez zmian.

Solanka Red Sea Salt u mnie ma PO4-0,06.

Marku, RO/DI nie ma prawa miec jakiejkolwiek poziomu PO4. Ja bym raczej obstawiał mikrobombelki powietrza w wodzie po rozpuszczeniu odczynnika do hanki. Po prostu za krotki czas masz na ustabilizowanie probki po dodaniu odczynnika.

Rozpuszczalnosc fosforanu zelaza jest tak niska ze raczej nie mozna mowic o oddawaniu PO4 przez rowę.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie sa negatywne objawy polaczenia AF + kulki, oprocz szybszego znikania polimerow???

Zbyt duza ilosc polimerow moze spowodowac zbyt gwaltowne obnizenie poziomow NO3 i PO4 co jak wiadomo moze byc zabojcze dla niektorych korali.

Dlatego uwazam ze lepiej dodawac je bardzo ostroznie, tym bardziej ze bakterie AF sa bardzo skuteczne.

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś mi odpowie dlaczego u mnie nie chciały zaskoczyc pelletki? stosowałem je od połowy lipca....2 x wtyg podawałem zeobac....

odłączyłem je raptem 10 dni temu i wróciłem do vsv....tutaj parametry w końcu zaczęły spadac i stabilizować się...o co chodzi?

przepływ wydawał sie dobry.(testowałem rózne)..tylko raz pojawiły sie gluty...i zlepiły mi się pelletki...po rozbiciu ich ręcznie...już to sie nie powtórzyło....- było to ok 2 tyg od włożenia do systemu...

Edytowane przez bartq (wyświetl historię edycji)

http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś mi odpowie dlaczego u mnie nie chciały zaskoczyc pelletki? stosowałem je od połowy lipca....2 x wtyg podawałem zeobac....

odłączyłem je raptem 10 dni temu i wróciłem do vsv....tutaj parametry w końcu zaczęły spadac i stabilizować się...o co chodzi?

przepływ wydawał sie dobry.(testowałem rózne)..tylko raz pojawiły sie gluty...i zlepiły mi się pelletki...po rozbiciu ich ręcznie...już to sie nie powtórzyło....- było to ok 2 tyg od włożenia do systemu...

Ile czasu nie chciały zaskoczyć? Jaki produkt?

Widzę że cenzura zadziałała bo wykasowano nazwę produktu którego link wkleiłem

Do :mooning z taką dyskusją gdzie utrudnia się rzeczową wymianę poglądów gdzie argumentem jest konkretny jeden z wielu produkt. Gdybym dał linka do e-rybki to może by przeszło bo to sponsor.

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu nie chciały zaskoczyć? Jaki produkt?

Widzę że cenzura zadziałała bo wykasowano nazwę produktu którego link wkleiłem

reef interests...

od ok połowy lipca w filterku przepływowym ładnie sie kręciły...po ok 2 tyg pracy zacieły sie z powodu gluta w odpływie z filtra, wtedy tez pojawiły sie pasma z odpływu...raczej wtedy zaskoczyły ...w sensie zostały skolonizowane przez bakterie...wtedy otworzyłem fitr, wymyłem odpływ i zruszyłem pelletki...kreciło się dalej...

a parametry nie dosc ze nei spadały co nawet wzrosły....w sumie po 2 miesiacach przy PO4 0,42 i NO3 5-10 wyłączyłem pelletki i wróciłem do vsv...efekt po 10 dniach git...bo i korale odżyły i parametry o połowe w dół


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta sama firma co u mnie.

Wiem że mieli małą wpadkę była taka partia kulek a nie małych walców, które się kleiły i gluciły.

Też na taką trafiłem i szybko po tym jak się skleiły wywaliłem i wsypałem te normalne.

Na nich jadę cały czas i nie ma problemu.

Może Ty właśnie trafiłeś na te trefne.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta sama firma co u mnie.

Wiem że mieli małą wpadkę była taka partia kulek a nie małych walców, które się kleiły i gluciły.

Też na taką trafiłem i szybko po tym jak się skleiły wywaliłem i wsypałem te normalne.

Na nich jadę cały czas i nie ma problemu.

Może Ty właśnie trafiłeś na te trefne.

może dlatego zamiast innych które zamawiałem dostałem 2 x 500g w cenie 500 g :smiling: ....zrobić podejście jeszcze raz w takim razie?

Bau napisałes ze stosujesz wódke 2-3 x w tyg...jakiś szczególny powód? wydawało mi sie ze nie powinno sie łączyc metod ...dozujesz wg jakiegoś schematu okreslonego czy jak sie przypomni...czy do zakwitu...

Edytowane przez bartq (wyświetl historię edycji)

http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek.

Jak mówią każdy zbiornik jest inny i pewno inaczej reaguje.

Czy zrobić podejście? W moim przypadku po wpadce z nieudaną partią ponowiłem próbę. Łatwo jest radzić jak nie dotyczy to mojego zbiornika. To twój wybór.

Wódkę daję tak na wszelki wypadek jako pokarm dla bakterii , nakrętkę od butelki. Żadnego schematu. Żadnych zakwitów nigdy nie miałem.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peletki u mnie w wersji XL "kręcą się" od 3 miesięcy. Na początku była vodka, potem vodka i peletki - i NO3 na poziomie 30-50 mimo zakwitu wody :-(. (sól RS, MicrobeLift SB, kropelki ZeoBak i BioMate)

Dopiero jak kupiłem dobry odpieniacz NO3 zaczęło spadać i spadło do 10 (przez miesiąc), ale niżej nie chciało.

Zakupiłem więc FSRS probiotyczną, zrobiłem podmiankę (podmianki co tydzień 10%), redukowałem wódkę przez 2tyg, po czym ją odstawiłem. Peletki zostały, a nawet dosypałem. W sumie jestem po 5 podmianie FSRS, zakwitów nie ma, peletki siedzą jak siedziały, NO3 niezmiennie 10. Na plus - korale wyglądają znacznie lepiej i dużo białych gąbek.

Zobaczymy jak dalej, ale wydaje się że peletki działają tak sobie, a skutków ubocznych nie widać.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSRS ????


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ robi :vava: Full Synthetic Reef Salt


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o markę a nie o typ.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się kręcą te same co u Marka,od 2 miesięcy na początku były gluty, po kilku dniach zeszły, już jakoś to chodzi czy są wyniki,no chyba jakieś są NO3 utrzymuję non stop 10-15 według JBLa, PO4 też JBL pokazuję cały czas zerowy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi, toż przecież wszyscy wiedzą i znają markę. Dla ułatwienia napisałem probiotyczna :-) , batów za reklamę zebrać nie chcę.

THX @Debora ;-)

Edytowane przez Arduan
Firma Aquaforest jest sponsorem tego serwisu.Możesz nawet linka podać.Bez paniki. (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy 2 lata temu odpalałem pelety wyczytałem gdzieś że parametry należ doprowadzić do odpowiedniego poziomu.

Pelety mają za zadanie utrzymać właściwy poziom.

Teraz piszą inaczej ale skłaniał bym się do tego pierwszego.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.