Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

A może te wysokie fosforany to wina Rowy, trefna partia albo źle płukana ??

:ninja:

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę na bieżąco i nie robię notatek w kalendarzu ale stwierdzenie, które tu wcześniej padło że "nic ostatnio nie było zmieniane" to trochę nadinterpretacja. Sam nie wiem na ile u mnie działają pelletki a na ile refugium czy inna magia ale przez 1.5msc od wrzucenia pelletek nie widziałem u siebie żadnej różnicy a tu co przysłowiowe 2 dni metodę zmieniacie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, tak wiem ze na tkance korala, żyją bakterie które pomagają w wielu biologicznych procesach, chociażby metabolizmie zooksantelli czy transportowaniu związków odżywczych pomiędzy tkankami korala. wszystkie zmiany w ilości populacji bakterii mogą być szkodliwe, ale te rzeczy się chyba dopiero bada i nie ma jeszcze jednoznacznej jasnej teorii.

Kilka miesięcy temu ktoś już pytał o bakterie które zjadają korale, bo mu sps leciały. jak kiedyś o to zapytałem osobiście to mi odpowiedzieliście z przekorą ze mi skałę zjedzą hehe, też się uśmiałem

Jedno jest już zbadane, a mianowicie przedawkowanie węgla organicznego lub gwałtowny skok jego poziomu powoduje utratę tkanki, bielenie korali i śmierć oraz spustoszenie w akwarium.

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Inmar-nie uważasz że system zaczął się krzaczyć po wywaleniu siporaxu?

Przecież to była podstawa Twojej filtracji,czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a zmierz poziom po4 na wyplywie z filtra rowaphos. Ja niedawno kupilem oryginalna rowe i na wyplywie mialem poziom fosforanow wyzszy niz w akwarium. Moze tu.masz zrodlo? Resztki tej rowy mam jeszcze u siebe.

sent from my Jiayu G3S


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, w mojej ocenie zrobiłeś jeden błąd , wystarczyło dodać same biopellets bez bakterii. Biogro nie wiem dlaczego , ale są bardzo agresywne dla korali , miałem podobny przypadek jak ty , po podaniu bakterii na następny dzień zaczynała się jazda bez trzymanki , tkanka odchodziła płatami. Leciały głównie Acropory.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłem Markowi biopellets i biogro i pierwszy raz słyszę o takich objawach a zbiorników opartych na takim systemie filtracji znam około 10 i w żadnym nie występowały w/w objawy. U mnie na 1400litrów wody w obiegu jest ponad 1300ml paletek a bakterie dolewam co tydzień w ilości 50ml.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1.5L pelletek 60ml (w 1600l brutto) co tydzień, i też zero problemów tu opisywanych.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert K a w moim występowały i co Ty na to ?

Używałem długi czas Biogro i uważam , że są to jedne z lepszych bakterii na rynku , ale u mnie na początku tak było i nic tego nie zmieni.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert K a w moim występowały i co Ty na to ?

Używałem długi czas Biogro i uważam , że są to jedne z lepszych bakterii na rynku , ale u mnie na początku tak było i nic tego nie zmieni.

A może wcześnie używałeś jakiś innych bakterii ? wiem ze biodigest nie zbyt się lubia z paletkami. Może osoby które miały podobne problemy do twoich i Marka niech się odezwa bo trzeba by przyczynę takich objawów znaleźć bo szkoda korali, nerwów i kasy.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bakteriami u mnie tak,że powiedzmy przez ostatnie pół roku lub więcej jedynymi bakteriami jakie wlałem to zeobac i to najmniejsza buteleczka,potem nie lałem żadnych bakterii,dokładnie żadnych.W starym baniaku zmieniałem różne bakterie i nie było takich cudów.Cały czas pozostaje temat glucenia się tych pelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a na jakiej soli robisz podmianki? Może sól zawiera jakieś bakterie probiotyczne i tu jest zgryz.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest problem rozwiązany z rosnącym po4 ,zmierz fosforany w wodzie na podmianę ,,to bardzo dobra sól ale ze częściowo jest naturalna (sól zbierana na pustyni ) to zdarzają się takie niespodzianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi Roberta na temat Biodigest i pletek. U mnie tez sie nie sprawdzilo takie zestawienie. Zeby zjadlem na peletkach, bakterie lalem przez dwa lata i nigdy nie mialem zmian.

W finale finalow kupilem troche piachu i od tej pory z banki wdzystkie problemy z parametrami. Zadnych bakterii, wodki, polimerow, filterkow, ciaglych testow.

Gdyby nie plaga za plaga echhh mialnym fajny zbiornik :D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest problem rozwiązany z rosnącym po4 ,zmierz fosforany w wodzie na podmianę ,,to bardzo dobra sól ale ze częściowo jest naturalna (sól zbierana na pustyni ) to zdarzają się takie niespodzianki

Zmierzę,teraz sprawdziłem,że po podmianie wzrosło mi PO4.Tak się zastanawiam czy może zrobić podmianę by oczyścić trochę wodę z tego syfu po pelletkach ? Tak w ogóle to odpieniacz wywala mi na rudo.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to świństwo u mnie puszczała przez miesiąc i kubek cały czas rudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rowa się ściera i oddaje w ten sposób po4ndo wody ,a rowy raczej masz sporo!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzę,teraz sprawdziłem,że po podmianie wzrosło mi PO4.

Marek proszę Cię......skąd takie wnioski?

Jakie masz PO4 w solance po rozrobieniu?, czy masz PO4 w czystej wodzie po RO+DI?

Dobrze wiesz, że stabilizacja WSZYSTKICH parametrów zbiornika to podstawa, pod każdym względem.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy w stanie uniknąć dodawania PO4 do systemu , cała sztuka polega na tym , żeby system sam potrafił zapanować nad parametrami.

U mnie czysta woda po RO i DI ma 0,05 fosforanów , solanka ma ponad 0,1. Po podmianie zawsze mam skok w góre ale to trwa chwilę później wraca wszystko do normy , czyli system potrafi się wybronić , zredukować parametry do bezpiecznych wartości.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrabiam solankę, podam ile ma fosforanów.O tym,że rowa miała by oddawać PO4 pierwsze słyszę.RODI jak mierzyłem jakiś czas temu to miałem 0,02.Odciek z reaktora miał 0,04.PO4 w RODI teraz mam 0,02 więc bez zmian.

Solanka Red Sea Salt u mnie ma PO4-0,06.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam w akwarium 400ml polimerów XL,po problemie jakie miałem na początku postanowiłem je wkładać powoli i codziennie i wpierw po 2-3 a potem po kilkanaście sztuk wkładając przez długi czas doszedłem właśnie do tych 400ml obserwując czy nie dzieje się nic złego.Jedynym minusem chyba jest to,że odpieniacz nic nie wyrzuca.Na razie parametry bez zmian,trzeba chyba poczekać aż zaskoczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.