Skocz do zawartości
JarJar

Pytanie o Vortech MP40W

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam pytanie do użytkowników pomp MP40W.

Ja właśnie swoją włożyłem do nowo-zakładanego baniaka. Oczywiście, sztuka - nówka, podłączyłem wszystko jak w instrukcji, wyregulowałem morką cześć względem suchej ale...... cały czas jest baaaardzo głośna.

Pojęcie ''baaardzo'' jest względna ale w nocy mogę usłyszeć jej pracę leżąc w sypialni na piętrze wyżej.

Czy ta pompa musi się dotrzeć po jakimś czasie użytkowania? Znalazłem taki temat na reefcentral. Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?

Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czasem zrobi sie ciszej ale nie wiele. To co slyszysz bedac w sypialni to rezonans. Pompa-szyba-rury-szafka. Itd. Do scian i podlogi. Musisz sprobowac wytlumic drgania.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś może być z tym rezonansem. Będę próbował.

A miało być tak pięknie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem z koraliami. Mam dwie ósemki i miały być cichsze od MP 40W jednak wcale tak nie jest. Ciekawe jak tunze wypada na tle Vortecha i Hydora.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Bo nowa.Po tygodniu chalas sie zmieszy o polowe.

Najlepiej wylacz wszyskie pompy ,oprucz 40 stki isprubuj

lekko zmienic ustawienie ( w akwarium) pompy.Bardzo delikatnie I malo

I powinnies znalez idealny srodek.(naj mniej chalasu)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Pompa kręci się już trzeci dzień. Jakby było troszkę ciszej (a może się przyzwyczaiłem? :strutin). Będę czekał do tego złotego tygodnia i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mianowicie w swoim baniaku mam 5 pomp Tunze przeliczając na litry to mam 45 tys/h ,ale to tak na marginsie.Więc gdy zostawały włączone na noc to spac nie mogłem wiec podpiołem je pod wyłacznik i juz wiezorem gdzies ok 22 godz wyłanczaja sie , pracuje tylko jedna, teraz mam cisze i nic mi nie burczy. Włanczają sie nad ranem ok 5 godz. ale ja jeszcze mocno chrapciam i nic nie słysze:baby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#242747 JarJar :

Fakt. Pompa kręci się już trzeci dzień. Jakby było troszkę ciszej (a może się przyzwyczaiłem? :strutin). Będę czekał do tego złotego tygodnia i dam znać.

Moja chodzi bardzo cicho.Jedynie na poczatku nie

dawaj jej na cala pare(100%).W instrukcji jes apcja

na tz nocna mode.Wlaczasz ta apcje o tej godzine

kiedy jest juz noc (na pdzyklad o godzinnie 22) .I zmiejsza sie sila pompy o 50%

poprzez nastepne 10 godzin.Dziala ona codzienne

az jej nie wylaczyc.Moja chodzi na zoltym juz od czterech

miesiecy.Jedynie mam dasyc dlugie tenk I pare dni

temu dokupilem 20stke,ktora zainstaluje na poprzecznej

stronie.Bedzie czeba czekac troche az 20stka sie wyciszy.

Ze swojego doswiatrzenia napewno zajmnie tobie

troche czsu zanim znajdziesz miejsce w ktorym 40stka

bedzie na stale.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i szukam innej opcji dla mojej cyrkulacji.Z jakości mojej jestem zadowolony,ale denerwuje mnie odklejanie się ich coraz częściej i ogromne gabaryty szpecące zbiornik.Resuny mam po bokach z przodu a 2 sztuki JVP za skałami i je ledwo widać.Te ostatnie zostaną a te pierwsze pójdą na sprzedaż.Zamiast nich może dam VorTechy,ale jeśli miał bym je dać to tylko z prawej strony bo lewa i przednia szyba są głównymi widocznymi.Wiem,że one są hałaśliwe,może te będą w nocy chodzić na 50% lub wcale a zostawię JVP ? Możecie coś doradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dwie pompy jvp202,,12000,wedlug mnie lepiej dmuchają od tunze ,,na noc nie trzeba wylanczac bo nie słychać,co do ceny hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287911 inmar :

Dlatego zostają a interesuje mnie przód.

Nowa wersja ma dodatkowy program na wyczyszczenie brudu w baniaku.

Dasz dwie do tenku to nawet nie bedziesz chcial dawac innego sprzetu.

Tylko nie dawaj na program robienia fali Bo czasami potrafia one szyby rozkleic.

Nowe sa bardziej lepsze I maja obroty wsteczne,na karmienie I wielle innych mozliwosci.

No I Oczywiscie jest mozliwosc do wspolpracy z elektronika morska.Szczeze drogie ale warte

Kazdego dolca.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#242747 JarJar :

Fakt. Pompa kręci się już trzeci dzień. Jakby było troszkę ciszej (a może się przyzwyczaiłem? :)). Będę czekał do tego złotego tygodnia i dam znać.

Witam noi jak tam vorech się sprawuje , ciszej juz czy nadal [blue]h[/blue]ałasuje??

Ja u siebie mam mp20 i powiem szcze[blue]rz[/blue]e nie ma tragedi, musi się dotrzec a uszy i tak się przyzwyczają,ale jedno jest pewne że vortech w moich oczach jeżeli chodzi o cyrkulacjie wypada rewelacyjnie.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i słyszałem dwa razy, dwa modele w dwóch różnych baniakach i jak dla mnie, to głośność jest nie do przyjęcia.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre pompy. ciche i zadnych problemow. psiocza na nie Ci ktorzy ich nie maja. jest wiecej bubli na rynku akwarystycznym - jakbys chcial to nowy watek i mysle, ze duzo takich rzeczy o ktorych mozna wiele zlego powiedziec niz na Vortech. Jedne z lepszych pompek.

#290516 seb :

Widziałem i słyszałem dwa razy, dwa modele w dwóch różnych baniakach i jak dla mnie, to głośność jest nie do przyjęcia.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche so glosnie....Ale chlopaki z RC znalezli

Rozwiazanie.Trzeba tylko wymienic lozyska na

lepsze.20scia minut I po problemie.Ta nowa,

model 60 chodzi bardzo cicho.

Chodza u mnie przez wiele miesiecy.Skaly czyste,piasek

Po poruszeniu ma malo badziewia.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sam użytkuję 3 pompy Vortecha MP40 (na 100%) i są głośniejsze od Tunze w ciągu dnia, to fakt. Jednakże po przejściu w tryb nocny poziom głośności jest w normie. Co wyróżnia te pompy to cyrkulację jaką robią, sterownik i wielkość. Żadna inna pompa nie daje takiego strumienia jak Vortech. U mnie dwie pompy robią wirówkę w prawie 1000ltr, korale nie narzekają.

Pozdrawiam


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystkie plusy co koledzy napisali powyżej. Głośność pompy mi już nie przeszkadza (może się przyzwyczaiłem ???). Co do cyrkulacji to jest niesamowita - wirówka na całego.

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez nawet na youtubie jest filmik jak wyregulowac vortecha, zamiescil go zapewne producent, aby ludzie mogli zobaczyc jak wyglada jakze skomplikowany proces regulacji tej pompy. wyregulowana dziala cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290521 Slawekkrzyzanowski :

Troche so glosnie....Ale chlopaki z RC znalezli

Rozwiazanie.Trzeba tylko wymienic lozyska na

lepsze.20scia minut I po problemie.Ta nowa,

model 60 chodzi bardzo cicho.

Chodza u mnie przez wiele miesiecy.Skaly czyste,piasek

Po poruszeniu ma malo badziewia.

Sk

Witaj sławku, jak możesz to zapodaj ten wątek z ReefCentral o zmianie łożyska w Vortech pump.

Jestem ciekaw jak to wygląda.

Thanks George.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link

Oczywiscie po Polsku(troche latwiej)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławku, chyba w swoim vortechu zmienie sobie, kiedys rozkręcałem juz żeby znalezc przyczyne tego hałasu ale nie mogłem odkręcic tego czarnego tależa co jest jedną śrubą przykrecony reszta się odkręca bez problemu,będe musiał się rozglądnąc nad łożyskiem i wtedy zadziałam, bardzo cenie sobie te pompy ale to jest ich jedyny minus że nie są ciche tak jak Tunze, tych to wcale nie słychac.

Pozdawiam Grzegorz.

ps.z drugiej strony się zastanawiam dlaczego producent nie zastosował właśnie takiego rozwiązania i wyeliminował tego hałaśliwego problemu, przecież pompy nie są wcale takie tanie i myslec by można że za tą cene to naprawde można się spodziewac produktu pierwszej klasy, jak to Tunze czyni.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napowno poczytal na RC.Pewnie jutro dostawca lozysk dostanie op........

Sk

Ps Sciagarka do lozysk bedzie potrzebna.

filmik z


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa zmiana w 60ce

"When we announced the MP60, we achieved flow rates of 5,500gph. As a result of continued engineering and development,

we are excited to announce the final MP60 flow rate is an incredible 7,500gph – making this superior product an even greater value."

W przeliczeniu to 28390L/H.

Przy takim przelocie bedzie trzeba ryba kaski pozakladac:)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.