Skocz do zawartości
squdo

Brązowe glony - początki

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie że ktoś tu odwiedził moje wypociny.

Jak może część z Was wie zaczynam z morszcyzna i tak to 2 miesiące temu zalałem baniaczek, teraz wrzuciłem ekipę czyszczącą, która to niestety nie chce wcinać glonów.

Co prawda na początku ślimak stożek wcinał te paskudy, ale już mu się znudziło; nie wiem co je :)

Ślimak Strombus chyba też je ale idzie mu to w ślimaczym tempie

Jeden z krabów coś tam podjada ale bardziej wygląda to tak jakby wyrywał co rośnie a potem to odlatywało z prądem wody.

Jak wyłączę światło na 2-3 dni to glony te znikają, jednak przymierzam się by na dniach umieścić korale miękkie i nie bardzo widzę wtedy wyłączanie oświetlenia

Akwarium 170L

albo mam za mało tej ekipy - 2 kraby, 2 ślimaki i rozgwiazda albo nie wiem co.

Tylko nie krzyczcie że nie szukałem na forum odpowiedzi bo szukałem i niestety nigdzie nie znalazłem takich glonów jak na załączonych zdjęciach.

DSC00058.JPG

DSC00059.JPG

DSC00061.JPG

DSC00062.JPG

DSC00063.JPG


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa szybka odpowiedź.

Sprawdzę chemię gdyż płukanie skały mi się nie uśmiecha


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@squdo, po pierwsze akwarium młode jest. dojrzewanie to kilka etapów, w tym i "glonowe". fakt są wieksze i mniejsze "łąki" ale są. Piszesz, że myślisz o zwierzakach za chwilę, fajnie że piszesz o planach a nie że już jest obsada koralowa. Tylko, jeżeli dobrze zrozumiałam Cię w tym i w tym temacie, to:

- zaczynasz morską przygodę,

-Twoje 170L ma 20 kg ceramiki + 4 kg LR

#241696 squdo :

...

Z morszczyną zaczynam jednak mam w 170L baniaku z 20 kg Aquaroche i 4 LR. Wstępnie wszystko wygląda przyzwoicie.

Przedwczoraj wsadziłem clean up crew i wszystko żyje.

Glony już powolutku porastają sztuczną skałę; łatwo ją ukształtować poukładać.

Dodam jeszcze, że cześć z tej mojej skały Aquaroche to około 3 kg płyt Aquaroche o większej porowatości 'Eco Reef' i niestety cenie.

...

Kupię za parę dni testy to napiszę jakie wyniki.

o ceramice (nie tylko Aquaroche) można znaleźć kilka istotnych tematów. przede wszystkim wymaga silniejszej cyrkulacji. i co ważne, dojrzewanie jest i dłuższe i przez to mniej atrakcyjne.

nie chcę wróżyć z fusów, ale przy takim stosunku ceramiki do LR, glony mogą utzrymywać się dłużej, podobnie ze stabilizacją parametrów która będzie trawała dłużej, a co za tym idzie włożenie korali myślę, że się odwlecze. kilka dni temu wpuściłeś ekipę czyszczącą, daj im chwilkę popracować :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika; dziękuje jak zawsze za odpowiedź. Skoczkowi też dziękuje :strutin

By przyśpieszyć dojrzewanie wlałem na początku z 10L wody z podmiany od eRybki i dorzuciłem jeszcze butelkę bakterii.

Widzę że tam gdzie buszują ślimaki to skałka praktycznie robi się czyściutka.

W dziale dla początkujących jest:

Powinniśmy zacząć od dołożenia do akwarium tak zwanej "clean up crew" - czyli bezkręgowców o małym obciążeniu biologicznym dla zbiornika a pełniące pożyteczne funkcje czyszczące np:

- krab pustelnik - spokojnie można ok 4-5 na 100L (w zależności od wielkości krabów)

- krewetka czyszcząca - 1-2 na 100L

- ślimaki (np. turbo) - 4-5 na 100L

- rozgwiazda piaskowa (najłatwiejsza w utrzymaniu z rozgwiazd) lub wężowidło -1szt na akwarium

A ze mam akwarium 170L i sump 50 L to może pomoże jak zrobię 1,5 x zalecana ilość. Obawiam się tylko żeby z głodu mi to wszystko nie padło. Bo kraby to dokładnie nie wiem co jedzą. Rozgwiazda prawie cały czas w pisku siedzi wchodząc raz dziennie na szybkę powiedzmy na 10 minut.

Kraby to akurat nie pustelniki: Paguristes cadenati - Krab CzerwonoNogi i Cubanarius diurati ale to chyba już bez znaczenia

Najbardziej zadowolony jestem ze ślimaka stożka - Tectus fenestratus ten to żre, że tylko wióry lecą


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@squdo, 10 L wody + bakterie aż tak nie przyspieszą tego dojrzewania. poza tym, nie tyle chodzi mi o ilość zwierząt tylko o czas ich wpuszczenia. w tym samym temacie (który przytoczyłeś) wcześniej w pkt. 8:

#42857 smk :

...

8. Kiedy będę wiedział że mogę już wpuścić zwierzaki?

Potrzebne są testy - na początek NH3, NO2, NO3, KH i PH, później przydały by się test na Ca i Mg (PO4 i Si w miarę potrzeb).

Jeśli parametry wody mamy stabilne (NH3=0, NO2=0, NO3<25mg/l, PH 8,1-8,5, KH 8-12) i przeminęły nam brunatne glony oraz zanikają zielone to możemy powoli zasiedlać nasze akwarium.

...

uważam (choć mogę się mylić), że jeszcze za wcześnie ... myślę tak opierając się jedynie na iformacjach o czaise zalania i stosunku ceramiki do LR.

ale to Ty znasz parametry swojego akwarium.

:strutin


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płaski brzuch, krótka spódniczka, GLONY Zniknęły :)


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie smuć się - wrócą - one zawsze wracają


Start 03.08.2009 - Zbiornik 600 l, sump 200 i prawie wszystkie potrzebne rzeczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz cyrkulacje wody ? i jakie parametry wody po ro ? jakiej soli uzywasz? i jaki odpieniacz?

Dobra cyrkulacja naprawde w tym pomaga(a na skalce widać nie oszczedzasz) i podmiany wody 10% co 2 tygodnie.

Polecam 1 calcinusa,2 krewetki i 4 slimaki a biorac pod uwage ze czasem cos krabik chrupnie to mozna od razu 5 dać.

Przy wiekszej ilosci,powinienes kontrolować ilosc wapnia,chyba ze robisz podmianki czesciej.

Czystosc akwarium i osadzanie sie glonow zależy od jakosci wody a co za tym idzie,odpieniacz,pompa i pare innych bzdetow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na pierwszych fotkach z tematu to dino czy jakiś francowaty glon bo mam coś podobnego u mnie jest to z wyglądu podobne do waty cukrowej ewentualnie mogę to porównać do glona jaki występuje przy dojrzewaniu tylko ,że jest koloru brązowego


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzinek , dowiedziałeś się co to za glon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.