Skocz do zawartości
dark.f

Czy to zadziała ?

Rekomendowane odpowiedzi

w sklepie http://www.aqva-light.pl chce zamowic taki oto zestaw :

1. statecznik NaHJ 150 moc 150W

2. układ zapłonowy Z400M

3. kondensator ELECTRONICON moc: 18uF/250V

czy to sa odpowiednie komponenty by samemu zlozyc lampe HQI 150W chodzi mi o sama elektryke, czy moze cos jeszcze pominolem lub zle dobralem zestaw.

Mam nadzieje ze bedzie swiecic i nie wysadze czegos w domu :p jestem zielony z elektryki ale podstawe jako tako znam :p


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dzialac.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij maila z zapytaniem do aqva-light, udzielą Ci wyczerpującej odpowiedzi. Mam jak najlepsze wrażenia z zakupów i wymiany korespondencji przed nimi.

pozdrawiam

kivi


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na zapłonniku masz schemat jak 3 kablami zebrać wszysto do kupy i po sprawie. Pan ze sklepu kupuje części w elektrycznym i (najprawdopodobniej nieświadomie) skleca wszystko do kupy i bezprawnie sprzedaje. Na lampce zakupionej przez nie uwagę przez kolegę nie było bowiem żadnych informacji na temat atestów użytych materiałów i bezpieczeństwa. Jeśli ktoś działa w branży to wie o czym piszę. Artur Jednoróg!! proszę do tablicy - chyba możesz najwiecej powiedzieć o tych sprawach.

Chciałem jednak zaznaczyć że brak tych oznaczeń na w/w lampie mógł być kwestią zaniedbania, a wtedy powyższy wywód można wyrzucić do kosza.

Niemniej jednak złożenie tej lampki jest prostsze niz budowa cepa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolego troche przesadzileś

po pierwsze : nie sprzedaje żadnych rzeczy

po drugie : napisałem że jestem zielony jeśli chodzi o

elektryke

po trzecie :jeśli nie zauważyles to pytam się o rade by

samemu sobie taką lampe złożyc do akwarium

po czwarte : nie wiem czy na zapłonniku jest schemat czy

go nie ma

i po piate : pierwszy raz w życiu taką lampe składam

wiec nie mam pojęcia jakie elementy sie do

tego nadają wiec nie wymagaj by każdy

wszystko o wszystkim wiedział , to nie moja

branża

a jesli chce cos złożyc to tylko dla własnej satysfakcji ze zrobiłem coś w czym wcale dobry nie jestem, wiec że Ty wiesz jak to zrobić to nie znaczy że ja też mam o tym wiedzieć, bo alfą i omegą to nie jestem.


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego chyba nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Nie był to w żadnym razie atak naCiebie ani skierowany w Twoją stronę. Do Ciebie napisałem tylko że budowa jest naprawdę śmiesznie prosta i żadnego pana ze sklepu nie ma nawet co pytać o radę gdyż nie powie Ci więcej niż jest właśnie na tym małym minischemaciku. Pan ze sklepu - to pan z aqva-light który robi dokładnie to co napisałem. Nie pisałem że coś sprzedajesz - radzę jeszcze raz dokładnie przeczytać. A tak poza tym to temat był już poruszany setki razy i jakbyś pogrzebał to byś wiedział że zawsze radzę zbudować to samemu bo powtarzam jeszcze raz - jest to prostrze niz budowa cepa i naprawdę nie ma się czego bać. I także jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o elektrykę. Może najpierw przeczytaj dwa razy zanim zaczniesz odpierać ataki skierowane nie w Twoja stronę.

Pozdrawiam Tomek


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to spoko

napewno Cie zle zrozumialem wielkie sorki ale mam dzis nerwowy dzien troche problemow sie nazbieralo dokladnie to zone zabrali do szpitala z tad to moje zdenerwowanie, jeszcze raz Cie przepraszam dzieki za rade :p


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.