Skocz do zawartości
promil

Sól morska INSTANT OCEAN opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się sól Kenta i z tego co słyszałem dobrze co jakiś czas jest zmienić na inną.

Sól morska INSTANT OCEAN zna ktoś tą sól?

Proszę o opinie:)

P.S Ważne by była lepsza niż Aquamedic.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO to sol raczej do FO,biorac pod uwage niska zawartosc Ca i Mg.Juz lepiej wybierz Reef Crystal.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sól raczej dla ryb. Z tego co pamiętam ma bardzo mało wapnia (270?), tej samej firmy jest ReefCrystals (360 wapnia), a kosztuje niewiele więcej. W niektórych sklepach internetowych nawet bardzo podobnie. Nie są to jednak zbyt dobre sole. Mając piko rafę 35l (wnioskując po Twojej sygnaturze) warto zainwestować w lepszą sól - nie będzie to duży wydatek, a wiele zmieni. Przykładem jest TM pro reef, którą można już kupić w niektórych sklepach za naprawdę niewielkie pieniądze. To naprawdę dobra sól. Co do soli aquamedica - nie nadaje się nawet do zupy. Testowałem.. wybarwienie korali po przejściu z Am na ReefCrystals niesamowicie się zmieniło. Po kolejnej zmianie na TM pro reef było jeszcze lepiej. Z innych godnych polecenia jest Preis (ale ostatnia partia soli chyba coś "zwalona"). Inne produkty typu sera, aquael, grotech to raczej kolejne odpowiedniki AM i Instant Ocean. Co do Kenta to też jest niestety mocno przereklamowany. Na zagranicznych rankingach często nie znajduje się nawet w pierwszej połowie.

Podsumowując: TM pro reef :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Peniek. Reef Crystal jest solą wzbogaconą. Ja używałem Reef Crystal, ale kończy mi się i zamówiłem Instant Ocean. Nie mam w baniaku nic, co potrzebowało aż takiej zawartości wszystkich związków. Wapń przy Reef Crystal po mierzeniu Salifertem potrafił przekraczać 500 mg. Mam tylko miękkie i LPS-y i cała ta nadwyżka zaczęła się wytrącać na szybach. Ale myślę, że jak ktoś ma SPS-y to one szybko wyciągną ten wapń z wody. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i wziąłem pod uwagę tą sól,którą proponujecie.

Jeszcze mam pytanie na temat tej soli Red Sea Coral PRO.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TM pro reef bylaby dobra sola gdyby nie wysyp okrzemek i ciagle gdzies rdzawy nalot jaki towarzyszyl mi przez ostatni rok podczas uzywania tej soli.

Pomijajac te ptoblemy reszta super.

Parametry naprawde dobre. Nigdy nie zaobserwowalem wahan Ph, KH. Kolejny plus to bardzo wydajna sol.

Obecnie uzywam Reef Crystal. Jest to moja trzecia sol i moze w koncu bylbym zadowolony gdyby nie to ze musze sypac jej jakies 30% wecej w prouwnaniu do TM. Wrek ktory mial wystaczac na okolo 9mc jest na wykonczemiu po szesciu.

Czyli taniej nie jest.

Mimo wszystko przy takim litrarzu jak masz tez bym polecil Reef Crystal.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio z braku laku tą sól Red Sea, co prawda tylko jedną podmianę na niej zrobiłem, ale nie widzę ani pozytywów, ani negatywów jej użycia, natomiast mogę powiedzieć, że bardzo szybko i ładnie się rozpuszcza. Wcześniej soliłem cały czas TM, a tą kupiłem bo nie było innej [sic!]


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244933 Grzegorz Burlinski :

Instan Ocean bardzo dobra sól, jesli ktoś gada,że słaba to sie nie zna!

Ja byłbym ostrożny z pisaniem takich uwag. Ktoś może poczuć się urażony. Co do soli, każdy ma jakieś swoje doświadczenia i preferencje, więc trzeba to uszanować. Jeden woli Preis'a, inny Tropic Marine, a jeszcze inny Instant Ocean. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Każdy Ci będzie pisał coś innego, każdy zadowolony z innej.

Tak się składa, iż pomimo baniaka 45 l używałem zarówno TM Pro Reff, Ref Crystals a teraz Instant Ocean.

Powiem tak, jak dozujesz cokolwiek co zawiera wapń np. mleczko argonitowe, purple up, baling etc. to kup Instsnt Ocean. Magnezu ma wystarczająco, bo szczerze mowiąc nie wiem jakie musiałoby być zagęczszenie sps`ów żeby cotygodniowa podmianka nie zaspokoiła by zapotrzebowania.

Naprawde dobra sól żadnego osadu, rozpuszcza się lepiej niz TM a napewno lepiiej niż Reff Crystals a korale szczerze mówiąc na wszystkich wyglądały tak samo :) Dodatkowy plus nie trzeba co 2-gi dzień czyścić szyb z osadu glonowego.

Więc nie przepłacaj według mnie nie mam sensu.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzywałem Instan Ocean nie narzekałem na nią ale wapna dużo dosypywałem

Teraz urzywam soli aquela i jestem z niej bardzo zadowolony

Polecam spróbować wiaderko 3.3kg na 600litrów a jak się spodoba to wtedy to większe :)

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Odświeżę temat - która sól - Instant Ocean czy Reef Crystals będzie lepsza do akwa z miękasami? (głównie będą to zoa) Wiem, że RC jest bardziej wzbogacona, ale zoa podobno nie lubią zbyt dużo mikroelementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja urzywam Instant Ocean i jestem z niej zadowolony ale tak naprawde każdy będzie pisał coś innego poprostu kup najmnniejsze opakowanie i sie sam przekonaj


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej soli przerzuciłem sie na aquela i nie mam do niej zarzutów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instant ocean to dobra sol, sprawdzona na wielu akwariach, czasem trzeba podniesc wapn ale zalezy od partii i poziomu wapnia jaki potrzebujemy.

Red sea pro coral tez uzywalem i bylem zadowolony, bardzo dobre parametry do systemow ULNS ale z tego co pamietam miala malo jodu.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instant Ocean jest w porządku. Nie zbryla się zanadto, i bardzo ładnie się rozpuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instant Ocean jest w porządku o ile wcześniej nie stosowałeś soli SERA bo po moich problemach x lat temu wynika że się gryzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takze grzegorz dyzma. Czy moglbys rozwinac najazd dino z TM pro reef ? Mam nadzieje, ze u mnie to tylko zbieg okolicznosci ;-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SERA na wstepie a nastepnie gdy się skończyła kupiłem Instant Ocean

Po jakims czsie wysyp glonów w rocznym baniaku rok 2005. 4m-c walki

Rok 2009 tak samo SERA potem Instant Ocean i ten sam problem ale tym razem 3-4 m-czny baniak

Wniosek taki że te 2 sole mają zbyr zróżnicowany skład co odbija się na naszym akwarium

Takie moje spostrzeżenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reef crystals polecam tansza od kenta a naprawde wporzadku jest,generalnie uwazam ze kent to rewelacyjna sol i wszystko rosnie i zyje na niej bez zadnych problemow.Ja jade tylko na tych 2 ze wzgledu na cene i jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Która sól będzie lepsza do 25l z miękkimi(głównie zoa) Kent czy Reef Crystals? Bo im więcej czytam o solach, tym większy mam dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Której byś nie użył to nie zauważysz różnicy. Dopiero jak zaczniesz zabawę z twardymi to możesz zacząć się zastanawiać.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem sól Sera na Instant Ocean i nie miałem problemów. W IO nigdy nie miałem tak niskich wartości Ca, jak zostało wspomniane powyżej, a miałem ją prawie rok. Zawsze byłem zadowolony. Zmieniłem na Preisa, bo mialem okazję. Widać było różnicę, ale mam za mało SPSów, żeby tyle za sól płacić. Teraz jadę na ATI. Zbiornik wygląda jakby nic się nie zmieniło. ATI to dobra sól, w dobrej cenie. W przeliczeniu na kg: ATI (7kg) kosztuje tyle co IO (4+1kg), trochę mniej niż RC (4+1kg) i sporo mniej niż TM (4kg). Ma bardzo wygodne prostokątne wiaderko, które szczelnie się zamyka choć nie ma uszczelki jak wiadro Kenta (25kg), za to jest małe i ustawne. Prawdę mówiąc kupiłem dla wiaderka właśnie, a tu niespodzianka sól rewelacyjna.


Akwarium 70x70x55 = 270 litrów

Sump ~50 litrow

LR 27kg / LS 18kg

Cyrkulacja 6000l/h

HQI 250W + 4x24W + 4x15W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe kto tą sol dla ATI robi. Co do IO to w świerzej solance o zasoleniu 1,026 podstawowe parametry to mg 1150, Ca 360, Kh 12, mierzone salifertem.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.