Skocz do zawartości
Szymon

Odpieniacz na krawędzi baniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakieś pomysły, zakładam kostkę 90l, bez panela i sumpa, potrzebuję odpieniacz zewnętrzny, estetyczny, dobrze pieniący itp. Myślałem o deltec mce 600, dałem nawet ogłoszenie, że kupię, ale może jest w tej chwili na rynku coś podobnego? Dzięki za wszelkie sugestie


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymek@ nie za bardzo wiem co Ci doradzić z tym odpieniaczem ale zastanawia mnie co kombinujesz z tą kosteczką:)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem się, zbiornik został u rodziców, niby serwisuję i odwiedzam, ale bez akwa na co dzień jest jakoś tak dziwnie. A kosteczka ma w założeniu być za***ista:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon, delteca MCE 600 znam tylko z teorii, ale wiem czego bym na pewno nie kupiła.

zgrabnego, podwieszanego i estetycznego acz nie pieniącego prizm de lux

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika Tobie chyba Skiba siciagal TMC V2 jaki to model opisz co i jak?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, plany się zmieniły... obecnie w mojej kosteczce (100 L) pracuje pożyczony od Roberta WEIPRO 2012 z pompą OR 2500 ph, i powiem, że daje radę :)

a czekam na pienidło od Sebastiana (stożek + moja ukochana :) aquabee 2000/1 up)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika - najbardziej zainteresowała mnie "zbieżno-rozbieżna komora reakcyjna z trójstopniowym przepływem powietrza":) Siła marketingu.

Co do mce 600 - z tego co czytałem i słyszałem powinien być dobrym rozwiązaniem do takiego baniaczka.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245340 Szymon :

Nika - najbardziej zainteresowała mnie "zbieżno-rozbieżna komora reakcyjna z trójstopniowym przepływem powietrza":) ...

dokładnie :) była bardziej rozbieżna niż zbieżna, bo w 200 L wody + 50 kg LR zbieżność nie podołała :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie czasami w sumpie podwieszam prizma jak cos nabroje, jako dodatkowe odpienianie. I musze wam powiedziec ze troche glosny jest, ale pieni naprawde berdzo dobrze. Bawi mnie oczywiscie dedykowane 400 litrow ale mysle ze taka setke to i mocno obsadzona ladnie by pociagnal :)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, w PL ciężko trafić, ale często zdażają się w śmiesznych cenach na angielski jebaju wlaśnie te pudełkowe Delteki.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, znajomy tego dmc600 ma za 50f ale głośniej chodzi od turboflotor blue 1000, noi kubeczek na soczek twż ma większy.

pozdrawiam


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 220L z powodzeniem używam AM Biostar Flotor. Daje radę, odpienia ładnie ciemny syfek, ma pompe PH2000 z wirnikiem igiekowym. Do tego ten patent z gąbką natleniającą jest moim zdaniem dobry, na pewno coś ulatnia do atmosfery :googleye

Nie jest to kobyła typu Deltec, ale za to pewnie z połowę tańsza i nie chodzi zbyt głośno (relatywnie oczywiście).

Ja w każdym razie spokojnie moge go zarekomendować :clowning


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82
#245611 stancor :

hej, znajomy tego dmc600 ma za 50f ale głośniej chodzi od turboflotor blue 1000, noi kubeczek na soczek twż ma większy.

pozdrawiam

elo

czy to jest aktualne ????

f50 ???

jest w dobrym stanie ???

jak cos to biore :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti - na AM mam alergie:) Wiec ten patent z kółkiem odpada. Poczekam jeszcze chwile, baniak ma byc na poczatku przyszlego miesiaca, moze trafi sie uzywka mce 600, ja nie, kupie albo nowego blau albo mce 600. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, MCE600 chodzi naprawde glosno i jest olbrzymi. Jak chciales go powiesic? Masz w szkle liswe wzmacniajaca? Bo wlew i wylew siega "daleko w glab" akwa co moze utrudniac ustawienie w akwa jak rozumiem 45x45x45


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon

Szkoda, nie wiedziałem o alergii na AM :googleye

Ale z tym kółkiem to nie głupi pomysł jest. Wszak rzeczywiście to kółko usuwa dość dużo NO2 i NO3 wprost do atmosfery. Taki patent przecież wykorzystuje się deflektorach i zkłada się właśnie taką gąbkę żeby obracając się zarówno ściągała syfek od wody jako skimmer oraz uwalniała do atmosfery część związków azotowych... Ja w każdym razie jestem zwolennikiem tego kółka i obserwuję od dłuższego czasu pozytywny wpływ takiego rozwiązania.

Oczywiście mowa tu o samym kółku, a nie o AM, bo to inna sprawa :clowning


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245792 AdamB :

Szymon, MCE600 chodzi naprawde glosno i jest olbrzymi. Jak chciales go powiesic? Masz w szkle liswe wzmacniajaca? Bo wlew i wylew siega "daleko w glab" akwa co moze utrudniac ustawienie w akwa jak rozumiem 45x45x45

nie pamietam tez, czy MCE600 nie wymaga czasem wiekszego niz 45cm poziomu wody/zanurzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245792 AdamB :

Szymon, MCE600 chodzi naprawde glosno i jest olbrzymi. Jak chciales go powiesic? Masz w szkle liswe wzmacniajaca? Bo wlew i wylew siega "daleko w glab" akwa co moze utrudniac ustawienie w akwa jak rozumiem 45x45x45

Używam go od prawie pół roku. Nie zauważyłem, żeby chodził głośno - może to kwestia wyczyszczenia go raz na 2-3 miesiące? :googleye Poza tym rury wlewu i wylewu można skrócić. A metodę na dosunięcie rury ssącej do ściany akwarium miałem prostą - wykonałem po drodze zakręty z kolanek :clowning Jak wrócę do chaty, wrzucę jakąś fotkę. Odpieniek pracuje ładnie czy ciągnie wodę z 25, czy 30cm...

Oto rura "gięta" :)

4177-100_1327.jpg

Z drugiej strony do akwa 90l IMHO wystarczyłby Deltec MCE300 - http://www.theaquariumsolution.com/mce300-skimmer - jest mniejszy od MCE600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie ma najmniejszego znaczenia jaką dlugość ma rurka zasysająca 30 czy 25 cm, pompa i tak ciągnie wodę tylko z poziomu wody w zbiorniku, a nie z 30 cm.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz to nie łapię - skoro koszyk ssawny jest na głebokości 30cm, to jak pompa zasysa z poziomu wody w zbiorniku? Od koszyka do wlotu na pompie rura ssąca jest jednym "ciągiem"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde namieszaliscie mi w glowie tymmi wadami mce 600. O mce 300 slyszalem same zle opinie, wiec odpada. Zastanawiam sie jeszcze nad czyms takim.

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_17_124&products_id=2517

Swiadomie wybralem link do modelu wewnetrznego - wg producenta dziala podobnie jak komin, jest stosunkowo maly - miejsca zajmie w baniaku porownywalnie jak komin. Do tego moznaby obudowac widoczne miejsca spienionym czarnym pcv i byloby cacy. Widzial ktos ten odpieniacz?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stycznośc z czyms takim http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_17_124&products_id=2599

odpienia bardzo dobrze 200l akwa mocna obciaznone i wyrabia spokojnie niesety pompa strasznie siorbie nawet tlumik od skiby nie pomogl ( ogolnie pompa cicho chodzi tylko siorbanie jest strasznie glosne).


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby akwa bylo z panelem to plecilbym Ci V2 skim 400, ale ze wzgledu na gabaryty pompy Rio i bubble stop to chyba dla Twojego akwa nie zbyt dobry pomysl. Poza tym ty chyba lubisz jak jest wszytsko elegancko a patrzac na ten opdniecz poczulbys sie jak nowicjusz w erze powrotu do korzeni:D

Ten model odpieniacza wyposazyli w pompe 2400l/h. Niestey to nie igla, ale z tlumikem od Skiby, cena przy obecnym kursie to niecale 300zl Moze i ta maszanya jest warta wziecia pod rozwage:baby


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.