Skocz do zawartości
syciu

Tlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie - mysle nad tlem do nowego akwarium - wiem ze bedzie czarne ale zastanawiam sie jak tego dokonac - komin wyklejony bedzie czarnym pcv a tylna szyba ... ? no wlasnie - czarnym pcv czy od zewnetrznej strony czarna folia?

Moze jest inna opcja? :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-C-FIX

Czyli po prostu samoprzylepna okleina do mebli i nie tylko. Czarna jest bardzo popularna i chyba dostepna w naszych supermarketach. Nic sie nie dokleja , nie pojawiaja sie zadne pecherze. Szybe najlepiej zmoczyc troche woda. Po nalozeniu okleiny przyda sie guma go mycia okien posmarowan plynem do mycia naczyn co znacznie ulatwia usuwanie babli powietrza i napewno nie zadrapaniem tla. Po kilku minutach efekt wyglada mizernie, ale nie ma sie co stresowanc. Woda z klejem wyglada nieciekawie ale i ewentualne male pecherzyki zanikaja po kilku dniach. Sa nalanie wody do akwa znacznie to przyspesza.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czarne pcv od środka i wszystko jest OK


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czarna folia reklamowa, położona na szybę spryskaną płynem do mycia okien - dobrze "rozmasować" np. karta kredytową, odczekać kilka dni aż wyschnie płyn pod folią i dostaniesz piękne, jednolite, nieodklejające się tło bez pęcherzyków.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

na tło w czarnym kolorze polecam folię do przyciemniania szyb w samochodach

kolor "SUPER DARK BLACK"

(oczywiście na zewnątrz akwarium :googleye)

koszt minimalny, (kawałek 300x50 cm jakieś 10 zł) efekt piorunujący,

dokładnie położona daje niesamowite wrażenie

no i bez problemu można zmienić jak się opatrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje od zewnątrz pomałowałem czarną akrylową kilka razy tak by pokryło i jest gites :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nie wyobrażam sobie czarnej na tło,zlewa się potem z skałą.U mnie jest ciemno niebieska i wrażenie jest super,goście bardzo chwalą.Oczywiście o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem czarne a teraz mam fioletowe,takze jaki kolor tla bym wczesnie nie dal i tak go juz ledwo widac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją szybę czyszczę,ale jak ktoś ma zamiar mieć ją porośniętą algami to kolor nie ma znaczenia i wtedy może warto dać czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej zajmuje się oklejaniem szyb samochodowych i szyb w budynkach 10lat : Rozrób około 1,5 litra wody w spryskiwacz dolej kilka kropel szamponu do włosów tak żeby był poślizg spryskaj szybę i umyj ją zmywakiem do garnków chropowatą stroną kilka razy i ściągaj wodę ściągaczką do okien jak już umyjesz to spryskaj szybę wodą i folie połuż na akwa i znów spryskaj wodą wyciskaj wodę jakąś gumową packą daj troszkę większy kawałek foli od szyby i zostaw ja na kilka godzin jak przeschnie to ja utnij nożykiem stanleya. Moje zdanie rób czarną nie kupuj foli z alegro najlepsza to jest folia do reklam wszędzie ją kupisz co robią reklamy ja mam niebieską i lipa na maxa nie ma kontrastu jak brzy czarnej pozdro miłego klejenia Foolszkło.


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomalowałem niebieską farbą w spray'u do szkła. Bardzo ładnie pokrywa i dobrze kontrastuje ze skała i koralami. Powinno być widać na moich zdjęciach. Opcja jednak malowania spray'em jest na tyle uciążliwa, że trzeba dobrze zabezpieczyć teren, żeby nie pomalować czegoś obok akwa :googleye


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

chciałem odświrzyć temat i zapytac...

czy za tło w akwa może służyc czarna jednolita płyta kamienna naklejona na ściane do której bedzie przystawione akwa.

Mam obawy co do tego że kamień jest polerowany i będzie widac odbicie np świetlówek czy postaci oglądających akwa, ale z drugiej strony folia reklamowa czy folia do klejenia szyb też raczej nie jest matowa. mozecie cos doradzic???


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Odswieżę temat.Jak okleić folią komin od środka?jakie techniki stosujecie?Jakie jest oddziaływanie solanki na taką folię?


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kominie ciężko dobrze przykleić,ale może być,ja tak mam.Jeśli teraz bym robił komin to można komin skleić już z PCV,ale się pewnie porysuje lub włożył bym do środka na ciasno docięte formatki.Można też zamówić już barwioną szybę na komin i tu już nie ma żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam komin z podwojnej scianki, i w srodek wsuwam sobie plastik czarny i od gory klajstruje czarnym silikonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc03914v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

mam taką folię na kleju.Kolor tła podpatrzony u Inmara:googleye -wygląda extra


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamus

ja bym tych kamieni nie zakrywal. Masz gotowe tlo i nie przejmuj sie "odblaskami".:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy nie kupiłeś tego blatszego właśnie co Ci mówiłem.Moje było granatowe prawie.Może fotka przekłamuje.

Ps.Nie wiem czy nie znajdę resztek z tej mojej folii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ inmar.Od tego co kupiłem,było jeszcze jaśniejsze,a pózniej juz był ciemny granat.Kupiłem w "plastusiu"Mam paragon w razie czego,tylko ten granat co był to za ciemny chyba.A niebieski był o wiele jasniejszy od tego


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze lepiej wysmarować tył akwarium czarnym silikonem,wewnątrz komina też


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.Okleiłem tło i bąbli jest malutko,ale oprócz bąbli zostały białawe ślady.częśc powoli znikła,minał 2 dzień od oklejenia.Czy reszta zniknie? tooklejanie.jpg

Uploaded with ImageShack.us


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kicha

a czarny silikon zlał by sie i z łączeniami czarnymi i z grzebieniem


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wybrałem kolor niebieski(kewstia gustu).Tylko czy zejdą te ślady??Wyglądają jakby po kleju,lub dużej ilości wody,która nie poytafi odparować.Proszę o odpowiedzi kolegów,którzy kleili folie całkiem nie dawno i pamietają

zaparowa.jpg

Uploaded with ImageShack.us

poprawiłem komin

parazq.jpg

Uploaded with ImageShack.us

tło niczego nie robiłem


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.