Skocz do zawartości
Kris_77

pięćset z białegostoku :)

Rekomendowane odpowiedzi

hej

wrzucam fotki mojej nowej pięćsetki - rzadko pisuje na forum więc się przypomnę - mam za sobą przygodę z balonówką, później próbka konstrukcji na pcv i aquascapingiem - ale musiałem zmienić umiejscowienie akwarium więc postanowiłem nieco powiększyć i usprawnić

część sprzętów została - część doszła nowa - do starych 30 kg żywej skały dokupiłem 30 kg nowej - rowa - węgiel - mała ilość bakterii i po przeszło miesiącu wygląda to tak:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

14.jpg

13.jpg

pozdrawiam

kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem kleiłeś skałę?? , jakieś dojrzewanie?? jak zareagowały korale na nowa skałę sam chcę tak zrobić ale mam obawy , a może skała była już z działającego zbiornika?? jakie stosujesz preparaty że tak ładnie masz wybarwione korale ??czerwień bije po oczach rewelka :) ułożenie skały naprawdę fajne gratulacje :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem skała układana tradycyjnie :) tak jak pisałem było 30 kg starej skały - dokupiłem świeżej 30 kg - zwierzaki przeniosłem na jakiś czas do kolegi Rafała (rafal19)

potem normalnie dojrzewanie i etapami przenosiłem zwierzaki...cała akcja trwała około półtora miesiąca

zwierzaki w świetnej kondycji bo przebywały w super warunkach - narzazie nic nie dozuje poza kh i Ca

wklejam kilka fotek samej skały:

21.jpg

22.jpg

23.jpg

pozdrawiam

kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to najładniejsze ułożenie skały, jakie widziałem na tym forum! Pozdrawiam i gratuluję!


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik REWELACJA jeśli tak dalej pójdzie to zbiornik będzie w ścisłej czołówce zbiorników z forum :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Andrzej to ujął:)

Nie napisze nic nowego - swietny poczatek - teraz mam nadzieje bedzie juz tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo i jeszcze raz brawo. Super ułożenie skały, ładnie dobrane korale. Nie wiem ile masz rybek ale chyba mało i coś tam jeszcze przybędzie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za miłe słowa - co do obsady to napewno nie jest to koniec... będę polował na jakieś łądne większe krzaczki acropor (głównie szukam millepor)

no i ryby...na start pokolec japonicus lub nigricans...póżniej jakaś drobnica typu magnifici a na koniec oczywiście próba większego stada różnych gatunków anthiasów..ale to nie prędko :)ostatnio mocno zastanawiam się też nad centropygą loricula...kto wie...

pozdrawiam

kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris nie szkoda ci bedzie tych pieknych korali jak zacznie je "dziobac"?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris jak pisze Danp - daj sobie spokoj z ta ryba, jest tyle innych pieknych i kompatybilnych:)

A sam baniak - super! Tylko czekac az porosnie, w miedzyczasie z wyczuciem dokladac cukiereczki;) Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolory troche za mocno podkręcone photoshopem !

poza tym fajnie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą centropygą tak jak pisałem - mocno się zastanawiam - i w zasadzie wszyscy mi ja odradzają :)

co do photoshopa to oczywiście, ze zdjęcia są obrabiane - osoba która mi robi fotki pomimo dobrego sprzętu nie ma doświadczenia w fotografowaniu akwarium i potem niestety trzeba troszkę popracować graficznie... staram się, żeby zdjęcia i kolory oddawały jak najbardziej realnie to co ja widzę na żywo - robię to na jednym swoim lapie - więc całkiem możliwe że na niektórych mocno kontrastowych lcd-ekach obraz będzie za żywy...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja

w akwarium jest już nowy, długooczekiwany mieszkaniec: Japonicus :) chwilowo została zmieniona nieco aranżacja - poprzestawiane większe korale - skałka z sumpa poszła do akwarium, żeby troszkę zamieszać z orientacją - rury z pcv są doskonałym schronieniem dla ryby podczas ataków ze strony hepatusa i żółtka - ryba jest od czwartku, narazie strasznie chuda i zestresowana - ale wszystko idzie w dobrą stronę

a tak to wygląda:

0.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

poza tym od 2 kwietnia do systemu doszły bio pelletki (500ml) - korale jasne, rosną - więc wszystko idzie w dobrą stronę

pozdr

kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium, bardzo mi się podoba Twoje ułożenie skały. A już fotka mandaryna, cudo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zaje... Można wiedzieć jakim sprzętem robione, jaki obiektyw i ustawienia aparatu.

Piękny baniak. Gratulacje!!!


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aparat to canon eos 5d, obiektyw canon 100mm 2.8 macro - niestety sprzęt pożyczony :)

co do japonicusa - to mimo szczerych chęci i starań nie udało się...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.