Skocz do zawartości
Kris_77

pięćset z białegostoku :)

Rekomendowane odpowiedzi

kolejni mieszkańcy w akwarium - wiec kolejne fotki na szybko...

10 anthiasów - najłatwiej było je uchwycić w gromadce podczas jedzenia :strutin

a_01.jpg

a_02.jpg

a_03.jpg

a_04.jpg

a_05.jpg

a_06.jpg

doszły takze 2 magnifici

a_07.jpg

i na koniec zdjęcie japonicusa - kondycja bardzo dobra - ale wciąż w nocy wojna z żółtkiem i nerwowo pływa przy tafli akwarium - nie moze znaleźć miejsca w skałach a korale nie są jeszcze na tyle rozrosniete...

a_08.jpg

także obsada rybna w 98% została domknięta - moze pokusze się jeszcze o 2 rybki - ale na pewnie nie w tym roku :waving


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270539 Kris_77 :

także obsada rybna w 98% została domknięta - moze pokusze się jeszcze o 2 rybki - ale na pewnie nie w tym roku :strutin

Pięknie tam masz.

A znając nas, to nie tylko będzie nie 2 a 4 rybki i nie po nowym roku a do końca wakacji :waving

Czego Ci z całego serca życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszło kilka nowych korali wiec czas na aktualizację

korale01.jpg

korale02.jpg

korale03.jpg

korale04.jpg

korale05.jpg

korale06.jpg

korale07.jpg

korale08.jpg

korale09.jpg

niestety nie jest tak kolorowo jakby mogło sie wydawać

po raz kolejny mam problem z anthiasami - przychodza super sztuki - i po 2-3 dniach zaczyna się problem z ospą - problem powoli mija - i nagle zaczynają się pierwszse zejscia... w tej chwili anthiasy sa w fatalnym stanie - niektóre mają jakieś białe plamy i większosci jakby rozpuszczały siępłetwy - co najgorsze owoli przełazi to na mandaryny i gramme - pokolce o dziwo całkiem nieźle a najlepsza kondycja ...o dziwo u japonicusa

od dziś dałem mocną UV-ke - zobacze czy coś da...

z koralami podobnie - z minuty na minute poleciała mi jedna acra - a większość nie wypuszcza polipów

parametry są właściwe - po za niezmierzonym PO4 ale na oko widać, ze coś tam jest choć nie za wiele

takze korali nie przyklejałem tylko losowo ustawiłem - bo pewnie się nieźle jeszcze pozmienia - ogólnie z części jestem zadowolony z części nie - więc cos tam sprzedam, coś się wymienię, coś padnie :) jeszcze do finalnej odsłony długa droga

tak to wygląda na dziś:

korale10a.jpg


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie padło 15 ryb i na bank po 2ch widać, że to kwestia chwil...ale tragedia tragedią a życ trza dalej

więc postanowiłem nie poddawać się złemu nastrojowi i jechać dalej - poczyściłem wczoraj ładnie szyby, ściągnąłem syf ze skał i piachu - walał się worek z piaskiem więc go dosypałem - co by zona mnie z domu nie wygoniła :D strzeliłem duuuużą podmiankę - dolałem bakterii - zaprosiłem brata z aparatem i sobie popstrykalismy to co zostało - nie wiadomo jak długo się to utrzyma (tfu tfu) więc chociaż jakaś pamiatka i ślad pozostaną :D

reef04.jpg

reef05.jpg

reef06.jpg

reef07.jpg

reef08.jpg

reef09.jpg

reef10.jpg

reef11.jpg

reef12.jpg

reef13.jpg

reef14.jpg

reef15.jpg

reef16.jpg

reef17.jpg

reef18.jpg

reef19.jpg

reef20.jpg

reef21.jpg


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu można dużo pisać rewelacja w każdym względzie szkoda tylko ze ryby padły ale ogólnie ja tam wierze że akwa już ma złe chwile za sobą i tego się trzymajmy :D


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie to spore stado anthiasow wygladalo, szkoda ryb ale faktycznie nie mozesz sie zalamywac. Niemniej jednak jesli moge cos poradzic to wstrzylambym sie na razie z zakupami kolejnych ryb.

ps-swoja droga korale swietnie wygladaja


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wszystko wygląda . :D Wierzę mocno , że niebawem rybki zagoszczą w baniaku i wszystko będzie super ! Nie ma co się załamywać , robić pamiątkowych zdjęć . Tak wyprowadzić zbiornik to jest nie lada wyczyn . Korale kwitnące , piękne i cukierkowe . Sama aranżacja również piękna . Przed tobą najłatwiejsza w tym momencie część morszczyzny dołożyć nowe , zdrowe i ładne ryby . Życzę powodzenia i głowa do góry ! ! !

Trzymam kciuki i pozdrawiam . :D


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za miłe słowa :D

FTS w full HD

wróciłem po 3-ch dniach z mini urlopu - babcia wpadała raz dziennie nakarmić ryby - i o dziwo akwarium ma się coraz lepiej - jedynie przez wysokie temperatury (1 dzień bez wiatraka) burbble coral lekko odrywa się od szkieletu

jak codziennie non stop się chodzi koło baniaka to nie widać pewnych rzeczy także fajnie zrobić sobie kilka dni przerwy i od razu widać lekkie przyrosty i znów baniak cieszy jak dawniej :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe zdjęcia nic nowego by nie pokazały niż to co poprzednio ;) nic się nie dzieję

pisze na dwóch forach więc może nie zawsze to samo - ale jak napisałem wcześniej - padło mi w sumie 17 ryb w tym również japonicus - sytuacja po tragedii opanowana - ryby które tez wyglądały już na trupy powróciły do swojego normalnego wyglądu i wszystko jest juz po staremu - tylko życia w toni brak ;)

korale w dobrej formie - ostatnio znalazłem dzikiego kraba który przyszedł z ostatnią dostawą i zabrał się za hiacynthusa - od wczoraj już sobie nie poje ;)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minął kolejny miesiąc więc czas na nowe fotki - tym razem bez statywu i innym aparatem więc wyszło nieco gorzej

w sumie nie wiele się w akwa zmieniło - doszło kilka nowych korali - z rybami wciąż czekam - ale powoli zacznę na nowo kompletować obsadę

a że sezon letni się kończy więc czas powoli zabrać się za akwarium - powymieniać węgle, żywice, świetlówki żeby za jakiś czas znów raziło w oczy :strutin

noje000.jpg

noje01.jpg

noje03.jpg

noje04.jpg

noje05.jpg

noje06.jpg

noje07.jpg

noje08.jpg

noje09.jpg

noje10.jpg


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno:

jak dla mnie R E W E L A C J A


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebkar - dzięki

dziś miałem trochę czasu więc postanowiłem szkolić się dalej i poszukać ciekawych ujęć ... ale to jeszcze nie to :strutin

podmieniłem dziś węgiel, dosypałem kulek, świetlówki wymienione - za miesiąc kolejne fotki :strutin

newka06.jpg

newka09.jpg

newka07.jpg

newka08.jpg

newka05.jpg

newka03.jpg


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... To jest forfiter szfagier, at list for fit !! :strutin Tak na serio to absolutnie OBŁĘDNY baniak kolorki jak z bajki :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris_77 jakich używasz teraz świetlówek zbiornik petarda Pozdrawiam.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, masz rękę i do korali i do fotek, GRATULACJE!! Napisz proszę na jakich parametrach jedziesz, najbardziej chodzi mi o zasolenie, napisz też coś o suplementacji Ca,soli etc


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe rybki

wersja dla ubogich zebrasmy grammatum :) Anampses...

500_10.jpg

500_11.jpg

A.Striatus - akurat tu nie wyszedł ładnie - początkowo ryba wyglądała jak czarna plama - ale z dnia na dzień ładnieje i pojawiły się kolorki... co raz bardziej mi się podoba

500_12.jpg

Naso o którym było juz w innym poście - jak narazie się trzyma - pływa smiało, je ... tylko ten wygląd..:)

500_13.jpg

stado(???) apogonków - na zdjęciu nie wychodzą tak ładnie jak prezentują się w baniaku - niestety ze stadka jadły tylko 3 sztuki i one przetrwały

500_14.jpg

c.d.n...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i FTS - z tych zdjęć jestem najmniej zadowolony :) ciężka sprawa z całością baniaka

500_15.jpg

500_16.jpg

500_17.jpg

500_18.jpg

500_19.jpg

500_20.jpg

500_21.jpg

spróbuję w weekend powalczyć z tym jeszcze...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny baniaczek....zdrowe koraliki i pięknie wybarwione....SUPER:kapelusz


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle podnosisz poprzeczke i dołączasz do grupu tych których należy naśladować i wzorować się na ich zbiornikach:clapping ale to dobrze bo przynajmniej jak dla mnie jest to kopniak by i u siebie popracowac i poprawić sporo rzeczy. Korale wygladają rewelacyjnie i chodzi mi o kondycje, przyrosty jak i o wybarwienie.

Rybą też wszystko pasuje, wygladają na zdrowe, no moze ten Naso ma nie za ciekawy wyglad ale z czasm jak bedzie jadł to wszystko się mu polepszy. Skad, gdzie znalazłeś pokolca A.Striatus nie mogo go nigdzie znaleść .

ps. Jak trafi się okazja lub Lukas bedzie jechał w rodzinne strony to wpraszam się na pogaduchy.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris,

kiedy mozesz u mnie tak skale ulozyc ?

Podaj prosze wymiary zbiornika.

Bardzo ladny !


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.