Skocz do zawartości
kukabana

jvp czy koralia

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam broblem z cyrkulacja i cyjano po niekad i moje pytanie jest takie obecnie w akwa 63l chodzi koralia nano + koalia pico daje to razem 1500l/h plus aquaszut z panela ok 600 i chcialbym zwiekszyc cyrkulacje tylko pytanie na jaka lecac po kosztach myslalem o jvp 101 3000l/h 6w tyle podaja na stronach albo koralia 1 lub 2 sam nie wiem jaka kombinacje najlepiej wybrac by cyrkulacja nie byla za duza prosze o rady moje koncepcje sa takie:

1. tylko jvp 3000l/h

2. koralia 1 ale to wyjdzie na to samo co jest teraz

3. koralia 2 2300l/h


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie zwierzaki trzymasz? Miałem u siebie Koralię 2 w 80l i był problem, pompa nie do ustawienia - zawsze przeszkadzała albo grzybkom, albo Euphyllii, Rhodaxisowi...Jak chcesz trzymać SPSy taka pompa może okazać się ok.

Możesz np. zostawić nano i dorzucić 1.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie 2 blazny 1 krewetka 2 kraby troche xeni grzybki capnella lobo maly i zoa. planuje jeszcze napewno euphylie jakas i moze jeszcze cos wpadnie napewno.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pico zamieniłbym na 1 - łatwiejsze do ustawienia i daje więcej możliwości niż jedna większa pompa. Jak będzie za mocno, to nano możesz np. wrzucić za skały.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim litrażu to odradzam silne jvp

jesli juz to pokusilbym sie o koralie nano kolejna i mozna kombinowac, choc dziwie sie ze przy tym co masz nie mozesz nic lepiej uzyskac. zastanow sie czy problem na pewno tkwi w cyrkulacji

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze ze jestem koraliami zawiedziony. Mam dwie : 2800 i 4000 i obie maja problemy z wystartowaniem i bardzo czesto kreca sie "na wstecznym". Nie moge ich uzywac na timerze bo po prostu nie startuja albo pracuja w zlym kierunku. Czasami musze wlaczac i wylaczac 15-20 razy zeby zaskoczyly prawidlowo. Do tego mam 4 pompki jvp101 i z nich jestem zadowolony. Jedyne co mi przeszkadza w nich to kiepskie mocowanie. Dodanie magnesu na pewno rozwiazaloby problem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester a nie buczą Ci te jvp? Mam u siebie właśnie taką na magnesie i powiem, że do cichych to bym jej nie zaliczył ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już wszystkie jvp 101, 102 201, 202

najbardziej zadowolony jestem z skrajnych modeli, 202 Dmucha jak szalona.

Wszystkie praktycznie od początku chodziły cicho, problem ze startem miałem tylko w 102.

101 nawet na złamanej ośce startował, na patyczku do czyszczenia uszu też ale chodzi głośniej :D

Ogólnie z mojego punktu widzenia mogę polecić te pompy!


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralia co za badziewie u mnie w sumpie robiła za cyrkulacje model 4,wiecznie problem ze startem


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester jeżeli chcesz żeby koralie dobrze pracowały to spróbuj dać ogranicznik na ośkę żeby wirnik nie przesuwał sie do przodu i nie miał skoków na tej ośce bo wtedy zdarza sie że chodzi do tyłu i nie może wystartować bo dostaje wibracji. Ogranicznik możesz zrobić z patyczków po lizakach, nie pamiętam dokładnie po których, tniesz odpowiednią długość zakładasz na ośkę wirnika i po kłopocie. Wirnik jest cały czas w jednej pozycji i startuje bez problemu. Czasami zdarza sie że trzeba zrobić podkładkę pod wirnik bo jest za bardzo wsunięty w stojan i uzwojenie z magnesem sie nie zgadza i wtedy też jest problem ze startem i tu znów jest potrzebna rureczka z patyczka po lizaku. To jest jedna rada a druga to czy nie masz wytartych osiek i masz za duże luzy wirnika na ośce ? Czasami te gumki które trzymają ośkę też sa zużyte i też bedziesz miał takie objawy. Mój baniak cały czas pracuje na koraliach i nigdy nie miałem problemu, czasami tylko trzeba było poprawić fabrykę i było po problemie.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony z JVP 202 a mam ją już chyba z rok.Niestety kupiłem za 100zł z przyssawkami i generalnie leży za skałami na dnie.Wczoraj zamówiłem z Wojtesem po 1 sztuce,ale już z magnesem i o dziwo za 70zł.Przepraszam,że nie na temat,ale tylko chciałem napisać,że warte ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupowania JVP z przyssawkami, jeżeli jest z magnesem to jest OK. Pompy na przyssawkach nie dość że odpadają od szyby to same przyssawki odpadają od pompy. Już dwie przyssawki zgubiłem gdzieś pod skałą, a pompa leżała na skale i przewracała korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester jeżeli chcesz żeby koralie dobrze pracowały to spróbuj dać ogranicznik na ośkę żeby wirnik nie przesuwał sie do przodu i nie miał skoków na tej ośce bo wtedy zdarza sie że chodzi do tyłu i nie może wystartować bo dostaje wibracji. Ogranicznik możesz zrobić z patyczków po lizakach, nie pamiętam dokładnie po których, tniesz odpowiednią długość zakładasz na ośkę wirnika i po kłopocie. Wirnik jest cały czas w jednej pozycji i startuje bez problemu. Czasami zdarza sie że trzeba zrobić podkładkę pod wirnik bo jest za bardzo wsunięty w stojan i uzwojenie z magnesem sie nie zgadza i wtedy też jest problem ze startem i tu znów jest potrzebna rureczka z patyczka po lizaku. To jest jedna rada a druga to czy nie masz wytartych osiek i masz za duże luzy wirnika na ośce ? Czasami te gumki które trzymają ośkę też sa zużyte i też bedziesz miał takie objawy. Mój baniak cały czas pracuje na koraliach i nigdy nie miałem problemu, czasami tylko trzeba było poprawić fabrykę i było po problemie.

ale koralia 2800 i 4000 to evolution i nie ma tam ośki


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również nie mam nic do zarzucenia pompą jvp, u mnie śmigają i nie mogę powiedzieć złego słowa a na wyposażeniu mam 2xjvp-201 oraz jvp-102, nic tylko polecam ale do zbiornika 70L to troche za wielkie są nawet model 101 musi ładny młyn robić:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen masz racje z tymi pompami nie zwróciłem uwagi że to evolution.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVP też nie startują za każdym razem, ale z pozytywów to są ciche (przynajmniej model 101, 102 już chodził jak traktor), i coś tam dmuchają. Ciekawe czy faktycznie rozpuszcza im się kabel po roku jak niektórzy sugerują? Ogólnie za 30zł to nawet warto kupić co roku nowy komplet :). Już zastanawiałem się nad koralią a tu proszę jakie przykre rzeczy o nich piszecie, zatem nie warto zamieniać dobrego na lepsze :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.