Skocz do zawartości
nowy_zarażony

ATI BM 200

Rekomendowane odpowiedzi

aaa, to mieliśmy inne zestawy naprawcze. Mój to było kilka niedociętych siatek luzem + trzy opaski zaciskowe. Dopiero za czwartym razem udało mi się to wszystko poskładać jak należy, bo nie miałem niczego na wzór.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snacho,o tym samym piszemy.Dzwoniłem teraz do Pani,do erybki i mam przywieźć odpieniacz do reklamacji.choć nie mam dowodu zakupu powiedziała,że gdzieś powinien być ślad zakupu a brałem bezpośrednio z Wawy.Tylko co ja zrobię przez bliżej nie określony czas nim wróci z reklamacji ?

Biorę jeszcze pod uwagę zakup całego wirnika,tylko szkoda kasy bo to 100 zł lub mam ofertę na wirnik z igłą za 150 zł.

To mój wirnik,wygląda chyba normalnie ?

44af01c4ce3547bemed.jpg

44af01c4ce3547bem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar czy wirnik jest razem z oską ceramiczną ? Pytam dlatego , że miałem podobny problem , ale z pompą RD strasznie była słaba , okazało się że była bardzo ciasno spasowana i wirnik nie miał żadnego luzu , przez co spadła wydajność.

Opuściłem troszkę magnez na ośce dosłownie o 0,5mm i pompa chodziła jak brzytwa.

Niestety nie miałem nigdy do czynienia z pompami PSK , ale warto spojrzeć może coś jest na rzeczy.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda normalnie. Zanim oddasz odpieniacz do reklamacji to zmierz ile pompa pobiera prądu i ile zasysa powietrza, to może wiele wyjaśnić.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości Seb sprawdzenia tego.Umawiam się z Biołym to u niego sprawdzę pompę i wirnik jak się zgodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby ok ale siatka w moim wirniku ma o 1 cm większą średnice niż te żółte kółko , no i 5 siatek mesh a nie trzy. Oryginał ma 3 siatki i duuużo większą średnice od żółtego kółka !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszyscy pisali by docinać równo z kółkiem,by na boki nie wystawało i tak jest w oryginale.

Mam biobale,może ktoś ma linka do przeróbki tego wirnika,chyba,że akurat w tej pompie się nie da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ! da .Jeśli chodzi o biobala to próbawałem, powietrza pobiera ok 500-550 l/godz , moim zdaniem na taki odpieniacz to za mało bo oryginalny mesh pobiera 800-850 l/godz(mniej "przycięty" niż na foto wyżej),mój z pięcioma siatkami 1000-1100.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał te siatki to zamówię dwa komplety,ale na jutro jestem umówiony u kolegi by na jego odpieńku sprawdzić moją pompę i wirnik,coś już będziemy wiedzieć więcej.Tak naprawdę od początku nie podobało mi się pienienie a mam go dokładnie rok.Bobala w takim razie sobie daruję.Widziałem jeszcze,że tuninguje się igłę nakładając na nią siatkę mesh.

http://www.korallenriff.de/artikel/607_Pimp_the_Skimmer.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dzisiaj wyjaśniło za sprawą kolegi Bioły.Będąc u niego sprawdziłem moją pompę i sam wirnik w różnych konfiguracjach w pomieszaniu z jego sprzętem.Wyszło na to,że jego mesh obcięty powyżej krążka o około 2 cm dużo lepiej pieni niż mój,obcięty na równo jak zazwyczaj zalecają.Druga sprawa do moja pompa gorzej pieni z jego wirnikiem niż u mnie więc jak pisałem wcześniej moja pompa mogła stracić moc lub tak miała od początku bo jej pienienie mnie nie zadowalało od początku.Jutro zadzwonię do erybki w sprawie tej pompy i dowiem się jak mogą mi pomóc w sprawie reklamacji i pompy zastępczej na czas tej reklamacji.

Jeśli chodzi o głębokość zanurzenia to około 20 cm jest normą a oglądając filmiki w sieci,mają ludzie jeszcze głębiej.

Jak elektryk może sprawdzić pobór mocy i jak na tej podstawie można określić poprawność działania pompy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryk był,sprawdził pompę i stwierdził,że chyba jest dobra.Sprawdzał jakimś urządzeniem jak kleszcze.Jutro ma przyjść przesyłka z kompletem naprawczym do pompy,od razu zamówiłem dwa.Nie wiem co mogłem zepsuć montując te pierwsze siatki,ale słabo mi pieni więc możecie opisać jak dokładnie je montujecie i jak obcinacie nadmiar tej siatki ? Oryginał ma obcięte równo z krążkiem a ktoś zostawia więcej ? ( kolega Bioły ma około 1,5 cm więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.