Skocz do zawartości
seb

Sebowe miejsce odosobnienia

Rekomendowane odpowiedzi

soczek mi się skończył :)

Muszę brzydala od kogoś pożyczyć na pare tyg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zako to zacznij je karmić, potem sprzedaż do akwarium gdyńskiego, oni są specjalistami w hodowaniu aiptasi :)

A tak na serio to widziałem te okazy :) niezłe sztuki

Sebciu fajne rybuny, gdzieś już je widziałem hmmm.. :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb szalejesz widze:)

Gratuluje wyszło wszystko miód malina. Mocno Ci kibicuje!

Scopas faktycznie bardzo ładnie wyszedł..nie wiedziałam, że on taki model.

No i ten Alcyonium pięknie otwarty.

Widze, że jednak przesiąkłeś troszke koralami niefoto.:)

To kiedy drugi zbiornik i jaki litraż no gadaj nie daj się prosić.

ps Prosze, prosze, prosze :)

ps2.I ja też już pomalutku startuje.

Pozdrawiam serdecznie Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lionfish byliśmy tam w marcu i maja tego tam teraz w każdym zbiorniku

Tomku od pokarmu dla korali i mam teraz plage na skałkach z Seby zoa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziały gały co brały, mówiłem:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb jak sie desjardini ze scopasem traktuja? W jakiej kolejnosci byly wpuszczane oraz wielkosc obu rybek poprosze.

Zdecydowanie popieram ze scopas jest bardzo niedoceniana ryba, bo wielu mysli ze jest po prostu szaro-bury, piekna rybka, desjardini tez niczego sobie sztuka :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczalem je razem, z tym że kupiłem od Zako, u niego nie wiem w jakiej kolejności były wpuszczane, mają po około 7-8 cm i sprawiają wrażenie dobrych kumpli :)

Sylwuś :) pierwszy plan był że niefoto będzie w dotychczasowych 325 litrach, ale plan chyba ulegnie zmianie i dla niefoto powstanie nowy baniaczek, jaki litraż jeszcze nie wiem, czas pokaże, nie śpieszy mi się nigdzie, póki co Alcyonium czyje się świetnie, przyzwyczaiło się do regularnych pór karmienia i pięknie się pompuje :) A co do Twojego powrotu to trzymam kciuki i nie powiem wcale "a nie mówiłem":) Ogarniaj sieszybko, bedzie z kogo brać przykład :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw desjardini po paru m-c scopas, został odrazu zaakceptowany poczym razem udały się na jedzenie glonów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb

Nie mogłam się nie zapytać jakie masz plany bo by mnie ciekawośc zżarła, wybacz:):)

Alcyonium wygląda bardzo bardzo ładnie.Cieszą mnie zawsze takie widoki.

Broń Boże nie zamierzam Cię pośpieszać. Pośpiech jest złym doradcą. Działaj więc pomalutku byle do celu.

Jak mówiłam kibicuje, i mocno trzymam kciuki.

Ja ide podobnym torem, mam tylko nadzieje, iż od natłoku myślenia,możliwych rozwiązań głowa mi nie spuchnie.

No mówiłeś, mówiłes. I powiem Ci, że twoje słowa mocno mnie na duchu podniosły. Dziękuje.

Między innymi te: "głowa do góry i uśmiech na twarz" i "Więc nie ogladaj się za siebie, przyj do przodu"

Czasami sobie je nawet powtarzam. A, że już nie wspomne o "Ryba! Ojczyzna Cię wzywa!":);)

Eh tylko wiesz trzeba było odcierpieć, posklejać, poukładać sobie to i owo. Potłumaczyć sobie, że nie krąży nade mną fatum i takie tam. A potem poprostu zatęsknić za swoim, prywatnym małym skarbem i z rozkoszą wkładać łapki do zbiornika karmiąc te moje darmozjady:)

pozdrawiam Sylwuś :):):)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło to raz, a dwa to pamiętaj, że wszystko co robimy kiedyś do nas wraca, zarówno dobro jak i zło, a Ty zrobiłaś wiele dobrego dla wielu niefotowców, byłaś i jesteś natchnieniem i niedoścignionym wzorem, więc może teraz jest czas że to dobro zaczyna do Ciebie wracać? Żal nie wykorzystać:) Co do niefoto to nurtuje mnie jeszcze chyba w sumie jedna sprawa, mianowicie cyrkulacja. Podejrzewam że to wyjdzie w praniu, ale nie wiem nawet w przybliżeniu czy większość lubi pralkę czy raczej woli się lenić. Kolejna rzecz to jak już bedzie baniaczek pod nie to będę się musiał do Ciebie zwrócić o pomoc w doborze obsady, chodzi mi o karmienie, ze względu na pracę są dni że będę mógł karmić tylko raz, wieczorem, ale takie dni zdarzają się raz, dwa razy w tygodniu, poza tym mogę karmić normalnie kilka razy dziennie, w związku z tym nie chcę wprowadzać gatunków które będą to źle znosiły.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, a mógłbyś pstryknąć jak wygląda całe akwarium, strasznie mnie to ciekawi :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest akwarium tylko przechowalnia poki co, w dodatku zagloniona jeszcze więc nie ma czego focić :) jak będzie to cyknę:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co Panie kolego?? wiem, że jesteś Pan zarobiony, ale żeby tak olewać kolegów z forum i nie zrobić chociaż malutkiego updat'u od ponad miesiąca :) - wstyd, wstyd wstyd...

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, żeby nie było że "Bagno" już nie istnieje, no więc istnieje i ma się dobrze:waving

Ta Acra odrodziła się z placuszka tkanki na skale po krachu poprzedniego systemu, teraz ma się dobrze, odrasta szybko i już rodzi dzieci :waving

img9883800x600.jpg

takie dzieci

img9831800x600.jpg

img9833800x600.jpg

Tej monti się trochę urosło:)

img9840800x600.jpg

img9844800x600.jpg

img9867800x600.jpg

img9871800x600.jpg

img9874800x600.jpg

To krzaczki monti które trafiły do mnie jako brązowobure patyczki, a widać na nich fajnie jak pod t5 rosną nie do góry za mocno, tylko w ładny krzaczek

img9878800x600.jpg

img9879800x600.jpg

img9885800x600.jpg

img9884800x600.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kilka strzałów z góry :waving

img0008800x600.jpg

img0012800x600.jpg

img0018800x600.jpg

img0026800x600r.jpg

img0022800x600.jpg

img0027800x600.jpg

img9989800x600.jpg

img0011800x600.jpg

img0003800x600.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeee:tongues póki co to sam zbieram, Tomioo dostał kilka, ale nie za pieniądze, tylko za pomoc w budowie szubienicy :waving Sprzedawał będę, ale za jakiś czas:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268526 seb :

Nieeeeee:tongues póki co to sam zbieram, Tomioo dostał kilka, ale nie za pieniądze, tylko za pomoc w budowie szubienicy :waving Sprzedawał będę, ale za jakiś czas:waving

Pozdrawiam

seb

Seb faktura za robotę poszła pocztą :waving, teraz będziesz miał kolejkę chętnych do pomocy :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje, ze seb kreci tam cos, jakas hodowle prowadzi na duza skale :googleye dlatego nie chce pokazac zdjec baniaka :strutin

a tak serio, to jak sie prace maja? kiedy oficjalna prezentacja? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb super to twoje miejsce odosobnienia a koraliki piekna normalnie,mam nadzieje ze sie zalapie za jakis czas na szczepunie ,oczywiscie jak zaleje narazie wszystko w fazie planow.

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mnie ostatnio Skoczek wywołał do tablicy, poddając w wątpliwośćże bagno jeszcze istnieje, więc stwierdzam że istnieje, zaniedbane lekko z braku czasu, ale istnieje, moja miłość do niego wróciła, korale na szczęście przeżyły letnią urlopowo wyjazdową zawieruchę, trochę to się odbiło na kolorach, trochę na glonach, ale nic nie padło, więc trochę czasu i będzie tak jak było:) Niedługo mam nadzieję zacznę odpalać nowy baniaczek w nowym mieszkaniu, blokuje mnie tylko kilka pierdołów do wykończenia. Póki co kilka fotek na dowód że korale żyją i czekają na swoje docelowe lokum, a kolekcja sukcesywnie się powiększa:)

img7416800x600.jpg

img7419800x600.jpg

img7426800x600.jpg

img7440800x600.jpg

img7446800x600.jpg

img7452800x600.jpg

img7456800x600.jpg

img7458800x600.jpg

img7467800x600.jpg

img7470800x600.jpg

I moja ulubiona modelka:)

img7473800x600.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nigdzie nie wyjeżdzałem i u mnie 1000 razy gorsze kolorki:cursin

Seb@ kolorystka powala na kolana a jak wszystko bedzie ładnie rosło to wypas bedzie na całego :)

Dawaj z tą przeprowadzką jak najszybciej i nie zapomnij o foto dokumentacji.

pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robertos, Tobie do pięt nie dorastam i dobrze o tym wiesz, ale dzięki :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb bez żartow z tym sięganiem, u mnie ostatnio po podmiance 450 litrów polaciał xxxxxx korali a to co się ostało w totalny brąz poszło wiec ty mnie tymi swoimi kolorkami szczujesz i do pracy przy zbiorniku(kolorkach)mobilizujesz.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.