Skocz do zawartości
seb

Sebowe miejsce odosobnienia

Rekomendowane odpowiedzi

img5003800x600.jpg

img5026800x600.jpg

img5027800x600.jpg

Dobra, reszta jutro, sąsiad na piwo woła :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pffffffff.... :welcome:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,ale te dwa tygodnie zleciały :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kubekk_77 dlaczego na Seba mówisz zboczku :D:D

koraliki "pierwyj sort"

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko zwykły kit Canona 18-55

Kubek, zboczku, proszzzz :harhar:

img5057800x600.jpg

img5055800x600.jpg

img5059800x600.jpg

img5062800x600q.jpg

img5064800x600.jpg

img5073800x600.jpg

img5082800x600.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bagnie male zmiany :) po pierwsze, jako że wciąz poszukuje "Świętego Gralla" jeśli chodzi o odpienianie, to zagościło pienidło prawdziwie hamerykańskie czyli downdraft na Beckecie, Sushi, dziękuję :) trochę bylo walki z ustawieniem tego, kilka modyfikacji musze wprowadzić, ale póki co, jakosć i rodzaj piany bije każda igłę, jeśli do baniaka wrócą kiełże, stomatelle, mysis i inne mikro życie, które Franek z racji napędu czyli igiełki wytrzepał, to bedę na dobrej drodze :) Druga zmiana to jako że skończyl mi się Grotech ABC, zacząłem szukać alternatywy, miałem kilka typów, wybór padł na Tropic Marin K+ i A-, zobaczymy czy uda mi się wyeliminować jeden jedyny i największy moim zdaniem minus ABC, czyli ciemnienie sps-ów przy nawet minimalnym przedawkowaniu, jeśli tak, czyli uda mi się uzyskać wysycone kolory i utrzymać tempo wzrostu to Snocho! Ozłocę Cię! :harhar:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziękować za zdjęcia ;)

a powiem ci Seb "dojrzewanie" to ty masz na tych podstawkach w pełni! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, podziel się może swoją opinią o dawkowaniu Tropic Marin K + A-.

Lepsze efekty niż po ABCM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze słyszenia wiem tyle że K+A- jest bezpieczniejsze a efekty podobne..

seb... chyba w polszczyźnie nie ma takich słów które mógł bym wypowiedzieć na okazanie Tobie uznania, za to jak pięknie "prowadzisz" korale. Wielki szacunek człowieku za taki stan rzeczy.

Jakim body foty robisz??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziękować za zdjęcia ;)

a powiem ci Seb "dojrzewanie" to ty masz na tych podstawkach w pełni! ;)

A mam :D Ale zalezność jest taka, że jak glony nie rosną to korale też :)

Air, co do TM, to póki co jestem zadowolony, bardzo nawet, cały czas jeszcze szukam optymalnej dawki, ale na pewno trudniej przedawkować niż Grotecha, korale nie ciemnieją tak jak przy minimalnie za dużej dawce grotecha więc jak narazie jestem zadowolony :)

Warszawiak, body to 40d :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb u Ciebie nuda jak zawsze nic się nie zmienia tylko wszystko rośnie i rośnie i powoduje zazdrość u mnie :)

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

cześć Seb

widzę dalej szukasz złotego środka do swojego baniaka :)

nie za często zmieniasz te środki ? - takie moje spostrzeżenie

ja już się prawie wstrzeliłem :evil:

temp wzrostu - jest - jak dla mnie

kolorki fajne - tylko czekam niech jakiś fachura z aparatem zaglądnie

fotek jakoś nie mogę ogarnąć

jeszcze miech poczekam to morze coś skrobnę co podaje ale na razie :whistle: leje ballinga +

sps - spoko - tylko jeszcze jak by glonki znikły to miodzio :D

jak to mówią powoli do przodu :scooter:

Szacun Seb

pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Na bagnie.......................

seb,

inspirujesz mnie, też sobie "zapuszczczę" takie "bagno" :thumbsup:

niedługo się wybieram do "was" w odwiedziny więc szykuj szczepki na sprzedaż :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, może się czepiam ale na sześciu z siedmiu ostatnich fotek widzimy ... gloniska obrastające korale u podstawy !? Jak z tym jest ? może jakaś aktualna fotka ogólna?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb już dzisiaj na to odpowiedzial :-)

"A mam :D Ale zalezność jest taka, że jak glony nie rosną to korale też :)"

Coś w tym musi być :-))


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, a czytałeś ostatnie kilka stron czy tylko fotki obejrzałeś? :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki .walnąłem w pośpiechu ,a jeśli jest tak jak pisze Snakecharner to dlaczego ? może gloniska uwalniają coś do wody co pasuje koralom ? powtarzam uwalniają!czy ktoś badał to pod tym kontem?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki .walnąłem w pośpiechu ,a jeśli jest tak jak pisze Snakecharner to dlaczego ? może gloniska uwalniają coś do wody co pasuje koralom ? powtarzam uwalniają!czy ktoś badał to pod tym kontem?

Ja stawiam na inną teorie .

Mam nadzieje że napiszę to zrozumiale :-)

Czego nie potrzebuje koral, a co potrzebuje glon żeby żyć.

Inaczej , co ma być w wodzie aby koral był zadowolony a jednocześnie musi brakować żeby glon nie istniał ?

Według mnie koral będzie zadowolony gdy będzie miał to samo co i glon :-)

Jeśli zabraknie tego czegoś "glonu" to i będzie brakować "koralowi"

..... Jak jest to niezrozumiałe to wyjaśnię jutro , dzisiaj nie dam rade smoke.gif


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snake, dobrze myślisz :) Generalnie to powodów glonów na podstawkach jest kilka, po pierwsze i w sumie najważniejsze to same podstawki, nigdy nie chciało mi się ich moczyc tak jak trzeba, zmieniać tej wody i takie tam, więc glony ciągneły minerały z tych podstawek do woli. Drugi to nie można porównywać zbiornika hodowlanego do akwarium normalnego, w hodowlanym maja rosnąć i cieszyć kolorem, glony to sprawa drugorzedna, mnie akurat nie przeszkadzają. A po trzecie to dla mnie glony są wskaźnikiem, zauważyłem że reagują szybciej niż korale na wszelkie braki mikroelementów, np żelaza, kiedy klony stają się matowe, jak wyprane to korale przestają rosnąć, znak to że trza podlać :) trochę to zagmatwane, ale tak zaobserwowałem. No i na koniec to któż nie chciałby mieć refugium o powierzchni baniaka? :D W szczepkowym nie załuje się ani mikroelementów, ani żarełka, korale wszystkiego nie zeżrą, odpieniacz wszystkiego nie wywali, więc glony wciągają nadmiary:) to taka moja metoda wypracowana przez ten czas zabawy w szczepkowy zbiorniczek.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.