Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

za***iste. Mam nadzieje ze zwolennikow tego typu baniakow bedzie przybywac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superacko przypominają stare dzieje


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254506 slawomirdyl :

Superacko przypominają stare dzieje

Mnie się właśnie kojarzą,albo z dojrzewającym lub zapuszczonym morskim, albo z zaniedbanym holendrem. Jedynie to otatnie coś w sobie ma.

Pierwsze trzy zdjecia, jeśli to mają być akwaria biotopowe to ok, ale design nie poraża. Trzecia fotka to typowa nanorafka tyle, że z pięknym glonem na pierwszym planie.

Ósma fotka (minimalistyczne w stylu japońskim) chyba największa porażka. Mam ochotę oskubać glony z tych badyli :).

Bynajmniej nie oznacza to, że potrafiłabym zrobić lepiej. Ale ogólnie wyglądają gorzej niż słodkowodne. A przecież teoretycznie różnorodność kolorystyka pokrój organizmów morskich jest dużo bardziej różnorodny od słodkowodnych.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254511 TMK :

Mnie się właśnie kojarzą,albo z dojrzewającym lub zapuszczonym morskim, albo z zaniedbanym holendrem. Jedynie to otatnie coś w sobie ma.

Pierwsze trzy zdjecia, jeśli to mają być akwaria biotopowe to ok, ale design nie poraża. Trzecia fotka to typowa nanorafka tyle, że z pięknym glonem na pierwszym planie.

Ósma fotka (minimalistyczne w stylu japońskim) chyba największa porażka. Mam ochotę oskubać glony z tych badyli :).

Bynajmniej nie oznacza to, że potrafiłabym zrobić lepiej. Ale ogólnie wyglądają gorzej niż słodkowodne. A przecież teoretycznie różnorodność kolorystyka pokrój organizmów morskich jest dużo bardziej różnorodny od słodkowodnych.

Ostatnie akwarium należy (należało) do byłego rośliniarza :) Więc doświadczenie miał. IMHO morskie akwaria roślinne ciągle są w początkowym stadium rozwoju, na kompozycje przyjdzie jeszcze czas. Podobnie było przecież ze zbiornikami typowo SPSowymi: początkowo taczka gruzu do akwarium i jest ok, dopiero teraz zaczęto planować w jakiś sposób obsadę i przyszły wygląd.

#254522 RA345 :

Fajnie popatrzeć,najładniej jak dla mnie fotka 6 i 11 O jakiej barwie światło dać dla dobrego efektu ? myślę o t5

W akwarium z fotki #11 światło to 60% 6500K i 40% aktynika :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż dla mnie morskie roślinne powinno powalać na kolana, zmuszać do oddawania hołdu i bicia pokłonów :). tylko jeszcze takie nie istnieją.

No i najczęściej to na hasło glon wszyscy reagują: jak to zabić...zniszczyć...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam

Delikatnie sie podepne

Tak jak pisałem na priv zaczyna mi cos takiego rosnąc jak sie dobrze przyglądnołem:

http://pl.reeflex.net/tiere/1960_Codium_fragile.htm

Jesli sie pisze to daj znac jak podrosnie to ci wysle mam nadzieje ze nie chwilowy jest to wytwór.

Tak zebym mogł wam powysyłac chociarz jakies szczepki

Pierwszy jak co jest Paweł w kolejce jak podrosnie jeśli bedzie chetny

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie, ale dla mnie to taka brzydka wersja słodkowodnego holendra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście najlepiej podoba się 9 i 10 (to chyba jedno akwarium).

Ogólnie kierunek jak najbardziej mnie odpowiada. pasuje do widoków które mam okazje często oglądać nurkujac w Bałtyku, Morzu Północnym, m.in. fiordach Norwegii. Ogolnie lubie zdrowe, zapuszczone akwaria :), bo to oznacza ze istnieje tam jako taka równowaga, bo nie trzeba grzebać a wszsystko żyje bez ciągłyh poprawek.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom zagadnienie nie jest wcale takie banalne na jakie wygląda. Owszem, Caulerpa, Derbesia, Bryopsis, Valonia, kilka glonow wapiennych rosnie w akwariach... ale czy komus udalo sie na dłuźszą metę utrzymac w akwarium takie glony jak np. Sargassum, Padina, Dictyota, Turbinaria, Polyphysa, Acetabularia, Chlorodesmis, Avrainvillea, Penicillus? Problem podobny jak w przypadku gąbek czy osłonic: organizmy prostej budowy, wiadomo niby czego do zycia potrzebują a jednak ich hodowla w akwarium, z nielicznymi wyjatkami, sie nie udaje...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację

Z wyjatkiem Halimedy nigdy nie udało mi się utrzymać glonów dłużej niż kilka miesiecy. Caulerpy też w dwuletnim akwarium zwykle przestają rosnąc :) i wcale nie pomaga dodawanie żelaza. Nawet dolewanie nawozu dla roślin doniczkowych powodowało tylko zazielenienie ścian

Ale to wcale nie znaczy, że sie nie da...

No i po co napisałeś o tym, jak by ktoś nie wiedział, że się (prawie) nie da to by zrobił taki baniak....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254899 AquaManiac :

Wbrew pozorom zagadnienie nie jest wcale takie banalne na jakie wygląda. Owszem, Caulerpa, Derbesia, Bryopsis, Valonia, kilka glonow wapiennych rosnie w akwariach... ale czy komus udalo sie na dłuźszą metę utrzymac w akwarium takie glony jak np. Sargassum, Padina, Dictyota, Turbinaria, Polyphysa, Acetabularia, Chlorodesmis, Avrainvillea, Penicillus? Problem podobny jak w przypadku gąbek czy osłonic: organizmy prostej budowy, wiadomo niby czego do zycia potrzebują a jednak ich hodowla w akwarium, z nielicznymi wyjatkami, sie nie udaje...

Inna sprawa, skąd wziąć glony o których piszesz :) Wiem o kilkumiesięcznej hodowli Sargassum, wiem kto hoduje Padinę (niestety nie wiem jak długo :)) i... to tyle. IMO przyczyną zanikania glonów są zbyt duże wahania nutrientów, do tego dochodzi problem z dawkowaniem żelaza i pierwiastków śladowych. Usiebie obserwuję niemal całkowite zniknięcie caulerpy sertularoides, za to Caulerpa prolifera: nigdy nie chciała rosnąć, a w ciągu ostatnich tygodni podwoiła biomasę. Czemu? Nie mam pojęcia :)

#254902 TMK :

No i po co napisałeś o tym, jak by ktoś nie wiedział, że się (prawie) nie da to by zrobił taki baniak....

Jak w tym powiedzeniu, wszyscy mówili że się nie da, przyszedł taki który o tym nie wiedział i to zrobił :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ww. glony trafiaja sie czasami z dobrą żywą skała a czesc mozna wrecz kupic czasami w sklepach czy na targach. Ja sam mialem Sargassum ok. 3-4 miesiecy, podobnie Padine - rosly nawet calkiem szybko i nawet kiedys napisalem tutaj pare postow na ten temat, ze mam morskiego holendra :) niestety pewnego dnia glony te zaczely zanikac by po kilku tyg. zniknac ostatecznie... wychodzi na to, ze niektore glony sa trudniejsze w utrzymaniu niz SPS-y :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ostatni zbiornik jest rewelacyjny. Wyglada jak wyciety kawalek dna morskiego i wsadzony do akwa. Na pierwsz rzut oka wydaje sie ze to roslinniak a tu...

Szczena opada.

Czarne błazny, jakas xsenia ukwiał itp. Podejrzewam ze prowadzenie takiego akwa w niczym nie ustepuje zbiornikom sps, a nawet jest trudniejsze. Akwa 100% orginał a oto wlasnie chodzi.

Dla mnie bomba


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254964 lionfish :

Te zbiorniki maja dozowanie co2.

?? można więcej szczegółów?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytać forum reef solutions, na którym można znaleźć większość jak nie wszystkie zacytowane na początku...

te i wiele innych można znaleźć tu: http://www.reef-solutions.com/forums/showthread.php?t=38

podstawowe rady z tego forum:

>>> wyłącz odpieniacz

>>> dozuj CO2

>>> lej nawozy

U mnie glony a szczególnie Caulerpa prolifera rosły bardzo szybko jak wywaliłem odpieniacz. Ale odkąd zrobiłem bardzo wydajny filtr przepływowy i zbiłem azotany i fosforany do JBLowego zera to prawie wszystkie glony zgniły w 2 może 3 dni. Zostały mi szczepki kilku gatunków. Ale morskiego glonowiska nie założę chyba... [często zmieniam zdanie na ten temat...] Narazie wolę ładne akwarium z małym heńkiem i utricularią no i chcę się zabawić w krewetki z sulawesi a reszta baniaków to mój mały system rozmnożeniowy że tak powiem.


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255272 TMK :

?? można więcej szczegółów?

Bardzo ciekawy wątek dotyczący dozowania dwutlenku węgla: http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?s=&threadid=778087

#255305 konradzior2 :

Proponuję poczytać forum reef solutions, na którym można znaleźć większość jak nie wszystkie zacytowane na początku...

te i wiele innych można znaleźć tu: http://www.reef-solutions.com/forums/showthread.php?t=38

Dodam tylko, że na początku reef-solutions.com nosiło nazwę marineplantedtanks.com :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Całkiem nieżle to wygląda pod warunkiem że wzrost glonów jest odpowiednio kontrolowany.Coś jak Aqua Desing Amano tyle że słony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.