Skocz do zawartości
polo

LED - czy warto???

Rekomendowane odpowiedzi

trochę zmieniam przy akwa. czy LED oświetlenie jest ok? jak to się ma do litrażu - zbiornik 400L


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy to od wielu czynników są plusy i minusy jaka długość i szerokość ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik ma 120x60x60


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w rodzimym mieście to zapraszam.

Mam ledy od 9 miesięcy 2x90W na 375l i jest wszystko ok.

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki. będę w maju to dam znać . 180 W wystarczy??? pozdrawiam


Powrót do Solniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z reef to 2 x 90 wystarczy


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za odświeżenie wątku, ale może ktoś mi napisze, o co chodzi z

?

Planuję ledy, ze względu na większą energooszczędność - ale jak widzę, że ma to brać prawie 180W i dużo droższe w zakupie niż świetlówki, to nie wiem, czy warto :) Czy ledy wymienia się tak jak świetlówki po jakimś czasie?


A ja będę mieć akwarium... jeszcze tylko rok... (już mniej :D - okolice listopada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno mają niedługo być jakieś nowe 75 czy 78 wat najlepiej skontaktuj się z Przemkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa ok :) Nowy skrót. Bo ja sobie kombinuję, aby mieć duże akwarium, dość specyficznie ułożone elementy, że pomiędzy nimi pusta przestrzeń by była i jak to sobie ułożyć, żeby dawać mniej światła niż 0.5W/1L (przy LED). Aby świecić tylko tam, gdzie trzeba...


A ja będę mieć akwarium... jeszcze tylko rok... (już mniej :D - okolice listopada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo witam.

morszczak z myslowic ja tez jestem z mylowic tylko zalezy z ktorych jestes hehe

ja jestem z tych ze slaska.jak co to sie odezwij

pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mysłowice, woj. Śląskie:) Witam. Wypatrzyłem póki co tylko i wyłącznie najbliżej kogoś z Jaworzna, ale drugi raz nie udało mi się trafić.

Co do morszczaka - to jeszcze nim nie jestem... Ale będę :)


A ja będę mieć akwarium... jeszcze tylko rok... (już mniej :D - okolice listopada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to spoko ja jestem ze slaska,wiec mozemy pogadac jak chcesz ja mialem morski ale niestety przez kolege zlikfidowalem i teraz zaluje i zakladam nowe wiec pisz jak masz jakies pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu w okolicy wbrew pozorom jest więcej osób :))

a co do LEDów, ja mieszam je z T8, a teraz może dojdzie jeszcze T5 :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące swietlówek ledowych- czy jest to rozwiązanie pozwalające włożyć je w miejsce typowych świetlówek?

ps: Co do morszczaków z Mysłowic- pozdrawiam, mieszkam w Katowicach, ale pracuje w Mysłowicach


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedną LEDową w oprawie po t8 po prostu kupiona świetlówka odpowiednik, wyciągnąłem wszystko.. i z zasilacza idą dwa kabelki, jeden do jednej strony drugi do drugiej :)) rozstaw bolców przy świetlówce LED jest troszkę inny.. ale trochę zaparcia i da rade :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258453 aleextra :

przepraszam za odświeżenie wątku, ale może ktoś mi napisze, o co chodzi z

?

Planuję ledy' date=' ze względu na większą energooszczędność - ale jak widzę, że ma to brać prawie 180W i dużo droższe w zakupie niż świetlówki, to nie wiem, czy warto :) Czy ledy wymienia się tak jak świetlówki po jakimś czasie?

[/quote']

Jak dasz dasz LEDy zamiast swietlowek T5 czy HQI bedzie Ci praktycznie caly czas chodzic grzalka wiec z oszczednosci energii zadna. T5 zaleca sie wymieniac co 6miesiecy. LEDy? pierwsze wersje na rynku od roku wiec o ich zywotnosci ciezko powiedziec. Ja czekam po cichu az wyjdzie Lampa LED chlodzona woda z akwarium zamiast wiatrakamii wtedy bedzie mozna powiedziec ze sie oplaca.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263381 Grzegorz Dyzma :
#258453 aleextra :

przepraszam za odświeżenie wątku, ale może ktoś mi napisze, o co chodzi z

?

Planuję ledy' date=' ze względu na większą energooszczędność - ale jak widzę, że ma to brać prawie 180W i dużo droższe w zakupie niż świetlówki, to nie wiem, czy warto :) Czy ledy wymienia się tak jak świetlówki po jakimś czasie?

[/quote']

Jak dasz dasz LEDy zamiast swietlowek T5 czy HQI bedzie Ci praktycznie caly czas chodzic grzalka wiec z oszczednosci energii zadna. T5 zaleca sie wymieniac co 6miesiecy. LEDy? pierwsze wersje na rynku od roku wiec o ich zywotnosci ciezko powiedziec. Ja czekam po cichu az wyjdzie Lampa LED chlodzona woda z akwarium zamiast wiatrakamii wtedy bedzie mozna powiedziec ze sie oplaca.

No tak zdecydowanie popieram pomysł Grzesia :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.