Skocz do zawartości
PI1977

Moje własne morze :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

stało się. Od wczoraj mam własną rafkę. Kupiłem skałę i wodę z istniejącego akwa w sklepie więc dojrzewanie Mnie omineło, cierpliwością niestety nie grzeszę. Po 24 godzinach do wody wpuściłem życie i działa. Może ktoś Mi podpowie dlaczego gorgonia taka jakaś "sflaczała", w sklepie była ok. Garbiki wpuściłem ostatnie i z błaznami sobie nie wadzą ale jeden ciągle przegania mandaryna, co z tym draniem zrobić. W skale przywiozłem "dzikusa" szarozielonego lekko kudłatego kraba, w sklepie powiedzieli że może zostać, czy aby napewno?

5052-p4230069.jpg5052-p4230070.jpg5052-p4230071.jpg5052-p4230076.jpg5052-p4230078.jpg5052-p4230079.jpg5052-p4230085.jpg5052-p4230088.jpg


ReefMax i troche życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254904 PI1977 :

Kupiłem skałę i wodę z istniejącego akwa w sklepie więc dojrzewanie Mnie omineło

Dojrzewanie jest jak ospa, nikogo nie omija :)

E: Oo, widzę że kolega nowy na forum, więc witamy :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj narozrabiałeś.... mocno:shocking

Po piewsze: Witamy kolejnego morszczaka.

po drugie: jeśli piszesz że cos jest nie tak, i oczekujesz rady to musisz dokładnie opisać parametry akwarium.

oświtlenie, filtracja, co dodajesz,jak często podmieniasz wodę,zasolenie temperatura, czym karmisz, jakie sa wyniki testów...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie jest jak ospa, nikogo nie omija :)

W sklepie Mnie zapewnili że jak wezmę ich dojrzałą skałę i wodę to Mnie ominie:cursin czyli lipa.


ReefMax i troche życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj narozrabiałeś.... mocno:shocking

po drugie: jeśli piszesz że cos jest nie tak, i oczekujesz rady to musisz dokładnie opisać parametry akwarium.

oświtlenie, filtracja, co dodajesz,jak często podmieniasz wodę,zasolenie temperatura, czym karmisz, jakie sa wyniki testów...

No i na dzień dobry narozrabiałem:baby Parametry akwarium, hmmm. Po prostu ReefMax plus pompa. Wody jeszcze nie podmieniałem bo akwa działa od przedwczoraj, wodę kupiłem ze sklepowego duuuuuużego akwa i ponoć jest jak najbardziej ok. Wodę do testów mam wozić do sklepu i Oni Mi je będą robili. Temperatura utrzymuje Mi się w granicach 25 stopni. Do karmienia kupiłem solowca i wrotke. Więcej grzechów nie pamiętam :)


ReefMax i troche życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lipa. A co to za sklep? Skąd w ogóle jesteś? Bo profil nic nie mówi.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PI1977 w sklepie jest zasada: Nasz Klient, nasz PAN

Dojrzewania może nie być, ale raczej tego doświadczysz :)

To że korale w sklepie były inne a u ciebie są inne....... cóż, w sklepie wymiary baniaka były też inne, cyrkulacja też inna no i oświetlenie było inne.

Reasumując - korale masz zestresowane i tyle.

Jak ten krab to włochaty dzikus to raczej nie jest on przyjacielem rafy.

A tak w ogóle to

Witamy na forum.

:)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254915 grzejanc :

No lipa. A co to za sklep? Skąd w ogóle jesteś? Bo profil nic nie mówi.

Jestem z Wawy a zakupy robiłem w Aquarium Farma w Wawie na Woli.


ReefMax i troche życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wątpliwosci dotyczące mandaryna. je mrożonki? ile raz dziennie go karmisz?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254918 TMK :

Ja mam wątpliwosci dotyczące mandaryna. je mrożonki? ile raz dziennie go karmisz?

Mandaryn narazie to tylko skubie skałkę, podobno je mrożonki. Karmić mam raz dziennie, wg gości ze sklepu.Czy to starczy? Mam 2 błazny, 2 garbiki, mandaryna, krewetkę czyszczącą i kraba "dzikusa". Korale mam karmić podobno raz w tygodniu. Dzisiaj chce jeszcze dokupić wundermanni i coś do piasku-myślałem o rozgwieździe. Nie będzie wojny z obecnymi mieszkańcami?


ReefMax i troche życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum. :)

Co do dalszych zakupów, to bym się z nimi wstrzymał. Już dotychczasowe to baaardzo duże ryzyko.

To że masz wodę i skałę ze sklepu, jeszcze nie gwarantuje że masz również stabilny system. Niestety woda ze sklepów często jest bardzo kiepska.

Najpierw napisz sobie na kartce i przyklej na akwarium, że w akwarystyce morskiej pośpiech jest największym wrogiem. :)

Później proponuję zrobić komplet testów i sprawdzić, w co tak naprawdę wrzuciłeś zwierzaki.

Następnie odczekaj kilka dni i trzymaj kciuki, żeby nic nie padło. Jeśli zwierzaki przeżyją i kolejne testy nie wykażą żadnych większych odchyleń, to będzie znaczyło że miałeś szczęście. Wtedy możesz pomyśleć o dalszych zakupach.

Co do kraba, to jak jest szaro-zielony, to może być Mithrax - pożyteczny i może zostać. Jeśli to nie on, to prawie na bank jest niepożądany w akwarium.

Mimo wszystko życzę powodzenia!


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rety, jakie dalsze zakupy Wy mu radzicie... i to po kilku dniach... Ja bym pomyślała poważnie o oddaniu/sprzedaniu ryb. Dojrzewania nie ominiesz, a po wrzuceniu obsady, która ledwo by wlazła do dojrzałego ReefMaxa może być źle.

Przyjrzyj się, czy mandaryn je mrożonki. Oszukali Cię w sklepie tyle razy, że i tu mogli kłamstwo sprzedać. Jak nie je, to IMO oddaj, choćby na przechowanie bo szkoda zwierza. Te dwa garbiki - niech się któryś z kolegów wypowie - czy to nie te małe wredne, co żyć we 2 w małym litrażu nie mogą.

I taka rada - omijaj ten sklep szerokim łukiem.

NIE KUPUJ ŻADNEGO ŻYCIA JUŻ. Kup testy i czekaj... i zacznij się modlić jeśliś wierzący, bo nabroiłeś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dwa garbiki w nieco większym akwa zbyt się zwalczały, jeden poszedł z powrotem do sklepu... a z mandarynem czekam do pełnej dojrzałości baniaka i w sumie do momentu kiedy będę pewny że nie padnie z głodu..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254946 Ewaise :

Rety, jakie dalsze zakupy Wy mu radzicie... i to po kilku dniach... Ja bym pomyślała poważnie o oddaniu/sprzedaniu ryb. Dojrzewania nie ominiesz, a po wrzuceniu obsady, która ledwo by wlazła do dojrzałego ReefMaxa może być źle.

Przyjrzyj się, czy mandaryn je mrożonki. Oszukali Cię w sklepie tyle razy, że i tu mogli kłamstwo sprzedać. Jak nie je, to IMO oddaj, choćby na przechowanie bo szkoda zwierza. Te dwa garbiki - niech się któryś z kolegów wypowie - czy to nie te małe wredne, co żyć we 2 w małym litrażu nie mogą.

I taka rada - omijaj ten sklep szerokim łukiem.

NIE KUPUJ ŻADNEGO ŻYCIA JUŻ. Kup testy i czekaj... i zacznij się modlić jeśliś wierzący, bo nabroiłeś. :)

Mandaryn wcina mrożonki jak szalony, do karmienia pierwszy ale niezdara z niego komiczna. Garbik tyran się uspokoił i grzecznie pływa z resztą. Jak narazie wszystko gra i buczy i wydaje się być ok. Rozmawiałem z chłopakami z Acropory i chyba nie jest tak żle jak by na początku wyglądało. Trzymam za siebie kciuki:strutin:strutin:strutin


ReefMax i troche życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem maly, to wujek wzial mnie do sklepu, kupil 10 l akwarium, roslinki, 2 gupiki i tez wszystko przezylo.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo się cieszę, widać masz szczęście. :) Ale mimo wszystko ja już bym przystopowała z zakupami, choćby na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze przystopowac z zakupami a juz bron Boze zadnych rozgwiazd.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineły 2 tygodnie i chyba jednak mam szczęście. Zwierzaki są zdrowe, mają apetyt aż miło i raczej tragedii na razie nie będzie tragedii z powodu szybkiego wstawienia życia. Pierwszy raz tak ustawiłem skały że nie mogłem wyczyścić szyb. Nowe fotki po przeprowadzce.

Mój ulubieniec

5052-maluch.jpg

Błazny

5052-parka.jpg

Towarzystwo się polubiło i pływa razem

5052-kumple.jpg

Krewetki

5052-jedna.jpg

5052-druga.jpg

Odstresowane

5052-p5070097.jpg

I kolejny pasażer na gapę-gąbeczka

5052-ident.jpg

Z kolejnymi zwierzakami się jeszcze wstrzymam z miesiąc albo 2, ale już widzę że akwa jest za małe. Negocjacje z żoną trwają więc może niedługo będzie coś stało większego. Czy każdemu jego akwarium tak szybko się kurczy? Jak je wybierałem to było chyba ze 3 razy większe:clowning:clowning


ReefMax i troche życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne akwa :) , w tym tempie za rok staniesz się szczęśliwym posiadaczem oceanu...


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się nieszczęście, zauważyłem że na skałkach zaczynają Mi się pojawiać "na razie" w małych ilościach jakieś brązowe glony. Jak się tego pozbyć? Jakaś chemia, zwierzęta? A już się cieszyłem że będzie bezstresowo i Mi jednemu się udało bez dojrzewania.


ReefMax i troche życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie martw, ja ostatnio też walczyłem z plagą brązowych glonów i odkryłem że jest na to bardzo dobry i w 100% skuteczny sposób... Wystarczy poczekać kilka tygodni i same znikną. :)

Masz fajne akwarium, ale jeszcze świeże, więc prędzej czy później jakieś plagi Cię nawiedzą. Takie życie akwarysty. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że same znikną tylko czy nie zaszkodzą rybką? Może dokupić jakiegoś kraba albo chemię?


ReefMax i troche życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony na pewno rybom nie zaszkodzą, za to chemia może. Krab nawet jeśli nie pomoże, to przynajmniej będzie cieszyć oczy. Poczekaj cierpliwie aż się zbiornik ustabilizuje i postaraj się w tym czasie ograniczyć dodawanie kolejnych zwierzaków (wiem że to trudne :)), a wszystko będzie dobrze.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałes chyba najgorszy możliwy sklep. Generalnie gdzie byś nie poszedł to na 1000% trafił bys lepiej.

Jest w warszawie kilka sklepów i proponuję wyciecaki do nich, to zobaczysz jak powinna wyglądać obsługa.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.