Skocz do zawartości
zielony mintaj

Bezpieczne kleje

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem klejów bezpiecznych dla rafy i z własnego doświadczenia mogę polecić dwa:

Pattex repair express - żywica epoksydowa, Castorama - 15 PLN

Pattex S.O.S. power żel - cyjanoakrylan w żelu, Castorama - ~5 PLN

Wpisujcie swoje doświadczenia z klejami :) nie dedykowanymi do akwarystyki.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pattex repair express - " Zielony mintaju napisz coś więcej o tym kleju czy nim kleisz szczepki pod wodą czy poza wodą i dopiero wsadzasz podstawkę z koralowcem itp. Generalnie wszelkie uwagi mile widziane :) Co do power żel to jest klasyk również używam od początku akwa do małych i średnich szczepek perfekcyjny i łapie pod wodą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory kleiłem poza wodą, czyli standardowo: wyciągnięcie szczepki, rozrobienie kleju, wysuszenie szczepki i klejenie- w sumie poza wodą koral (montipory i seriatopory) spędzał około 15 minut. Dziś zaryzykowałem i skleiłem w wodzie: skałki moczyły się kilka dni w osobnym pojemniczku z solanką, rozrobienie kleju (ważne- trzeba to zrobić dokładnie, koło 20 minut miętoliłem grudkę żywicy), wyciągnięcie skałki, szybkie osuszenie, nałożenie kleju i pod wodę do drugiego kawałka skałki. Tak sklejonych kawałków nie można ruszać przez kilkanaście, -dziesiąt minut, później klej tężeje i elegancko trzyma :) Żywica w ogóle nie pyli w wodzie, żadnego zmętnienia nie widać.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milliput - do klejenia skaly i szczepek twardych.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki klej Epofix po wyschnięciu jest bezpieczny ? Skleiłem wirnik w pompie tym klejem i się zastanawiam czy do mieszania wody na podmianę może być ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patex ten do butów w tubce. składem odpowiada małemu patexowi 2g, a cenowo stoi ok 8-9zł wiec bajka. no i go uzywam do małych klejeń :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poxilina - dość miękka konsystencja, łatwo się rozrabia i dopasowuje... ale uwaga - nie twardnie w wodzie! z mojego doświadczenia wyłącznie do stosowania poza akwarium aż do maksymalnego utwardzenia. Poza tym ok!


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plusik ode mnie dla mintaja za temat :)

ja to mam luz bo mam z 5 sklepow z akwa morskim w miescie ale dla nie ktorych inf wpisywane tutaj beda na wage zlota


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar. Możesz bardziej opisać ten klej i czy klei pod wodą?:welcome:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26f019e1614daf77med.jpg

kleje na nim miękkie i twarde,nawet nie duże kawałki skał ,jest bardzo płynny trzeba z precyzja i umiarem bo najlepiej do skał to i tak kleją się palce :lol: jak pisali przedmówcy ważne jest przygotowanie do klejenia i zachowanie bezpieczeństwa :nuke:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar. Możesz bardziej opisać ten klej i czy klei pod wodą?:welcome:

To taki klej jak kropelka,ale w gęstym żelu i nie wysycha.Pod wodą nie kleiłem bezpośrednio,ale duże korale SPS smarowałem potem minuta,dwie i do sumpa.

Jeśli chodzi o Milliput to od tej firmy chyba bierze Deltek,tak myślę bo dwa wałeczki podobne a waga dziwnie zbieżna bo chyba 113.4g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Maksymilian napisał:

Witam, poszukuje kleju do zatopienia w nim magnesu  neodymowego, lokalnie w castoramie zalazlem cos takiego, czy ktos korzystał ? 

myślę, że glue gun i na gorąco zalać będzie najbezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 4/28/2010 at 4:47 PM, chodi said:

Milliput - do klejenia skaly i szczepek twardych.

potwierdzam, trochę pyli ale nie wpływa to na zwierzaki

PARFIX 3454 do klejenia małych szczepek do skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.