Skocz do zawartości
J@cekWro

Ślimak - Prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wychodzą w nocy i jest ich cała masa nie mam pojęcia skąd przyszły i jakie mają zamiary ani co zajadają

4896-slimak1.jpg

Ktoś je miał, walczył czy może zostawił ?

to chyba to ale nie mam pewnosci

http://pl.reeflex.net/tiere/3008_Homalopoma_pilulum.htm

Pozdr,

Jacek


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Wracam do tematu moich ślimaków.

Jest ich w tej chwili istna epidemia, nie da się tego nawet policzyć, "na oko" jakieś 150 szt wyłazi w nocy.

W sumie szkody nie robią ale mam mieszane odczucia kiedy zaglądam do zbiornika przy nocnym świetle.

Zastanawiam się w sumie czy jakoś nie zareagować choć nie mam pomysłu jak, podejrzewam że co bym nie zrobił nic na dłuższą metę nic nie poradzę :clapping


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi teraz o szkody bo raczej nic złego się nie dzieje od kilku miesięcy a bardziej o liczebność. Nie widać ich praktycznie w dzień ale w nocy mały szok, jak to ze ślimakami podejrzewam nie da się nad tym już zapanować co trochę mnie martwi :con


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jedzą glony- to znajdą się nabywcy


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te slimaki to typowi glonozercy. Zeruja stadami :-) glownie noca ;-) Nie musisz sie ich obawiac. Malo tego ;-) Rob paczuszki po 20 szt i na aledrogo wio ;-) Populacja slimakow jest uzalezniona od ilosci zieleniny w akwarium. Jak jest sporo - mnoza sie na potege. Jak zaczyna brakowac - znikaja. U mnie bylem pewny ze zaden sie nie ostal bo nie widzialem ani muszelki przez ponad pol roku. Po rewolucjach i powrocie zieleniny - znow pojawily sie cale setki ;-)

Jest to akurat sprzymierzeniec w walce z glonami wiec nie ma sensu walczyc z nim. Jesli sprzedasz 200szt - za dwa tyg pojawi sie kolejne 200 ;-)) Jesli oczywiscie masz pastwiska odpowiednie :clapping

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zieleniny nie mam prawie ani grama a ślimaków całą masę, z niewielkim osadem na szybach dają sobie radę 2 Turbo ... ale te maluchy mnożą bez przerwy, nie narzekam bo nie szkodzą ale ilość tych zwierzaków w nocy robi wrażenie ... tylko nie mogę jeszcze się zdecydować czy pozytywne czy nie :clapping


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - ja bym kilka chętnie przygarnął :clapping


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@cekWro: skoro im tak dobrze, to jednak maja cos do jedzenia, moze wlasnie dzieki nim nie masz glonow? :clapping


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.