Skocz do zawartości
Przemek

LED Phobos...

Rekomendowane odpowiedzi

#256711 tomiooo :

Czy wy czasem nie potrzebujecie testerów do tych lamp ?? :p

PozdrT

Jak będziemy szukać, to wiem już do kogo pisać :p

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256716 norbitek :

ja mam pewne obawy co do upychania tak dużej funkcjonalności w jedno urządzenie. Bo jeśli na przykład coś padnie w lampie i będzie ją trzeba oddać do naprawy, no to właściwie pozbywamy się całego sterowania akwarium. No chyba, że są bezawaryjne.

Urządzenie X-screen działa jak laptop - programując i zapisując ustawienia pracy poszczególnych sterowników w pamięci urządzenia głównego. Czyli w przypadku lamp LED - komputer może być wyłączony z prądu - lampy będą dalej wykonywały swój program.

Awaryjność tego typu sprzętu jest taka sama jak innych komputerów sterujących - typu AT control czy Profilux.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256717 Przemek :
#256711 tomiooo :

Czy wy czasem nie potrzebujecie testerów do tych lamp ?? :p

PozdrT

Jak będziemy szukać, to wiem już do kogo pisać :whip

pozdrawiam

Przemek

Spoko nawet się nie krępuj, wal w ciemno :p

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256718 Przemek :
#256716 norbitek :

ja mam pewne obawy co do upychania tak dużej funkcjonalności w jedno urządzenie. Bo jeśli na przykład coś padnie w lampie i będzie ją trzeba oddać do naprawy, no to właściwie pozbywamy się całego sterowania akwarium. No chyba, że są bezawaryjne.

Urządzenie X-screen działa jak laptop - programując i zapisując ustawienia pracy poszczególnych sterowników w pamięci urządzenia głównego. Czyli w przypadku lamp LED - komputer może być wyłączony z prądu - lampy będą dalej wykonywały swój program.

Awaryjność tego typu sprzętu jest taka sama jak innych komputerów sterujących - typu AT control czy Profilux.

pozdrawiam

Przemek

chyba bardziej chodziło o to że jak trzeba będzie oddać do naprawy lampę to pozbawi się akwa całej reszty bo wszystko jest w lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, x-screen może pracować z każdą lampą wyposażoną w komputer - czyli Black Python, Phobos/Deimos, IO.

Po następnym weekendze znajdą się wszystkie produkty w ofercie RS.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no fajny ten zewnętrzny touch screen. Profilux obiecuje już od prawie roku a zewnętrznego LCD dotykowego ani widu, ani słychu, a tu prosze.

To jak tak się tu już wygadałeś co do komputera to może więcej jakiś fotek lub info z działu R&D ? :p Tyle nowości to kiedy ten Leszek śpi? :p


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy robia niezle wrazenie. Z pomyslem, nowoczesne. Tylko pogratulowac i pozazdrosic - w rozsadnych granicach :p

Jeszcze brakuje mozliwosci wyboru matarialu na obudowe :whip aluminiu , heban moze jaks grawerka i zlocenia :p

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem Przemku ze nie bedziesz chcial dyskutowac, bo wiem ze nie masz argumentow. Zebys mogl miec argumenty musialbys zamowic milion diod z widmem odpowiednim dla wspomagania pigmentacji u korali , to jest przedzial 360-450nm, a na to jestes za cienki (...), bo takich nikt nie produkuje. Jedyne co Ci pozostaje to czarowac x-screenem. Ja pisze tu oficjalnie JAK DAJESZ GWARANCJE ZE KORALE NIE ZBLEDNA TO KUPUJE U CIEBIE 4 MAJA 2010 LAMPE DEIMOS 3X160 +2X80 A JAK NIE TO SAM JESTES PIENIACZ (DELIKATNIE MOWIAC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz Przemek swietne lampiony! Zycze dobrej kasy z tego!

Teraz maly off topic

@Remik odbierz priva

@KIDULT

Ty lepiej zainwestuj w jakis slownik trudnych wyrazow lub wroc do czasow liceum ( konkretnie polskiej literatury siedemnastowiecznej ) i przejrzyj tworczosc Jana Chryzostoma Paska lub chocby Wacława Potockiego. Wtedy byc moze dowiesz sie co to jest pieniactwo. Bedzie tam tez co nieco o warcholstwie - to sobie poczytaj i wez do siebie :p

Natomiast co do jezyka angielskiego, to przeczytalem ten watek 2 razy i znalazlem jedna literowke...do tragizmu to jednak daleko :p

Zycze wszystkim milego dnia

P.S. jaki masz link na Algae scrubbers ? Skoro z Ciebie taki ekspert, to chetnie sobie zerkne, tak z czystej ciekawosci, z jaka biegloscia operujesz angielskim.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tak na początek Przemku gratulacje, lampa prezentuje się nie kiepsko a z opisu wynika że taka właśnie jest. Widać że Polak potrafi i to cieszy. Pewnie barierą dla posiadania będzie cena ale przecież nie wszystkich stać na Porsche i ludzie jednak z tym żyją. Zastanawia mnie jednak zawistne podejście niektórych :jak coś sam wymyślił i wykonał to na pewno jest coś nie tak, a jak nie da za darmo tylko jeszcze chce to sprzedać !!! to na stówę krytykować wręcz trzeba. Czy tak musi być ??? Czy zawiść to się robi nasza cecha narodowa ??? Oby nie, pozdrawiam !


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256750 KIDULT :

Wiedzialem Przemku ze nie bedziesz chcial dyskutowac, bo wiem ze nie masz argumentow. Zebys mogl miec argumenty musialbys zamowic milion diod z widmem odpowiednim dla wspomagania pigmentacji u korali , to jest przedzial 360-450nm, a na to jestes za cienki (...), bo takich nikt nie produkuje. Jedyne co Ci pozostaje to czarowac x-screenem. Ja pisze tu oficjalnie JAK DAJESZ GWARANCJE ZE KORALE NIE ZBLEDNA TO KUPUJE U CIEBIE 4 MAJA 2010 LAMPE DEIMOS 3X160 +2X80 A JAK NIE TO SAM JESTES PIENIACZ (DELIKATNIE MOWIAC)

Sztuka to zrobić dobre ledy a nie lampę z nich...


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to trzeba pogratulować. Świetna sprawa i świetne lampy. Tak to u Nas chyba już musi być, że każdy sukces rodzi zawiść... a szkoda. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł sobie sprawić takie cudeńko :p


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widze że nasz fanklub nie przepuści żadnej okazji żeby się pokazać - że też Wam sie Panowie jeszcze chce ?? :p Pozdrawiam.

Co do komputera - jeśli wszystko pójdzie tak jak trzeba, to wcale nie trzeba będzie posiadać lampy led żeby sobie LCD na szafie/ścianie czy biurku przykleić/postawić. Komputer jest potężny, udźwignie sporo modułów dodatkowych (ORP/PH, temperatury, dolewek, etc..) - ba spokojnie można na tym filmy oglądać (próbowałem :whip to wiem) - jak to mówią mały ale byk :p

31845310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie >> nie ma to jak się wozić po akwarystycznym forum nie będąc akwarystą


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Ciebie nie zabieram głosu w tematach o których nie mam zielonego pojęcia ale nic, napisz petycje do administracji może mi w końcu bana posadzą bo nie mam akwarium :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256750 KIDULT :

Wiedzialem Przemku ze nie bedziesz chcial dyskutowac, bo wiem ze nie masz argumentow. Zebys mogl miec argumenty musialbys zamowic milion diod z widmem odpowiednim dla wspomagania pigmentacji u korali , to jest przedzial 360-450nm, a na to jestes za cienki (...), bo takich nikt nie produkuje. Jedyne co Ci pozostaje to czarowac x-screenem. Ja pisze tu oficjalnie JAK DAJESZ GWARANCJE ZE KORALE NIE ZBLEDNA TO KUPUJE U CIEBIE 4 MAJA 2010 LAMPE DEIMOS 3X160 +2X80 A JAK NIE TO SAM JESTES PIENIACZ (DELIKATNIE MOWIAC)

Napiszę Ci dlaczego jesteś pieniaczem i dlaczego dyskusja z Tobą jest bezcelowa.

Po pierwsze - z każdego Twojego postu plujesz jadem - i chciałbym wierzyć że nie jest to spowodowane porażką Twojego zeszłorocznego przedsięwzięcia - gdy próbowałeś uruchomić "interes" z lampami LED(świetlówkami) - a także z produkcją kompletnych lamp(opraw). Nawet z tego co pamiętam to zbierałeś pierwsze zamówienia od osób potencjalnie zainteresowanych ich nabyciem? Sprawa nie poszła - zainteresowania chyba nie było..

Być może jesteś/byłeś "za cienki" na to? I to Cię teraz tak boli?

Wybacz za szczerość - ale skoro już Tobie odpisuje, to staram się pisać językiem zrozumiałym dla Ciebie.

Dlatego w tym świetle nie wierzę w "uczciwość" Twoich argumentów i chęci nawiązania dyskusji.

Po drugie - Twoje wypowiedzi nie są podparte żadną wiedzą - ani teoretyczną - ani praktyczną. Próbujesz o wszystkim pisać dużo używając przy tym mądrych słów, o których najprawdopodobniej nie masz pojęcia. Bardzo krótko to zaraz udowodnię.

Porównaj sobie wykresy spectrum dwóch świetlówek ATI Blue Plus i ATI Aquaspecial - co do których nikt nie ma wątpliwości ze koralowce pod tego typu światełkiem wyglądają bardzo ładnie. Bardzo ładnie się wybarwiają, gorzej nieco z przyrostami - ale nie o nich tu mowa. Następnie porównaj je z wykresem dla zmiksowanego światła pochodzącego z czterech diod - 3 białych i jednej royal blue.

special.jpg

ATI Aquablue special T5

blue.jpg

ATI Blue plus T5

14000k.gif

3x XP-E 6200K +1x XP-E Royal blue 350mw

Powyższe spectrum nie oddaje prawidłowo spectrum z naszych lamp - gdyż stosunek białych do niebieskich wynosi 1:1 orax używamy zimniejszych binów diód XP-G - a Royal Blue to bin 500mW a nie 350mW.

Dlatego też spectrum na wykresie powinno być bardziej przesunięte w lewo. Oczywiście zaraz usłyszę, że używamy diód których nie ma - zgadza się, nie ma ich w oficjalnym katalogu Cree(występują tylk o D15 425mW) - a my używamy D16 - z powodów o których już pisał Leszek(jesteśmy zarejestrowanym projektem w Cree)

Poniżej znajdują trzy wykresy na jednej skali:

mix.jpg

Jak widać wykresy w dużym stopniu nakładają się - przy czym prawa strona wykresu z ledów spectrum jeszcze bardziej zbliżone do wykresu słońca.

Następnie doczytaj sobie czym jest światło - i czy dwie fale elektromagnetyczne o takiej samej długości i energii ale wypromieniowane przez różne źródła(w różny sposób je wytwarzające) różnią się między sobą (podpowiem Ci - że nie)

Następnie wskaż mi GDZIE na wykresie jest spectrum nie obecne w ledach(pomijając różnice w ilościach emitowanej energii - gdyż te wartości nakładają się - i SUMARYCZNIE ledy emitują więcej energii (fal) o danej długości z 1W niż świetlówki).

Nie pisz proszę o tym dzyndzlu na 350nm - bo jego wartość energetyczna to ok 3 -4% całości energii emitowanej przez świetlówkę - i wśród koralowców sps które zazwyczaj trzymamy w akwariach NIE MA takich które posiadały by odpowiedni photopigmnet czuły na ten zakres promieniowania. Pomijam fakt jego obecności, gdyż jeśli zadałbyś sobie trud - to zobaczyłbyś że dla zakresu ok. 350nm plexi(którą zazwyczaj stosujemy w lampach z świetlówkami T5) - filtruje 95%(czy też - przewodzi tylko 5%) emitowanego promieniowania w tym zakresie - czyli wylicz sobie - promieniowania w tym zakresie "przechodzi" około 0,003% - czyli w granicy błędu pomiarowego.

http://www.rplastics.com/plexiglass-transmittance.html

Gdyby Twoja wypowiedź wynikała z Twoich wątpliwości a nie pieniactwa - to może i dyskusja z Tobą byłaby celowa - a tak niestety nie jest - nawet nie chciało Ci się poczytać opracowań dotyczących tego tematu - których w internecie jest mnóstwo - wystarczy tylko chcieć je znaleźć.

Polecam lekturę płatnych opracowań - a nie wypowiedzi znalezionych na innych forach użytkowników którzy "słyszeli" albo "czytali" że UV jest niezbędne.

Oczywiście - w wielu przypadkach koralowce wytwarzają pigmenty ochronne - ale w akwariach takich gatunków w zasadzie nie trzymamy. Kiedyś również sądziłem że UV jest odpowiedzialne za lepszą pigmentację - i z błędu wyprowadziły mnie publikacje naukowe znalezione w internecie..

Jeśli temat Cię naprawdę ineteresuje(w co nie wierzę) to poczytaj sobie publikacje Dr. Kennetha - oraz płatne artykuły na coralscience.org

Fakt blednięcia koralowców pod światłem LED wynika z tego że zazwyczaj akwaryści starają się dać światło LED o jasności(dla oka ludzkiego) zbliżonej do oświetlenia T5 lub HQI - a to błąd.

Każdy koralowiec ma określone zapotrzebowanie na energię w ciągu cyklu dziennego - tzw. bilans energetyczny.

Dla przykładu - jeśli koralowiec w naturze na głębokości 6m potrzebuje ok. 25J energi - to dostosowuje ilość zooksanteli do "jakości eneregtycznej" światła. Jeśli średnio w ciągu godziny dostaje ok. 3J to ilość zoksanteli stabilizuje się. W poprawnie zachodzącym procesie - w wyniku reakcji fotosyntezy(reakcji fotozależnej) - do wody trafia tlen pobierany z wody - i wytwarzane jest ATP i NADPH - substancje niezbędne do reakcji fotosyntezy (nieuzależnionej od światła - w bardzo dużym uproszczeniu). W wyniku reakcji chemicznych pnastępuje synteza glukozy (przy udziale CO2 pobieranego z wody) Jeśli koralowiec dostaje w ciągu godziny więcej energii niż potrzebuje(w ciągu cyklu dziennego) MUSI zmniejszyć ilośc zooksanteli - gdyż jesli tego nie zrobi, w jego organiźmie zachodzi proces zwiększania się poziomu pH a do komórek zooksanteli (w procesie fotozyntezy zależnej od światła)nnie zostanie dostarczona odpowiednia ilość ADP oraz NACDP+.

Dlatego w tkance koralowce następuje obumieranie zooksanteli - koralowiec jaśnieje.

Poczytaj nieco o bilansie energetycznym koralowców.

Dlatego w 90% przypadków jaśniejące koralowce to wynik prześwietlenia i utraty zooksanteli - a pigmentacja nie jest zależna od ilości UV - a od natężenia światła( o właściwym spectrum).

Użyj google to znajdziesz - wystarczy tylko chcieć:

http://www.int-res.com/articles/meps/105/m105p209.pdf

http://www.advancedaquarist.com/2009/1/aafeature1

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=corals+pigmentation+PAR+depending&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

To są naprawde elementarne sprawy - dlatego gdyby naprawdę intersowała Cię ta sprawa - to dyskusja byłaby może i ciekawa - jednak w przypadku Twojej osoby i faktu że samemu chciałeś uruchomić interes "ledowy" - Twoje wypowiedzi nie są szczere - a mi po prostu nie chce się z Tobą juz więcej rozmawiać.

I nie odpisuj na ten post - Twoje wiadomości zostaną usunięte. Jak jesteś tak bardzo ciekawy jak rosną koralowce pod naszymi lampami - wystarczy poszukać w internecie.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę, czytam... ech, zazdraszczam (ale nie zawiszczam :p) :love


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ja czekam na "obniżke" cen black pytonów :p. Ale to dobrze, że powstało cos nowego, na pewno za jakis cza będzie jeszcze inna lampa - tego nie zatrzymamy, ale cóż takie jest życie.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy to, że ten produkt może zaskoczyć wielu ludzi, którzy uważają, że Polska to zadupie wszechświata :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no fakt Przemek mogłeś nazwać markę "U Kmicica" a modele lamp np: Jagiełło, Kazimierz Wielki, Chrobry.

Sprzedaż międzynarodowa szła by jak ciepłe bułeczki. A instrukcję powinienneś zrobić w formie łowickich wycinanek, coby promować nasz pikny kraj. Taki bład marketingowy! Przemku, widze że prowadzenie interesów tyle lat nic cie nie nauczyło :whip:p:P:bow


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

Byłem pierwszą osobą która krytykowała pierwsze lampy. Ta lampa jest naprawdę świetna, połączenie LED ze świetlówkami daje niesamowite możliwości jak ktoś się troszkę zna na technologji LED nie pisał by takich

bzdur. Nie ma znaczenia w tej fazje rozwoju czy produkt jest Chiński czy nie bo tak naprawdę zaczyna mieć to małe znaczenie, ważne jest to co możemy z tego wyciągnąć, a to że z kolegą /nadprądowy/ jest No 1 to inna sprawa, mamy inne zdania na pewne tematy nie zmienia faktu że lampa jest super !!!!!!!! Koszty są ale przy moich lampach wlasnej produkcji cena idzie w tysiące ale to inna bajka. Co do bajerów to faktycznie może przesada ale jeden woli teściową a inny córkę :p Jest to na tyle nowa technologja że robi tyle zamieszania, ja sam mam HQI i testuję LED własnej produkcji ale to nie oznacza że zostanę przy LED

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam testy Pana Sanjay Joshi z advancedaquaist.com ? mial podobno dostac lampe od Przemka na testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.