Skocz do zawartości
Przemek

LED Phobos...

Rekomendowane odpowiedzi

phobos_1.jpg

Po kolejnych dwóch miesiącach(gdzie po drodze była i kompletna przebudowa systemu sterującego lampami Phobos/Deimos, jak i erupcja wulkanu - która uziemiła nas na trzy tygodnie(a konkretnie naszych dostawców) czas zdradzić kilka fotek naszej najnowszej serii lamp - zbudowanej w oparciu o znane i dostępne już od lutego moduły CRP(Cree Powered) montowane w systemie X-plore - czyli umożliwiającym szybką wymianę (nawet mało doświadczonemu elektrycznie użytkownikowi) pojedyńczych pasków z ledami MCPCB.

phobos_2.jpg

Panele jak wiadomo oparte są o diody XP-G 139lm/W bin 0 oraz diody XP-E Royal Blue(bin D16 - nie dostępny jeszcze w katalogu Cree :)) o mocy do 575mW!. Dotychczasowy najwyższy bin D15 miał 425-500mW - ale to już szczegół techniczny, choć na pewno też bardzo ważny.

Do rzeczy...

Lampy Phobos/Deimos to nasze najbardziej zaawansowane technicznie "dzieci" - wyposażone w dwa komputery sterujące, z czego jeden kompatybilny z jednostkami Black Python/IO - a drugi, stanowiący GUI ułatwiający obsługę lampy bez komputera - to szybka 800hz jednostka z 2gb pamięci oraz 7" ekranem dotykowym HD(High Definition 800x480px) i 16,7mln kolorów.

phobos_3.jpg

Lampa(którą akurat widać na zdjęciach) to Phobos CRP 2x160W +2x 39W T5 - 900mm długości. Występują także w wersjach - Phobos 2x160W +2x54W 1200mm oraz Deimos 3x160W + 2x80W T5.

Panele wyposażone są opcjonalnie w soczewki skupiające 60 stopni(montaż bez kleju - więc możliwa jest ich łatwa instalacja i deinstalacja), oraz statecznik ściemnialny T5(standardowo jest nie ściemnialny).

phobos_7.jpg

Komputer steruje w zasadzie wszystkimi parametrami lampy - symulacja wschodów i zachodów słońca, płynna zmiana CT lampy, zmiana PAR, symulacja pór roku oraz dni deszczowych, sterowanie jasnością świetlówek(opcja - płynne sterowanie, niezależne od wschodów i zachodów paneli głównych - lub "spięte" na sztywno). Oczywiście także pełny moonlight(fazy lub ręczny) oraz elementy zabezpieczające pracę lampy - jak pomiar temperatury ze wszystkich paneli LED i automatyczne sterowanie prędkością wentylatorów - w dzień pracują z prędkością zależną od aktualnej mocy - w nocy nie pracują w ogóle. Każdy z paneli posiada swój własny mikroprocesor - który zabezpiecza pracę panela i w razie awarii chłodzenia - wyłączy go - zabezpieczając diody przed uszkodzeniem(przepaleniem).

phobos_4.jpg

Lampa posiada wbudowany interfejs BT - do zarządzania komputerem PC - oraz wbudowany interfejs WiFi - w przypadku wykrycia domowej(lub innej dostępnej sieci bezprzewodowej) lampa łączy się z naszym serwerem celem sprawdzenia dostępności najnowszego firmwaru oraz softu zarządzającego lampą. Jeśli wykryje - następuje automatyczne pobranie i instalacja programu w pamięci urządzenia. Poprzez moduł WiFi możliwa jest również komunikacja z lampą za pośrednictwem PC.

Ze względu na dosyć duże masy lamp - sugerowane jest używanie dedykowanych zawiesi montażowych typu Spider Mounting(kompatybilnych również z IO oraz BLack Python)

Co równie ważne - lampa jest przystosowana do łatwych upgradów w przyszłości - powiedzmy gdyby się okazało ze za dwa lata wychodzą diody 300lm/W i są 4 razy tańsze od aktualnie stosowanych - użytkownik zamawia u nas jedynie paski X-plore z pomontowanymi diodami - i są one mocowane do radiatorów - oraz podłączany do istniejącego zasilania i sterowania.

I ostatnie - zasilanie - z dumą moge powiedzieć, że używamy najnowszego i najlepszego sterowania diodami LED opartego o cyfrowe układy MBI - które dedykowane są do profesjonalnego zasilania LED. Dzięki temu straty na bloku zasilania udało nam się ograniczyć do minimum - a lampa cechuje się bardzo dużą sprawnością.

phobos_5.jpg

Lampa posiada niezależne wejście zasilania na każdy panel, wejście 220(110V) dla świetlówek oraz przycisk uruchamiający komputer główny - LCD.

phobos_6.jpg

To by było na tyle - skoro to święto ludzi pracy - to czas pracę skończyć i stuknąć lodem o szkło - a co! :)

Wszystkie lampy serii PS - IO, Black Python, Phobos i Deimos będą wkrótce zainstalowane i przygotowane do "pomacania" w firmie - remont który trwa już około 3 tygodni potrwa pewnie jeszcze trzy - ale jestem przekonany że z efektów zadowoleni będą wszyscy Klienci. :) Dziękujemy z góry za wyrozumiałość.

Nasze lampy będą również prezentowane na targach Interzoo w Norymberdze 2010 - przez jednego z europejskich dystrybutorów.

Pierwsze lampy serii CRP trafiły także już do polskich użytkowników - jestem więc przekonany że wkrótce pojawią się ich osobiste opinie na temat tej serii produktów.

Nigdy nigdzie nie ukrywaliśmy że lampy wykonywane są przez nas - i czasem bardzo zabawanie jest gdy odbieramy telefony od firm z EU z pytaniami czy mamy w ofercie te same lampy amerykańskiego producenta Pacific Sun USA - i czy jesteśmy ich dystrybutorem :D

Po czym gdy informujemy że lampy robione są w Polsce - zapada niezręczna cisza - po czym słychać "Really? Oh, I'm surprised that this product is made in Poland.." :)

PS. Nasz nadprądowy Leszek ma dziś urodziny - więc jego zdrowie! :)

Ale to tak of topic na koniec - zdrowie!

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cennik ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie lampy PS(łącznie z najnowszymi IO i Phobos/Deimos) pojawią się wkrótce w ofercie RS - sądzę że najpóźniej do końca tygodnia.

Ceny będą na pewno atrakcyjniejsze niż na stronie Pacific Sun:

http://www.AquariumLed.eu/shop

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super lampa :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy że lampy sa produkcji polskiej ?? przyjeżdza z chin kontener i skręcacie kilka śrubek ?

co do cen to jak będą takie same tylko w PLN to faktycznie będą atrakcyjne i może będą odwzorowywały ich rzeczywistą wartość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna lampa. Teraz to już w pełni profesjonalne oświetlenie LED + T5.

Fajnie że są wymienialne panele, bo w razie czego jak wyjdą nowe diody to można będzie w dość łatwy sposób przedłużyć życie lampy. A coś czuje że dłużej niż 2 lata nie wysiedzi przeciętny właściciel lampy LED bez wymiany paneli. I nie chodzi tu o żywotność bo ta jest znacznie dłuższa, ale o rozwój technologii. Cree już na jesieni wypuszcza nowe mocniejsze LEDy XM, a za 2 lata to pewnie będzie 2-3x więcej światła z tej samej mocy.

Życze dużej sprzedaży. U nas pewnie cena jednak będzie barierą, ale zagramaniczny rynek na pewno nie zawiedzie :)

#256602 MiQ :

co to znaczy że lampy sa produkcji polskiej ?? przyjeżdza z chin kontener i skręcacie kilka śrubek ?

Elektronika sterująca produkowana w PL i montaż też w PL, więc Made in Poland. A znasz w dzisiejszej erze globalizacji jakieś urządzenie produkowane od początku do końca w jednym kraju?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy że lampy sa produkcji polskiej ?? przyjeżdza z chin kontener i skręcacie kilka śrubek ?

Skąd taki atak i sarkazm? Czy to pytanie czy stwierdzenie?

co do cen to jak będą takie same tylko w PLN to faktycznie będą atrakcyjne i może będą odwzorowywały ich rzeczywistą wartość

Czy mógłbym prosić Cię o rozwinięcie tej tezy? Na podstawie czego tak sądzisz? Czy miałeś w ręku którąś z opisywanych lamp z serii CRP o których tu mowa?

Będe naprawdę zobowiązany za kilka słów więcej..

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że smk odpowiedział dużo bardziej normalnie :) zwykłe pytanie i zwykła odpowiedź, patrząc na zdjęcia widać logo pacyfic sun + na lampach w RS jest logo pacific sun, więc jakoś nie widzę tej produkcji w Polsce (według mnie trochę naciagane jest to słowo produkcja)

co do cen to jak by nie patrzył to z linku ceny wychodzą po 10tys PLN co jak by nie patrzeć jest duuuużo (za dużo) i nie ma tu znaczenia czy je miałem w ręku czy nie. w porównaniu do ceny produkcji takiej lampy to cena jest z kosmosu i tyle (pewnie cena produkcji to jakieś 50% tej ceny jak nie mniej - przypominam czasy kiedy pompy resun czy jvp chodziły po 150pln)

a tak trochę offtopic skoro już zwróciłem Twoją uwagę (nie żeby jakoś specjalnie) to czy można łatwo w lampie T5 wymienić wietlówki na LED ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy że lampy sa produkcji polskiej ?? przyjeżdza z chin kontener i skręcacie kilka śrubek ?

No nie zupełnie.... z Chin przyjeżdża kontener śrubek którymi potem to skręcamy :)

Prawdę mówiąc ze świecą szukać chyba sprzętu który jest tak patriotycznie produkowany. Obudowy są wycinane, gięte i malowane w Polsce niestety nie z polskiej stali :), w jednym z miast nad polskim morzem. Projekt obudowy robiony był w polsce przez polską firmę zatrudniającą Polaków.

Elektronika jest składana i uruchamiana w Polsce, w jednej z wielkopolskich wsi - żeby było śmieszniej na polskim "piecu" do smd wykonanym DIY przez autora niniejszego postu :), z części kupowanych u polskich dystrybutorów, w polskich hurtowniach. Żeby istniało jeszcze CEMI to pewnie lwia część komponentów tej elektroniki byłaby produkowana w Polsce - niestety nie mamy już w kraju producenta :D Oprogramowanie jest również pisane w Polsce, niestety przy użyciu zagranicznych środowisk no bo polskich nie mamy :) Oprogramowanie oraz projekt elektroniki były/są wykonane w Polsce przez Polaka - chyba że mam chiński paszport o którym nie wiem ?

Ledy pochodzą od bynajmniej nie chińskiego producenta, o czym każdy zainteresowany wie, jednak nie każdy wie no bo i skąd - że nasza firma/marka została zarejestrowana przez CREE jako kooperant i podmiot prowadzący projekt leżący w żywotnym interesie Cree i to Cree realizuje dla nas projekt MCPCB z LEDami- taka ciekawostka :) Przemek chyba o tym gdzieś pisał o tym na forum ale nie kojarzę bo ostatnio nie śledzę zbyt uważnie wątków - przyczynę widać kilka postów wyżej.

Czy ktoś w świetle powyższych wyjaśnień nadal twierdzi że to chiński produkt ?

Dziękuje wszystkim za życzenia, właśnie wróciłem do życia - niestety(/stety) mam na dziś w kalendarzu jeszcze chrzciny wiec będzie powtórka z rozrywki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przeczytałeś wątek, ale chyba poza swoją pierwszą wypowiedzią nie zamierzasz nic dodać - a szkoda.

Nie wiem co Twoja wypowiedź miała na celu (mogę się jedynie domyślać), a więc:

Lampy produkowane są niemal w 95% w Polsce - biorąc po uwagę że nie produkujemy blachy, śrub, wentylatorów, nie mamy maszyn do wtrysku aluminium oraz fabryki do produkcji diod.

Wszystko pozostałe produkowane jest przez nas/dla nas w Polsce:

- obudowy

- cała eketronika - począwszy od bloku zasilania, sterowania

- chłodzenia - czyli czujniki sterujące, wentylatory(ich akurat nie produkujemy) z elektronicznym układem odcięcia zasilania itd - projektowane i montowane powierzchniowo w Polsce

- montaż diod Cree na MCPCB wykonywany w Polsce, MCPCB z nadrukami serii(czy to Black Python czy inne) wykonywane specjalnie i tylko dla nas

- montaż wszystkiego do radiatorów - a także całe okablowanie, zasilanie niskiego napięcia i wysokiego - także w Polsce

- oprogramowanie, design itd - także naszego autorstwa

Oczywiście, na końcu należy wkręcić kilka śrubek - ale jak widzisz, cały proces przed jest "nieco" bardziej skomplikowany, a wypowiedź tego typu jak Twoja jest dla mnie kompletnie nie zrozumiała...

@smk

Zgodzę się z Tobą częściowo - choć jak piszesz na pewno czynnikiem "blokującym" jest cena..

Ale zobacz proszę jak wypada porównanie naszej lampy - np. do produktów topowych AM(np. lampy serii NG) czy Giessmann?

Porównaj stopień komplikacji(lampa HQI - to "tylko" obudowa, oprawy pod stateczniki, balasty do HQI i odbłyśniki..) Skąd więc taka cena?

Porównaj teraz taką lampę(i jej możliwości sterowania - włącz/wyłącz) do lampy LED ze sterowaniem. Porównaj również koszta wymiany źródeł światła - żarniki, T5 itd

Oczywiście - robiąc lampę DIY jesteś w stanie zrobić ją taniej - ale zawsze jest coś za coś.

Przyglądam się Twojemy projektowu i trzymam kciuki - na pewno zabezpieczył bym hermetycznie diody, w wyniku parowania wody z solą na powierzchni zaczną zachodzić niemiłe procesy - i diody mogą dosyć szybko ulec uszkodzeniu. Nie odważyłbym się tylko i wyłącznie zabezpieczyć przed chlapnięciami.

Wspomnisz moje słowa... temat przerabiałem osobiście..

Ty akurat jesteś w tej dobrej sytuacji, że masz Profiluxa - i możesz zrobić sobie sterowanie oparte na nim. Ale gdyby ktoś nie miał, to dochodzi koszt zakupu komputera.

Jestem przekonany że Twój projekt zamknie się pewnie w kwocie ok. 2500-3000zł ze wszystkim - i będzie to cena ok.30% niższa od gotowego rozwiązania typu 2 razy gotowa lampa. Z tym że u Ciebie ważna jest długość zbiornika - możesz sobie w przypadku DIY dokładnie wyregulować rozmieszczenie światła.

Ostatnia uwaga - rozmieściłbym diody szerzej niż Ty - będziesz miał niedoświetlony przód/tył - a światełka dużo nad środkiem - rozbij to bardziej po krawędziach, efekt będzie dużo lepszy. Pamiętaj że diody mają szerokie soczewki - więc nie będzie z tym problemu :)

Trzymam kciuki - i odizoluj koniecznie diody od wilgoci

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak napisałem coś więcej :) i teraz odpowiedzi wasze są jeszcze bardziej normalne niż Przemku twoja pierwsza

to jeszcze czemu wszystko ma logo Pacific Sun skoro wszystko robicie Wy ??

co do LED T5 to już chyba wiem że trzeba zasilacz pominąć do świetlówek - pytanie jak to w reef-max zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że smk odpowiedział dużo bardziej normalnie :p zwykłe pytanie i zwykła odpowiedź, patrząc na zdjęcia widać logo pacyfic sun + na lampach w RS jest logo pacific sun, więc jakoś nie widzę tej produkcji w Polsce (według mnie trochę naciagane jest to słowo produkcja)

W jakim sensie - widzisz logo PS na zdjęciach w RS i na drugiej stronie - o czym to niby świadczy, bo nie rozumiem?

co do cen to jak by nie patrzył to z linku ceny wychodzą po 10tys PLN co jak by nie patrzeć jest duuuużo (za dużo) i nie ma tu znaczenia czy je miałem w ręku czy nie. w porównaniu do ceny produkcji takiej lampy to cena jest z kosmosu i tyle (pewnie cena produkcji to jakieś 50% tej ceny jak nie mniej - przypominam czasy kiedy pompy resun czy jvp chodziły po 150pln)

Oczywiście, najwyższy topowy model Deimos kosztuje tak jak piszesz - około 10.000zł - jednak w porównaniu do innych lamp(czy to HQI, T5 czy LED) i możliwości które ma lampa - ta cena jak najbardziej jest uzasadniona - przynajmniej gdy patrzę na to jako Klient.

Dlaczego? Znajdź proszę drugi taki produkt na świecie, albo inny o porównywalnych parametrach - i zestaw sobie ich ceny.

Gwarantuję Ci, że cena naszej będzie niższa.

Jeśli do tego dodasz fakt, że aktualnie trwają prace nad tym, aby każdy komputer w lampie (z ekranem LCD dotykowym) pełnił funkcję zaawansowanego komputera - sterującego bezproblemowo(bez kabli, połączeń itd) chłodzeniem/grzaniem, mierzył pH, ORP, zasolenie - a także sterował pompami dozującymi - oraz kamerą z podglądem live na zbiornik - i umożliwiał dostęp do siebie z dowolnego miejsca na świecie - i to wszystko komunikując się bezprzewodowo z modułami które później wystarczy tylko dokupić - a w lampie zainstalować najnowsze oprogramowanie - to czy wg Ciebie to jest wydumana cena?

Mam nadzieję, że jak sobie zestawisz wszystko powyższe w jednej lampie - która daje Ci możliwości takie jakie żadna inna - to wnioski powinny nasunąć się same..

I uprzedzając - tak, ten produkt również w 100% będzie produkowany w Polsce, trwają prace nad modułami - o czym być może niepotrzebnie teraz piszę, zdradzają plany firmy na najbliższe miesiące.

a tak trochę offtopic skoro już zwróciłem Twoją uwagę (nie żeby jakoś specjalnie) to czy można łatwo w lampie T5 wymienić wietlówki na LED ?

Należy pominąć statecznik - i podpiąc wszystko pod zasilacz DC.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256633 MiQ :

chyba jednak napisałem coś więcej :p i teraz odpowiedzi wasze są jeszcze bardziej normalne niż Przemku twoja pierwsza

to jeszcze czemu wszystko ma logo Pacific Sun skoro wszystko robicie Wy ??

co do LED T5 to już chyba wiem że trzeba zasilacz pominąć do świetlówek - pytanie jak to w reef-max zrobić

Tak, napisałeś więcej - cieszę się, bo widzę że chyba nastąpiło pewne nieporozumienie..

:p

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co już się zorientowałem to moja wina bo nie wiedziałem że Pacyfic Sun to Polska marka/firma jak zwał tak zwał

graty produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o desing - super!

Dla mnie jako Inpektora "Gadgeta" - opcje, komputer in side - super!

Od strony technicznej jak to świeci to nie wypowiadam się bo nie widziałem / nie macałem.

Ale podejrzewam że będzie to niezłe.

Kwestią zaporową ( ale to jest domena każdego dobrego/nowego produktu ) będzie cena. Oczywiście problem to tylko dla nas Polaków bo odbiorcy zza granicy dadzą sobie radę.

PS: Jakieś zniżki dla "pracowników" obsługi technicznej NR ? :p


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę inny problem o którym już pisaliśmy na forum,aby wyświetlacz był z przodu.Co prawda mój jest bezdotykowy,ale jak chcę na niego zajrzeć to muszę iść do kuchni po taboret.A jeśli miałbym ten dotykowy to wcale bym z niego nie korzystał.Może przydałby się awaryjnie jeśli wysiadłby BT jak u mnie i od zmiany czasu na letni jedna świeciła mi inaczej.

Tak ogólnie ta nowa lampa to prawie kosmiczna technologia,macie kogoś w NASA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Jak zwykle zadyma słowna jak Przemek pokazuje nowe gadzety, ale chyba już się przyzwyczajasz powoli, nie? :p

#256630 Przemek :

Oczywiście - robiąc lampę DIY jesteś w stanie zrobić ją taniej - ale zawsze jest coś za coś.

Przyglądam się Twojemy projektowu i trzymam kciuki - na pewno zabezpieczył bym hermetycznie diody, w wyniku parowania wody z solą na powierzchni zaczną zachodzić niemiłe procesy - i diody mogą dosyć szybko ulec uszkodzeniu. Nie odważyłbym się tylko i wyłącznie zabezpieczyć przed chlapnięciami.

Wspomnisz moje słowa... temat przerabiałem osobiście..

Ty akurat jesteś w tej dobrej sytuacji, że masz Profiluxa - i możesz zrobić sobie sterowanie oparte na nim. Ale gdyby ktoś nie miał, to dochodzi koszt zakupu komputera.

Jestem przekonany że Twój projekt zamknie się pewnie w kwocie ok. 2500-3000zł ze wszystkim - i będzie to cena ok.30% niższa od gotowego rozwiązania typu 2 razy gotowa lampa. Z tym że u Ciebie ważna jest długość zbiornika - możesz sobie w przypadku DIY dokładnie wyregulować rozmieszczenie światła.

Ostatnia uwaga - rozmieściłbym diody szerzej niż Ty - będziesz miał niedoświetlony przód/tył - a światełka dużo nad środkiem - rozbij to bardziej po krawędziach, efekt będzie dużo lepszy. Pamiętaj że diody mają szerokie soczewki - więc nie będzie z tym problemu :p

Trzymam kciuki - i odizoluj koniecznie diody od wilgoci

pozdrawiam

Przemek

Biorąc pod uwagę koszt profiluxa to sterowalna lampa DIY wyjdzie mnie drożej niż zakup 2x BT EX. Ale po teście BT EX nad moim baniakiem stwierdziłem że w moim akurat przypadku idealnym rozwiązaniem byłby phobos lub deimos, a że nie miałem pod ręką 10tyś to jedynym wyjściem było sklecić coś DIY. Choć tak jak napisałem cena jak za DIY wyjdzie koszmarna i na pewno nie jest to zabawa dla kogoś u kogo krucho z kasą.

Dzięki za podpowiedź z zabezpieczeniem ledów. Coś pomyślę, ale nie zaśmiecam już nie swojego tematu.

Co do lamp AM, Geismann itp to podzielam opinię i sam nigdy nie rozumiałem za co oni tyle kasują, więc faktycznie Phobosy i Deimosy będą ciekawą alternatywą. Patrząc zresztą na ceny innych lamp LED za granicą, można się złapać za głowę (no chyba że mówimy o skośnych ale tam wiadomo jak z jakościa i podawanymi przez nicg parametrami)

Najbardziej mi się podoba pomysł komputera jako rozszerzenie do Deimosa / Phobosa, tyle że zgodzę się z immarem, że bez dodatkowego zewnętrznego ekranu jako chociaż opcji się tu nie obędzie.

Gratuluje szybkiego wprowadzania zaawansowanych technicznie modeli i ciesze się że Polak także potrafi.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Przemka i calej zalogi za tak wspaniala lampe.I jak wyglada z tego co napisales.

Jeszcze pare miesiecy i bedzie mala rewolucla w brazy.Polaczenie lampy computera do sterowania

calej mechaniki ta jest wkoncu rozwiazanie ktore prosilo sie od lat.Patrzac na cala historie rozwoju

twoich LED to naprawde wyprzedziles jankesow i chinczykow o dobre 50 lat.

Ceny lamp troche sa wysokie na ale za porszaka czeba zaplacic.A jak chce sie taniej to moze

hundaj wystarczy.(te po 200$).

Powodzenia Panowie i zycze dobrej kasy.

SK

Przemku masz naprawde dobry produkt.Moze jest teraz czas skontaktowac sie z Wisconsin.

Maja dosyc wielki tenk i bym sie nie zdziwil ze z checiom powiesili twoje lampy nad nim.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku powiedz jak reaguja korale na swiatlo niebieski 450nm, powiedz jak reaguja na swiatlo bialych diod. Sprecyzuj i napisz oficjalnie, ze nikomu ani jedn koral nie zredukuje pigmentu na tych ledach.

ja z checia wezme (na raty nawet) Deimosa 3x16 + 2 x T5, jesli dasz gwarancje :p

ja wiem ze korale pieknie rosna na tym sprzecie, tak samo jak na zarnikach 10000K, gdzie jest duzo swiatla. ale chcialbym aby kolory byly nasycone jak na T5.

i zainwestuj w tlumacza angielskiego, bo tragedia normalnie jest na tej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smk pisze:

Najbardziej mi się podoba pomysł komputera jako rozszerzenie do Deimosa / Phobosa, tyle że zgodzę się z immarem, że bez dodatkowego zewnętrznego ekranu jako chociaż opcji się tu nie obędzie.

Remik, tego typu urządzenie już zostało opracowane - i w obudowie zewnętrznej może być zainstalowane w dowolnym miejscu - czy to na drzwiczkach akwarium czy też na koronie - a może też stać na biurku w drugim końcu pokoju - gdyż komunikacja ze wszystkimi modułami odbywa się bezprzewodowo.

Oczywiście w tej chwili X-screen obsługuje dowolne lampy z serii IO/BP/Phobos Deimos - ale po wypuszczeniu na rynek modułów sterujących/pomiarowych - po zmianie softu będzie mógł pracować jako pełny komputer zarządzający.

Oto kilka fotek urządzenia:

xscreen1.jpg

xscreen2.jpg

xscreen3.jpg

Co do lamp Black Python - staraliśmy się rozplanować podłączenie LCD z frontu lampy, ale w aktualnym kształcie obudowy - jest to niemożliwe.

Zbieramy aktualnie informacje z rynku - i wszystkie poprawki oraz udoskonalenia będą wprowadzone w przyszłych modelach - poza tym, każda zmiana w naszych lampach to powód do krytyki - więc zrobimy to hurtem, na raz. :p

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy czasem nie potrzebujecie testerów do tych lamp ?? :p

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co, przemilczasz temat? widac na fotach ze korale rosna na blado, bo nie ma odpowiedniego widma niebieskiego i fioletowego co wspomaga ich pigmentacje. fajna lampa, tylko szkoda ze spsy beda pod nia mialy sprane kolory

zaraz Przemek mi skasuje posty, bo znowu "ATAK na jego lampy". niestety Mistrzu Czarny Pytonie Twoje lampy choc maja super elektronike i bajerancki wyswietlacz LCD, to brak im istotnej bardzo cechy i to jest powazna wada, która chcesz przemilczec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, już Ci kiedyś powiedziałem - nie zamierzam z Tobą dyskutować na jakikolwiek temat - jesteś pieniaczem odzywającym się w każdym moim wątku związanym z lampami LED - dlatego proszę nie zaśmiecaj mi tematu, bo będę zmuszony edytować Twoje wypowiedzi.

Jeśli jesteś tak złakniony informacji - załóż oddzielny wątek i prowadź go z kulturą a nie wcinaj się bez sensu - byleby zaistnieć.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pewne obawy co do upychania tak dużej funkcjonalności w jedno urządzenie. Bo jeśli na przykład coś padnie w lampie i będzie ją trzeba oddać do naprawy, no to właściwie pozbywamy się całego sterowania akwarium. No chyba, że są bezawaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.