Skocz do zawartości
fal

BIOPellets w obiektywie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jesli uznacie , że ten temat jest bez sensu to proszę o usunięcie tego wątku.

Ostatnio troszkę czytam o kulkach , pewnie jak wiekszość z was i wpadl mi do glowy taki pomysł , zeby wszyscy którzy mają już kręcące się kulki wstawiali filmiki , jak u nich w reaktorze kręcą się kulki. Wielu z nas ma już jakieś doświadczenie z nimi , ale też wielu z nas się błąka jaki powinien być przepływ , jak powinny te kulki się kręcić itd.....

Przeglądam Youtube i mozna zauważyć , że kulki u jednych kręcą się powoli a u innych jest sajgon , że wooooo. Dlatego uważam , że fajnie by bylo zobaczyć jak to chodzi u was i jak wygląda sprawa z parametrami , wtedy jest bardzo prosto ocenić w którym kierunku iść.

Nigdzie na forum nie spotkałem filmu z kręcacymi się kulkami np u Andrzeja lub Krzysztofa , a bardzo szkoda bo to przeciez wyrocznie w naszej rodzimej akwarystyce.

To chyba na tyle.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, nie zrozum mnie źle ale temat bez sensu :)

Tzn ja nie mam nic przeciwko, ale po to właśnie jest BIO...... z własnego doświadczenia. Tam możemy się wymieniać filmami, doświadczeniami, zdjęciami naszych żon :) itp.

Ten nowy będzie o szybkości kręcenia, następny będzie o.....? kolorze przewodów z filrta ?

Przemyśl , a ja jak powiedziałem nie mam nic przeciwko tylko czy nie będziemy dublować informacji ? Jeśli nie to zaraz wstawię film z moimi.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja sie nie obrażam , napisałem na początku , ze jesli uznacie , ze jest bez sensu to zwyczajnie usuń go :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kazdy ma rozna ilosc kulek, inna srednice filtra, inna pompe, inna obsade i inaczej karmi. Wiec moim zdaniem ogladanie i porownywanie predkosci ruszajacych sie kulek nie ma chyba sensu. To wodka w granulkach i kazdy musi znalezc odpowiednia dawke (ilosc przeplyw) do swojego zbiornika.

Wyrocznie maja to do siebie ze nie mowia wszystkiego bo to za duza odpowiedzialnosc. A przeciez tez moga sie mylic. Nowy produkt jest dla wszystkich tak samo nowy. Wystarczy sobie wyobrazic gdyby na przyklad nasz Andrniew napisal ze pod swietlowkami ATI korale mu traca kolory i ze ich juz wiecej nie kupi.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa filmy zobacz jaka jest różnica , przeciez nie ma znaczenia jaki kto ma filter chodzi o ruch kulek :)

i

Proszę usuńcie ten post :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258852 fal :

rzeciez nie ma znaczenia jaki kto ma filter chodzi o ruch kulek :)

Oooo i tu się mylisz :) Bo zakładając że mamy takie same pompy a inne filtry to możliwość regulacji przepływu będzie inna i sam ruch kulek będzie inny.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258853 SkoczekPL :
#258852 fal :

rzeciez nie ma znaczenia jaki kto ma filter chodzi o ruch kulek :)

Oooo i tu się mylisz :) Bo zakładając że mamy takie same pompy a inne filtry to możliwość regulacji przepływu będzie inna i sam ruch kulek będzie inny.

No właśnie i do czego zmierzamy ? do wyregulowania ruchu kulek w filtrze :) , bez różnicy jaki on jest :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258851 Grzegorz Dyzma :

No tak, ale kazdy ma rozna ilosc kulek, inna srednice filtra, inna pompe, inna obsade i inaczej karmi. Wiec moim zdaniem ogladanie i porownywanie predkosci ruszajacych sie kulek nie ma chyba sensu. To wodka w granulkach i kazdy musi znalezc odpowiednia dawke (ilosc przeplyw) do swojego zbiornika.

Wyrocznie maja to do siebie ze nie mowia wszystkiego bo to za duza odpowiedzialnosc. A przeciez tez moga sie mylic. Nowy produkt jest dla wszystkich tak samo nowy. Wystarczy sobie wyobrazic gdyby na przyklad nasz Andrniew napisal ze pod swietlowkami ATI korale mu traca kolory i ze ich juz wiecej nie kupi.

Tu nasuwa się następne pytanie , czy regulacja przepływu wody przez filtr ma wpływ na obniżanie parametrów ? Jesteś tego pewny ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal i już Cię lubię chłopie :) bo walczysz o swoje ( zresztą przypominasz mi jedną osobę na tym forum - również upartą :) )

Możemy się pobawić.....

Pompka: NJ 1700 (pompka rozkręcona na około 1500 l/h)

Pojmność filtra: 800 ml ( zasypane około 550ml)

Aha jeszcze jedno, oryginalnie w nim było sitko na dole i gąbki (góra i dół). Wszytko to zostało osunięte bo nie dało się kręcić równo wszystkimi kulkami.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek patrzę na Twój filterek i jedna rzecz mnie zastanawia , jak to się dzieje , że od polowy fitra kulki idą w przeciwne strony , jak to zrobiłeś ? Chyba , ze ja źle widzę :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz :)

Po usunięciu gąbki i sitka do filtra wpada skupiony strumień wody. Mniej więcej właśnie w połowie jest on załamywany i "rozpada się na boki"

:)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkoczekPl wygląda jakby "mielone" było tylko 2/3 kulek, no może 3/4 :), a reszta na dole po prostu leży. Miałem ten sam problem i zastosowałem patent Rafała. Mianowicie na wlot wody do filtra nałożyłem pudełko po filmie fotograficznym i teraz kulki kręcą się wszystkie. Nie wiem, ale to tez może mieć wpływ na parametry bo te kulki na dole nie mają dobrego przepływu. Ale to tylko moja opinia.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nasuwa się następne pytanie , czy regulacja przepływu wody przez filtr ma wpływ na obniżanie parametrów ? Jesteś tego pewny ?

Ktorych parametrow? Z tego co juz napewno wiemy polimer ma wpyw na NO3, PO4, i u niektorych Ph. Dlaczego u innych kulki maja wplyw na ten parametr.

Troche poteoretyzuje. Przypuscmy ze ktos ma filtr srednicy 9-10cm i 500ml polimeru i pompe 1000L.

Ta sama ilosc polimeru taka sama pompe wsadzmy do filtra o srednicy 5cm. Czy przeplyw i ruch ziaren bedzie tak samo swobodny jak w przypadku pierwszym?

Czy nie bedzie konsumowal wiecej tlenu i mial wplyw na Ph. ( jak nitroreduktor)

A czy w pierwszym przypadku kulki beda mialy mozliwosc obrastania biomasa?

Czy jestem pewny? Na 100% nie ale tak to czuje i uwazam ze ilosc kulkek ksztalt filtra (konstrukcja rozmiar), przeplyw ma wiekszy wplyw na parametry niz predkosc wirowania kulek.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz , mówiąc parametry mam na mysli NO3 , PO4.

Zadałeś dość istotne pytanie , biomasa , w którym momęcie przyrost biomasy będzie wiekszy , przy większym czy przy mniejszym przepływie wody przez filtr ?

Mam już jakiś czas pelletki , ale nie widzę żeby był przyrost masy kulek , dlaczego tak się dzieje ? Czy jest to wina zbyt malego , czy może zbyt szybkiego przeplywu wody ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258865 brzydzi :

@SkoczekPl zastosowałem patent Rafała.

O co chodzi z tym patentem ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niejeden z nas chodzi o założenie na wlot wody do filtra odwróconego do góry nogami pudełka po filmie do aparatu, takiego plastikowego okrągłego:). W temacie biopellets jest rysunek, nie pamiętam na której stronie. Po założeniu tego pudełeczka woda z wlotu wypływa od dołu filtra poruszając wszystkie pelety. Nie ma takiej sytuacji, że jakieś kulki są nieruchome w filtrze. U mnie przed włożeniem tego pudełka pelety ładnie pływały, ale na dole była warstwa kulek, które cały czas leżały nieruchomo. Może to mieś jakiś wpływ na ich prace bo przecież powinny się kręcić.

Grzegorz

ps. znalazłem: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26861&d=540 , strona 37


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się powtarzam w niejednym poście,ale trzeba w sitku zrobić odpowiednią ilość otworów o odpowiedniej średnicy,

zeby pole powierzchni otworków było równe polu powierzchni wylotu z pompy.Mamy wtedy jednakowe objętościowe natężenie przepływu,a co za tym idzie brak martwych miejsc na dnie filterka.

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydzi dzięki :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na waszych opakowaniach pisze ze polimer mozna wsadzic do skarpety?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258882 JARO :

Może się powtarzam w niejednym poście,ale trzeba w sitku zrobić odpowiednią ilość otworów o odpowiedniej średnicy,

zeby pole powierzchni otworków było równe polu powierzchni wylotu z pompy.Mamy wtedy jednakowe objętościowe natężenie przepływu,a co za tym idzie brak martwych miejsc na dnie filterka.

Pozdro.

zgadza się, ale wtedy w sitku trzeba by było zrobić np. 4 otwory o średnicy 3 mm dla pompy o średnicy 12 mm.

więc przy peletach dolne sitko nie ma kompletnie żadnego zastosowania, lepsza jest zaślepiona rurka z nawierconymi otworami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258911 Natan :
#258882 JARO :

Może się powtarzam w niejednym poście,ale trzeba w sitku zrobić odpowiednią ilość otworów o odpowiedniej średnicy,

zeby pole powierzchni otworków było równe polu powierzchni wylotu z pompy.Mamy wtedy jednakowe objętościowe natężenie przepływu,a co za tym idzie brak martwych miejsc na dnie filterka.

Pozdro.

zgadza się, ale wtedy w sitku trzeba by było zrobić np. 4 otwory o średnicy 3 mm dla pompy o średnicy 12 mm.

więc przy peletach dolne sitko nie ma kompletnie żadnego zastosowania, lepsza jest zaślepiona rurka z nawierconymi otworami.

tak nie do końca te 4 otwory dadzą średnicę dużego - będzie dużo za mało (potrzeba 16 otworów bo we wzorze na pole jest kwadrat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan podstawówka się kłania pole pow.koła

Otworów trzeba zrobić 16

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.